Šta je novo?

Dell SE2717H IPS - losa crna

Jos mi je jedna veoma bitna stvar ostala.... a tek sama se sada nje setio.

Da li su prave linije krive kada se gledaju i kada se sa njima radi na blago zakrivljenom monitoru?
Konkretno, radim ceo dan u Illustratoru gde stalno nesto crta, veoma cesto sve treba da bude precizno. Da li oci interface i sve prave linije vide kao blago zakrivljene na takvom monitoru?
U tom slucaju to je za moj posao katastrofalno..
 
Konkretno uzimam ovaj:

BenQ EW2750ZL

https://viphouse.rs/proizvod/ra%C4%8...w2750zl.111894

Posle zaista puno sati provedenih citajuci sve zive testove, ovaj se pokazao kao:

1. Flickerfree
2. Najnovija verzija VA panela - AMVA+ (koji ima znatnu onapredjeno
zasicenje boja i uglove gledanosti u odnosu na stare VA)
3. Ima odlicna softverska podesavanja za srednju klasu 27" (gama, black level - sto je retko za ovaj rank, blue light level...)
4. pokrivenost rgb opsega od 99% - sto je meni izuzetno bitno, pored duboke crne
5. solitnan odziv, mozda bi nekom za FPS gaming zasmetalo, ali ja ako se vec igram, to je jedino WoW vec 12 godina, jer obicno nemam vremena za igre
6. tekst se vidi odlicno. Bez obzira sto je full HD rezolucija, ja monitor gledam sa najblize 40-50 cm udaljenosti, nikad blize, pa je sve super.

Dosta videa i dosta recenzija i testova sam video od raznih ljudi i stucnih preporuka. Samo da me jos saceka na lageru, jer se nadam da cu od emmija dobiti konacno povracaj novca sutra u toku dana, kako su mi danas javili...

Ovo je vise nego dobro za mene, zaista ne bih trazio nista bolje od ovoga sto ovaj decko na videu pokazue. To je to.

https://www.youtube.com/watch?v=4iu1J-wFYdQ
 
Odličan izbor, i ja ga planiram uzeti. Za te pare nema bolje... ni blizu.
 
Zato sam i naveo AMVA+,poznate su mane IPS ekrana i ako smetaju mora TN ili AMVA+ (po potrebama).
 
Upravo tako. I hvala puno svima vama koji ste mi savetovali VA, jer ja iskreno da kazem, nisam ni znao da su ti paneli bolji od IPS-a, mislio sam da su to neki kao TN ili pak neki za specijalne namene (industrija recimo)...
Naravno, prenecu utiske cim uspem da ga kupim! :)
 
Ovaj Benq deluje vrhunski ali opet 33 'iljade sa 27'' sa 1080p.. Da je 2k rezolucija bio bi vrhunska kupovina za taj novac.
Ja sam i od VZ 27'' odustao zbog toga (izmedju ostalog) a kostao je 24500 din.

Duke, kakve su sanse da se u skorijoj buducnosti pojave modeli sa takvim kvalitetom panela ali sa 2k rezolucijom? I naravno da cena bude do 35k din :d
 
Poslednja izmena:
Meni je bas super 1080p na toliku dijagonalu jer ne gledam monitor izbliza a plus mi je bitno sto je sve malo krupnije u odnosu na 24", narocito brojevi u programima (illustrator ui).
 
Moja greška, mislio sam na VZ2770H, taj preporučujem i vrv ću ga uzeti :)

Taj EW nećeš naći nigde, nemoj džaba da se nadaš :)
 
Poslednja izmena:
Za one koji se bave fotografijom, moram da kazem da sam video kako radi BENQ 27 SW2700PT, i sve sto cu reci to je moj sledeci monitor.
Odusevljen.
 
Koji monitor za obradu fotografija je trutno najbolji za 300e.
 
Nazad
Vrh Dno