Šta je novo?

PlayStation 4 VR (PSVR) - Diskusija, preporuke, iskustva

I Bound su dodali ali samo za JPN naloge.
 
Rigs demo mi je izazivao motion sickness. ALi to je bilo tek kad sam nabavio VR. Dosad sam vec oguglao, nadam se :)
 
Doom VFR, must have za svakoga sa VR-om......

I najzad se isplatila i kupovina puske :)
 
Slazem se da je Doom VFR must have za PSVR. Mada meni puska, to jest AIM kontroler tu nesto i nije bas koristio mnogo. Za Farpoint, da itekako. Ovde nije dobro implementirana puska.
 
Slazem se da je Doom VFR must have za PSVR. Mada meni puska, to jest AIM kontroler tu nesto i nije bas koristio mnogo. Za Farpoint, da itekako. Ovde nije dobro implementirana puska.
Probao sve tri kombinacije (joypad, move i pusku).... aim kontroler ubedljivo najbolji... video sam da kukaju ljudi da im smeta leva ruka sa bombom koja visi u vazduhu.. ne da ne primecujem posle 30 sec, nego....

Sent from my HTC One E9PLUS dual sim using Tapatalk
 
Nije samo to sto visi leva ruka. I nisanjenje je losije u odnosu na Farpoint i bilo mi je neprirodno. Ja sam igrao na kraju sa joypadom. Probao sam i sa move, to je najlosije resenje. Sama igra je apsolutni must play za PSVR
 
Da li neko od vas ima PS VR (prvu verziju) i HDR TV i kako je resio HDR passthrough koji mu fali, od PS4 kroz PS VR do TV-a? Video sam preporuke za HDMI switchere i splittere ali me interesuje ako neko ima iskustvo iz prve ruke.
 
Ja imam i nisam resio problem.
Prikacim VR kada zelim da se igram i to je to.
 
Video sam ovo kao potencijalno i jeftino resenje za lako prebacivanje (samo jedno dugme) ali nisam siguran da li 100% radi.
 
Video i ja nesto slicno, raspitivao se u Kanibalu, ali mrka kapa.....
Na kraju, da ne bih zeznuo ulaz u PS4 i TV, stavio musko/zenski HDMI na kabal koji izlazi iz njega pa po potrebi ubadam VR ili direkt kabal u TV....
Lakse, dostupnije, i mozes samo da zeznes par stitina dindzi......
 
Inace, Wipeout je fenomenalan. Zbog toga i RE7 vredi uzeti PSVR.
 
Vidim da je Wipeout i jos dosta igara dobilo poveca (trajna) snizenja na osnovnu cenu, taman da uleti neke rasprodaja uskoro pa ce biti mozda i za par dolara.
Za RE7 se definitivno slazem, a Wipeout moram pod hitno da uzmem da probam.
 
Moji utisci oko Wipeouta (kopirano sa drugog foruma):
Au, ala je dobar WipeOut u VR.

Iskreno, ocekivao sam bolji kvalitet slike posle silnih hvalospeva. Jeste, izgleda bolje od vecine igara, ali je to i dalje VR prikaz.
Gameplay je odlican. Od XL-a nisam igrao Wipeout iz prvog lica, ali ovde sam morao (to je default view).
Prosto je neverovatan osecaj kada se igra iz prvog lica - lakse je skretati, sve izgleda ogromno, a najludje je kada se staza okrene naopako...prosto mi fale reci da opisem koliko je cool :D.
Sa druge strane, igranje iz treceg lica je bzv. I dalje je blagi osecaj mucnine tu, a i nije toliko lako upravljati bolidom.

Inace, ocekivao sam da ce mi biti muka zbog brze voznje, ali se to nije desilo. Osecaj je i dalje neprijatan, ali dosta drugaciji nego u drugim igrama gde sam morao da prestanem da igram (RE7 na primer).
U situacijama kada se put rotira, instinktivno okrecem glavu u pokusaju da vidim put. Mislim da cu jednostavno da zazmurim kada naidjem na zeznutu krivinu :D.

Iznenadilo me je sto je igra dosta nasilnija nego inace. Svaki udarac ili cesanje o protivnika deluje dosta intenzivnije.
Vazdusne kocnice su odlicne (mada sigurno doprinose osecaju mucnine), a i sada je stvarno bitno kako bolid izgleda, jer se vidljive povrsine prilicno razlikuju.
Zone su, kao sto sam i ocekivao, mozda i najbolji deo igre.
 
Cek, cek, to je standardni wipeout? Ne posebna verzija? Posto sam ga bio kupio za nekih 10-ak funti, ali ne videh nigde VR opciju pa sam u zbunu????????
 
Izasao je skoro patch. Citava igra u VR for free.
Odavno nesto toliko dobro nisam igrao.

[YOUTUBE]gsabUGY8-_U[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]Tk84MNKU3ZM[/YOUTUBE]
 
Probao, sto rece neko na linkovima ovako sam zamisljao pravi Wipeout dok sam ga davnih, davnih godina igrao na kecu.......
Jos jedna igra koja nece vise moci da se igra na TV-u ( pored RE i GT-a )
E sad me interesuje vase misljenje.....
U wipeout-u a i u GT-u se mnogo lakse upravlja kada si na VR-u.....
Da li je to zato sto je to ipak prirodnije okruzenje i mnogo lakse mozes da ocenis krivine i ostalo, ili su zbog VR-a olaksali kontrole?

PS. Wipeout se mora ipak ultimativno testirati kada je covek maximalno relaksiran ..... :smoke: ;)
 
Wipeout nisam igrao ali GT jesam i pretpostavljam da je zbog fluidnosti dozivljaja, jednostavno mnogo je sire kretanje u kabini i sam osecaj prostora u VR-u, plus je odziv pri upravljanju i prikazu slike dosta bolji zbog veceg FPS-a i ozvezavanja, ili se bar tako meni cini.
 
Na GT-u sam primetio da nesto sto u VR-u vidim normalno kako bi bilo da stvarno vozimo se dosta razlikuje od staze dok igram na TV-u....
Pretpostavljam da se neke stvari ipak bolje prezentuju u VR-u, tj nama deluju normalnije....
Na VR-u odvozih Nirburgring ispod 7 min :)
 
U wipeout-u a i u GT-u se mnogo lakse upravlja kada si na VR-u.....
Da li je to zato sto je to ipak prirodnije okruzenje i mnogo lakse mozes da ocenis krivine i ostalo, ili su zbog VR-a olaksali kontrole?
Lakse je iz prvog lica, ali iz treceg nije. Meni bar.
Olaksane kontrole ... igra ti ih automatski ukljucuje na nezgodnim stazama. Mozes odraditi disable, naravno.

PS. Wipeout se mora ipak ultimativno testirati kada je covek maximalno relaksiran ..... :smoke: ;)
Ne zelis da znas u kom stanju sam ja igrao :)
 
Da li znate gde bi mogao da se iznajmi PS VR

Nit sam nekad gledao 3d film nit sam ovo probao, a zelju imam preveliku
 
Jos jedan veci naslov koji ipak stize na VR

 
BBC Sport VR - 2018 FIFA World Cup Russia™ on PS4

Probao i radi, ima nekoliko kamera sa kojih mozes da posmatras utakmicu. Jedino sto je mana je sto zahteva UK nalog i UK proxy u podesavanjima mreze.

Da, i jos jedna velika mana je sto nema utakmica sa nasim timom. :)

Dobro izgleda..... Totalno drugi osecaj, odgledao Belgiju danas i ubacio se iza gola bas kada su davali gol :)

Ali kad smo kod toga.... Jeste li overili NextVR aplikaciju?

Brutalno........
 
Nazad
Vrh Dno