Šta je novo?

Jaci procesor

ivanlz94

Poštovan
Učlanjen(a)
22.09.2012
Poruke
18
Poena
54
Pozdrav drugari moze samo jedno pitanje,koristim jedan asusov laptop vec nekih 5 godina i super me sluzi,ali cinimi se da je zreo za servis (usporio je sa radom dosta) ,e sad ako bih ga vec slao da mi ga ciste od prasine i menjaju paste na cpu i gpu, dosla mi na pamet ideja da vidim da li moze bolji procesor da se stavi u njega,instalirao sam program cpu-z i na njemu sam procitao da moj laptop ima "Socket 988b rPGA" a na njemu je trenutno procesor " intel pentium b960 2.2 ghz" da li ova maticna podrzava neke jace procesore tipa i3 neke starije generacije i koliko je to isplativo na laptopovima ??
 
Trebalo bi da je moguce uraditi upgrade:

http://www.cpu-world.com/Sockets/Socket G2 (rPGA988B).html

ovo je lista procesora koji koriste taj socket, da bi znao tacno da li mozes samo Sandy Bridge procesore da ubacis - proveri koji cipset imas.

Teorijski bi neki i5-24x0 doneo 60% ubrzanja. Problem moze biti pronalazenje / cena tih procesora.
 
Kolega umart se dopisno prikljucuje temi:

umart je napisao(la):
zavisi najvise od cipseta. cim je dosao sa tim pentiumom velike sanse su da je hm70 cipset gde je maks apgrejd ajvi bridz pentium 2030m koji je redak i skup,100mhz slabiji (realno nista slabiji) 2020m je vec dosta cesci i po meni isplati se apgrejd najvise zbog integrisane grafike koja podrzava openCL 1.2 i samim tim buljuk novijih i dobrih 2d naslova koji bi radili savrseno na tom pentiumu.a i kad naleti po oglasima bude po tipa hiljadu,hiljadu i dvesta dinara.

radice svi ajvi bridz dualkorovi ali ce se gase posle pola sata (intel je tu glupost implementirao u samom cipsetu,nema sanse da se izbegne).ako ima neki jaci cipset menja se stvar,ali generalno o kvadovima tesko da moze da razmislja zbog hiljadu i jednog razloga sve da ga maticna podrzava (a male su sanse cim je u stocku dolazio sa b procom).

Dakle, definitivno moras proveriti koji cipset imas na tom laptopu. Treci tab u CPU-z
 
intel sandy bridge rev 09
intel HM65 rev 05
 
Javi kako je proslo kada se ponovis... mozda zatreba info jos nekom.
 
Javi kako je proslo kada se ponovis... mozda zatreba info jos nekom.

Danas ubacen i3 2350 i dodato jos 2 GB rama,nisam jos testirao komp pod opterecenjem.
Prosli put kad sam menjao pastu i "cistio" laptop nisam uopste otvarao kuler,posto je propelercic izgledao poprilicno cisto,medjutim danas otvorim i imam sta da vidim.
IMG_20170614_125318.jpg
Sad laptop ne moze da ne radi bolje nego pre :) ovo je bilo malo osvezenje nisam imao vise novca trenutno,ali je dobro sto imam prostora za neki i5 i jos 2gb rama al to otom potom,sigurno cu biti zadovoljan i sa ovime. hvala svima na pomoci i savetima. Pozdrav
 
Osim ako ne budes stavljao punokrvni i5 4/4, ubacivanje 2/4 i5 umesto 2/4 i3 je gubljenje vremena i novca.
 
Ja sam porucio i5 2410m da zamenim sadasnji B950, razmisljam da zamenim i celu plocu.
Trenutno je na ploci Nvidia 315m 512mb, imaju ploce za oko 100 dolara sa GT 525/540 1gb.
 
Poslednja izmena:
Ja sam skoro umesto i3 druge generacije,ubacio i5 2450M.
Nikakvih vidljivih promena u radu,i5 samo ima turbo takt.
Mislim da je sa i3 upgrade samo i7,ali su preskupi po oglasima.
 
Sa i3 je upgrade samo cpu sa 4 jezgra, osim ako i3 ne radi zakucan na 100% uvek pa ce mu veci klok doneti poboljsanje.

Nisam znao da ne postoje quadovi i5 pre Skylake.
 
Nazad
Vrh Dno