Šta je novo?

PlayStation 4 VR (PSVR) - Diskusija, preporuke, iskustva

Od song packova za PSVR za Beat Saber svakako vrede Imagine Dragons song pack i Panic at the Disco song pack.Sa njima i nece tako brzo bas da dosadi na PSVR :)

+1

S tim što su u proteklih mesec-dva dodali još besplatnih pesama koje mi se dopadaju, tako da ipak ima dobru vrednost i na PSVR.
 
Po meni, igra koja najbolje kombinuje audio/vizuelne efekte za VR je Tetris....
 
^ Onako. Nisam bio oduševljen Tetrisom u VR. Sa druge strane, Beat Saber je igra kojoj se uvek rado vraćam. :)
 
Naletim u US prodavnici na "Spider-Man: Far From Home VIRTUAL REALITY EXPERIENCE", nisam video da ovo ima na UK sajtu. Deluje zanimljivo.
 
Po meni, igra koja najbolje kombinuje audio/vizuelne efekte za VR je Tetris....
+1

Jedini "minus" je što se radi o PSVR ekskluzivi, iskreno se nadam da će izbaciti verziju za Oculus Quest.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Tetris Effect nije vise PSVR ekskluziva. Postoji verzija za PC na Epic store, jeste Epic store ekskluziva za sada za PC. Da li ce biti verzije za Quest, videcemo.
 
Ako neko sada uzima PSVR, dok je na akciji, nemoj da se zezne i uzme onaj za 27000 uz koji ide samo "VR Worlds", jer za 3000 vise ima onaj kombo sa 5 igara.
 
Malopre bio igrom slucaja, kazu nemaju i nije na b.f. popustu...
Kakvi d.e.b.i.l.i.
 
Kupio sam mega pack i za par sati, koliko sam stigao da probam VR, odusevljen sam...
Vec vidim udarac na budzet zbog novih igara, move-a, puske itd.

Dajte neki savet za podesavanje headset-a...kada dodjem do onog dela gde kaze da podesim polozaj naocara tako da mi slova budu smooth/sharp moram da podignem naocare malo na gore da bi slova bila ostra, ali onda ulazi malo svetla sa donje strane i nekako mi ne prija polozaj samog headset-a...probao sam i sa onim slikanjem da bih se izracunalo rastojanje izmedju zenica i nije pomoglo...
 
Kupio sam mega pack i za par sati, koliko sam stigao da probam VR, odusevljen sam...
Vec vidim udarac na budzet zbog novih igara, move-a, puske itd.

Dajte neki savet za podesavanje headset-a...kada dodjem do onog dela gde kaze da podesim polozaj naocara tako da mi slova budu smooth/sharp moram da podignem naocare malo na gore da bi slova bila ostra, ali onda ulazi malo svetla sa donje strane i nekako mi ne prija polozaj samog headset-a...probao sam i sa onim slikanjem da bih se izracunalo rastojanje izmedju zenica i nije pomoglo...

IPD iliti rastojanje izmedju zenica podesi najbolje sto mozes. Zadnji deo headseta, zadnji prsten koliko god mozes povuci nadole na glavi da ne kazem nabi dole.Tek onda podesi napred pomerajuci gore dole. Sam headset dugmetom priblizi sto blize ocima, ali ako nosis naocare pazi da sociva ne dodiruju stakla naocara. Uradi kalibraciju samog headseta(svetlecih delova) u odnosu na kameru.
 
I da bez Move kontrolera i nema nekog smisla PSVR. Aim kontroler ako mozes uzmi, ali Move su obavezni
 
IPD iliti rastojanje izmedju zenica podesi najbolje sto mozes. Zadnji deo headseta, zadnji prsten koliko god mozes povuci nadole na glavi da ne kazem nabi dole.Tek onda podesi napred pomerajuci gore dole. Sam headset dugmetom priblizi sto blize ocima, ali ako nosis naocare pazi da sociva ne dodiruju stakla naocara. Uradi kalibraciju samog headseta(svetlecih delova) u odnosu na kameru.

Ne vredi...sto vise spustam zadnji deo, veci mi se otvor pravi napred sa donje strane...bukvalno, da bi mi prednji deo lepo legao i da bih smanjio blur skroz, moram da zadnji deo podignem maltene do temena...
Mozda imam alien glavu :D
Odradio i IPD i kalibracije i sva podesavanja i opet isto....ne vidi se ta razlika u igrama i sl. Samo kad su slova ili neki meni u pitanju...ni tu, da budem iskren, nije toliki problem ali me nervira kad znam da moze da bude jasnije.
 
Jel si zategao sa onim tockicem? Imaj u vidu da u vr ne juris stvari ocima, vec glavom. Jer je najostrija slika u sredini
 
Da, zaboravih treba da se zategne i tim tockicem pozadi, i privuce blize vizir headseta dugmetom napred. Ali generalno neko se razocara kvalitetom prikaza i grafike u VR, jer nivo detalja, rezolucija, generalno sve vezano sa grafikom je primetno losije od neke pune PS4 igre jelte. Isti slucaj je i sa PC VR headsetovima u odnosu na non VR PC igre. Nekome ovo moze jako da smeta i ne moze da se navikne.

A uvek treba naci taj sweet spot sto se tice ostrine prikaza, svaki put kad se stavi headset na glavu. Ako imas PS4 Pro PSVR ce nesto bolje raditi i nesto bolje izgledati. A ja dodatno koristim jedan 4K upscale aktivni kabl, namenjen 4K televizorima, za koji sam slucajno saznao i njega povezem izmedju HDMI dela PSVR kabla i break boxa. On mi je daleko vise povecao kvalitet prikaza od PS4 Pro u PSVR. Mada u poslednje vreme, tacnje od kad sam nabavio Oculus Rift a skoro i Quest, slabo koristim PSVR.
 
Poslednja izmena:
U pitanju je Seiki SU4KC1 U-Vision Up Converting Cable. Kupio sam ga preko eBaya od lika iz Kanade cena je bila oko 37$ + oko 13$ isporuka, dakle 50$ ukupno,a naplatili su mi i carinu i PDV, tako da ne znam tacno koliko me ukupno kostalo. Sa likom sam se dogovorio oko cene isporuke. Kvalitet kabla je odlican, napomena je da je aktivni kabl u pitanju i napaja se preko dodatnog USB konektora. Pored njega potreban je i jedan female to female HDMI konektor.To je jeftino na ebay-u, mozda 4-5$.

Nema Youtube videa koji je lepo objasnjavao kako kabl poboljsava PSVR iskustvo,ali nasao sam jedan reddit post koji objasnjava jos bolje, samo mora da se procita jelte :) Posto ne znam da li smem link da okacim, stavicu u spoiler:


Nadam se da znate engleski :)

Meni je prilicno primetno poboljsao kvalitet prikaza, jedino sto nekad zna da zeza pa da se zbog njega ne ukljuci PSVR kako treba. Ali uglavnom je radio dobro_Obavezno ga iskljuciti iz USBa kada se ne koristi jer se greje i jer zna da zezne paljenje samog PS4 ako je aktivan, a PSVR ugasen.

Vidim da i dalje ima da se nabavi na ebay od istog lika po ceni 32.50$ bez isporuke

 
Poslednja izmena:
Da li negde mogu da se kupe odvojeno slusalice koje idu uz PSVR?
 
Stavi bilo koje sluske. Ja cesto koristim MDR-10rc, koje idu preko glave, a ako neces da budzis preko glave mozes da stavis bilo koje bubice.
 
Bubice dolaze i uz PSVR verzija jedan. Ja sam kupio Turtle Beach 350 Stealth VR slusalice i odlicne su kako uz PSVR tako i uz Oculus Quest.
 
Igra li neko Firewall Zero Hour?
Odlicno je odradjena, jedino sto je po meni mana su 4vs4 igraca.....
mogli bi i zajedno da zapucamo koju.... :)
 
Igra li neko Firewall Zero Hour?
Odlicno je odradjena, jedino sto je po meni mana su 4vs4 igraca.....
mogli bi i zajedno da zapucamo koju.... :)
Jeste odlično odrađena ali problem je s mojim motion sickness-om [emoji1785] Možeš da mi daš tvoj PSN name pa da ipak probamo, mogu valjda da izdržim makar 15tak minuta [emoji4]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno