Šta je novo?

AMD Ryzen 7

Meni se, iskreno, sviđa AsRock B350 Pro4 kao i ASUS Prime B350-Plus ploča za svakodnevni mlatimudijalni rad.
 
Eto, koliki je uticaj ako je pad akcija zbog gaminga samo 7% . Da je fail k'o buldožer, bio bi 70% :d

Problem sa testovima nije samo što određen posao više ili manje odgovara određenoj konfiguraciji (st/mt, klok, ht/no ht...). Već to da različiti recezenti dobijaju različite rezultate za iste testove. Valjda bi sa istom grafičkom i memorijom rezultati u npr. Hitman-u trebalo da budu slični, a ne u jednom testu 92FPS, a u drugom 108 FPS. A 7700K u oba slučajana 110FPS. Ili kod jednog recezenta u jednoj igri i5 bude malo brži od i7, a kod drugog primetno sporiji. Kome ja da verujem? Zato sam ja govorio da je sintetika ujedno i najbolji i najgori test :d E to što meni Blender u Linuxu da duplo bolji rezultat nego u Windows-u, ili što Calc+openCL brže odradi posao nego Excel, to je drugi problem

U HOCP testu na 640x480, tj. CPU bound do krajnih granica, vidi se da je Ryzen na 4.0 GHz u rangu Sandy-a na 4.5GHz. Ako na to dodamo neoptimizovanost postojećih endžina za AMD-ov SMT, mislim da je arhitektura zapravo veoma dobra za gaming
 
Sve vise mislim da su znali za to i da su zato izbacili samo najajcu seriju. Dok izadje R5 podmiticje koga treba od devova i ispeglacje biose.
 
Otkud sad već Ryzen 2 u priči? Kad to treba da izađe?
P.S. Koliki je bezbedan napon za oc?
 
Papermaster je rekao da je uloženo oko 2 miliona inženjer sati, znači treba im profit 100 miliona da bi povratili tu investiciju :) Plus ostali troškovi

Zen+, stoji na roadmap slajdovima već 2 godine. Izbaciće ga kad dođe vreme za to :) Rekli su da će 3-4 promene arhitekture proći kroz AM4 podnožje, i verovatno sve na 14nm FF (uz moguća twak-ovanja procesa, slično kao sa 28nm)

Edit:
Nego, niko da komentariše max. klok 1700 (65W TDP) koji je isti kao i kod X modela. Da li to znači da ne moramo da plaćamo skuplje verzije i da je 4GHz zagarantovano za sve :D

Takođe, memorijski kontroler je odličan, pošto vidim da su rezultati blizu teorijskog maksimuma za korišćene module. Jedino što su napravili zbrku sa SR/DR, 2-dimm/4-dimm, pa mi treba više vremena da nađem odgovarajuću memoriju nego ženu da tražim
 
Poslednja izmena:
Mene ovo podseća na vreme kada se pojavio phenom2. I tada je bilo onih intel dual koj su mogli bolje da se klokuju i bili su brži u tadašnjim igrama. Nadam se samo da neće odvaliti neku visoku cenu za 6/12...
 
BTW, koliko je gaming tržište beznačajno pokazuju i PR pokušaju da se ubede brokeri da ne treba da paniče i prodaju svoje deonice na osnovu gaming rezultata.
http://www.investors.com/news/technology/amd-stock-hammered-by-disappointing-game-chip-reviews/
Naslov i tekst "clanka" ne poseduju elementarnu logicku konzistentnost. To je ono sto se zove fake news. Nisi razumeo nista.
Nastavi da se lozis kako je "gejming industrija" od velike vaznosti...
 
Eto, koliki je uticaj ako je pad akcija zbog gaminga samo 7% .

Samo 7 % pa to je užasan pad pogotovo za razvijena tržišta. Akcije retko padaju ili rastu 7% čak i u Srbiji...Ilustracija kupi si akcije za 10.000 evra a sada imaš 700 evra manje jel to malo, ja mislim da nije čak ni za truli zapad :)
 
Poslednja izmena:
Dobro bre, zezam se. Bilo je i većih skokova u padova u poslednjih nekoliko meseci. Ne znam šta su investitori očekivali, ali kad su performanse u pitanju, ja vidim ono što je najavljeno. Ni manje, ni više.
 
Nego, niko da komentariše max. klok 1700 (65W TDP) koji je isti kao i kod X modela. Da li to znači da ne moramo da plaćamo skuplje verzije i da je 4GHz zagarantovano za sve :D

Kod overkloka ništa nije zagarantovano, verovatno je taj 1700 malo bolji primerak.
Sva tri procesora su identični, razlikuju se samo stock radne frekvencije što je dobra vest za one koji žele da overklokuju.

Verovatno je da su 1800X binovani čipovi i da zbog toga idu do 4.2GHz i to opet samo bolji primerci.

Za 1700 je realno očekivati da može do 3.8GHz uz izuzetke koji će ići na 4GHz možda i preko, što je praktično 1800X po ceni 1700 non X. Lutrija...
 
Samo 7 % pa to je užasan pad pogotovo za razvijena tržišta. Akcije retko padaju ili rastu 7% čak i u Srbiji...Ilustracija kupi si akcije za 10.000 evra a sada imaš 700 evra manje jel to malo, ja mislim da nije čak ni za truli zapad :)

Pogresno mislis. Kad ti akcije skoce skoro 60% za dva meseca, pad od 7% za nekoliko dana je nista.
 
Otkud sad već Ryzen 2 u priči? Kad to treba da izađe?
P.S. Koliki je bezbedan napon za oc?

Ako vec nemaju u razlicitim fazama razvoja proizvode za narednih 5 godina, u poprilicnom su problemu i ovaj launch od juce nece im mnogo znaciti ;).

Za drugo pitanje, mislim da su 1.45V neki pominjali, mozda cak i 1.5 sa ozbiljnijim hladjenjima.
 
Pogresno mislis. Kad ti akcije skoce skoro 60% za dva meseca, pad od 7% za nekoliko dana je nista.

Vreme kupovine je naravno važno ali pad od 7% je pad od 7%, a da li si zaradio na inicijalnoj kupovini ili nisi to je pa treće pitanje, neko je zaradio a neko i nije.
 
Jbt ovoliko fanboizma nisam video nikada u zivotu,zasto placu ovi sto imaju intel nije mi jasno(pojedinci ali ivecina)jer to ne mogu da oproste sto po nizoj ceni ima bolji CPU da se uzme :D,msm bravo za AMD sto je na kraju ipak uspeo da izbavi bobar prozivod,e sad kome treba i ko je sacekao uzece ga bez razmisljanja a ovi koji pljuju,polako bre ljudi ima i za vas nade :p
 
Hahah :

Intel Damage Control Team13 hours ago
Haha you can't win Joker, we've sent the command to every one of our fanbots linked to our hivemind to shit on Ryzen.
 
Hahah :

Intel Damage Control Team13 hours ago
Haha you can't win Joker, we've sent the command to every one of our fanbots linked to our hivemind to shit on Ryzen.
Cisto da znate, trenutno na Intel redditu seire zbog Ryzen gejming performansi

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
Mislim da cena dosta pravi problem ovim ryzenima, umesto da celu seriju procesora uporedjuju sa 6900k kome ovaj procesor i jeste pandan, oni ga zbog cene uporedjuju sa 7700k. Veoma veoma ne-fer.
Drugo sa ovom klasom procesora se naravno moze igrati i dobiti vrh u performansama ali od svih testova 90% su gejming testovi a manji broj su video enkoding i rendering testovi i namena mu je upravo za takve poslove.
Mislim da je ovaj ryzen zaista odlican prockas je je u siroke narodne mase doneo cak 16 tredova sto je bilo nezamis,livo sa intelok koji je ovu klasu procesora pozicionirao iznad 1000 eura i tesko da je bila dostupna studentima ili ljudima koji se povremeno bave 3d-om ili montazom itd itd...
 
Drakula sunce ti rumunsko u sta ti gledas proslih 15 strana :) Vec je zakljuceno da je R7 fantastican za sve vrste video encodinga, renderinga i arhiviranja fajlova ali zbog velike potraznje za gaming testovima se i ti testovi sad rade i naravno uporedjuju sa 7700K. Zasto? Pa zato sto im se moze, zato sto je ovo kvantni skok za AMD i zato sto su napravili cudo od procesora :)
 
Sa computerbase.de:

"Old BIOS versions brake Ryzen

For the AMD Asus Crosshair VI Hero and MSI X370 Xpower Gaming Titanium, the manufacturer recommends at least the use of the BIOS versions 5704 and 117, respectively, and in fact there was a significant gain in performance on the two boards with a double-digit figure To 25 percent. With older BIOS, the Ryzen 7 1800X in games was initially at the level of the Intel Core i7-4770K, which in the editorial memories of bulldozer awakened. The change to the mainboard of Asus and the provision of the BIOS 117 by MSI, however, brought an all-clear."
 
Zanimljiva je Steam statistika koja kaže da je samo 4% intelovih procesora na 3.7 GHz i većem taktu :)
http://store.steampowered.com/hwsurvey/processormfg/
Biće zanimljivo pratiti trend u narednih nekoliko meseci.

A na temu kloka, vidim da neki nisu uspeli da prebace 3.95 GHz sa 1700X, što je pomalo tužno. Meni vera brani da platim desktop procesor koji ne može da dobaci do 4GHz za sva jezgra :d Mada videćemo šta će nove ploče i BIOS-i doneti
 
Za mesec-dva cekamo ponovo testove ryzen, dok se sredi bios i moguce windows sa par patches. Ko i dalje misli da je ryzen los za igre - moze zvanicno da proglasi sebe intelfanboy'em.
Sto se tice testova u sintetici: takodje mora sve iznova da se istestira. Izgleda da bug u bios je uticao na rad kp i ram.
Lepo sam ja rekao: do leta ce da sazrije.:D
 
Drakula sunce ti rumunsko u sta ti gledas proslih 15 strana :) Vec je zakljuceno da je R7 fantastican za sve vrste video encodinga, renderinga i arhiviranja fajlova ali zbog velike potraznje za gaming testovima se i ti testovi sad rade i naravno uporedjuju sa 7700K. Zasto? Pa zato sto im se moze, zato sto je ovo kvantni skok za AMD i zato sto su napravili cudo od procesora :)
Da ali ima ih na forumu koji pljuju po Ryzenu da li namerno ili iz ciste gluposti, ili su nezadovoljni sto nemoze da nabaci odredjene megaherce a to sto dise za vratom ili je bolji od istog pandana za soma evrica to pojedincima ne ulazi u vugla!
Meni moj racunar donosi mesecno ok0 1000 do 1500e, pa mi opet nije lako da dam lovu za nesto skupo i dobro se razmisljam sta i kako jer je Intel sto se mene tice bio preskup za ono sto bi mi olaksalo rad i ne bi mi se isplatilo da dam preko 1000e za neki 6900 iz razloga sto budjavi adobe ne vidi vise od 8 tredova, ali sad bih vec mogao uz ove cene da pazarim neki 1700 pa da cekam hoce li se mutanti iz adobea smilovati da nabudze softver.
 
Ovo su odlicne performanse za Ryzen!

[YOUTUBE]BXVIPo_qbc4[/YOUTUBE]
 
Mislim da je bolje da sam preorderovao onaj non X 1700,jer ispada da je cap tih 4-4,2 (sa trenutnim BIOS-ima), a to (izgleda) može i 1700 (non x). Ovako ovo X i ne znači neku ocresku verziju... Elem, sutra stiže mašina, ali imam samo D15icu i nemam kit (uspeo sam da uštekam AM4 box kuler), pa nz ni da li da sklapamcelu stvar, tj ima li smisla.

Možda Novreški Neša :D može da "pop the chery" od threada :D sa nekim user testom prvi...
 
Nazad
Vrh Dno