Šta je novo?

Nova grafička umesto 4870HD

Učlanjen(a)
02.03.2005
Poruke
1,437
Poena
350
Predložite mi novu grafičku za komp koji koristim za WoT i druge svakodnevne aktivnosti (Phenom2 x6 1075T, 12GB DDR2, SSD 120GB i 4870HD 1GB).

Sadašnja 4870 izbacuje mi WoT na high (ne ultra) details oko 30-35 FPS (sa povremenim padovima na 22-25), pretpostavljam da je grafika tu usko grlo, pa bih da se ponovim.

Uz to bi valjalo da je grafika tiša od ove koju sada imam (ima klasičan blower, koji se baš čuje), i da troši manje struje, a da ostane sposobna da tera sve u full HD rezoluciji... I naravno, da što jeftinije prođem. :)

Pošto odavno ne pratim šta je (bilo) aktuelno, neki razuman upgrade bi bio 6870? nešto drugo do 60-70eur, da odgovara opisu gore?
 
6870 je legacy karta. AMD izbacuje nove drajvere samo za GCN kartice ( hd 7xxx i novije).

Najbolji izbor za tebe bi bila hd 7850 i to sa 2gb video memorije. košta baš 60ak Eur polovna . (nova , preimenovana u r7 370 košta daleko više.)
 
Podižem thread iz mrtvih (šta je to 5 meseci) zarad potrebne pomoći... :wall:

Kupio sam danas XFX 7870 XT 2GB Ghost DD grafiku da bih malko ubrzao komp u WoT i došao u situaciju da mi se nešto ne slaže sa nečim u mašini.

Naime, obrisao sam stare drajvere i CCC i izvadio 4870 HD iz mašine, ubacio 7870 i došao u situaciju da mašina neće dalje od Post ekrana. Uredno se uključi, ispiše komponente i ne učitava dalje. Samo jednom je prošla i tada prijavila da SSD sa sistemom nije vidljiv.

2 stvari koje se dešavaju su specifične:
- na 1. uključivanje ne vidi SSD i optički uređaj, nego tek posle prvog reseta. Ovo se uredno ponavlja.
- na pokušaj ulaska u BIOS, mašina ispiše da ulazi u BIOS i nakon toga zabode. Jednom sam uspeo da uđem u BIOS, proverio sve i nakon toga kao pre.

Posumnjao sam i na napajanje (LC Power X-Type 600W), tako da sada imam u mašini i CM 450W dedicated napajanje za grafičku, efekat je isti. Ostatak mašine je kao u potpisu.

Pomozite mi da rešim šta se desilo i da konačno 4870 pošaljem u zasluženu penziju (a i da ne bude da sam bacio pare na 7870 :S: )

P.S. Zamolio bih moderatora da, ako je potrebno, prebaci ovaj thread u drugi (odgovarajući) forum.
 
...ako smem da primetim, već po n-ti put mi se dešava da postavim pitanje koje je malo više od običnog (reda "šta da kupim...") i na kraju ne dobijam odgovor. Pošto sam već neko vreme član na forumu, čini mi se da je kvalitet odgovora opao, a možda i grešim...

On topic - ploča je po PCI-E 2.0 standardu, a grafička je PCI-E 3.0, po onome što sam pročitao PCI-E 3.0 bi trebao biti backward compatible sa 2.0, ali kod mene to ne radi...
 
Pa receno ti je - probaj kartu jos negde, da utvrdis da li je ona ispravna ili ne. Ne znam zasto mislis da postoje neki nevidjeni "trikovi" - nekompatibilnost delova se povremeno desava, pogotovo kada se kombinuje stara i nova tehnologija.
 
Evo, da podelim sa vama epilog (i srećan završetak) cele priče.... :)

XFX 7870 XT sam prvo probao u servisu u drugoj mašini (AMD, DDR3), simptomi su bili isti kao kod mene kući (nema buta, zakucava). Nakon toga sam je odneo kod drugara koji ima Intel QX9650 i DDR3 i R9 280X u računaru, i kod njega su se drugačije ispoljavali simptomi - jednom bi se uključila dobro, jednom bi ugasila mašinu u toku buta, jednom se ne bi uključila.

Dogovorio sam se sa prodavcem da odem do njega danas, da ponesem svoj komp i isprobamo u njegovom računaru kako se ponaša 7870 XT i za divno čudo - sve radi apsolutno normalno (mašina je AMD PII X4 i DDR3). Probali par puta i sve butuje normalno. :trust:

Imao je na stanju još jednu XFX 7870 GHz edition, za koju je sumnjao da će se kod mene ponašati isto kao XFX 7870 XT, međutim ona normalno radi i sa nje sada i pišem.

E sad deo za neverovati: XFX 7870 XT i 7870 GHz edition su fizički identične, obe imaju identične oznake na stikerima, identično jezgro (Tahiti LE je i na GHz editionu :D ), identičnu verziju BIOS-a usnimljenu, jedino se razlikuju u brzini memorije (1250 MHZ vs. 1500 MHz).

GHz mi radi savršeno, a XT će morati na probu pre kupovine, jer je izgleda probirljiva :crash:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno