Šta je novo?

GeForce GTX 1080Ti Thread

Pogledaj u GPUZ-u u sensor tabu koji takt drzi? Verovatno ne postize taktove koje treba.
 
Pogledaj u GPUZ-u u sensor tabu koji takt drzi? Verovatno ne postize taktove koje treba.

Pratio sam nakon Unigine Superposition bencha.. pa uz boost cpu clock ide tu oko 1890-1930mhz i varira, memory je 5700mhz zakucano a utilization izmedju 70-80%.. Valjda je to to onda ok, u igrama normalno radi sve. Jedino je rez. ovde jako mali
 
Mozda benchmark ne voli AMD procesore, ne znam. Nisam ga radio. Kako radi u Heavenu?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel moze neko da mi pojasni ovde neke stvari oko OC ove grafe > 1080gtx ti strix
Core clock sam dodao +60 a memoriju +400, power limit je na 100 a voltazu nisam dirao. Cim power limit pojacam preko 100 nema sanse da jedan benchmark prodje, puca jednostavno. Za sada ovako radi.. realno ni nemam neke potrebe za nekim OC jer je jaka karta i ovako ali kad moze jos malo pa to je onda jace od mene XD.. Fan curve sam malo podesio da jace pici jer citam da ove karte ne vole da se greju.
Provrteo sam Unigine Superposition i na 1080p extreme imam svega 4300 bodova, sto je premalo :trust:.. taj rez. ljudi dobiju sa obicnom 1080

Kakva su ti podesavanja u Nvidia Control Panelu, da ti nije stavljeno na quality, pa vsync ukljucen ili nesto slicno?
U sustini, tamo za benchmark poiskljucuj sve sto mozes i stavi high performance, tako svi testiraju, dugo sam se i ja tripovao zbog cega dobijam manje rezultate...
I mora GPU da ti bude zakucan na 99% u Superpositionu.

Ja imam 6270 score, evo danas na slici, a imao sam i malo preko 6300, kako se zadesi.

superposition_2019_05_31_17_19_37_997.jpg

Screenshot (57).jpg

Evo gde podesavas to, ako ne znas:
Screenshot (58).png


Sto se klokovanja tice, pojacaj na max power i temp limit, pa onda tek podesavaj koliko mozes core clock, jer sve posle 9xx serije grafickih, imaju dinamicki klok i smanjuje se na osnovu temperature.
Kod mene je to 150% power i 90c temp limit, pa onda za benchmark roknem voltage na 100, core na +10 i memoriju na +600, fan na 100% tokom benchmarka, dobijem konstantnih 2038Mhz za core i 6220Mhz za memoriju.
Da sam bas zaludan, moguce je ukljuciti klimu i uperiti direktno u kompjuter ili testirati zimi sa otvorenim prozorom na -10 spoljasnje i dobiti mozda cak i 6400 score, ali sam sve ovo radio da bih dobio nesto sto je max realno, ne da bih se takmicio sa nekim, pa je testirano u sobi na 25c :)

Standardno drzim voltage na 0, power i temp na max, core +10, memoriju na +550 i fan na auto, pa mi odrzava na 70c, 2012-1972Mhz, memorija na 6166Mhz i bude necujna, jer ventilatori ne prelaze 40% nikada i tako koristim graficke.
 
Poslednja izmena:
@Xepoj87

Hvala ti na detaljnom objasnjenju... sad mi je jasnije oko OC ovih Pascala.. nisam toliko upucen u taj njihov boost mode i da moraju biti hladne inace spusta frekvencije...
Stavio sam core +25 , memoriju +500 , power limit na 120 i temp na 90.. voltaza nista... i opet max utilization 85%... sto ne iskoristi do kraja? Rezultat opet jadan, 4300 :D
Odradio sam ona podesavanja kako si rekao

Core tokom testa radi 1870mhz, dodje do 1900 mozda i to je to. Jel mi ovo neki ***nje primerak kartice? :D
 
Hvala, ali covece kako si toliko memoriju nagurao , ne smem ni da pomislim da ce na mojoj da radi to. :D
 
Probaj Heaven 4.0 da bi se sto vise elimisao uticaj proca i memorije i prvo odradi na default klokovima i prati sa MSI Afternurner ponasanje kartice, voltazu, klokove i sve drugo, pa da vidimo kako se kartica ponasa i koliki je score u Heavenu....
 
Poslednja izmena:
Memoriju probaj slobodno, prepoznaces preveliki klok po pucanju tekstura, pojavice se fleke, onda samo smanjis i to je to. Ja povecavam i smanjujem za 50Mhz.

Pogledaj da li ti jos nesto u pozadini ne koristi gpu, ne bi smeo da imas ispod 5.5k nikako skor.
I svakako, meni superposition ni jedne sekunde ne spadne ispod 99% usage, tako bi moralo i tebi.

Jel samo upalis 1080p ekstreme desno i to je to?
Da li je karta uzeta od rudara i da nije cackan bios?
Probaj preko asus programa da updateujes bios.

Nemoj previse povecavati vent zbog kloka, nije vredno da ti karta bude bucnij 20% ili da ti se vremenom olabave ili procvrce ventovi zbog 1-3% dobitka na performansama.


Nema razloga da bude bolue u Unigine Heavenu nego u Unigine Superposition, jer Superposition manje koristi cpu, a vise gpu od Heavena.
 
Poslednja izmena:
Memoriju probaj slobodno, prepoznaces preveliki klok po pucanju tekstura, pojavice se fleke, onda samo smanjis i to je to. Ja povecavam i smanjujem za 50Mhz.

Pogledaj da li ti jos nesto u pozadini ne koristi gpu, ne bi smeo da imas ispod 5.5k nikako skor.
I svakako, meni superposition ni jedne sekunde ne spadne ispod 99% usage, tako bi moralo i tebi.

Jel samo upalis 1080p ekstreme desno i to je to?
Da li je karta uzeta od rudara i da nije cackan bios?
Probaj preko asus programa da updateujes bios.

Nemoj previse povecavati vent zbog kloka, nije vredno da ti karta bude bucnij 20% ili da ti se vremenom olabave ili procvrce ventovi zbog 1-3% dobitka na performansama.


Nema razloga da bude bolue u Unigine Heavenu nego u Unigine Superposition, jer Superposition manje koristi cpu, a vise gpu od Heavena.

Verzija biosa je 86.02.39.00.AS09.. Rudarska je, sad sta su radili jbm ga. Da, samo 1080 extreme izaberem i pustim bench.
Kako mogu update biosa odraditi?
 
Idi na Asusov sajt i na 1080 ti, pa na drivers i utility, ispod utilities, klikni show all i izaberi skroz dole Bios update tools.
Imao sam kratko vreme istu Asus Strix, pa sam morao da updateujem zbog lose krive ventilatora, bila je negde power i silent verzija biosa, ako se dobro secam.
Opet, ne mora da znaci da ti je diran bios, ali videces i ako ima, svakako je bolje da nabacis noviji.
 
Koliko vidim zvanicni aktuelni bios je 86.02.39.00.23 i razlikuje se oznaka od tvog (86.02.39.00.AS09) tako da verujem da je problem u tome!
 
Zeznuo sam kartu izgleda, sad je u servisu ...kako sam flashovao sa tim biosom od 1080 ti strix oc sto sam nasao na techpowerup, radila je sinoc dok danas nista, ne moze da udje u win. Pokazuje sliku u biosu...
Sad jedino ako uspeju da iz safe moda vrate fabricki bios koji sam sacuvao.
Sinoc je silovana u Unigine Superposition, da nije nesto tamo pregorelo
 
Jel je u garanciji nekoj?
 
Što si uopšte menjao bios? Nije to AMD da je neko čačkao bios, a i karte su same po sebi uštrojene. Malo power limita može da se poveća i to je to.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne znam ni sam sto sam se upustao u to, dok nisam poceo da cackam oko biosa, kartica je normalno radila.
Jel ima neke sanse sad da se povrati stari bios nekako? Nemoguce je i nov sistem instalirati preko nje..ama nista..jedino mi kaze nekako iz win10 preko usb-a je uspeo podici sistem i tu radi kao vga obicna bez drajvera
 
Može da se sredi verovatno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Cekaj, stavio si bios od oc verzije kartice, a imas obicnni strix?
I kakav techpowerup, zasto nisi normalno updateovao bios?
Tu nema sta da se zezne.

Sto se cackanja tice, i te kako se modifikuju za rudarenje.
Ne rade svi, ali se to svakako radi.
Ima modifikovanih i za extreme OC, gde su poskidani limiti sa svega, ali to nije za nas smrtnike :)
 
Poslednja izmena:
Za nVidia karte se ne čačkaju biosi. A što se tiče extreme biosa za nVidia karte, ima ih samo za par kartica 1080ti i to niko ovde nije koristio, jer se koriste za LN2.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da li može neko da mi objasni zašto se po oglasima prodaju polovne 1080ti za po 200e skuplje nego 1080, 300e, kada razlika u performansama nikako nije 50% ?
 
Za nVidia karte se ne čačkaju biosi.

Kako kad...ljudi koji imaju SFF sisteme sa Zotacovim mini kartama (1080 i 1080Ti) uflešuju BIOS od EVGA kartica jer one imaju zero fan mod a Zotacove nemaju po defaultu, da bi im kartice bile što tiše (i skinu shroud pa umesto fabričkih ventova stave aftermarket). Funkcioniše.

Da li može neko da mi objasni zašto se po oglasima prodaju polovne 1080ti za po 200e skuplje nego 1080, 300e, kada razlika u performansama nikako nije 50%

I ja se pitam...razlika u ceni nije bila tolika do ove godine. I ja bih voleo 1080Ti ali se definitivno ne isplati +200€ u odnosu na 1080.
Možda je zbog toga što sve više ljudi juri 144fps a 1080Ti je bolja za to.
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam da spasem graficku, ziva je, vise fleshovanja biosa nema :D
Pa ja sam gledao neka poredjenja 1080 Ti i obicne 1080, sije ova TI nju redovno, mozda 200e razlike je puno, ali da je 130e razlike je realno mozda sta znam da bude skuplja Ti
 
Na 1440p razlika u performansama je oko 20%+-3%, za isti model, proizvođača. Da kažemo zbog veće memorije da zaokružimo na 25%. To je oko 75e na 300e. 500e je daleko od toga. Užas...
 
Nase trziste je malo, samim tim ponuda i potraznja grafika preko 500e je mala, pa su zato cene polovanjaka kakve jesu.

Realno, 1080ti vredi oko 380, max 400e, 1080 oko 300, 1070ti i 1070 imaju recimo realne cene.

Nadje se pokoja 1080ti za normalnu cenu, isti slucaj je 1080, koja ode munjevito brzo, tako da treba imati i srece, pogoditi pravi trenutak.
 
Cena je veca jer 1080ti mogu i dalje da kopaju i da se isplati, a i mogle su prakticno sve vreme dok je trajao pad kriptovaluta. To nije vazilo za 1080.
 
Cena je veca jer 1080ti mogu i dalje da kopaju i da se isplati, a i mogle su prakticno sve vreme dok je trajao pad kriptovaluta. To nije vazilo za 1080.

Bingo!

To ima najviše smisla kao rešenje ovog pitanja.
 
Ako je tako, a verujem fingonu, onda bi trebalo pad da se ocekuje skorije, oko Nove godine, jer kripto ide polako gore koliko vidim, makar bitcoin i etherum.
 
Naravno,ima malo i onog elitistickog pristupa kod kupaca, jer cene mnigo vise 1080ti nego 1080 iako je razlika u performansama oko 20%. Naravoucenije-kupiti 1080, to sam i ja uradio.
 
Možda ću i ja...1080-ica ima u ITX varijanti, za razliku od 1080Ti (najmanja je Zotacova od 211mm). A za stvari koje igram je i 1080 overkill, čak i u 1440p...
 
Nazad
Vrh Dno