Šta je novo?

AMD Ryzen 7

Evo informacije za sve one koji se plaše da će im možda zapasti feleričan procesor.
Moj primerak R7 1800X je iz 7-e nedelje 2017 (UA 1707 PGT) i naravno pogođen segfault problemom pod Linux-om.
Prethodnih par dana sam se zezao i pokretao killryzen.sh skriptu i pravio SC i snimao izlaz skripte u .txt, čak sam razmišljao da napravim i video celog procesa za slučaj da me smaraju iz support centra AMD.
Juče pošaljem servisni zahtev u kome je samo pisalo "Segfaulting under software compilation in Linux" i noćas mi stigne odgovor da je RMA odobren i da oni plaćaju slanje do servisnog centra.
We have arranged a pre-paid DHL account to return your CPU back to AMD free of charge. Please contact your local DHL center and arrange with them to get the part shipped back to AMD, using our DHL account:xxxxxxx
This DHL account is offered free of charge to you. Please be advised that if you wish to ship the part back to AMD using a carrier of your own choice, it will be at your own expense.
 
Juče pošaljem servisni zahtev u kome je samo pisalo "Segfaulting under software compilation in Linux" i noćas mi stigne odgovor da je RMA odobren i da oni plaćaju slanje do servisnog centra.

Ukoliko vazi za sve zemlje (a ne samo "normalne" u kakvoj ti zivis), sjajno. Jedini je problem kako premostiti vreme potrebno za resavanje RMA. Da li je neko mozda proverio sa lokalnom kancelarijom AMD-a ili nekim od distributera kako se ovo resava u Srbiji.
 
Ukoliko vazi za sve zemlje (a ne samo "normalne" u kakvoj ti zivis), sjajno. Jedini je problem kako premostiti vreme potrebno za resavanje RMA. Da li je neko mozda proverio sa lokalnom kancelarijom AMD-a ili nekim od distributera kako se ovo resava u Srbiji.
baš sam naručio jedan 1300X za premošćavanje. Posle ću da ga poklonim nekome od rodjaka. Manje mi je cimanje nego da vadim matičnu i da vraćam ch v formula i fx8350 nazad u kućište. Trebalo bi da važi, jer ako si platio nešto 500€ glupo je da plaćaš 10% od te cene za slanje, a oni već imaju ugovore sa povlašćenim cenama.

Sent fra min SM-G955F via Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I tebi je zapao 8/16 primerak? :D
 
Pa kakav drugi ima? :)
 
Sad ukapirah da sam napisao r7 umesto r5. :D
Ali koja fora ovo sa jezgrima (jezgarima kako se vec pise), pojedini cpu nije 8/16?
 
Aha, sad sam ukapirao, moracu da proverim kasnije da li nam se pao 6/12 ili 8/16. :D
 
Predjoh zbog Rendera i obrade videa generalno na R7 1700x i B350 Krait plocu, a uz sve to Predator HyperX Ram...nesto mi ovo ne deluje sjajno, da li ja gresim ili ne ne znam, deluje mi da sam se opako zezno sto sam presao sa fx8350 na ovo..razmisljam da li da vracam cak i predjem na intela..iako sam ceo zivot na AMD-u...
 
Poslednja izmena od urednika:
Neko obrazlozenje, ako nije problem?
 
Predjoh zbog Rendera i obrade videa generalno na R7 1700x i B350 Krait plocu, a uz sve to Predator HyperX Ram...nesto mi ovo ne deluje sjajno, da li ja gresim ili ne ne znam, deluje mi da sam se opako zezno sto sam presao sa fx8350 na ovo..razmisljam da li da vracam cak i predjem na intela..iako sam ceo zivot na AMD-u...

U cemu renderujes i sta, ako je budjavi Adobe nije cudo, ali neki drugi 3d cisto sumnjam da fx moze da mu bude i 50% performansi!
 
Renderujem u Vegasu i u After Effectsu, pa npr preview mi je lagovao na fx8350 na videu koji je 1080p 80fps, nista spektakularno, i kada sam ga ubacio pod ryzena, isti djavo, dok je render mozda 20% bio brzi, e sada, sinoc razmislih, i uzeh da ocistim komp (sofver), odnosno reinstalirao sam sistem, sve osvezio, instalirao najnovije verzije svih softvera od vegasa, do ae, do ps-a itd, i sad radi lagano, tako da je izgleda bilo to problem a ne procesor..ali sada imam drugi problem..
Pri kupovini 1700x racunao sam da ce mi LC CC120 pasovati na AM4 plocu, jer citah na netu da pasuje, i sada 1700x ne dolazi sa boxom, i kada sam dosao do dela da montiram LC-a...problem..podnozje koje ide na plocu ne pase na AM4...
Pa sam se opasno namucio za to, jedva nasao box kuler sa FX-a i stavio ga na Ryzen...i sad ne znam sta da radim za kuler..jer ne bih bas da ga drzim na boxu od fx-a..a LC mi "zvrji" sad sa strane...neki predlog, sugestija, pomoc?
 
Renderujem u Vegasu i u After Effectsu, pa npr preview mi je lagovao na fx8350 na videu koji je 1080p 80fps, nista spektakularno, i kada sam ga ubacio pod ryzena, isti djavo, dok je render mozda 20% bio brzi, e sada, sinoc razmislih, i uzeh da ocistim komp (sofver), odnosno reinstalirao sam sistem, sve osvezio, instalirao najnovije verzije svih softvera od vegasa, do ae, do ps-a itd, i sad radi lagano, tako da je izgleda bilo to problem a ne procesor..ali sada imam drugi problem..
Pri kupovini 1700x racunao sam da ce mi LC CC120 pasovati na AM4 plocu, jer citah na netu da pasuje, i sada 1700x ne dolazi sa boxom, i kada sam dosao do dela da montiram LC-a...problem..podnozje koje ide na plocu ne pase na AM4...
Pa sam se opasno namucio za to, jedva nasao box kuler sa FX-a i stavio ga na Ryzen...i sad ne znam sta da radim za kuler..jer ne bih bas da ga drzim na boxu od fx-a..a LC mi "zvrji" sad sa strane...neki predlog, sugestija, pomoc?
Taj box će lagano da ga hladi, ako ne overklokuješ

Sent fra min SM-G955F via Tapatalk
 
Renderujem u Vegasu i u After Effectsu, pa npr preview mi je lagovao na fx8350 na videu koji je 1080p 80fps, nista spektakularno, i kada sam ga ubacio pod ryzena, isti djavo, dok je render mozda 20% bio brzi, e sada, sinoc razmislih, i uzeh da ocistim komp (sofver), odnosno reinstalirao sam sistem, sve osvezio, instalirao najnovije verzije svih softvera od vegasa, do ae, do ps-a itd, i sad radi lagano, tako da je izgleda bilo to problem a ne procesor..ali sada imam drugi problem..
Pri kupovini 1700x racunao sam da ce mi LC CC120 pasovati na AM4 plocu, jer citah na netu da pasuje, i sada 1700x ne dolazi sa boxom, i kada sam dosao do dela da montiram LC-a...problem..podnozje koje ide na plocu ne pase na AM4...
Pa sam se opasno namucio za to, jedva nasao box kuler sa FX-a i stavio ga na Ryzen...i sad ne znam sta da radim za kuler..jer ne bih bas da ga drzim na boxu od fx-a..a LC mi "zvrji" sad sa strane...neki predlog, sugestija, pomoc?
Пиши Лц и добићеш џабе подножје за А4. Они одмах шаљу али наша пошта као споро раде па то траје две недеље.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
LC servis trenutno ne radi, tek od 2. Januara, pisano na LC-CC-120 temi.

Promenio cpu, ram i plocu i bez reinstalacije sistema se zalis da radi lose, svasta..
Skini obavezno chipset drajvere sa AMD sajta, drajvere za zvuk/lan sa sajta proizvodjaca za plocu koju si uzeo.
 
Taj box će lagano da ga hladi, ako ne overklokuješ

Sent fra min SM-G955F via Tapatalk

Bitno mi je samo da mi se ne pregreva u toku rendera ili pokretanja neke ozbiljnije igre.. :) Ne znam samo sta da radim sa LC CC 120..da li da ga prodam nekome pa da kupim isti sa tim podnozjem ne znam..
 
Iskljuci turbo boost, bice primetno hladniji procesor [emoji4]

Sto se podnozja tice, mail na [email protected] sa slikama kutije kulera gde se vidi serijski broj, racuna i napisi da zelis AM4 mount za postojecu Ryzen konfu.
Na engleskom mail naravno.
 
Poslednja izmena:
Dobija se podnozje besplatno, samo zasrafis na vec postojeci kuler, ne moras da ga prodajes pa da kupujes posebni.
 
Hvala svima koji su odgovorili, nisam refreshovao stranu pa nisam video ni odgovore odmah, nego tek sada, pisacu mejl sada bas, pa kada vide vide, moram pronaci racun i kutiju itd, do tada ce vrsiti posao ovaj box valjda..veliko hvala svima na savetima i odgovorima, veoma mi znaci :)
Mnostvo njih me je savetovalo da uzmem i vodeno hladjenje...ali poprilicno velike pare sam dao i na ovo..ne bih menjao LC-a...
 
Renderujem u Vegasu i u After Effectsu, pa npr preview mi je lagovao na fx8350 na videu koji je 1080p 80fps, nista spektakularno, i kada sam ga ubacio pod ryzena, isti djavo, dok je render mozda 20% bio brzi, e sada, sinoc razmislih, i uzeh da ocistim komp (sofver), odnosno reinstalirao sam sistem, sve osvezio, instalirao najnovije verzije svih softvera od vegasa, do ae, do ps-a itd, i sad radi lagano, tako da je izgleda bilo to problem a ne procesor..ali sada imam drugi problem..
Pri kupovini 1700x racunao sam da ce mi LC CC120 pasovati na AM4 plocu, jer citah na netu da pasuje, i sada 1700x ne dolazi sa boxom, i kada sam dosao do dela da montiram LC-a...problem..podnozje koje ide na plocu ne pase na AM4...
Pa sam se opasno namucio za to, jedva nasao box kuler sa FX-a i stavio ga na Ryzen...i sad ne znam sta da radim za kuler..jer ne bih bas da ga drzim na boxu od fx-a..a LC mi "zvrji" sad sa strane...neki predlog, sugestija, pomoc?
Koji crni preview u AE sa 8gb rama???
 
Pozdrav drugari

Planiram da kupim 1700 imam pitanje u vezi memorije pošto sam iz vremena ddr3 memorija :)

Hteo sam da uzmem Prime pro

Koliko sam video postoje memorije na 1.35 i 1.2 V s tim što su 1.2 V skuplje za nekih 10%. Ono što sam gledao su kingostoni na 3000 ili 3200. Koje bi trebalo gledati?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ Gledaj one koje su u potpunosti supported na tvojoj ploci (ili ploci koju planiras da kupis).
 
Sad su im lepo pale cene, celoj paleti procesora, odlicno vreme za kupovinu. (cim kod nas primene nove cene, naravno)
 
S tim sto ce + generacija biti skuplja nego sto je ova sada.
 
Nazad
Vrh Dno