Šta je novo?

AMD Ryzen 7

"...procesor na 4.4 i 3.7 GHz..."
Četri jezga ne 8, 2011 godina, pre punih 6, DDR3. Ima napredka, više ne zaostaje 10, već 5 godina za Intelom.
U pravu si, krs je taj Ryzen treba ih zatvoriti:
Untitled.png

@nesha_70 kolkni ga vise, vidi koliko snage dobija :D
 
Poslednja izmena:
Da sam ja pristrasan jer koristim FX.

Slazem se u potpunosti, ko je uzeo Ryzen 7 treba da ga proda odmah i uzme 2xxx i5, sram ga bilo.

Pogotovo se snaga i5-ice demonstrira u segmentu gde se 8/16 procesori koriste, rendering,VM i slicno.

Ko je ovde pristrasan [emoji4]

P9 Lite TT
 
Da sam ja pristrasan jer koristim FX.

Slazem se u potpunosti, ko je uzeo Ryzen 7 treba da ga proda odmah i uzme 2xxx i5, sram ga bilo.

Pogotovo se snaga i5-ice demonstrira u segmentu gde se 8/16 procesori koriste, rendering,VM i slicno.

Ko je ovde pristrasan [emoji4]

P9 Lite TT

Da, i zamisli budale koje kupuju 7700k kad imaju zver u vidu i5 2500k. Koliko ljudi nisu informisani, bacaju pare na gluposti.......

@Rick

Igre su pokazatelj ko daje vise para izdavacima za pomenutu igru........
 
Poslednja izmena:
Ne ljudi kupuju Ryzen 1800x, umesto 6-to jezgarnog I7, koji će koštati isto, a biće duplo jači. 2500k i onaj gore 2400 su samo poređenja.

Gde ce biti duplo jaci, opterecenje i7 u novijim igrama ide do 80% a kod Ryzena je oko 20%, i sad ti meni reci na osnovu cega ce on biti duplo jaci ? I7 7700k nije los CPU, u igrama daje bolje rezultate, ali lupati da ce davati duplo bolje rezultate od Ryzena :wall:. I nemoj porediti Ryzen 1800x sa i7 7700k, nisu u istom cenovom rangu.....
 
Kako sad košta isto, ako si prethodno napisao da će koštati oko 180$?

Ne čitaš od početka, napisao sam primer da intel, ne poslkupljuje sa povećnjem klase i broja jezgara, kao odgovor na post da će biti 5x,10x skuplje. Što je neka forumska inteligencija protumačila, da će to biti i5.
Postoji i Mainstsream i7, ako nisi čuo, ne samo i5.

ivanbass1
u nedostatku valjanih argumenata, offuješ
 
Poslednja izmena:
Ne čitaš od početka, napisao sam primer da intel, ne poslkupljuje sa povećnjem klase i broja jezgara. Što su neka forumska inteligencija protumačila, da će to biti i5.
Postoji i Mainstsream i7, ako nisi čuo, ne samo i5.

ahhahahahaha what!? Sta ti lupetas...
 
Ne čitaš od početka, napisao sam primer da intel, ne poslkupljuje sa povećnjem klase i broja jezgara. Što su neka forumska inteligencija protumačila, da će to biti i5.
Postoji i Mainstsream i7, ako nisi čuo, ne samo i5.

ivanbass1
u nedostatku valjanih argumenata, offuješ
Sad si lupio i ostao živ.

Sendt fra min SM-G928F
 
Ajdete ljudi sto ste stali ocekivao sam vise napucavanja idem po kokice [emoji3] [emoji500]

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ne čitaš od početka, napisao sam primer da intel, ne poslkupljuje sa povećnjem klase i broja jezgara, kao odgovor na post da će biti 5x,10x skuplje. Što je neka forumska inteligencija protumačila, da će to biti i5.
Postoji i Mainstsream i7, ako nisi čuo, ne samo i5.

Tako neće taj mainstream 6 core biti skluplji od sadašnjih i5. I biće Q1 2018

Ok, da rezimiramo:

U Q1 2018, pojaviće se (najmanje) i5 six core (mainstream, high end, svejedno), koji će biti (najmanje) duplo jači od R7 1800X, sve to za 180$.
 
Poslednja izmena:
@nesha_70

I čovek je to dobio zbog dve uvrede gore, ja sam bar moj post izbrisao posle 1 minuta, što cenjeni gospodin PR menadžer, koji nije platio reklamu, nije.

A naravno kažnjava se linkovanje E mm i u Šta kupiti sekciji, a ne 1001 Asusa u svakoj drugoj temi, tako zna se koga bi tu trebalo banovati da se poštuju prvila foruma.
 
Poslednja izmena:
Lightroom 6.9 Ryzen patch

Specifically, the Ryzen 7 1800X needs only 29 seconds instead of 37 seconds to export 25 raw photos when they are reduced to 3,000 pixels and re-sharpened. In the Ryzen 7 1700X the time drops from 38 to 30 seconds - the Ryzen 7 1700 is still missing. The counter-sample with a Core i7-6700K shows that Intel CPUs export by the update also faster: It takes 28 instead of 37 seconds. How the improvements are achieved is unclear. The release notes mention, however, that a bug was fixed where the export took longer than expected.

Kruze glasine da je i u PS 2017 18.1 nesto slicno uradjeno...
 
Ja imam 8350 i sve gura kako treba tako da ni Zen nije loš ali nije ni dobar imajući u vidu šta je očekivano.

Tacno sam znao da ce neko sa FX 8xxx ili 6xxx da se oglasi smatrajuci da je imao/ima "8 jezgra/6 jezgra" CPU. FX nije merodavan ni Intelu sa 4 jezgra a kamoli Zen-u. Ukratko ti procesori imaju 8 jezgra ali im je FP (floating point) veoma los ili bolje receno ne mogu da ih nikad iskoriste na 100% tj ne prelaze 50~60% (retko 60) tako da gori su od vecine i5 koji su 4 jezgra (naprotiv ovi ih siju u svakom aspektu)... Tako da u sustini je glupost uopste ih porediti. To sto pise na kutiji da je 8core cpu ne znaci da ih trebas porediti sa Intelom 6 core a kamoli Zen, jer u perfo. jos nisi doziveo pravih 6 jezfra a kamo 8(to FX ne moze da ti pruzi). Ja te ne krivim sto poredis, jer si i ti i svi korisnici FX8xxx ili 6xxx prevareni (i ja sam bio medju vama jedno vreme :d ) misleci da imate 6-8 cpu (u teoriji da imate a u praksi ne) Jednostavno ti FX procesori nisu to sto mislis da jesu :)
 
Nemaju los FPU nego na 8 "jezgara", tj. 4 modula ide 1 FPU po modulu, dakle dva "jezgra" dele jedan fpu.

P9 Lite TT
 
Kako sad odjednom košta isto, ako si prethodno napisao da će koštati oko 180$?

dobar novinar će biti od tebe, lepo izvlačiš iz konteksta.

I biće Q1 2018 ne 2019, Amd neće izbaciti ni sve Zen 1, a ne 2 i 3

Ne piše koji. I jedan deo teksta fali a to je problem stari da nestaje tekst, kada editijum na ovom forumu. Da li telefon, računar stari ili forum ne znam.


Tako neće taj mainstream 6 core biti skluplji od sadašnjih i5.

Ne piše kad.
 
Poslednja izmena:
Stez'o, stez'o i Tajvan i Narodna Republika Kina zajedno (ROK i PRC) :p
 
Zaboravljaš jednu bitnu stvar, porediš procesor na 4.4 i 3.7 GHz. U tom svetlu je ryzen osetan napredak.

Sendt fra min SM-G928F

Osetan napredak je stretch ovde. Čak i da dodaš maksimalnih 300 mhz, da li bi bilo impresivno? Cinebench i tako ti 3d render testovi su za poštovanje ali u fm2017 flop. A da ne gledamo 7700k. Ovo potpada pod "verovali ili ne".
 
Ne piše koji. I jedan deo teksta fali a to je problem stari da nestaje tekst, kada editijum na ovom forumu. Da li telefon, računar stari ili forum ne znam.


Kako se te dve stvari međusobno isključuju, ako su u istom postu napisane?

Core2duo E8400 183$, i5 2400 184$, i5 7400 182$, jedan dolar više jezgara isti klok, isti klok 7. vs 2. generacija ,)

Tako neće taj mainstream 6 core biti skluplji od sadašnjih i5.

I biće Q1 2018 ne 2019, Amd neće izbaciti ni sve Zen 1, a ne 2 i 3

Dakle:

U Q1 2018, pojaviće se (najmanje) i5 six core (mainstream, high end, svejedno), koji će biti (najmanje) duplo jači od R7 1800X, sve to za 180$.

Ili:

koji će koštati isto

U Q1 2018, pojaviće se i7 six core (mainstream, high end, svejedno), koji će biti (najmanje) duplo jači od R7 1800X, sve to za 500$.

Samim tim, biće jači i od 6950X, koji košta 1723$.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Nije samo FM problem, Ryzen je kesa i u emulatorima. Ne znam u cemu je problem, valjda ce neka novija verzija programa to resiti.
 
Ajde parkirajte se malo u žutu traku, uključite sva četiri i prestanite sa tom masturbacijom o igrama i frejmovima.
CPU se šest i osam jezgara se ne kupuje za igranje vec za nešto korisno u životu. Ako ste toliko ograničeni/petardirani da ne vidite dalje od svog malog fps mozga, sjašite za neko vreme iz teme.

Jos nešto, Rick sine, malo je bljutavo sve one testove koji ti se ne dopadaju iz emotivnofanbojevskih razloga nazivati plaćenim i neobjektivnim, a one koji ti greju tvoje malo srce, objektivnim i realnim.

+10000.......:)
 
Ne okaci @Paradigma testove brzine kompajliranja u svojoj temi. Zasto vi Rajzenovci krijete rezultate kao zmija noge?
 
Sramota je. Objaviće kada izađu svi biosi, apdejti, pečevi, optimizacije, ekskluzive itd. Tamo negde kada se završi SP2018 u Rusiji ili kasnije.
 
Nazad
Vrh Dno