Šta je novo?

AMD Ryzen 7

Pa i jesu jeftine ploče odlične. Za umeren OC. Ako je za ploču od 250€ maksimum 4.0-4.1 GHz za R7 1700, onda je za ploču od 90€ i isti procesor rezultat od 3.8-3.9 GHz u najmanju ruku odličan :)
 
Nego jel probao ko kako radi Thunderbolt 3 kartica na X370 platformi?
 
To mi nešto malo sumnjivo što si našao na reddit-u. Evo šta kaže twaektown.com
http://www.tweaktown.com/reviews/80...hero-amd-x370-motherboard-review/index10.html

Naravno da je glupost, meni isla na 48C posle 15 min aida stress testa. Nek ide i na 50 u prime-u. To je pod hladnjacima, a na hladnjacima 35C.

Screenshot_1.jpg
Screenshot_2.jpg

@Panonski, a sta cemo sa 4gb rama? :D
Nek retestira on to lepo sa 16gb kao sto su i inteli testirani ;)

@Sidious
Isti su Texas Instruments mosfeti. Induktori nisu, ali oni su mnogo manje bitni. Mosfeti su zasluzni za 95% temperature i najbitniji su u celoj prici jer rade promenu sa 12v na napon procesora. Tj kenjam nisu mosfeti vec powerpackovi koji integrisu high, low side mosfet i driver, ali da ne idem u dubinu...
Razlika je sto pro ima 2 faze manje, sto moze doprineti tome da ima do 5C razlike u vrh glave, ali 45 nikako :D
 
Poslednja izmena:
hahaha evo ga Ricky znalac da pljuje a nije ni pogledao tabelu. Jordane meni je fascinantno da kacis test koji nisi ni pogledao, tj toliko ovlaz da nisi video ogromnu razliku u test uslovima.

Bravo Villy, neko da zapravo pogleda i vidi koliko je bullshit test. 4GB rama i HDD. Ma nemoj da ce da bude sporo...

Hahaha, koju tabelu promoteru?



A bu
 
Pa i jesu jeftine ploče odlične. Za umeren OC. Ako je za ploču od 250€ maksimum 4.0-4.1 GHz za R7 1700, onda je za ploču od 90€ i isti procesor rezultat od 3.8-3.9 GHz u najmanju ruku odličan :)

Ako je 3.9 umeren onda 4.1 nije ekstremni vec smejurija:D i ako je to odlican rezultat (a jeste u odnosu na performanse procesora u smislu dostizanja max takta) zasto da kupujemo skupe ploce? Nego ako je tacno to sa grejanjem vrm plasim se da te ploce nece, sto bi rekao moj kolega: " Dugo izdurati" tako nabrijane.
 
Naravno da je glupost, meni isla na 48C posle 15 min aida stress testa. Nek ide i na 50 u prime-u. To je pod hladnjacima, a na hladnjacima 35C.

Pogledajte prilog 225320
Pogledajte prilog 225321

@Panonski, a sta cemo sa 4gb rama? :D
Nek retestira on to lepo sa 16gb kao sto su i inteli testirani ;)

@Sidious
Isti su Texas Instruments mosfeti. Induktori nisu, ali oni su mnogo manje bitni. Mosfeti su zasluzni za 95% temperature i najbitniji su u celoj prici jer rade promenu sa 12v na napon procesora.
Razlika je sto pro ima 2 faze manje, sto moze doprineti tome da ima do 5C razlike u vrh glave, ali 45 nikako :D

Jesi li testirao x370 pro?
Edit: vidim da si promenio poruku dok sam pisao.
Nisi testirao x370 Pro i nemoj da nazivas rad coveka koji je licno testirao gluposcu, nije korektno, kakvi god da su ti argumenti posredni su.
 
Poslednja izmena:
Hahaha, koju tabelu promoteru?
A bu

Onu za FM2017? Hello? Si vec zaboravio :D

@Sid
Nije mi pala pod ruku jos uvek, ali neko je okacio sajt gde su napravili listu sta koja ploca koristi od komponenti.
 
1700x ima samo 4GB rama i hdd, dok su ostali sa ssdovima i 16/32GB rama. Ne kapiram poentu testa.. Opet, ne igram FM, pa možda ne kapiram zbog toga..

I i3 4160 ima HDD i 4GB, a samo 2 jezgra, i čak 0.2GHz, pa je bolji. I drugi testo pokazuju isto, naravno ako su objektivni, a ne promoterski.

Onu za FM2017? Hello? Si vec zaboravio :D

Nisam zaporavio, samo ne botujem i ne zelim da ponavljam post, gore koji je napisao isto što i ja, i u pravu je.
 
Poslednja izmena:
@Sid
Nije mi pala pod ruku jos uvek, ali neko je okacio sajt gde su napravili listu sta koja ploca koristi od komponenti.
Nisi testirao x370 Pro i nemoj da nazivas rad coveka koji je licno testirao gluposcu, nije korektno, kakvi god da su ti argumenti posredni su a i da su neposredni ti si profesionalac i dovoljno je da kazes da si dobio drugacije rezultate, kafanski jezik ostavi za nas boraniju koja se time ne bavi:D
 
Poslednja izmena:
Nisi testirao x370 Pro i nemoj da nazivas rad coveka koji je licno testirao gluposcu, nije korektno, kakvi god da su ti argumenti posredni su a i da su neposredni ti si profesionalac i dovoljno je da kazes da si dobio drugacije rezultate, kafanski jezik ostavi za nas boraniju koja se time ne bavi:D

overview.jpg

Evo i dokaza da je na PRO ploci TI powerpack, vidi se na jednom sa desne strane. Doduse slikano krompirom, ali sta ces.
Kad neko testira u nerealnim uslovima ili pogresno moram :D Jer mogu da se kladim u sta hoces da je nemoguce da spici tu temp osim ako ima 0 airflow-a ili uzasno visok ambient temp.
 
Pogledajte prilog 225322

Evo i dokaza da je na PRO ploci TI powerpack, vidi se na jednom sa desne strane. Doduse slikano krompirom, ali sta ces.
Kad neko testira u nerealnim uslovima ili pogresno moram :D Jer mogu da se kladim u sta hoces da je nemoguce da spici tu temp osim ako ima 0 airflow-a ili uzasno visok ambient temp.

Prihvatam :D (ko da je to vazno), nego mislis li da ce Asus imati plocu sa cipsetom nize klase sa jednako dobrom naponskom i koliko, kvalitetno izvedenih, faza ce biti optimalno (ko sisa minimum moze da se zapali, posle ko ti je kriv) za oc Ryzena?
I znas li sta za Thunderbolt 3 kartice i Ryzen posto ima clanova kojima je ovo bitan faktor za odluku oko prelaska na AM4 platformu :bottle:
 
Ako je 3.9 umeren onda 4.1 nije ekstremni vec smejurija:D i ako je to odlican rezultat (a jeste u odnosu na performanse procesora u smislu dostizanja max takta) zasto da kupujemo skupe ploce? Nego ako je tacno to sa grejanjem vrm plasim se da te ploce nece, sto bi rekao moj kolega: " Dugo izdurati" tako nabrijane.
Otkud ja znam zašto ti kupuješ skupu ploču? Možda CF/SLI, konektori ili šta već. Ljudi za B350 pločama se ne žale ni na max OC, ni na napon (svi drže max na ~1.4V), ni na temperature. Čak se i ona ASUS Prime B350M-A bez hladnjaka na naponskoj dobro drži. Meni i dalje ASRock AB350M Pro4 izgleda kao best buy. Videćemo kako će se ponašati sa završenim BIOS-om i R5 modelima
 
@Panonski, a sta cemo sa 4gb rama? :D
Nek retestira on to lepo sa 16gb kao sto su i inteli testirani ;)
Vidiš da je u pitanju narodni decentralizovani test. Svi skinu fajl, izvade ga kući i izmere i pošalju rezultat da se vidi čiji je veći. E sad što ga Rađen meri u 'ladnoj vodi, njegova stvar.
 
Poslednja izmena:
Prihvatam :D (ko da je to vazno), nego mislis li da ce Asus imati plocu sa cipsetom nize klase sa jednako dobrom naponskom i koliko, kvalitetno izvedenih, faza ce biti optimalno (ko sisa minimum moze da se zapali, posle ko ti je kriv) za oc Ryzena?
I znas li sta za Thunderbolt 3 kartice i Ryzen posto ima clanova kojima je ovo bitan faktor za odluku oko prelaska na AM4 platformu :bottle:

Ne verujem, jer su ove naponske sa 8-phase pwm-om pa jos i doublerima za odredjene faze prilicno skupe. Mislim da je samo jedan TI powerpack oko 5$, na 10 faza eto 50$ samo za to. Na veliko je verovatno jeftinije nesto, ali opet nije mala cifra za samo jedan od mnogih delova maticne. A gde je tu pwm kontroler, kondenzatori, induktori, cipovi, io bla bla mnogo toga :D

Suma je da ne vidim kako mogu da naprave maticnu sa jakom naponskom, a da bude jeftina.
 
Recimo, da ne bude toliko predrkana i načičkana. :D

Ali, kako ćeš je onda prodati, ako ne svetli, itd? :D
 
Poslednja izmena:
Pa to ti je X370-PRO, ja to vidim kao minimalno osiromasenu C6H sa aspekta kvaliteta VRM-a, uz dosta manje tih dzidza bidza.
Eventualno da se rese jos 2 faze za VDDSOC, koje nisu neophodne i da se ide na 4+2 PWM cip, a da se 4 faze za cpu dupliraju na 8 uz pomoc doublera.

ASrock je uvek isao na vise faza, ali napokon su stvarno i kvalitetne kako treba.
 
Jeste za faze, ali ne za PWM cip koji ih kontrolise.
99% sam siguran da je na C6H 8-fazni cip koji koriste u 4+2 konfiguraciji, znaci mogli su da odu na neki slabiji PWM kontroler, ali bi se verovatno gubilo na max switching frekvenciji i opcijama.
 
Na c6h je 6 faza čip u konfiguraciji 4+2, na taichi 8 faza u konfiguraciji 6+2. Imaš na tweaktown.com i oznake čipova pa možeš da pogledaš pdf dokumentaciju na sajtu proizvođača dotičnih

Sendt fra min SM-G928F
 
Recimo, da ne bude toliko predrkana i načičkana. :D

Ali, kako ćeš je onda prodati, ako ne svetli, itd? :D

Moze da bude i nacickana ali dobra cena ce biti samo na odredjenim trzistima koja imaju preferancijalni tretman. Asus je globalno prisutan, vodeci proizodjac maticnih vec dve decenije. Naplacuje ime vise od drugih, pogotovo onaj detinjasti Republic of Gamers. Ali su zato cene priblizne svuda.

ASrock nastao od Asusovog rebra, mnogo manja firma nije globalno prisutna. Odlicne ploce ali cena u SAD 199$ (185$ u Microcentru), 260EUR u Nemackoj, u UK vidim neku nebuloznu cenu od 335 funti!

Ista prica kao Xiaomi, moze niska cena za kvalitet ali po cenu globalnog prisustva i garancije.
 
Na c6h je 6 faza čip u konfiguraciji 4+2, na taichi 8 faza u konfiguraciji 6+2. Imaš na tweaktown.com i oznake čipova pa možeš da pogledaš pdf dokumentaciju na sajtu proizvođača dotičnih

Sendt fra min SM-G928F

Ne bih da budem dosadan, ali kao sto rekoh 8-phase PWM kontroler je u pitanju, iako ne koriste maksimalni broj faza.
ASP1405 je rebrandiran cip od International Rectifiera pod oznakom IR35201 (isti koji koriste taichi i fatality pro i jedan od najboljih).

Isto ga koriste u 4+2 konfiguraciji na Z170 Sabertooth-u.
 
Poslednja izmena:
Hajde opet malo praktičnosti. Kakvo je stanje sa SATA kontrolerima na novim chipset kombinacijama, jel' nešto bolje nego pre kada je na intelu bilo bolje ?
Evo sada sam instalirao najnovije drajvere za 990fx i tek sada su oba SSDa stigla do svoje maksimalne brzine, reko bih nekih 15% brže nego pre. I to na 10ki, na 7mici ništa bolje nego pre (ista mašina, isti drajveri, dual boot).
Baci link za drajvere u inbox ako nije problem. Hvala

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nacitasmo se mi o oc i naponskima...
Recino da necu oc i hocu jeftinu plocu...
Ima li smisla onda uzeti 1700 sa maticnom i nekim obicnim ramom u odnosu na slicne inrel konfe?
 
Nacitasmo se mi o oc i naponskima...
Recino da necu oc i hocu jeftinu plocu...
Ima li smisla onda uzeti 1700 sa maticnom i nekim obicnim ramom u odnosu na slicne inrel konfe?

Možda neki primer, samo za razmišljanje, kao da imaš skoro dva komada 4460.

Zapravo više, zaboravio sam da 4460 nema HT. :D
 
Poslednja izmena:
Gde ASRock nije prisutan : http://www.asrock.com/general/buy.asp?Product=MB


Nije prisutan u Čadu, Gambiji, Kolumbiji, Nigeru ... Kako da ostave te prebogate oaze prosperiteta i humanizma bez prisustva i garancije ?!


Odmah bezuslovni bojkot te pseudo globalne kompanije, mamicu im

Gde se nalazi predstavnistvo ASRock u Srbiji, ko je njihov covek na ovom forumu? Hocu da ga pitam zasto u ovom momentu ne mogu da kupim u Srbiji Taichi a mogu CH6.

Ubuduce se malo potrudi ako vec zelis da se pravis pametan.
 
Poslednja izmena:
Možda neki primer, samo za razmišljanje, kao da imaš skoro dva komada 4460.

Zapravo više, zaboravio sam da 4460 nema HT. :D
3 komada 4460, ako racunas jedno multi-thread jezgro kao pola pravog ;)

P9 Lite TT
 
Nazad
Vrh Dno