Šta je novo?

PlayStation 4 VR (PSVR) - Diskusija, preporuke, iskustva

Ace combat predobro izgleda... ali prva VR igra ( a mnogo sam ih odigrao ) koja me je zamalo naterala da bacim peglu......
 
Ja sam bas dosta puta igrao misiju i nije mi bio nikakav problem. Cak sam se tu prijatno iznenadio, jer sam ocekivo da mi bude muka posle prvih par lupinga. Ali zato imam problema sa nekim obicnim igrama, posle kojih bas osecam da mi je malo poremecen centar za ravnotezu.

Nikako da se nateram da probam onaj "Luge", imam osecaj da bih morao da drzim neku kofu u blizini.
 
Dirt rally vr(cela igra+ vr dlc) na snizenju u Evropi. U Engleskoj 7,99 funti. Bas se razmisljam da je uzmem, ali me brine kakva je grafika.
Ko zna, mozda ce je i dati za dzabe kada izbace igre za vitu i trojku, tj. mozda krenu da daju po jednu igru za vr.

Jel igrao neko, kakva je po pitanju grafike? Tj. jel dosta bolje od driveclub-a, posto je meni ono skoro pa neigrivo(u kolima i odmah oko kola OK, ali kada se pogleda malo dalje....)?

Pred kraj meseca izlazi dvojka, ali nazalost bez vr opcije.
 
Dirt je jedna od prvih igara koju sam uzeo za VR....
Grafika nije nesto, ali je zato igra kao simulacija obavezno stivo za sve vlasnike VR-a....
Plus ako imas volan..... Grafiku neces ni primetiti od razmisljanja kako da ispravis zadnji deo u krivini.....
 
Da li je neko već igrao Sprint Vector? Da li je zanimljiva igra?

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Dirt je jedna od prvih igara koju sam uzeo za VR....
Grafika nije nesto, ali je zato igra kao simulacija obavezno stivo za sve vlasnike VR-a....
Plus ako imas volan..... Grafiku neces ni primetiti od razmisljanja kako da ispravis zadnji deo u krivini.....

Hvala. Mozda je cak uzmem za komp, pa da vidim kako kaciga radi na njemu. Mada mi onda treba i onaj Trinus.



E ovo se zove popust: 37022630.jpg
Bilo bi kao u "Ko to tamo peva": "Daj 5 komada"
 
Poslednja izmena:
Malo je tema zamrla pa da je ozivimo uz neki kvalitetniji naslov:







Ovo je bukvalno London Heist kompletna igra, a developer je Sonijev London Studio i izlazi 28. maja.
 
^ Odlično izgleda Blood & Truth. Jedva čekam da je odigram. London Heist je vrhunski, samo je prekratko trajao.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Blood & Truth je fenomenalna igra. Igrao sam neka 2 sata i zaista kao da si deo akcionog filma jelte. I jedna od najlepsih igara na PSVR po pitanju grafike. Postoje manji problemi sa trackingom Move kontrolera, barem sam ih ja imao, ali nije strasno. Svakako must have igra za PSVR vlasnike.
 
GameS ima akciju poput onih prethodnih po ceni od 26.000 za standardni set sa VR Worlds. Ima li neko informaciju da li se radi o novijoj verziji sa podrskom za hdr?
 
Na sta uospte lici psvr, je li vrijedi kupiti, sad vidim neki popusti ali nisam siguran kakvo je to iskustvo. I kakva je grafika je li to problem?
 
@Boyan
Sigurno. Svi paketi sa VR Worlds u poslednje vreme su sa V2 verzijom headseta, uključujući i moj (kupljen decembra).
 
Mnogo bolja ponuda je "Mega Pack" za 30.000, jer se dobijaju jos 4 odlicne igre za samo 4000 razlike.

Uz vr wolrds idu jos astro bot, skyrim, doom i wipeout. Da sada uzimam pre bih uzeo ovaj kombo.



Ko je spominjao da hoce Robinsona, ali da ga nikako nema na akciji, ima u UK prodavnici na akciji za nekih 5-6 funti
 
Poslednja izmena:
Zamolio bi vlasnike ako mogu da mi odgovore na par pitanja.
U kojoj rezoluciji rade igrice koje nisu vr i kako to izgleda u praksi. Tipa sedis ispred ekrana te i te velicine na toj razdaljini...
Taj hdr sto su ubacili,da li to stvarno funkcionise i da li se vidi razlika.
I kako da se nadje verzija sa hdr(polovna) jel ima neka oznaka ili sta?
 

HDR se odnosi na HDR pass through koji nije moguc bio na PSVR verzija jedan ali ga novi breakbox u u PSVR ver 2 podrzava. Nema HDR u samim VR igrama ili podrske za HDR sadrzaj u samom headsetu. Trenutno nijedan aktuelni VR headset ne podrzava HDR, mada se radi na tome.

Sto se tice igranaj non VR igara u VRu nikada nisam probao jer ne vidim poentu neku toga. ALi jeste imas veliki ekran ispred sebe na kome ide igra.
 
Rezoluicja PSVR headseta je 1920x1080 ili 960x1080 po oku. ALi rezolucija u samoj igri ili in game resolution zavisi od pojedinacne igre. I ako imas PS4 Pro i VR igra je optimizovana za njega mozda ce se izvuci nesto bolja rezolucija, naravno ne visa od one koje podrzvaa sam headset. jedna stvar koju ja koristim za nesto bolju sliku u samom headsetu je 4K downscale kabl namenjen 4K TV, koji se smesti kao pasthrough izmedju HDMI dela PSVR kabla koji ide u breakbox. Vece poboljsanje se vidi sa tim nego sto se videlo kada sam pfresao sa obicnog PS4 na PS4 Pro
 
Poslednja izmena:
"Everybody's Golf VR" 2500 na akciji u CL-u do danas, verovatno u sklopu akcije "days of play"
 
Nedavno sam saznao za YouKu VR aplikaciju, a upravo je isprobao, pa možda ima još nekog ovde kome će koristiti.

YouKu VR je aplikacija za gledanje 3D filmova koristeći PSVR. Sadrži pozamašnu kolekciju AAA filmova (Marvel, Disney, itd.) koja je potpuno besplatna za gledanje. Smesti korisnika u virtuelni bioskop, zamrači svetla tako da filmsko platno bude jedini izvor svetlosti i reprodukuje odabrani 3D film. Jako dobro iskustvo!

Aplikacija je na kineskom i ima samo kineske titlove, ali za ljude koji znaju engleski to nije ni bitno.

O je za potvrdu, X je za vraćanje natrag/otkazivanje.

Aplikacija je dostupna samo na kineskom PS Store-u, tako da je neophodno napraviti i kineski nalog za download.

Link do aplikacije: https://store.playstation.com/zh-hans-cn/product/HP4246-CUSA10368_00-0000000000000006

Link do uputstva kako napraviti PS Store China nalog: https://www.youtube.com/watch?v=zbu_rJ03RtI
 
Hm, zainteresovao si me do dela da freba napraviti kineski nalog :D Ali kopka me da probam...

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk
 
Nabavio sam pre 10tak dana v2 i uredjaj je dosta bolji od prvog:
- hdr passthrough dosta znaci, sada mi je PSVR uvek prikacen
- novi polozaj slusalica...neverovatno koliko je ovo bitna stvar
- nesto laksi cable koji ide u headset

Odigrao sam i neke igre u medjuvremenu:
AstroBot je za mene u top 3 igara ove generacije (uz RDR2 i BB). Osecao sam se kao kada sam kao klinac prvi put igrao DKC2 i Mario 64. Ne secam se kada sam se toliko smejao.
Blood & Truth je takodje dobar. Steta samo sto ne traje malo duze od 5 sati.
Rez Infinite je takodje super. Bilo bi lepo da konacno izadje nastavak.
 
Uh i ja sam odusevljen AstroBot-om, remek delo po meni.
Nabavio sam i motion controlere u medjuvremenu pa cekam sad neke popuste da uzmem par igara. Borim se sa motion sicknesom pri svakoj partiji igranja :D
 
Privukao mi je paznju Creed: Rise to Glory, jel ima neko da je probao, vredi li?

Dobar je, samo kratak. Za 2 sata, pa i manje se završi kampanja.

Beat Saber vredi svaku paru, samo bih uzeo i neki music pack dodatno (Imagine Dragons), a tu se već lomim da dam $40. :D
 
Dobar je, samo kratak. Za 2 sata, pa i manje se završi kampanja.

Beat Saber vredi svaku paru, samo bih uzeo i neki music pack dodatno (Imagine Dragons), a tu se već lomim da dam $40. :D
Uh sad si me pokolebao, hteo sam da uzmem creed-a na popust [emoji1][emoji1]

Ništa onda cu da sačekam još malo, pa kad imam vremena za igranje uzeću beat saber [emoji16]

Sent from my Oneplus 7 Pro using Tapatalk
 
Beat Saber brzo dosadi bez custom pesama.
To ce biti i jedini razlog sto cu se iscimati da podesim Kinect i koristim PSVR na pc-u.
 
Beat Saber brzo dosadi bez custom pesama.
To ce biti i jedini razlog sto cu se iscimati da podesim Kinect i koristim PSVR na pc-u.

Beat Saber nije bio na popustu ni na jednoj platformi nikad za sada. Slazem se da dosadi bez custom pesama. Ja ga zato igram na PCiju na Riftu,a drugi razlog je daleko bolji tracking kontrolera na PCiju.Na PSVR nikakve sanse nemam da igram na Expert+ dok na Riftu mogu za neke pesme,a sve zbog trackinga. Od song packova za PSVR za Beat Saber svakako vrede Imagine Dragons song pack i Panic at the Disco song pack.Sa njima i nece tako brzo bas da dosadi na PSVR :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno