Šta je novo?

PlayStation 4 VR (PSVR) - Diskusija, preporuke, iskustva

To sa mucninom se prema komentarima pokazalo kao cisto stvar navikavanja. Ko dolazi iz non-VR sveta (tj svi mi trenutno) mora da prodje period habituacije. Slicno treningu za NASA pilote. Motion sickness se leci vremenom kada se alajnuju centar za ravnotezu i signali u mozgu. Jednog dana cemo se verovatno radjati u VR-u i od malena nositi to na glavi pa necemo imati tih poteskoca. :D
 
Poslednja izmena:
Ja sam se konačno malo skinuo sa Andromede i dovršio moj "review" video za PSVR, ako nekog interesuje imate ga u potpisu, da ne kačim ovde u postu.
 
Gunjack je na popustu, 3.99$
Odlican VR Space Invaders za te pare :)
 
Da li uzeo neko Farpoint?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja čekam da mi ga ortak donese danas/sutra sa sve kontrolerom.... :smoke:
 
Odakle ako nije tajna? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Slučajno se potrefilo da je poslovno otišao u Dansku, ergo, kada je već tamo greota da se vraća praznih ruku..... :d
 
Blago tebi...odma jedan review.
Mađari opet nešto gnjave...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Elem, evo prvih utisaka za Farpoint......
Kao prvo, VR grafika je mnogo bolja nego kod RE i ostalih igara.......
Kontrole su fenomenalne.... Ovo je pravi osecaj da si unutra ( pricam o FPS-u, ne o voznjama )....
I posle ovog kontrolera, milim da svaka rasprava na temu joypad vs kb/mouse postaje bespredmetna.....
Igra ( u kompletu sa kontrolerom ) je must have za svagog vlasnika PS VR-a......
 
Drago mi je da je tako. Ja sam danas sa base.com porucio sebi taj Farpoint+AIM kontroler bundle. Skupo ce da mi izadje, ali izgleda da vredi :)
 
PS VR

Extra. Ako sve bude išlo po planu...i meni sutra stiže.

Iskreno, meni je RE7 nešto najbolje što sam doživeo vezano za igre. Možda i prevazilazi moj prvi susret sa Wolfenstein-om daleke '92. Stvarno se nadam da je Farpoint toliko dobar, jer sam baš veliki ljubitelj VR-a i dugo čekam ovu tehnologiju. Pored postojećih mana, Sony je definitivno napravio pravu stvar.

Nego...danas sam tek stigao da probam VR experience The Chainsmokers - Paris. Veoma interesantno i prijatno iznenadjenje. Nadam se da će više biti ovakvih stvari...naravno Free, jer je za tako nešto suludo plaćati. Takodje mi je i Statik ostavio poprilično pozitivan utisak.

Ne znam šta sam očekivao, ali Mervils me je prilično smorio.
 
Poslednja izmena:
PS VR

Evo malo da prokomentarišem pušku...
Nisam imao dovoljno slobodnog vremena da se više posvetim igranju, ali ovo što sam video do sada mi nije ostavio baš WOW utisak. Mnogo sam review-a odgledao i prilično pokvario doživljaj, kao i sa Robinsonom.
Nadam se da će igra postati malo raznovrsnija, jer je ovo do sada prilično monotono.
Pravi (fenomenalan) doživlaj nastaje tek kada postanje "gužva na terenu" pa ko Bata krenem da rokam bubetine. Nadam se da će biti više takvih momenata, jer ovo šetknje i lagano pucanje u male paukove je prilično dosadno.
Puška (očekivano) dobro reaguje. Iskreno, jako mi je krivo što u prednjem delu nisu stavili neki senzor da kontroler tačno zna sa koliko ruku ga držiš. Bio bi mnogo bolji doživljaj (meni). Mogli su i malo jaču vibraciju da stave... Sve ostalo je u nivou Move kontrolera - skroz OK.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@erdelja:
Polako, bice i toga, tek si na pocetku :d

Ono sto je mene vise interesovalo je da li mogu da pikam, npr BF1 sa ovim kontrolerom......
Na zalost, jos uvek nijedna igra ga ne prepoznaje :(
Ali.....

For now there is only one real game available that is set up to use the Aim controller; Farpoint. This is only going to be temporary though, because on June 6th the first wave of titles receiving Aim support will be getting an update. You can also expect that plenty of as of yet unreleased VR shooters will be including Aim support in the future.
 
PS. Probaj i Coop mod, odlican je....
 
Uf...bravo za igru...totalno ludilo...nisam je još završio, ali je postala mnoooogo interesantnija. Kod mene se motion sickness izgleda ogleda u neverovatnom preznojavanju, tako da sam nakon određenog vremena intenezivne borbe, gola voda, što upotpunjuje doživljaj. :D
Coop mod neću uskoro probati, jer bojkotujem PS Plus i pre bi dao potrebnu kintu za par VR igara.

Sve u svemu...i dalje tvrdim da je ovo jedan vrhunski doživljaj.
 
Zasto je zatvorena tema PS4?
 
Prvi put u životu sam nešto šerovao na FB zbog nagradne igre i dobio sam nagradu :) Iskreno, mislio sam da je prevara...a nagrada je VR igra Dick Wilde. Baš lepo od VR Grid-a što su mi uštedeli kintu.

Igra je odlična. Nisam očekivao ništa posebno, a ispalo je extra. Puška odlično reaguje i grafika je odlična za ovu upotrebu.
Sve u svemu... dobra zabava.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kratki utisci za Farpoint + AIM kontroler. Do sada najbolji osecaj imerzije od svih VR igara. Sam kontroler je jako dobro osmisljen i igrati FPS u VR sa ovakvim nacinom kontrole stvara fenomenalan osecaj. Tracking je na nivou move kontrolera uz standardan povremeni drift problem. Meni je vibracija dovoljno jaka. Narocito je dobar osecaj kad nastane guzva i napucavanje postane vrlo intenzivno. Nisam nesto odusevljen grafikom, uostalom nisam bio ni sa jednom VR igrom za sada, ali mozda jeste za nijansu bolja od vecine igara. Sve u svemu ovaj bundle je must have za sve vlasnike PSVR.
 
Mislim da je velika sansa da ce podrzavati AIM kontroler :) Na PSN US store pise da zahteva 2 move kontrolera.
 
Poslednja izmena:
Pazario Pinball VR.... Odlicna, sad se razmisljam da li da uzimam i ostale table ili su ove tri dovoljne......
 
Bravo za stalak. Taman da nam kažeš vredi li to uzimati.
 
Pozdrav planiram da kupim playstation VR pa me zanima gde moze malo jeftinije da se kupi a da je proverena kupovina
 
Bice ovo must have za VR vozace.....



Stigao stalak, extra je , samo da polepim zastitu da se ne osteti VR i saljem slike :)
 
Jedno pitanjce.... kako vi resavate znojenje pod VR-om?
Kad stojis i igras, svaka 3 min moras da skidas VR i brises, sto sebe, sto njega....
 
Imam isti problem. Zasad nisam nasao dobro resenje :)
 
Nazad
Vrh Dno