Šta je novo?

Zakon o dronovima!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

kristijanpetkov

Poštovan
Učlanjen(a)
07.03.2017
Poruke
3
Poena
51
Pozdrav svima,

prvo da naglasim da sam postavio novu temu iz razloga sto su mi već postavljene teme o dronovima preopširne
i nigdje ne mogu naći konkretan odgovor na pitanje koje me zanima. Ukoliko je postavljanje teme problem zamolio da admine da ovu temu ostave bar dok ne dobijem odgovor pa neka je izbrišu. Hvala unapred!

Ovako, ja sam iz Bosne, ali studiram u Novom Sadu i kući imam dron, u Bosni zakonom još ništa nije regulisano o dronovima, ali u Srbiji jeste pa me zanima kakva je procedura, ali ne ono što piše na stranici civilnog vazduhoplovstva, nego od nekoga ko se stvarno susrećao s tim i to prošao. Ja imam mali dron tačnije "Syma X5SW" i njegova težina je 120 grama s baterijom i kamerom, a težina kutije je oko kilogram. Zakonom u Srbiji dronovi laksi od pola kilograma koliko sam ja shvatio mogu bez problema da se unesu? Znam da ima određen i domet , ali ne znam sad tačno koliko je. Zanima me s obzirom na težinu mog drona da li mi treba nešto od papira za njega i šta tačno ili ne? Pošto ne bi da ga ponesem i da mi prave problem na granici.

Hvala svima unapred!
 
I mene isto zanima, a takodje ne mogu naći ni neku temu o dronovima ovde...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno