Šta je novo?

Igre kresuju, a svaki benchmark super prodje

Linx je program za testiranje stabilnosti procesora. Pre nego što ga pokreneš podesi da koristi sav raspoloživi RAM, čisto da odbacimo i tu mogućnost.
Premda je najverovatnije napon na grafičkoj koji bi možda morao da se tweakuje.
Ako je to, stvarno će da bude smaranje da se dokaže garancija.
Međutim, ako si kupio kod nas i ako si naručio na daljinu, trebalo bi da možeš da je vratiš bez problema.
Sve i da si je kupio u prodavnici, mislim da bi ti izašli u susret ako hoćeš zamenu za neku drugu itd.

Sent from mTalk Lumia 950xl
 
Ja ne mogu da verujem da se ovo desava.

Danas posle 6 sati rada unigine nije pukao. Sad sam ga pustio zajedno sa prime 95 i unigine je nakon 2 h kresovao. I sad ne znam sta da mislim...
 
Probaj drugo napajanje, moguće da se ono pregreje posle određenog vremena, ili probaj malo da ga iduvaš od prašine.
 
Drugo napajanje nemam osim da ga nosim u servis.
A da izduvam mogu mada mislim da je grafa posto drajver kresuje i kad nrema nekog opterecenja.
 
E Had-e, toliko si se razmisljao sta da kupis i sada ovo..

Meni smrdi na napajanje ako prolazi i Gpu stres testove i Cpu stres testove a puca pod opterecenjem.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ja bih rekao da je memorija na grafickoj, najvise zbog tih povremenih pucanja tekstura.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Da zbog problema u 2d i pomenutih kockica izgleda najpre na neispravan vram (jedan ili vise modula).
 
Desava mi se sa pobeli ekran u hromu. Pa onda mi izadje bsod, pa i u nekim slabijim igrama zamrzava. A drajver kresuje i bez opterecenja.

Al ko zna, moguce da je napajanje.

Spustio bih klok graficke malo al ne znam bas detaljno kako se to radi.
 
Ako je stradala memorija na grafičkoj klok GPU-u ne znači ništa. Imaš OCCT program za testiranje napajanja. http://www.ocbase.com/ :eyebrows:
 
Poslednja izmena:
Radio sam taj test napajanja i prosao je test bez problema. Jedini test koji je pao je onaj kad su i cpu i gpu bili 2h na 100 posto.
 
Idi reklamiraj. Imas hardverski problem. Nikakav softver ti pomoci nece.
 
Pa znam da je hardverski. Ali ne znam koji deo pravi problem.

Odnecu graficku, ali ako nije ona ne znam sta onda da radim.
 
U prvom postu si napisao kupio sam komp.
Racunam da si kupio racunar u jednom komadu.
Spakujesh kuciste i odneses na reklamaciju.
Ako je u delovima, snalazi se kako sn i umes.
 
Nisam bio tu morao sam da idem poslovno na put. Zato sam bio odsutan 10 ak dana.

Juce sam se vratio i evo koje novosti imam.

Sinoc sam probao svaku igru koju imam i svaka je zamrzla sliku posle max 10 min igranja. Onda sam pomislio da je ram. Menjao sam module, vadio jedan, pa drugi pa treci i nista. Do rama nije.

Dok sam bio na putu javili su mi da je tokom gledanja gledanja zamrzao film.

I cudno je kod tih zamrzavanja da zvuk ide normalno, samo se slika zamrzne.

Sutra nosim graficku na reklamaciju i nadam se da je ona, jer jedino na nju imam garanciju.
 
Nakon sto sam procitao sve meni jedino smrdi na neispravan VRAM tj memoriju graficke. Generalno unigine benchmarkovi ne trose puno VRAMA tako da je verovatno zbog toga mogla da izdrzi te testove.

A i cim u GTA5 pise nesto cudno sa vramom znaci da nesto nije bas najbolje, jer sam isto imao jednom jednu r9 270 koja je kopala i pisalo joj je nesto apsurdno u GTA5 za memoriju, (tipa 1232345MB umesto 2048MB) i generalno je bila nestabilna i izbacivala iz igrica, bacala artefakte cak i u chromu itd. Zamenio sam je doduse odmah jer je covek od koga sam je kupio imao skoro 100 komada :D
 
Da, meni se javljaju potpuno isti problemi koje si naveo.

Inace graficka je odneta u servis i sada cekam sta ce da se desi. Valjda nece da zezaju.
 
Ne bi me cudilo uopste da krenu da te driblaju kako je sve u redu. Drzim ti palceve :D
 
Pa ni mene ne bi cudilo.

Nije meni problem da se jurim sa njima. Nego nisam sto posto siguran da je graficka problem.
I ja sad njih smaram kako je graficka problem, a ona u stvari ispravna, nego neka druga komponenta pravi problem.

Samo ne znam sta bi moglo da pravi takav problem.

Ne verujem da je napajanje jer kad opteretim i cpu i gpu na 100 posto ono lagano radi.
Ploca ne znam da li bi mogla da radi tako nesto.


Prekljuce dok sam menjao ram mogule, nakon promene mesta modula komp nije hteo uopste da se upali. Rade kuleri al nema slike niti daje neki drugi znak.

Tek kad sam malo gurnuo i prodrmao module onda je radio normalno.
 
Pa kod kompa je uvek tako. Dok sve ne legne ravno kako treba, dok ne vire konektori, nema paljenja. I oni priključci 4 pin za procesor i za grafičku, može samo u jednom pravcu, ništa na silu. Gledam juče u nekoj temi piše kako su ljudi na silu ugurali 8-pin za pcie u priključak za procesor... pa ja ne znam, to fizički nije moguće, ja bih ih udavio, to je tako prosto napravljeno, drugačiji su oblici priključaka baš zbog toga da početnici nemaju dilemu koji je kabel u pitanju. Btw, nadam se da će biti neke vajde od servisa, trebao si celo kućište odneti i reći blokiraju filmovi i igrice, nije do windowsa, proverite šta je. Svakako sad ne možeš ništa sa kompom pošto nema integrisane grafe. To se tako desi da oni u servisu probaju sa svim fuuul, i7, z270, par terabajta hdd i ssd, napajanje zilion vati, 64gb rama i kažu pa ovde je sve ispravno. Meni se pre par godina komp gasio u igrama, bez ikakvih grešaka, kao da nestane struje, na kraju su zamenili matičnu za dž i sve je normalno sad (iako su ljudi ovako na forumu rekli da je napajanje, da je grafička, da je hard i da jednu komponentu odnesem u servis).
 
Fora je sto nemama garanciju na ceo komp nego samo na graficku. Zato se nadam da je ona problem. Sto i jeste najlogicnije ali videcemo :)
 
Kartica je na reklamaciji osmi dan. Veceras cu mozda da odem da vidim sta se desava.
 
Evo sta mi je stiglo 10 dana nakon sto sam ostavio graficku.
Iako sam je ostavio u WW u beogradu, odgovor mi je stigao iz Cacka, ne znam zasto.

Capture.png
 
Pa dobro. S'obzirom na problematiku ne vidim kako će je drugačije testirati da li je ispravna, osim detaljno.
 
A ako mi ne uvaze garanciju, onda da nosim ceo komp u servis da mi otkriju kvar ili imate neko mudrije resenje :)
 
I ja nesto mislim da nije napajanje. Sad sam gledao, ima 38A na 12V.

Ali nesto mi je cudno da je napajanje jer benchmark mi je samo jednom pukao, a inace koliko god da ga opteretim radi ok.
 
Imaš nekog drugara sa sličnom konfiguracijom? Zamenite u startu GPU i DDR recimo. I onda vidite kod koga će da se javi problem. Moraš ići sistemom eliminacije, ne vidim drugi način.
 
Nazad
Vrh Dno