Šta je novo?

[NEW]***POLL 2017: Koju mobilnu mrezu koristite***

Koju mobilnu mrezu koristite?

  • MTS postpaid

    Glasovi: 130 39.8%
  • MTS prepaid

    Glasovi: 20 6.1%
  • Telenor postpaid

    Glasovi: 91 27.8%
  • Telenor prepaid

    Glasovi: 12 3.7%
  • VIP postpaid

    Glasovi: 67 20.5%
  • VIP prepaid

    Glasovi: 7 2.1%

  • Ukupno glasača
    327
Sve ok, tacno i precizno. Jos mi je obracun na svim brojevima po sekundama. Najbolja mreza koju sam do sada koristio od 2000 godine.
 
Trenutno radi real-time provera ili kasni par minuta?
 
Za biznis tarife minute praktično odmah menja, a internet malo kasni; verovatno zavisi od sesija.
Opet da napomenem da mi je prosto neverovatno da nisu sposobni da srede da Moj Vip app radi i za biznis pakete...
 
Poslednja izmena:
Zašto ljude mrzi da rade ankete, tj jedan klik ? :)

Skoro 2 meseca ankete, 194 glasača :)
 
Da, veoma brzo radi realni prikaz stanja, skoro po zavrsetku razgovora se vidi pravo stanje. Da, jedina je to po meni mana sto im ne radi VIP aplikacija za biznis korisnike. Mada, verujem da ce i to ubrzo pustiti. Meni je bitno da sam zadovoljan uslugom, mrezom i internetom, a retko kad i proveravam stanje.
 
Ja sumnjam da će do toga doći uskoro. Dosta njih tamo i ne zna da to ne radi, pa u razgovoru kad dođu da ponude usluge, pomenu tu aplikaciju.
 
Krenula je sa radom aplikacija za biznis korisnike. Istina malo sirimasnog sadrzaja, mada mislim da ce to srediti i da ce biti opsirnije u skorije vreme.
 
4 telenor postpaid kartice, 1 telenor internet kartica, 1 mts prepaid kartica..
 
Telenor postpaid već 13 godina, dva vip sigurica 1000, Mts mix M u okviru Boc3 (tel-net-mob), telenor net Surfuj 5.
 
MTS postpaid vec 4-5 godina unazad. U julu mi ističe ugovor pa ako ne budu dotad imali S7 u ponudi odoh u VIP.

Sent from my F8331 using Tapatalk
 
Telenor i Mts

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
2 Telenor postpaid broja. Od pocetka kod njih. Sa tendencijom da nastavim i dalje.
 
Ako je forumski uzorak reprezentativan za celo trzite (a svakako nije), ispada da se rast VIP-a naustrb Telenora zaustavio, ali da je nastavljen naustrb MTS-a. Zivo me interesuje kakvo ce biti stanje u 2018. nakon ove VIP-ove NEO promocije, posle 15 godina na MTS-u vrlo sam blizu prebacivanja broja.
 
Preko 100 000 je uzelo neo...
 
Moram sad da vidim šta je taj neo, ističe mi ugovor za mesec ipo!?!
I još jedno pitanje, ako hoću da menjam provajdera, jel moram čekati da istekne ugovor ili može koji mesec ranije da se potpiše bar?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ne moze ni dan ranije, a kamoli mesec, osim ako si voljan da placas penale.
 
Ako je forumski uzorak reprezentativan za celo trzite (a svakako nije), ispada da se rast VIP-a naustrb Telenora zaustavio, ali da je nastavljen naustrb MTS-a. Zivo me interesuje kakvo ce biti stanje u 2018. nakon ove VIP-ove NEO promocije, posle 15 godina na MTS-u vrlo sam blizu prebacivanja broja.
Trenutni razmer na forumu se prvi put slaze sa razmerom zvanicnim, s' tim sto ni zvanicni nije bas tacan (MTS i dalje "falsira" broj prepaid korisnika).
Ranijih godina si imao slucaj da ima vise Tln korisnika od MTS na forumu, ako se ne varam, dok se zvanicni razmer maltene ne menja od 2011. :)

http://forum.benchmark.rs/showthrea...ra-u-Srbiji-primarno-koristite&highlight=poll
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?231071-2010-Da-se-prebrojimo-)&highlight=poll
 
Tu je i tekuca obnova ugovora na novim paketima.
 
VIP NEO4 po promo ceni NEO2.
Prezadovoljan sam koliko se VIPov kvalitet popravio u odnosu na pre 4 godine kada sam poslednji put koristio njihove usluge.
+1
 
^^^ Imao si vaucer za tu promociju? Ja im trazio i nisu dali za broj bez UO.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Izašao je RATEL-ov izveštaj za 4. kvartal 2017. VIP je najveći dobitnik u 2017. kada se gleda udeo, ali je u pitanju Pirova pobeda jer nije uspeo da poveća broj korisnika. Najveći gubitnik je MTS sa preko 300 hiljada izgubljenih korisnika, dok ih je Telenor izgubio preko 150 hiljada.

Udeli operatera na kraju 2017. (u zagradi je promena u odnosu na kraj 2016):
1. MTS 45,7 (-1,1)
2. Telenor 31,1 (-0,1)
3. Vip 23,2 (+1,2)

Ukupan broj korisnika tj. aktivnih kartica je za godinu dana opao za 470 hiljada, odnosno 5,2%, sa 9,09 miliona na 8,62 miliona.

Približan broj korisnika operatera na kraju 2017. u milionima (u zagradi je promena u odnosu na kraj 2016):
1. MTS 3,94 (-315 k)
2. Telenor 2,68 (-155 k)
3. Vip 2,00 (praktično bez promene)

Izvor podataka za kraj 2017: http://www.ratel.rs/upload/document...trzista elektronskih komunikacija Q4 2017.pdf (strana 7)
Izvor podataka za kraj 2016: http://www.ratel.rs/upload/documents/Pregled_trzista/Pregled trzista_2016.pdf (strana 67)
 
To je poodavno izaslo :)
Ono sto je interesanto je da je VIP skoro nepromenjen po broju korisnika, ali ozbiljno je povecao broj postpaid korisnika. Kod Telekoma ce biti slicna situacija, i realno sav "gubitak" Telekom jos od 2009. uopste nije u pravom udelu niti u broju aktivnih korisnika.
Oko pola miliona prepaid kartica oni dele uz bilo koji novi ugovor (postpaid, fixni, DSL, TV.....). Sve su to kartice koje se deaktiviraju nakon nekog vremena, nego moraju da se prodaju nekome one crvene stare kartice ocigledno :(
Ima tu jos milion da se skrese!
 
Ukupan broj postpejd korisnika se u godinu dana praktično nije promenio, možda za deset hiljada jer je pre godinu dana bilo 4,36 miliona na pripejdu, a sad 3,9, što daje razliku od 460 hiljada, dok se ukupan broj aktivnih kartica razlikuje za 470 hiljada.

Ako je Vip ozbiljno povećao broj ljudi na postpejdu kako tvrdiš, neko drugi je morao da ga ozbiljno smanji.

P.S.
To je poodavno izaslo :)

Ako je nedelju dana poodavno, onda dobro. PDF je kreiran 6.3.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno