Šta je novo?

Pomoc prvi rig :)

Fallout 3

Cenjen
Učlanjen(a)
30.06.2016
Poruke
2,050
Poena
130
Pozdrav svima sastavljam svoj prvi rig za majning,nabavio sam konstrukciju rig-a uskoro stizu grafe i jace napajanje i ploca i procesor...
Ali imam 2 problema...

Prvi problem je kako napraviti dugme za paljenje i gasenje rig-a?
Drugi problem se vidi na prilozenoj slici...Da li sme ispod maticne da bude karton ili mora stiropor ili sundjer?

WP_20170306_12_55_22_Pro.jpg
 
Za paljenje i reset skini sa nekog starog kucusta ,a ispod maticne mozes sundjer da stavis ili neke plasticne podloske,sta ti je dostupnije.

Sent from my HTC using Tapatalk
 
ostavi da ima promaje ispod ploce maticne,i kad skines kabal sa dugmetom za paljenje skini i neki usb prikljucak u koji mozes da ubodes usb,cisto prakticno zbog kabla,koji ubadas na neke pinove na maticnoj,pise sve pogledaj od maticne manual
 
Skinuo sa starog kucista Ms industrial prekidac za paljenje i gasenje i radi :)
Stavio sam sundjer neki stari dok mi ne stigne maticna ploca za majnovanje a sa njom i novi sundjer...
Ima promaje oko 6 cm mozda i vise :).
Imam taj usb takodje od starog kucista na tom kablu pise HD audio ali mislim da to meni ne treba jer imam nekoliko usb na maticnoj ploci i imam i ulaz za slusalice na zvucnicima :)...
Evo da okacim i jednu sliku kako to sve izgleda....
WP_20170306_14_11_19_Pro.jpg

Hvala vam puno svima na pomoci :))) kad dodjete u Ks castim kafu :D.....
 
Ja nemam dugme :) stavio sam u biosu da kad upalim uprekidac na napajanju rig se sam pali, isto tako i kad nestane struje pa dodje rig se sam automatski pali :)
 
A kako se zove ta opcija u bios-u?:)Mozda svaki bios nema tu opciju?:)
Mozda je tvoja opcija i bolja :) pogotovo mi se svidja ovo za struju kad nestane pa se rig automatski pali....
 
Negdje je to "next boot after AC power loss", negdje "restore on AC power loss". Sve zavisi od maticne ploce ali uglavnom tako nesto.

Edit:
Mislim da je na novijim Gigabyte plocama to "AC off mode" opcija.
 
Poslednja izmena:
Mozes da ga palis sa safcigerom, imas na maticnoj samo prislonis safciger i upali se racunar. Ja i dan danas palim tako sve rigove.
 
joj nemoj mu to, jos ce da prespoji pogresne pinove i spali nesto :D
 
Kupis na oglasu i zavrsis posao ili izvedi 2 zice pa na zice pali

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Snasao sam se vec uzeo sam dugme iz starog racunara povezao na maticnu i mogu da palim,gasim i da radim restart bez problema :)))
 
srecno rudarenje.:)

nego si trebao da napises/ pravim prvi rig potrebna pomoc, pa dajte koliko ko ima za hardver:d
 
Hvala :)....

Trebao sam :) a trebao sam da otvorim adresu na Poloniex samo za donacije :DD jedva sam skupio i za ovaj Rig a sve zbog auta opravljao sam ga cele zime hvala Bogu sad sam ga doveo takoreci u fabricko stanje :D da nisam dao ogromne pare na auto napravi bi ne jedan rig nego 3 do sada....
 
eee, ta 3 riga bi ti zaradela neke pare, a auto ti samo troši ....., ;)
 
Znam ali auto mi je potrebniji i za posao,i za razne obaveze ne mogu da vozim rig sa karticama :D
 
Pa vidis nije to losa ideja ako stavim dole tockice na rig moglo bi :D do prve krivine :DDD
 
Sastavio sam rig i kopam bez problema samo mi nije jasno kako kontrolisete obrtaje ventova na karticama?
Meni na svakoj karti se sad sama od sebe regulise temperatura ali temperature su visoke...
 
Fan profil u AB iki teixx

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Snasao sam se dobio sam odgovor u temi hardver za kopanje preko trixx-a sam otisao u settings i sve namestio hvala ti Nesicu na pomoci :)
 
Ove safirke nije najpametnije da držiš iznad ploče i napajanja... Hoće da puste svetu vodicu...
 
Pocecemo olukove ugradjivati u rigove [emoji3] Sad treba razmisljati i o tome kad se sklapaju masine.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da znaš...[emoji4] Ali realno može da se desi. Bolje sprečiti...
 
Ma vidim i ja da su mi balavi svi ovi rigovi sa RX karticama [emoji1] sutra ih moram opet brisati [emoji3]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ja ih drzim iznad hard diskova :D napajanje mi je dole na drugu stranu sasvim a maticna gore :)...

Ali kad budem dodavao jos kartica bice nazalost iznad maticne ploce ali praticu situaciju :)....

Hvala vam na upozorenju...
 
Interesuju me iskustva lica koja su sklopila nedavno svoj prvi rig, kakva su iskustva, u cemu su najvise gresili, na sta preporucuju da se obrati paznja prilikom sklapanja masine i naravno kolika je zarada po karti i da li su zadovoljni, posto uskoro planiram sklopiti svoj prvi rig i zapoceti sa rudarenjem...
Hvala
 
Nije ti lose da ispod maticne stavis pvc kanalice za kablove. Samo ih naglavis na konstrukciju i miran si.
 
Nazad
Vrh Dno