Šta je novo?

Evo jedne lepe...

FAQ je napisao(la):
@Stojcha
Glupo bi bilo "raditi" na serveru sa dva PII procesora, složićeš se?! Ja radim na nekim drugim platformama. Možda da napišeš koliko je stajalo to zadovoljstvo sa 2 ziona!

Stajalo je koliko jedan pristojan, nov, recimo A4 (mislim na Audi :D ), ali kupac je uvek u pravu. ;)

A i ovaj kupac je znao sta oce, a bogami je znao i da plati za to sto oce (sto je prava retkost u Srbiji), a najbolje od svega je sto je znao da plati i instalaciju servera i sve sto uz to ide (sto je pa tek prava retkost u Srbiji :D ).
 
FAQ je napisao(la):
Kocka je pala na Abit jer se uklapao u cenu, a jedna od stavki bio je i gigabitni lan, jer je za skoru budućnost planiran gigabitni back bone. Takođe, ima mesta za 6 SATA diskova, dok Asus ima 4, zatim optički in/out, secure IDE (možda će trebati jednog dana), itt. Prema tome, po čemu je taj Asus bolji?
Chief je sasvim pristojan, prostran, velik, imamo mesta za njega...

Skini svo aktivno hladjenje sa Abita,pa pogledaj koliko je stabilan taj vas server........znas,puno prasine se non stop vrti po kucistu i lagano cooleri prestaju da rade kako treba.........zato taj Abit nije za server vec asus,koji na sebi nema ni jedan aktivan hladnjak........
Asus ima jedan IDE Raid=2HDD-a+2SATA Raid=4HDD i to je 6.....toliko o toj racunici......(nisam racunao obicne IDE grane).......
Secure ide nema.......ok
Asus isto ima Gb lan.......

Sto se tice kucista.....Chiftec je dobar,ali TT ima filtere za prasinu (jos jedna drzavna greska :) )..........
Napajanje treba da bude jace,pogotovu kada budete ubacivali jos uredjaja u kuciste......360w je malo......i tu ti je opet u pitanju stabilnost tog "servera"........

Eto toliko (za sada) :) i bez ljutnje,ovo su ti samo prakticni argumenti......
 
Twix je napisao(la):
Skini svo aktivno hladjenje sa Abita,pa pogledaj koliko je stabilan taj vas server........znas,puno prasine se non stop vrti po kucistu i lagano cooleri prestaju da rade kako treba.........zato taj Abit nije za server vec asus,koji na sebi nema ni jedan aktivan hladnjak........
Asus ima jedan IDE Raid=2HDD-a+2SATA Raid=4HDD i to je 6.....toliko o toj racunici......(nisam racunao obicne IDE grane).......
Secure ide nema.......ok
Asus isto ima Gb lan.......

Sto se tice kucista.....Chiftec je dobar,ali TT ima filtere za prasinu (jos jedna drzavna greska :) )..........
Napajanje treba da bude jace,pogotovu kada budete ubacivali jos uredjaja u kuciste......360w je malo......i tu ti je opet u pitanju stabilnost tog "servera"........

Eto toliko (za sada) :) i bez ljutnje,ovo su ti samo prakticni argumenti......
Evo ja cu da skinem svo aktivno hladjenje sa abita, a kad bolje razmislim skinucu i pasivno hladjenje pa da ploca bude skroz gola :d .I opet ce da radi bez greske.

Chieftec, ako je BX u pitanju, takodje ima filtere za prasinu!

A sto se napajanja tice, sa tih 360w moze da "potera" i duplo vise HW nego sto ima trenutno.
 
P.S. Imam Chieftec BX-01B-B-SL BX i nesto nevidim te filtere za prasinu :)
 
Simpson navlaci zense najlonke preko fanova :d :d :d
 
Twix je napisao(la):
P.S. Imam Chieftec BX-01B-B-SL BX i nesto nevidim te filtere za prasinu :)

E pa malo cika simpson da te nauci neke stvari :d :d .

Blago meni, skini prednju masku pa pogledaj malo bolje :D !
 
Sve OK, ali ne vidim sta fali Chieftecovom kucistu i kada je server u pitanju ?
Intelova serverska, nesto ih nisam vidjao kod nas.
Mislis na U2 i U1 ? Pa ima ih svacijih, ali to zahteva ozbiljnu mrezu i infrastrukturu, ukoliko switchevi i ostala mrezna oprema (+ postoji jos par takvih racunara) nisu "rack mountable" glupo je kupovati takvo kuciste ili ceo orman za njega.
Chieftec BIG tower je apsolutno dovoljan za "u manje firme, za konfiguraciju sa 2 ili 4 hard diska".

Pozdrav!
 
simpson H je napisao(la):
E pa malo cika simpson da te nauci neke stvari :d :d .

Blago meni, skini prednju masku pa pogledaj malo bolje :D !


E pa cika Sipsone,vec sam skidao (iz radoznalosti) i nema nikakvih filtera....
Ti mora da si kuciste kupio u fabrici "Udarnik" :d
 
Poslednja izmena:
silverglider je napisao(la):
Simpson navlaci zense najlonke preko fanova :d :d :d

Odlična ideja! :d
 
Twix je napisao(la):
E pa cika Sipsone,vec sam skidao (iz radoznalosti) i nema nikakvih filtera....
Ti mora da si kuciste kupio u fabrici "Udarnik" :d

E pa onda bolje da posetis oftamologa ili prodavca kucista koji ti je uvalio krsh :d .

Nudim ti da dodjes kod mene i vidis 3 komada BX-a sa filterom za prasinu,a onda lepo da se izvines starijem od sebe :d :d
 
Ocekujem izvinjenje :d :d
 

Prilozi

  • filter BX.jpg
    filter BX.jpg
    9.6 KB · Pregleda: 164
Mozda je Sale izvadio pre isporuke? :d
 
Isti taj poklopac imam i ja,ali nigde nema tog filtera za prasinu.....Inace kuciste je uzeto direktno od pakoma :trust: ..........

Sto se tice izvinjenja,mislim da nemam za sta bilo kome da se izvinjavam.......svasta :D
Lepo sam odskrolovao do vrha strane i ne videh ni jednu psovku/uvredu/povredu i sl.....tako da izvinjenje trazi nekom drugom :)

Lepo neko rece da je danas najveca uvreda za coveka imati suprotno misljenje :p

Sto se tice cele rasprave,ja i dalje stojim iza svoje izjave da je doticna konfiguracija samo osrednja radna stanica,a nikako server.......doduse,ako ti to zaista smatras serverom,e onda :D :D

Sto se tice aktivnog/pasivnog hladjenja.....pa svaki uredjaj ce raditi stabilno i dobro kada u njega duva ventilator sa xxxx rpm.Poenta je da komponente dobro rade bez toga,stabilno i pouzdano,e zato se upravo takve stavri preferiraju za servere koji se postave i ostave da rade negde u cosku.......tako da generalno Abit IC7 Max3 nema veze sa vezom sa serverskom plocom,ali opet,ako tebi ima onda :D :D :D
 
Poslednja izmena:
Pazi kada i ja kucista uzimam od iste firme,ali prihvatam da doneses tvoje kuciste da ti pokazem da i ti imas filter :d

Nisam trazio bukvalno izvinjenje vec da priznas da nisi u pravu :d ,jer sam ti "oborio" sve argumente na koje se ti pozivas(filteri,napajanje,pasivno hladjenje) :d

Mozda mi i imamo isto misljenje ali kao sto rekoh moras da izneses bolje argumente :D

E pa vidis bas sto se tice tih dzidza-bidza po plocama( aktivna/pasivna hladjenja), mislim da je vise u pitanju reklamni trik proizvodjaca koji mora da nadje neki nacin da proda svoj proizvod za neke vece pare.Naime, P4C800 i IC7Max 3 imaju vrlo slicnu cenu ali Abit nudi fancy hladjenje :d :d

Pa bas kad pricamo o serverskim plocama,daj mi bar jedan razlog zasto je Asus "serverskija" :D ploca od Abita?? Zbog pasivnog hladjenja? Ma 'ajde molim te :D :D
 
Ja nisam ni rekao da je P4C800 severskija ploca (...i nije),vec da je u izboru izmedju tog asusa i abita,za ovu varijantu je za nijansu prakticniji asus,ne brzi/bolji/extra/ulta vec samo prakticniji s obzirom da ce masina biti postavljena i ostavljena na milost i ne milost klimatskim i higijenskim uslovima.......ne verujem da ce neko iz firme uzeti na sebe da s vremena na vreme dograbi usisivac i usisava unutra,a cistacice ne znaju da rasklapaju racunare :D (...bar ne znaju jos uvek,za koju godinu za dati poziv bice obaveznao poznavanje racunara i engleskog jezika :) )....

Inace,jos jednom napominjem da ni jedna od pomenutih ploca nema veze sa oblastima server masina.....

Sto se filtera tice,nema......celo sam kuciste rasklopio i zaista ga nema,pa sam vremenom razmisljao o alternativama tipa filtera za aspiratore :D :D
Inace posle 3-4 meseca,sam otvorio kuciste i nahranio usisivac :) al' ajd.....mozda jednostavno nisam dobio doticni filter :( a eto,potrefilo se da volim da usisavam,tako da se ne uzbudjujem.....

Inace,ajd' kada bi ti birao plocu za sve ovo,sta bi izabrao od te dve ploce???
 
Poslednja izmena:
Elem, ovo sto je FAQ nazvao nije server, dakle nazivajte ga od sada radna stanica pls :).
 
Evo Lepe Konfiguracije

Samo par rečenica
Rek od cirka 2.30m
DELL POWER EDGE 2700
2x XEON
3GB RAM
4 ultra wide scsi @ 10000rpm u raid-u
+SVICEVI & PACH PANELI +RUTERI +HW FIREWALL
+
CALL CENTAR SA 56 KOMPOVA I JOS NEKIH 20 PO KANCELARIJAMA
TOLIKO OD MrGoD-a

btw firma gde radim je NECKERMANN :D
 
Jedan dobar server, ali malo skup za nase uslove...
 
nesharm je napisao(la):
Jedan dobar server, ali malo skup za nase uslove...

SKUP?
NISAM POMENUO DVE NORTELOVE CENTRALE OD PO 70 000 eura :D
 
I sta sad mi imamo od tih centrala?
 
I sta sad mi imamo od tih centrala?

nesharm je napisao(la):
I sta sad mi imamo od tih centrala?

NEMA(S)TE NISTA, ALI VERUJEM DA BI VOLEO TO DA VIDIS (AKO TE TAKO NESTO ZANIMA) POSTO SU JEDINE TAKVE U SRBIJI KOLIKO JE MENI POZNATO. btw TE CENTRALE IMAJU COMPAQ-OV SERVER KOJI JE DOSTA JACI OD MASINE ZBOG KOJE JE NASTAO OVAJ POST TAKO DA VERUJEM DA NEKE LJUDE I ZANIMA. ;)
 
MrGoD je napisao(la):
NEMA(S)TE NISTA, ALI VERUJEM DA BI VOLEO TO DA VIDIS (AKO TE TAKO NESTO ZANIMA) POSTO SU JEDINE TAKVE U SRBIJI KOLIKO JE MENI POZNATO. btw TE CENTRALE IMAJU COMPAQ-OV SERVER KOJI JE DOSTA JACI OD MASINE ZBOG KOJE JE NASTAO OVAJ POST TAKO DA VERUJEM DA NEKE LJUDE I ZANIMA. ;)

Offtopic: Sledeći put iskljuci CapsLock ;)
 
Upravo to, iskljuci caps-lock.
Elem, tesko da koga zanima bre telefonska centrala, a server ko server, vidjao sam mnogo jace od onoga sto si ti navodio (naravno ne ovde).
 
Ima i ovde mnogo jacih servera, a bogami i centrala.
 
Nazad
Vrh Dno