Šta je novo?

Igre kresuju, a svaki benchmark super prodje

Malo bolje stanje je na win 10, na njemu moze da se igra i pola sata. Ali svejedno zakucava. Moracu da je odnesem u servis da vidim da li je do nje i ako jeste da mi vrate pare da uzmem neku nvidiu.

Menjao sam 3 sistema i 3 verzije drajvera i ista stvar. Ovu novu cim sam ubacio kresovao drajver.
 
Si probao neki linux distro?

Sent from my m2 using Tapatalk
 
Nisam. Padalo mi je to na pamet, ali ne znam cime da ga opteretim tamo posto se kresovanje javlja samo na igrama kao sto je far cry 3 i zahtevnijima.
 
Pogledaj na steam koje igre mogu na linuxu, od tih zahtevnih.

Sent from my m2 using Tapatalk
 
A sta ima od toga da testira grafičku u linuxu ?
Pa mora grafička i ceo racunar da radi stabilno i u Win okruzenju.
 
Ja ne sanjam na kom je on win testirao.Da li je skidao neku piratsku verziju.

Nista ga ne kosta da proba.

Sent from my m2 using Tapatalk
 
Skidao sam dve piratske i trenutno imam win 10 sa microsoft sajta.
 
Evo jedna novost. Smanjio sam clock memorije na 1600 mhz i gpu na 1100 mhz. Vec oko 3 h sam testirao komp sa witcher 3 i gta 5 i radio je odlicno. Sutra cu jos da isprobam i ako bude sve radilo kao veceras znaci da smo mozda na tragu problema.

Ako sve bude radilo na manjem kloku znaci da je grafa problem?

Uzecu 1050 ako bude problem u grafickoj.
 
Probaj bez downklokovanja gpu takta, samo sa downklokovanjem gpu memorije.

Svakako je do graficke ako se smanjenjem njenog kloka/kloka GPU memorije dolazi do stabilnosti.

P9 Lite TT
 
Naravno da radi kada manje trosi pa uspeva da se napaja preko PCI slota, to je najveci problem RX460, mora novije ploce koje mogu da isporuce vise vati na slotu. A 6-pin nema da pomogne. Ovo je vrlo neozbiljno od strane AMD-a.
 
Ima neke logike i to, ali ne verujem jer kad opteretim i cpu i gpu 100 posto benchmarcima komp radi sasvim normalno po par sati koliko sam ga testirao. Jedino kad se igraju igre slika se smrzne.

Probacu sutra samo da spustim memoriju, a gpu da ostavim na fabrickom kloku pa da vidimo.
 
Evo da konacno iskljucimo napajanje i sve u vezi napajanja jer ocigledno nije to u pitanju. Prime95+Furmark, CPU/GPU 100% opterecenja, na fabrickim klokovima, bez daunklokovanja.

Nakon 4 i po sata sve radi odlicno.

Igre zabaguju nakon par min znaci da napajanje nije.

https://s1.postimg.org/78c14jrpr/Untitled.png
 
Jel si probao sa downklokom memorije bez downkloka takta?

P9 Lite TT
 
Al si uporan, lepo sam ti odmah rekao da zamenis kartu i postedis sebe stresa :)
 
Pa vec sam je menjao i sad mi je cudno da je isti problem sa novom.

Ali menjacu je opet ako jos nesto bude ukazivalo da je ona.

Spustao sam samo memoriju al nece. Samo kad se oboje spuste onda radi.
 
Model ne valja, ne primerak. Zato ti ni jedna ni druga ne rade kako treba.
 
Nasao sam R7 370pcs+ da probam komp. Ako bude radio sam njom trazicu povracaj novca.

Da li ce moje napajanje izgurai tu grafu?
 
Isprobao sam komp sa grafickom iz prethodnog posta. Igrao sam par sati igre i sve radi super. Veceras nosim graficku na reklamaciju i uzecu neku drugu.
 
Isprobao sam komp sa grafickom iz prethodnog posta. Igrao sam par sati igre i sve radi super. Veceras nosim graficku na reklamaciju i uzecu neku drugu.

Koji twist na kraju... Uzmi bilo koju sa 6-pin ili 8-pin dodatkom, izgleda ti slot ne daje neku snagu.
 
Sta znaci twist? Hocu, ali koju da uzmem?

Ali mislim da ima dovoljno struje preko pci. Posto sam radio test gde su i cpu i gpu bili 100 posto 6 sati.
 
Necu da ti kazem da sam ti rekao, ali sam ti odmah rekao :D
 
Pa kao zaplet/rasplet, pošto je ova priča dugo bila zagonetna. Sad zavisi koliko daješ para i da li ćeš preko kp ili radnji. RX470, RX480, možeš 4 gb da prođeš jeftinije. Ono što sam zapazio je da kartica sa kojom si probao ima dodatno napajanje tako da mislim da je to glavna stvar ovde. Greška je za RX460 što nema dodatno napajanje i odbija da radi na starim mašinama. Isto tako verujem da bi sve radilo da odneseš grafičku kod nekoga ko je tek sad uzeo komp, skylake, kabylake ili ryzen.
 
Pa i ja nesto mislim da je to inkompatibolnost. Ali ne verujem da je do isporucivanja struje kroz pci jer mi drajver puca i u idle, a benchmark i cpu i gpu retko pukne.

Ne znam. Nije ni bitno. Gledacu da mi vrate pare pa bih dao max koliko kosta 1050ti. Te rx470 ne znam da li bi moje napajanje moglo da izdrzi. A i skuplje su dosta cini mi se.

Mada ne kupuje mi se opet bez napajanja.
 
Stigao odgovor iz WW. Kazu da se kartica dobro pokazala i da se svaki zahtev za reklamaciju odbija. Sutra mi je vracaju.

E sad postaje zeznuta situacija. Izgleda da gubim 14 000 din...
 
Stigao odgovor iz WW. Kazu da se kartica dobro pokazala i da se svaki zahtev za reklamaciju odbija. Sutra mi je vracaju.

E sad postaje zeznuta situacija. Izgleda da gubim 14 000 din...

E to je ono što sam ti ja govorio. Probaće je, kao što već jesu, na mega giga mašini gde je sve kompatibilno i naravno sve će da radi, a tvoja ploča je starija i izgleda da pcie slot nešto brljavi. Zato sam ti odma rekao da komplet kompjuter odneseš i da ti na licu mesta ugrade gtx1050 i da vidite da li radi. Kontam da radnja ili servis ima neku "prostoriju iza" gde se može to uraditi. Tako je bilo u mom gradu pre desetak godina, zajedno majstor i ja defragmentovali, budžili drajvere, kartice i gledali device manager. :D
 
A jeste, ali kako da ih stisnem za ovu grafu. Trebalo bi da je istestiram da znam da li mogu da im pretim inspekcijom. Jer ne mogu nista ako je ispravna. A ne mogu ni drugu da kupum.

Послато са GT-I9060 уз помоћ Тапатока
 
A jeste, ali kako da ih stisnem za ovu grafu. Trebalo bi da je istestiram da znam da li mogu da im pretim inspekcijom. Jer ne mogu nista ako je ispravna. A ne mogu ni drugu da kupum.

Послато са GT-I9060 уз помоћ Тапатока

Uzmes ceo komp kako su ti rekli, odneses kod njih i neka se sami uvere u njenu neispravnost........
 
Probacu, ali nece da razgvaraju sa mnom. Samo su rekli da je ispravna i da ce da je vrate.
 
Nazad
Vrh Dno