Šta je novo?

losa uSim kartica

Nišlija_1992

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
08.03.2015
Poruke
706
Poena
30
sumnjam da imam losu 4G uSim karticu i da zbog nje modem nikako nece da se registruje na 4G signal,ma koliko slab taj signal bio. bez problema radi 2G i 3G,medjutim nalazi mi 4G signal skoro svaki put kad radim manuelnu pretragu mreze,ali kacenje na taj signal ne ide nikako. mozda je taj signal 110-120dBm,ali moralo bi barem da se registruje na njega i da pokaze koliko dBm-a ima. ali nema bas nikakvih podataka o signalu,sem sto pise da je Telenor 4G i neka brojka 22001,a tu istu brojku takodje imaju 2G i 3G signal,ne znam sta predstavlja ta brojka. to je sve sto imam. ne mora da znaci da hoce da se konektuje na net,ali barem bi modem morao da se registruje na taj signal. pa da pitam da li je neko od vas imao slican problem sa 4G mrezom i da li se na ovaj nacin manifestuje losa 4g sim kartica? ovi iz Telenora pristaju da mi zamene karticu,al se bojim da ne dobijem opet istu,mozda je cela serija losa. :trust:

untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
Skokni do Subotice, tamo ćeš dobiti iz druge serije.
 
Jel podrzava taj modem lte 800, tj. Band 20... Ja bih rekao da ne podrzava, zato ti i ne radi 4G kod Telenora jer oni najvise BS imaju na 800mhz...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Cim nadje signal,znaci da podrzava i da je aktivan taj bend. :) A i modem je iz Vipa,imaju i oni stanica na 800mhz. Jedino objasnjenje da sam predaleko od BS,ehh,nesreco...A mozda nece modem iz Vipa da radi na Telenoru? Fabricki otkljucan modem,prima sve kartice...ne kontam. Radi 2g i 3g.



ZTE MF831 Technical Specifications:
LTE Category 4 USB Modem

* Network TDD/FDD/UMTS/GSM

* LTE-FDD 800(B20)/900(B8)/1800(B3)/2600(B7)/2100MHz LTE TDD 2600(B38) OR 2300M(B40)

* UMTS 900/2100MHz

* EGPRS/GSM 850/900/1800/1900MHz

* LTE DL/UL 150/50 Mbps (Category 4)

* DC-HSPA+ DL 42Mbps/UL 11Mbps

* Web UI, online upgrade
 
Poslednja izmena:
Није до картице сигурно, највероватније што је веома лош сигнал или евентуално нешто због Виповог модема...
 
Nazad
Vrh Dno