Šta je novo?

PlayStation 4 VR (PSVR) - Diskusija, preporuke, iskustva

Cisto zbog svemirske pravde:
Sad su me zvali iz Gigatrona da ipak ima i da ce da posalju, ali ja sam vec uzeo od svercera tako da sam otkazao...
Ispade da sam platio 6.900 vise GT Tourismo VR + 600din taksi + 500din u bodovima koje ne verujem da ce G da vrati - 12m garancije. Nazdravlje...

Dakle, kome treba, telefon u ruke i iskoristite...
 
^ I mene su sad zvali iz Gigatrona, al da jave da nema, tj. da ima al moraju da poruče od dobavljača i da će verovatno stići do sledećeg petka... Pare su naravno uzeli sa kartice odmah. Ne znam dal da otkazujem pa jurim drugde (svejedno bi mi više odgovaralo ako naletim negde na ceo set sa move kontrolerima), il da čekam njih i da se nadam najboljem.
 
@BorisBeaM

Trebao si pozvati kad sam napisao da su mene zvali. Ja sam zvao jutros, pa me kroz 1,5h nazvao covek iz G da kaze da ce pozuri saznati status i ovo u 13:40 da ima kod dobavljaca...
Pozovi sad... sta te briga...
 
Nisam mogao tad da zovem, a i kontao sam da će mi poslati ako imaju valjda, a ne da moram da ih cimam da ispoštuju šta su napisali i za šta su uzeli novac... Kad su zvali rekoa sam da mi treba hitno, al rekoše da ne mogu da garantuju da će biti pre, i da zovem opet ako hoću da otkažem.
 
Upravo je stigao bundle. Kutija već otvarana, malo zacepana na dva-tri mesta. Mada mi jesu rekli preko telefona da je bio izložen, ali je nekorišćen. Tako mi i izgleda unutra, brzinski pregledano. Kasnije ću da ga povezujem i gledam detaljnije.

Da li vam dozvoljava aktivaciju VR Worlds na PS US nalogu? Meni ispiše "The prepaid card is not available in this region."

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Gotovo sigurno je EU kod,dakle UK nalog ti treba

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Šteta. :)

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Imas dosta besplatnih stvari za vr u soni prodavnici. Imas ona oba demo diska, The Playroom VR, Air Force Special Ops: Nightfall, Spider-Man: Homecoming - Virtual Reality Experience, Littlstar VR Cinema(s ovim mozes i da pustas 3d filmove sa memorije).....
 
Šteta. :)

Sent from my MIX 2 using Tapatalk

Jes da sam novi u PS svetu, ali sta je problem napraviti UK nalog?
As long as the PS4 is set as the primary console for whichever account subscribes to PlayStation Plus, other PSN accounts on the same console can play online multiplayer, play downloaded games purchased with a PSN discount, and play the free monthly games available to PS Plus members.
Dakle, bitno je da za svaki nalog bude ta konzola primarna i onda ostali nalozi kojima je ta ista konzola primarna mogu da igraju igre od ostalih naloga kojima je ista ta konzola primarna :d
 
Ja sad bio u G u Stadionu i uzeo zadnji VR iz izloga... Prodavac rece da imaju jos na stanju ali vise mi je izgledao kao da nema pojma gde se nalazi nego sto sam mu poverovao.
 
I dobro sad kad je stigo jeftiniji vr medju plebs - KAKVI SU UTISCI?
 
@padawan
Meni se svidelo... Worlds - London Heist: imas utisak da si zaista tamo. Isto i pod vodom. Rezolucija je meh, ali meni je to sekundarno kada pratis akciju. Jedino mi se smucilo kad sam skakao sa asteroida na asteroid u Worlds - Space scavanger i kad sam se vozio nekim rollercoasterom na YT.
Pracenje pokreta radi savrseno. Igrao sam se sa DIY pracenjem na PCu, ali na PS VR je pracenje bez greske.

Da li ima neko preporuku za neko setanje svemirom ili nesto pod vodom ili tako nesto? Cisto setanje bez neke smislene akcije
 
Dobar je demo pod vodom u VR worlds-u, iako si u kavezu. Ajkula je jeziva.
 
Kada sam na GT Sport otisao na Nordslajfe nisam mogao da izvezem ceo krug, pripala mi muka i prekinuo sam. Kao da si stvarno u kolima. Usponi i nizbrdice su neverovatni, kao u stvarnosti, poniranja i usponi, promene elevacije su nenormalni, potpuno drugacije izgleda staza nego u 2D. Velika mana je sto sve izgleda kao neki demo jer ima samo dva moda, trka 1 na 1 sa AI koji vas stalno propusta i time trial.
 
Kada sam na GT Sport otisao na Nordslajfe nisam mogao da izvezem ceo krug, pripala mi muka i prekinuo sam. Kao da si stvarno u kolima. Usponi i nizbrdice su neverovatni, kao u stvarnosti, poniranja i usponi, promene elevacije su nenormalni, potpuno drugacije izgleda staza nego u 2D. Velika mana je sto sve izgleda kao neki demo jer ima samo dva moda, trka 1 na 1 sa AI koji vas stalno propusta i time trial.

6:57 na njoj na VR :)

Inace obavezno besplatno stivo......

https://store.playstation.com/en-us/product/UP0002-CUSA06832_00-CALLOFDUTYJACKAL
 
Poslednja izmena:
^ Probah Jackal malopre. Vrh!

Ono što me je oduševilo je Star Wars: Battlefront Rogue One: VR Mission. Puno detalja i neverovatan osećaj u vožnji. U par navrata mi je pripalo muka. :D

Statik, Moss, Battlezone - odlični!

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Kada sam na GT Sport otisao na Nordslajfe nisam mogao da izvezem ceo krug, pripala mi muka i prekinuo sam. Kao da si stvarno u kolima.

Mucnina ne dolazi zbog osecaja da si u stvarnosti, vec zato sto mozak percipira kretanje a telo miruje.

Velika mana je sto sve izgleda kao neki demo jer ima samo dva moda, trka 1 na 1 sa AI koji vas stalno propusta i time trial.

Probaj da nabavis Drive Club VR kada bude na nekom popustu. Cela igra je prebacena u VR. Od "voznji" tu je i Wipeout collection, takodje cela igra. Ali u oba slucaja, mucnina ostaje kao veliki problem. Narocito u ovoj drugoj.

Inace, ko nije probao, obavezno u big screen modu gledajte filmove preko PSVR-a, kao bioskop. Ako imate neku striming aplikaciju tipa Netflix, ili preko Universal Media Server aplikacije gadjajte torent folder na svom PC-u. Mnogo mocno i najblize bioskopu sto mozete u kucnim uslovima da postignete (projektore sije za 3 koplja, i pored nesto nize rezolucije). Najbolje izgledaju veliki holivudski blokbasteri.

Jedna od prednosti PSVR-a je i OLED ekran. Primeticete mozda koliko crvena boja "iskace" cak i na 2D ekranu, a boje su generalno mnogo bolje kalibrisane od vecine drugih ekrana.

Steta samo sto je rezolucija negde izmedju SD i HD-a, subjektivan utisak zbog blizine sociva.

Od igara, ne znam sta bih jos preporucio: Resitend Evil 7 u VR modu, pod obavezno. Kazu da je odlican i ovaj novi Robo platformer. Moss je isto sladak.
 
Poslednja izmena:
Isplati li se uzimati Move ili Aim kontrolere?

Imam i jedno i drugo.....
Move je jeftin a mnogo je dobar za odredjene ige ( Rush of blood, npr... )
A aim.... potpuno drugacije iskustvo.....
Doom igrati sa njim... neprocenjivo....
 
Ah... znao sam ja da je ovo igranka bez prestanka :D
Pretpostavljam da na polovne sa KP mislis kad kazes da su Move jeftini ili?
 
Nisu ni Move više jeftini. Mada je i "jeftino" relativan pojam.

Tiny trax - odlična trka malih automobila.

Preporučujem VR Demo Disc 1 i 2. Ima stvarno ludih igara za probu.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Ah... znao sam ja da je ovo igranka bez prestanka :D
Pretpostavljam da na polovne sa KP mislis kad kazes da su Move jeftini ili?

Pa da.....
Move kontroleri koje ja imam su mi jos sa PS3, znaci vec 10 godina imaju i i dalje ferceraju kao prvoga dana.....
 
^ Probah Jackal malopre. Vrh!

Ono što me je oduševilo je Star Wars: Battlefront Rogue One: VR Mission. Puno detalja i neverovatan osećaj u vožnji. U par navrata mi je pripalo muka. :D

Statik, Moss, Battlezone - odlični!

Sent from my MIX 2 using Tapatalk

Jel Star Wars misija moze bez igre ili mora da se ima i disk? Ako ne moze bez diska, jel vredi uzimati igru zbog te jedne misije(koliko traje misija)?
 
Jel Star Wars misija moze bez igre ili mora da se ima i disk? Ako ne moze bez diska, jel vredi uzimati igru zbog te jedne misije(koliko traje misija)?
Mora Battlefront igra da se kupi i skine. Ja sam je kupio Battlefront za $5 prošle godine (mada je i sada na akciji $5.99), tako da mi je ova misija sada gratis.
Ne znam da li vredi, ali celo iskustvo je stvarno odlično. Misija je kod mene trajala nešto preko 17min (na kraju prikaže, zato sam upamtio).

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
@Corvus Hvala. Verovatno cu onda da je uzmem, ali na disku(vise volim fizicke kopije). Mislio sam i prej da uzmem zbog ovog novog vr dodatka, ali ne gine mi da cekam ono goty izdanje sa svim dlc-ovima, jer je potreban ovaj novi dlc da bi mogao da se skine taj vr dodatak.

Pa da.....
Move kontroleri koje ja imam su mi jos sa PS3, znaci vec 10 godina imaju i i dalje ferceraju kao prvoga dana.....

Meni je na jednom od tih starijih otisla baterija(druga dva rade odlicno), kod nas nema da se uzme, a kinezi ne salju.

Kako bi bilo lepo da omoguce koriscenje navigacionog analognog dzojstika sa trojke, jer onda ne bi bilo potrebe za kupovinom "aim" kontrolera. Ubacis u "sharpshooter" za trojku i vozi.
 
Poslednja izmena:
Aim kontroler je prilicno precizniji od Move

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Inace Sony je prijavio patent za novi motion kontroler za VR.Ne zna se šta će to tačno biti

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno