Šta je novo?

Igre kresuju, a svaki benchmark super prodje

HAD~

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2011
Poruke
1,441
Poena
245
Kupio sam komp:

Intewl i 5 2500
ploca Supermicro c7p67
6 gb ddr3
saphire rx 460 2 gb
Napajanje bicker 500W

Problem je sledeci.
Kada igram neku igru ona prrvih pola sata radi super, a onda krene da secka i sve cesce i cesce da bi na kraju zamrzla sliku i posle par sekundi izbaci me na desktop i komp nastavi da radi normalno.

Onda sam skinuo razne benchmarke, unigine heaven mi se vrteo oko sat i po i super je radio, temperatura GPU nije prelazila 45 stepeni. Onda sam posumnjao da je procesor u pitanju i skinuo sam prime 95 i pustio ga zajedno sa unigine heaven sat vremena i sve sljaka super. Jedino sto cpu ide do oko 75 stepeni, nista drugo mi nije bilo sumnjivo.

Igrao sam gta 5, far cry 3 i MOH Warfighter. Desava se da igra zakuca na filmu izmedju misija ili u sred igre, ili dok sam u podesavanjima igre, nema pravila.

Juce mi se desilo da su mi se po ekranu u sred igre pojavile kockice raznih boja i morao sam da ugasim komp na dugme. Kada sam probao da ga upalim nije hteo, vec je ispustio beep kod 4x cini mi se.
Onda sam otvorio kuciste, izvadio i vratio graficku i memorije i upalio se i radi ok. Ali problem sa igrama je i dalje tu.
 
Meni taj procesor u recimo Everest Stability testu ide do 79C, posle pola sata testiranja...

Sent from mTalk Lumia 640XL
 
Mislis da je to normalna temperatura?

Evo sad sam skinuo everest i dok je prikupljao nekakve podatke pojavio mi se plavi ekran pun nekih slova, to je valjda BSOD. Restartovao sam ga i upalio se normalno.
 
Moguce da je do same graficke,zadnji drajveri instalirani?
Mozes slikati BSOD? (ili napisati sta izbaci kao gresku)
 
Poslednja izmena:
postoji alat koji briše sve što postoji vezano za trenutne gpu drivere. odradiš to i restart sistema. nakon toga instaliraj poslednje drivere za tvoj gpu i sve će biti posle kako treba... valjda... tako sam ja rešio problem kod mene
 
Evo jos jedna novst. Sad mi je tokom surfovanja netom samo pobeleo ekran i tako stajao oko minut a omda je monitor izgubio sugnal. U tom trenutku je jeran od kulera poceo nenormalno jako da radi.

Onda sam brzo otvorio kuciste da vidim kojo kuler je u pitanju i cini mi se da je od graficke posto nisam uspeo da procenim po zvuku primicao sam ruku od jednog do drugog kulera i ovaj od graficke je bas intenzivno duvao.
 
Instalirao sam nov win 7 i opet isto. Formatirao ceo hard, skinuo najnovije drivere i isto.

E posto mi je ovaj drajver kresovao par puta mozda bi trebalo da probam neku stariju verziju. Ali ne znam gde mogu da je nadjem.
 
Evo ti ova 2 linka pa isprobaj:
http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows 7 - 64
http://support.amd.com/en-us/download/desktop/previous?os=Windows 7 - 64
Probaj nekoliko verzija i obavezno instaliraj alat koji ce izbrisati drajvere kao sto je @zlatan_ibro rekao. Zove se driwer sweeper
Ne bi bilo lose da proveris ram, uradis cmos i instaliras hwinfo64, posmatraj temperature i voltaze 12v grane.
Mada ja sam sa svojom 7790 imao glavobolje dok sam nasao odgovarajuci drajver, tako da samo strpljivo i polako.
Takodje ukoliko je fabricki overklokovana verzija, malo se poigraj sa voltazom i klokovima samog gpu-a.
 
Poslednja izmena:
Nema sta mnogo da testiras,skini zadnje WHQL drajvere na amd sajtu,ako i dalje pravi probleme spakuj i reklamacija.
Da bar mozes testirati na integrisanoj ali nema ti ploca video izlaze...
 
Jel ploca ili napajanje ne mogu da budu uzrok?
Da bar njih iskljucim iz razmisljanja.

na sta najvise tipujete da je problem?

Da iznesem jos jedan detalj. U gta 5, tamo gde treba ad pise zauzetost video memorije, meni je pise xxx MB/2048 MB posto imam 2 gb na grafickoj. Nego pise xxx MB/124335675 MB.
Skidao sam dve verzije gta 5 i na obe isto.
 
Poslednja izmena:
I sa starim drajverima isto, igrao sam sad gta 5 10 min i slika se zamrzla i posle par sekundi me izbacio u windows.

Evo malo podataka o napajanju dok se to sve desavalo ako nekom nesto znaci.

ra2mgx.jpg
 
Najviše se tripujemo da je grafička problem, možda driveri a moguće i da je grafika neispravna.
Koja je temperatura grafike kada se igraš?
 
Idle oko 25 c a load max 45.
Meni je OC verzija pa je hladjenje bolje.

I ja nesto mislim da je grafa al mi je cudno da ne kresuje ni u jednom benchmarku.
 
Evo novih iznenadjenja. Sad sam igrao far cry sat vremena i lepo radio, onda sam izasao i krenuo da igram gta i nakon 10 minuta zamrzavanje. Ali to nije sve, kad sam izasao u hromu me sacekalo ovo sa slike. I nije bilo staticno nego kad pomeram tab u hromu svi ovi iseckani tabovi se pomeraju... Mislim da se blizimo resenju da je to graficka...

https://postimage.org/index.php?lang=spanish
 
a da ti izvadis malo tu graficku, i probas da koristis integrisanu?
hipoteticki da je testiras u drugoj masini ako mozes.
cisto da finalizujemo da jeste grafika

Ta maticna ploca nema VGA/DVI izlaz tako da nema sanse testirati integrusu......
 
Mirise na graficku , probaj je u drugi kompijuter.

Nem poznajem nikoga ko ima komp u koji moze da ide ova grafa.
Da li mogu u servisu da je testiraju i koliko bi kostalo?

Testiran je i ram, nema gresaka.
 
Poslednja izmena:
Sad sam igrao MOH Warfighter desetak min i igra se zamrzla. Onda sam odmah izasao i odradio PSU test pola sata sa OCCT i nista, radi super...
 
Deinstaliraj drajver sa DDU Uninstaller
http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Beše nekad Unigine Heaven pravi benchmark za testiranje stabilnosti graf. kartice međutim nije više tako.
Sećam se da je moj drug patio muku da potera neku Fifu a ovamo Unigine prolazi bez problema.
Tek pošto je pustio Unigine da radi 3-4 sata tek je onda puko.
Čisto da eliminišemo svaku ideju da je CPU poteraj ga u Linxu. Nema većeg opterećenja za CPU od njega.

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?201670-LinX-A-simple-Linpack-interface

Sent from mTalk Lumia 950xl
 
Poslednja izmena:
Nije zato sto mi se desava isto i sa gta i sa far cry i sa MOH. A nekad ekran pobeli i van igrice. A jednom mi je i plavi ekran izasao kad je everest prikupljao podatke.
 
E kva ideja o linuxu je dobra. Probacu cim dodjem kuci.
 
Pa uradicu. Al platio sam da mi radi sa 100 posto performansi i sad treba da je oslabim 10 posto.
 
Danas sam mu u 2 pustio unigine i otisao. Posle 6 sai i dalje radi.

Sad odmah posle benchmarka od 6h sam usao u gta i nakon 10 min igra zamrzla i drajver od grafe kresovao. U hromu se pojavile kojekakve kockice, ima slika na prethodnoj strani cini mi se.

Polako sam sve sigurniji da je graficka problem.
 
Poslednja izmena:
Haha nesporazum :) Sta je taj linX?

Sad sam otisao iz stana na dva sata i ostavio sam da zajedno rade prime 95 i unigine heaven da iskljucimo svaku sumnju o napajanju.
 
Nazad
Vrh Dno