Šta je novo?

Igre kresuju, a svaki benchmark super prodje

Prvo da vidim sta ce da bude sa grafickom. A sto se tice dijagnoze tu tesko da cu sam moci da uradim nesto jer ne poznajem nikoga ko ima desktop u koji bi mogla ova grafa.

Jedino da ga nosim u servs i da dijagnostikuju kvar.

Ali ne znam sta bi moglo da pravi ovakav problem osim grafe. Mozda ploca ali opet tesko, napajanje ne verujem. CPU nije jer da je on problem onda bi zamrzavao komp u normalnom radu a ne samo u 3d grafici.

Ovako mi samo zamrzne 3d aplikacija, ali kad stisnem ctrl alt del vrati me u win i sve normalno radi. Eventualno pise da je ati video drajver prestao sa radom.
 
Moguce je da je TdrDelay u pitanju, desava se na svim OS.
Sa 2 promenis na 8 i problemi nestanu.
 
Malopre stigla nova grafa na kucnu adresu. Stavio je, pokrenuo bf 1 i crash. Pise ati control centar je zaustavljen, slika zamrzla i izbacio me u win.

Sad cu da vidim za taj dilej.
 
Bio mi je tdr delay 1b i ja sam tu vrednost promenio u 8 ali opet isti problemi. Mozda da obrisem taj postojeci tdr pa da napravim novi sa vrednoscu 8.
 
Ne mogu i 32 i 64 bit da se isto zovu. Obrisao sam 32 bit i napravio sam 64 i nista. Sad na ucitavanju zamrzne. Sto je zahtevnija igra to pre zamrzava. BF1 zamrzme cim krene da se ucitava mapa, a recimo MOH warfighter igram 10 ak min i tek onda.
 
Restart posle pravljenja QWORD?
Proverio memoriju? sve sto ucitava nabaci u memoriju...
Probaj sa jednom memorijom i kombinuj slotove.
Koristis li ssd? podesi caching na neku vrednost 400-500mb.
 
Nisam restartovao.

Sad cu da restartujem, pa ako ne pomogne da cackam opet oko ram a, mada sam vec to radio. Problem sa ramom je ako ostavim samo 2 gb onda nece moci da pokrene ove igre na kojima baguje.

Ako nista ne pomogne probacu win 10 da ubacim.

Nemam ssd samo obican hard. A sta je to sa caching?
 
Nisam restartovao.

Sad cu da restartujem, pa ako ne pomogne da cackam opet oko ram a, mada sam vec to radio. Problem sa ramom je ako ostavim samo 2 gb onda nece moci da pokrene ove igre na kojima baguje.

Ako nista ne pomogne probacu win 10 da ubacim.

Nemam ssd samo obican hard. A sta je to sa caching?

Virualna memorija, ali ako koristis hdd vec je windows sam odredio neku vrednost, mozes i sam da dodelis.
Podesava se po nekom pravilu da velicina bude max 1.5 od one koju imas na raspolaganju.
Recimo imas 3gb ram, initial size podesis na 3032mb a max na 4548mb.
 
Poslednja izmena:
Probacu sve sto je u mojoj moci, ali nesto mi govori da je neki ozbiljniji hardverski kvar. Mozda ploca. Procesor ne znam da li bi mogao da pravi ovakve probleme.
 
Da nemaš neki IRQ konflikt?
 
Poslednja izmena:
U " device manager" klikneš na " view" pa obeležiš "resources by type". Pogledaj interrupt request, brojevi u zagradi.
 
Sad sam to gledao i pisu neki brojevi, ali to mi nista ne znaci. Sta bi trebalo da pise u zagradama?

Samo da napomenem da drajver i dalje puca pri igranju.
 
Poslednja izmena:
Jesi li probao drugu memoriju da staviš.
Ja tipujem na nji ili na plocu.
Mislim da je hardverski ne softverski problem.
 
I ja mislim da je hardverski. Memoriju sam vadio i vracao i kombinovao, ali i dalje je bila ista situacija. Jedino ploca moze da zeza.

Al cudno mi je sto zeza samo kad igram nesto, u benchmarcima radi lagano koliko god da je opterecenje.
 
Jel si pustao prime95 blend?

On testira memoriju solidno.
Prati temperature za vreme prime-a ako pustas.

Trebalo bi da ne crashuje uopste, ni posle nekoliko sati blendanja.

P9 Lite TT
 
Pustao sam samo za cpu i radio je ok par sati. Kad sam pustio prime 95 i unigine heaven zajedno pukao je drajver od grafe nakon 2 h. Al meni igre odmah zakucaju, posle 5-10 min.
 
Pa bar ram možeš lako naći, kreni od toga.

Nadji jedan stick od 4GB pa probaj u svim slotovima.

Ako nije ni to, onda krastavac.
 
Jel ti stigla ista graficka u zamenu?

Ako jeste, vrati je opet. Identican problem sam imao kakav opisujes. Losa karta fabricki. Pola konektora fali na PCI slotu, nema dodatno napajanje (kao i vecina RX460 doduse) i tako overklokovana jednostavno ne moze da se napaja kako treba i kresuje u igrama, testove prolazi normalno. Moj primerak je cak i radio ako mu spustim klok 10%, ali tvoj ocigledno ni to ne uspeva. Brdo ovih problema po netu mozes pronaci, pretezno sa Sapphire i PowerColor RX460 kartama.

I ja sam moju reklamirao preko Emmija, cak su mi u radnji rekli da su im se skoro sve Sapphire vratile na reklamaciju zbog istog problema. Na pitanje zasto ih prodaju i dalje, nisam dobio odgovor. U WinWin servisu su potvrdili, imali su tih slucajeva. Ja sam u zamenu trazio ASUS, ne OC varijantu nego obicnu, doplatio 1500 din (jer sam Sapphire uzeo na akciji za 13.999) i radi bez ikakvih problema, drugaciji je PCB, ozbiljnije napravljena karta, ima sve konektore na PCI slotu, nema gresaka. Isto ti savetujem da uradis, da ne bi lupao glavu dalje i gubio vreme.

Pozdrav
 
Stigla je danas ali ne ista nego potpuno nova. Posto ova je bila u folijama a ja sam dao bez folija i igre jos cesce zabadaju cini mi se. Al sad se vodi polemika da li je moguce da dve graficke obe nove imaju iste simptome.

Jesi ti bas imao rx460?

Kada bih znao da je do nje odmah bih rekao da mi vrate pare i uzeo bih nvidiu 1050 ti. Ne mogu vise da se cimam oko nje.
 
Poslednja izmena:
Ja ti kazem, imao sam bas Sapphire RX460 2GB, isti model kao ti. Sve ovo sto sam ti napisao gore vazi za nju. Ne moras doplacivati toliko za 1050Ti, samo uzmi krstenog proizvodjaca RX460. ASUS, Gigabyte, sta imaju na stanju. Fail veliki je taj Sapphire, iako su 1st tier partner, ali eto, desava se.
 
Poslednja izmena:
Ok, znaci imao si bas problem da igre zamrzavaju a u winu radi lepo? Meni nije stigla ona koju sam dao, nego nova, ali isto rx460 oc 2gb.
 
Furmark prolazi, 3D markovi prolaze, satima se sve vrti, igre crashuju, Win 7, Win 10, ovi drajveri, oni drajveri... Nema resenja.
 
Dosta ljudi se zali na te RX kartice, problemi se javlju na starijim masinama.....
 
@Vule
Na sapphire rx460 fale pola konektora jer su sve rx460 pcie x8,to sto asus ima sve konektore nemenja nista.
 
Aha, ok, nisam znao za to, a bilo mi je cudno da fali. Svejedno, ne rade pa ne rade :)
 
Probaj sledece ako vec nisi - skini drajver 16.8.1, skini DDu, skini CCleaner
Ukljuci komp u safe mode, ukljuci DDu, obrisi drajvere sa restartom, obrisi Registry sa Ccleanerom, instaliraj 16.8.1
 
Nazad
Vrh Dno