Šta je novo?

Jaci procesor

ivanlz94

Cenjen
Učlanjen(a)
22.09.2012
Poruke
18
Poena
154
Pozdrav drugari moze samo jedno pitanje,koristim jedan asusov laptop vec nekih 5 godina i super me sluzi,ali cinimi se da je zreo za servis (usporio je sa radom dosta) ,e sad ako bih ga vec slao da mi ga ciste od prasine i menjaju paste na cpu i gpu, dosla mi na pamet ideja da vidim da li moze bolji procesor da se stavi u njega,instalirao sam program cpu-z i na njemu sam procitao da moj laptop ima "Socket 988b rPGA" a na njemu je trenutno procesor " intel pentium b960 2.2 ghz" da li ova maticna podrzava neke jace procesore tipa i3 neke starije generacije i koliko je to isplativo na laptopovima ??
 
Trebalo bi da je moguce uraditi upgrade:

http://www.cpu-world.com/Sockets/Socket G2 (rPGA988B).html

ovo je lista procesora koji koriste taj socket, da bi znao tacno da li mozes samo Sandy Bridge procesore da ubacis - proveri koji cipset imas.

Teorijski bi neki i5-24x0 doneo 60% ubrzanja. Problem moze biti pronalazenje / cena tih procesora.
 
Kolega umart se dopisno prikljucuje temi:

umart je napisao(la):
zavisi najvise od cipseta. cim je dosao sa tim pentiumom velike sanse su da je hm70 cipset gde je maks apgrejd ajvi bridz pentium 2030m koji je redak i skup,100mhz slabiji (realno nista slabiji) 2020m je vec dosta cesci i po meni isplati se apgrejd najvise zbog integrisane grafike koja podrzava openCL 1.2 i samim tim buljuk novijih i dobrih 2d naslova koji bi radili savrseno na tom pentiumu.a i kad naleti po oglasima bude po tipa hiljadu,hiljadu i dvesta dinara.

radice svi ajvi bridz dualkorovi ali ce se gase posle pola sata (intel je tu glupost implementirao u samom cipsetu,nema sanse da se izbegne).ako ima neki jaci cipset menja se stvar,ali generalno o kvadovima tesko da moze da razmislja zbog hiljadu i jednog razloga sve da ga maticna podrzava (a male su sanse cim je u stocku dolazio sa b procom).

Dakle, definitivno moras proveriti koji cipset imas na tom laptopu. Treci tab u CPU-z
 
Javi kako je proslo kada se ponovis... mozda zatreba info jos nekom.
 
Javi kako je proslo kada se ponovis... mozda zatreba info jos nekom.

Danas ubacen i3 2350 i dodato jos 2 GB rama,nisam jos testirao komp pod opterecenjem.
Prosli put kad sam menjao pastu i "cistio" laptop nisam uopste otvarao kuler,posto je propelercic izgledao poprilicno cisto,medjutim danas otvorim i imam sta da vidim.
IMG_20170614_125318.jpg
Sad laptop ne moze da ne radi bolje nego pre :) ovo je bilo malo osvezenje nisam imao vise novca trenutno,ali je dobro sto imam prostora za neki i5 i jos 2gb rama al to otom potom,sigurno cu biti zadovoljan i sa ovime. hvala svima na pomoci i savetima. Pozdrav
 
Osim ako ne budes stavljao punokrvni i5 4/4, ubacivanje 2/4 i5 umesto 2/4 i3 je gubljenje vremena i novca.
 
Ja sam porucio i5 2410m da zamenim sadasnji B950, razmisljam da zamenim i celu plocu.
Trenutno je na ploci Nvidia 315m 512mb, imaju ploce za oko 100 dolara sa GT 525/540 1gb.
 
Poslednja izmena:
Ja sam skoro umesto i3 druge generacije,ubacio i5 2450M.
Nikakvih vidljivih promena u radu,i5 samo ima turbo takt.
Mislim da je sa i3 upgrade samo i7,ali su preskupi po oglasima.
 
Sa i3 je upgrade samo cpu sa 4 jezgra, osim ako i3 ne radi zakucan na 100% uvek pa ce mu veci klok doneti poboljsanje.

Nisam znao da ne postoje quadovi i5 pre Skylake.
 
Nazad
Vrh Dno