Šta je novo?

sporo podizanje sistema

Dusan-1

Poštovan
Učlanjen(a)
03.03.2017
Poruke
8
Poena
51
Dobar dan svima,
Imam problem sa novim laptopom (star tri meseca) sledeće konfiguracije Lenovo Ideapad 510-15ikb.
CPU: Intel® Core™ i5-7200U CPU @ 2.50GHz
RAM: 8gb
grafička: NVIDIA GeForce 940MX 4 gb
HDD: Western Digital WDC WD10JPCX-24UE4T0 1 tb
sistem: Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit


Pre par dana je počeo nešto da brljavi, da mi izbacuje šifru da unesem posle sleep režima a šifre nema uopšte i nikako nisam mogao da uđem u laptop (ne da uđem u bukvalnom smislu :eyebrows:) pa sam podigao nov sistem.
Međutim, pre mu je trebalo oko 15-ak sekundi da podigne sistem i da dođe do radne površine a sad više od minuta. Nikad nije "zabo" u radu, ali danas mi se to dešavalo par puta.
Šta li mu može biti? Proverio sam u Sentinelu, 100 % hellta, 100% perfomanse, sve ok.
Koje je rešenje da radi kao pre i šta mu je uopšte?
 
Poslednja izmena:
Koji build od Windows 10 imas? Probaj bez drivera za graficku da bootujes da vidis kako ti ulazi.
 
Poslednja izmena:
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit (Build 14393). Misliš da disejblujem drajver od Nvidie GeForce 940MX ili od integrisane?
 
Probaj od 940mx privremeno pa restart , da vidis da nije problem u nvidia driveru.
 
Isključio Nvidiu i opet isto, možda čak i duže mu treba.
Za nekih 10-ak sekundi on izbaci windows logo i tu vrti i vrti nekad manje od minute a nekad više, al ukupno nikad ispod minut.
Šta mi je činiti?
 
Da dodam da sam upravo probao da ugasim Windows Update i ugasio laptop. Upalio ga i trebalo mu je opet preko minut.
 
Nem pojma sta je. Da nisi ispustio nekad laptop? Je l sporo otvara i programe ili samo sporo dize sistem?
 
Otvara korektno programe. Tu ne vidim oscilacije u brzini. Samo se sporo pali u odnosu na to kako se palio.
Evo iz ovog programa rezultat:
slika.png
 
Pogledaj posle toga startup control, tu pise tacno koji program koliko sekundi ti oduzme za podizanje windowsa i mozes iskljuciti programe koji su spori ili ti ne trebaju prilikom butovanja
sto imas primer na ovoj slici


worst-results.png
 
Poslednja izmena:
Neće to da izbaci. Pokazuje da je Windows Defender error šta god mu bila ta greška :O
slika.png Sad mu je vreme izgleda bolja.
A evo i ovo iz startup control slika.png
 
Probaj iskljuci servis ako je uopste moguce od windows defender, mozda te on zeza
 
danas mu je bilo ovo vreme
Untitled.png
i izbacio mi neku grešku Windows Defender error
 
Definitivno defragmentacija diska je bila u pitanju.
ispod 23s mu je trebalo od kada sam stisnuo dugme do chroma.
A evo greške što izbacuje ovaj program vezano za Defender. Šta mu je ovo i šta mu može biti ?
slika.png
 
Probaj stavi neki drugi Antivirus, na primer 360 Total Security pa testiraj. Windows Defender je nikakav inace i dosta usporava racunar gde god ga ima. Takodje daj nam sliku Startup prozora da vidimo sta ti se sve podize sa sistemom.
I savet, zameni taj Hard disk SSD-om.
 
SSD pod obavezno, i startup ocistiti 90% od nepotrebnih aplikacija...
 
Nazad
Vrh Dno