Šta je novo?

Altec Lansing 220- Podešavanje zvuka

Vlada1911

Cenjen
Učlanjen(a)
27.05.2011
Poruke
401
Poena
170
Kupio ove zvučnike polovne na KP. Kako zet ima iste, znao sam da su prilično dobri za 2.0 plastičnjake. Ipak je to Altec od pre 10+ godina. E, sada, koji vi program koristite za fino podešavanje zvuka? Možda nešto što automatski optimizuje zvuk? Na integruši sam sa ploče iz potpisa, pa bih uzeo i neku karticu. Koja je kompatibilna i BB za male pare, a da osetim razliku? Gledam Audigy kartice po oglasima, ali ne znam koji tačno model da gledam.
 
Audigy 2 ZS. Ništa od programa za optimizaciju, to su gluposti. Pređi na lossless fajlove u što većoj meri ako koristiš MP3.
 
E, super. Hvala ti. Ta karta je dobra i za slušalice, ili je za njih bolje neko eksterno rešenje?
 
Ona nema pojačalo za slušalice, ako bi hteo neku takvu potraži Xonar DG(X) ili Audigy FX.
Eksterna rešenja su skuplja.
 
Poslednja izmena:
Ali ako imaš slušalice ranga ~1000-2000 din biće dobra i ZS.
 
Imam Plantronics Gamecom 367 stare 7-8 godina. Rade one, ajde, ok, ali planiram da pazarim Philips shp9500 uskoro. Citam sada review-ove. Jaka razlika u ceni između DG i DX-a...
 
Nisam mislio na DX već na DGX, to je isto što i DG samo u PCI-e verziji, pa kako ti odgovara. Obično bude polovnih u oglasima za ~20-25e, kao i Audigy FX.
 
Hvala, Pejo. Pretrazicu malo razlike izmedju te dve kartice, pa cu pazariti nesto.
 
Ja imam Xonar DGX. Razlika u odnosu na DG je samo PCI vs PCI-e. Bolje uzmi DGX jer ima PCI-e ulaz, pa je ujedno i future proof. Za te pare nema bolje kartice.

Ima pojacalo za slusalice, kao sto rece Peja, pa kad ih nakacis, cuju se skoro duplo jace. Isto vazi i za zvucnike, ako stavis u podesavanjima "headset", dobijes boost zvuka i na zvucnicima.

2017-03-03_204745.png

Evo koja podesavanja nudi sto se pojacala za slusalice tice, stavis na >64ohms za najjaci zvuk...
 
Koje drajvere koristis? Cuo sam za neke modovane Xonar drajvere, mada ne znam sta donose u odnosu na standardne. Ako su ti zvucnici i slusalice utaknuti u isto vreme, jel koristis neki program za prebacivanje sa slusalica na zvucnike i obrnuto?
 
Koristim zvanican Asusov drajver. Iz prostog razloga sto kod mene radi perfektno, ranije na Win 7 64-bit, a sad na Win 8.1 64-bit. Naravno, postoje i za Win 10. Nisam ni sa igricama imao problem.

A postoje modovani UNi Xonar drajveri koji objedinjuju drajvere za - Asus Xonar: DG, DGX, DG SI, DS, DSX, D1, D2, DX, D2X, HDAV, HDAV Slim, ST, STX, STX II, Xense. Jedan drajver je za sve ove kartice i sve Windows verzije (32-bit i 64-bit).

Mnogi su se zalili na zvanicne Asusove drajvere, kazu da su im pravili probleme, pa ih je onda neko modovao i ispravio mnoge bagove i greske... Hteo sam da instaliram modovane, ali reko' zasto, ako mi sve radi kako treba?

Umm, sto se prebacivanja izmedju zvucnika i slusalica tice, to sam uvek radio rucno, tj. ili utaknem zvucnike ili utaknem slusalice :d
 
Aha. Super. Bitno da ima drajvera na sve strane ako 10-ka resi da tera po svom :D
Nasao sam Audioswitch 2.0 programcic za brzu promenu zvucnici/slusalice,visto da se ustedi sekund-dva zivota :)
 
Koristim zvanican Asusov drajver. Iz prostog razloga sto kod mene radi perfektno, ranije na Win 7 64-bit, a sad na Win 8.1 64-bit. Naravno, postoje i za Win 10. Nisam ni sa igricama imao problem.

A postoje modovani UNi Xonar drajveri koji objedinjuju drajvere za - Asus Xonar: DG, DGX, DG SI, DS, DSX, D1, D2, DX, D2X, HDAV, HDAV Slim, ST, STX, STX II, Xense. Jedan drajver je za sve ove kartice i sve Windows verzije (32-bit i 64-bit).

Mnogi su se zalili na zvanicne Asusove drajvere, kazu da su im pravili probleme, pa ih je onda neko modovao i ispravio mnoge bagove i greske... Hteo sam da instaliram modovane, ali reko' zasto, ako mi sve radi kako treba?

Umm, sto se prebacivanja izmedju zvucnika i slusalica tice, to sam uvek radio rucno, tj. ili utaknem zvucnike ili utaknem slusalice :d

Meni je podesen analog out na 4 zvucnika, pa su slusalice ubodene u jedan izlaz, a zvucnici u drugi, i radi u isto vreme. Eventualno prebacim sa 4 zvucnika na headphones kad koristim samo slušalice, da bi radilo pojačalo.
 
Ima nesto bitno - kad se slusalice utaknu u front panel na kucistu (koji je povezan na karticu), nema boosta zvuka, tj. pojacalo za slusalice radi samo kad se slusalice utaknu u glavni izlaz pozadi. Bezveze, bilo bi prakticno da i tu radi boost, ali to ipak meni ne kvari sliku o ovoj kartici.
 
[emoji23] [emoji23]

Sent from my D6503
 
Nazad
Vrh Dno