Šta je novo?

Hard diskovi u USB docku (RaidSonic IB-124CL-U3) svake noći postanu corrupted

Овај из наслова теме.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
http://www.lc-power.com/en/product/zubehoer/hdd-docking-station/lc-dock-u3-ii/

2 godine, gomila diskove, 4 od toga su 8tb - za sad bez problema. Brzine, sa diska na disk su isle i do 150mb/s, u cugu kopirano 3.5 tb ...
Pre ovoga sam imao eSATA varijantu i pocela da zeza, ispostavilo se da je napajanje u pitanju.

Na poslu - vise tih dokova i non stop problemi, nesto podataka ne moze da se vrati.
Posle mnogo guglanja dosta ljudi se zali na win10 (na poslu win10, win7 kuci), isti problem, poceo da im se dogadja posle apdejta sa win7 ili win8
Koliko sam uspeo da shvatim, ako win10 nece da otkaci uredjaje onda nesto brlja po hardu (npr: poslednji upis bio juce a win jos uvek nesto brlja) pa ako se uradi shutdown ili restart ne zavrsi to sto je brljao nego prekine i to dovede do gubitka particije. Isto se dogadja i iskljucenjem doka. Kao da radi optimizaciju diska i prekine na silu ...

Microsoftov odgovor se svodi na:
1 Da li ste probali na drugom racunaru
2 Drugom OS-u
3 A u bezvazduznom prostoru bez gravitacije ? ...

Ne bi bilo lose da svi koji imaju problema napisu i koji win imaju
 
Poslednja izmena:
Код мене 10 тако да је вјероватно до тога. И могу да потврдим да често није могао да одради safe remove па сам га сам гасио. Дакле win 10 ми је појео партиције, уз моју помоћ наравно. :-(

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Imam tri hard diska koje planiram da nakačim na laptop preko USBa. Crkla mi je matična na desktopu, imam dva 3,5 inčna HDD i jedan 2,5 inčni HDD iz laptopa (zamenio sam ga SSDom).
Koji je najstabilniji USB dock (da li je to RaidSonic IB-124CL-U3), i kako da ga nabavim/gde da ga kupim?
Na laptopu koristim W10, evo i specifikacije:

28wIWk.jpg
 
Koji je najstabilniji, pa pomalo bi bilo "maglovito" tvrditi da su neki stabilniji ili da je neki najstabilniji... ono sto ja mogu reci da meni RaidSonic IB-124CL-U3 do sada radi odlicno. Upotrebljavam ga povremeno i nije ni jednom pravio probleme. Znam da su ga preporucivali i svakodnevno koristili jos neki clanovi s foruma. Ja sam na W7.
Nabavljen od Fante sa KP (sada "Digital Trigger" nekada "Fantasterrific"), znaci "uvoz" iz HU, verovatno nema na stanju ali za 7-20 dana bi mogao dobaviti... o detaljima moras s njim.
Sledi pp.
 
Hvala još jednom!
Negde sam pročitao da je cena RaidSonic IB-124CL-U3 35 evra?

Sada nađoh na mađarskom sajtu 12 833 Ft, odnosno 39.66 Euro, to je otprilike koliko planiram da dam :)
 
Poslednja izmena:
Pročitaj na ovoj i prethodnim stranama probleme ovog dock-a sa Win10 pre odluke.
 
Nemam nijedan. Hteo sam da uzmem taj ili LC, ispalo da je ovaj drugi ipak bolji, ali nisam uzeo nijedan jer sam čekao potvrdu da sigurno može da primi 8TB diskove, jer na LC sajtu piše da može do 4tb.
 
Moji su 160, 640 i 250 GB tako da nemam te dileme da li podržava terabajte.
Po pisanju i meni deluje da je RaidSonic bolji izbor.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Slažem se.
Valjda ima neko rešenje koje radi bez problema? Rešenje da nakačim 2.5 i 3.5 HDD na USB od laptopa.
 
http://www.lc-power.com/en/product/zubehoer/hdd-docking-station/lc-dock-u3-ii/

2 godine, gomila diskove, 4 od toga su 8tb - za sad bez problema. Brzine, sa diska na disk su isle i do 150mb/s, u cugu kopirano 3.5 tb ...
Pre ovoga sam imao eSATA varijantu i pocela da zeza, ispostavilo se da je napajanje u pitanju.

Na poslu - vise tih dokova i non stop problemi, nesto podataka ne moze da se vrati.
Posle mnogo guglanja dosta ljudi se zali na win10 (na poslu win10, win7 kuci), isti problem, poceo da im se dogadja posle apdejta sa win7 ili win8
Koliko sam uspeo da shvatim, ako win10 nece da otkaci uredjaje onda nesto brlja po hardu (npr: poslednji upis bio juce a win jos uvek nesto brlja) pa ako se uradi shutdown ili restart ne zavrsi to sto je brljao nego prekine i to dovede do gubitka particije. Isto se dogadja i iskljucenjem doka. Kao da radi optimizaciju diska i prekine na silu ...

Microsoftov odgovor se svodi na:
1 Da li ste probali na drugom racunaru
2 Drugom OS-u
3 A u bezvazduznom prostoru bez gravitacije ? ...

Ne bi bilo lose da svi koji imaju problema napisu i koji win imaju



Apdejt

Bukvalno apdejt, izgleda da je apdejt win10 sa 16xx na win10 1809 resio problem, nema vise zakljucavanja diska pa nema ni potrebe da se nasilno gasi.
 
Da li to znači da i RaidSonic IB-124CL-U3 više nema problem sa win10?
 
Ја сам већ изгубио гомилу података због овог бага, сад ми тотално свеједно.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
RaidSonic

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno