Šta je novo?

8 Gb dual channel ili 12 Gb

l88kaja

Poštovan
Učlanjen(a)
17.01.2017
Poruke
6
Poena
51
Imam 4 Gb DDR3@1600 u jednom slotu od raspoloziva 2.Nadjoh u oglasima povoljnu memoriju od 8 Gb.Sta je bolje, 2x4 Gb u dual channelu ili 12 gb u konfiguraciji 4 + 8 Gb?
 
12GB svakako
 
A 2x4GB vs 1x8GB? Rečeno mi je da je 2x4 bolje.
 
Kad se pre predomisli , sutra ces nas pitati da li da uzmes 1x4GB :) , ne kupi 1x8GB da bi kasnije imao slobodan slot za upgrade na 16GB.
 
Vidis da nije ista osoba u pitanju.
 
Stavi 4 + 8, donjih 8 GB (4 + 4) će ti raditi u dual channel režimu, gornjih 4 GB na većem modulu neće, al to je svejedno bolje nego da sve radi u single channel režimu.
 
Ako hoces 4 + 8 - dobice dual razim 4 + 4
Ako ides na 4+4 - dobices dual ali i skuplji ram za kasnije ako zelis da menjas 4 za 8
Ako vec imas 4 - najbolje je uzeti od 8 pa kasnije zameniti 4 za 8 ili ako ces u neko dogledno vreme da dodajes jos ram-a onda zamenis tih 4 za 8 pa cekas a mozda u medjuvremenu se stabilizuju cene ram-a pa pojeftine.
To je to, nema druge kombonacije pa odluci sam.
* svaki dual rezim igra ulogu kod integrisane gpu.
 
Poslednja izmena:
Ako hoces 4 + 8 - dobice dual razim 4 + 4
Ako ides na 4+4 - dobices dual ali i skuplji ram za kasnije ako zelis da menjas 4 za 8
Ako vec imas 4 - najbolje je uzeti od 8 pa kasnije zameniti 4 za 8 ili ako ces u neko dogledno vreme da dodajes jos ram-a onda zamenis tih 4 za 8 pa cekas a mozda u medjuvremenu se stabilizuju cene ram-a pa pojeftine.
To je to, nema druge kombonacije pa odluci sam.
* svaki dual rezim igra ulogu kod integrisane gpu.




Hvala.
Kupio,stavio,radi,prijavljuje kao dual chanel.Graficka mi je RX 460,znaci da nema ulogu.
Moze close.
 
Nazad
Vrh Dno