Šta je novo?

AMD Ryzen 7

Core2duo E8400 183$, i5 2400 184$, i5 7400 182$ jedan dolar,)

Tako neće taj mainstream 6 core biti skluplji od sadašnjih i5.
Ne zasmejavaj nas. Izmedju i5 2400 i 7400 nema nikakvog tehnoloskog napredka, samo klok i proizvodni proces i DDR4 ram. Posto nema nikakvog napredka za 5 godina, trebalo bi da ga prodaju za 30-50% nize nego originalni proizvod, a oni ga prodaju po istoj ceni.

Sansa da 6/12 kosta kao i5 kod intela je NULA.
6/6 se nece ni prodavati jer ce ugroziti 4/8 i7, koji je dobar, ali debelo precenjen proizvod.
P9 Lite TT
 
Poslednja izmena:
Ignore ljudi na trolove, ode tema vragu, i ovako je otisla ali et...
 
Da nije bilo over-hapovanja, niko ne bi hateovao. Ljudi su očekivali revoluciju, a ne evoluciju. I ne, nisu loši. Još jedna jeftina Intel alternativa korisnicima koji ne mogu da priušte top perf. Do sad je nije bilo.
AMD je obećao 40% veći IPC u odnosu na buldožer. Ryzen ima 50% veći IPC. Ja sam izuzetno zadovoljan performansama, tj. odnosom cena/performanse. Do juče sam razmišljao kako je 4c/8t maksimum što bih mogao da kupim, sad je već i 6c/12t realnost.

Problem je samo što nisu naterali Intel da spusti cene, niti će isti to učiniti. A, da budemo iskreni, ni ovaj launch sa krajnjim korisnicima kao beta testerima nije baš najslavniji. No, možda ima je to jedini način da detaljno ispitaju stvari i dobiju feedback...sad će neko da pomene x99 i tako ...
Zašto bi intel spuštao cene? Hoće li niže cene povećati prodaju u dovoljnoj količini da nadomesti razliku. Neka npr. i7 košta 350$ u prodaji, od kojih intel ima 200$ čiste zarade, i neka prodaju 10 miliona komada godišnje. Da li bi sa cenom od 250$ i zaradom od 100$ mogli da prodaju 20 miliona komada? Verovatno ne. Pošto bi u tom slučaju većina ljudi koji kupuje i5 CPU za 250$, kupila isti taj i5 ali sada za 150$. Da li bi se povećala ukupna količina procesora koje intel prodaje? Verovatno ne, zato što je to tržište ograničeno i ne širi se (značajno). A u poslednje 3-4 godine nisu imali konkurenciju u tom segmentu, pa su i ljudi koji bi inače hteli AMD, "morali" su na intel jer je razlika u performansama bila previlka. Sada kada su blizu, mnogi će preći preko 5-10% ST performansi zarad bolje cene, MT poslova ili nečeg trećeg. Da si vlasnik (akcija) intela, sigurno ne bi spuštao cene, pošto bi na kraju godine imao manju zaradu.

ontopic:
Na Anand forumu ima dosta vlasnika paltforme i koliko sam video, sa B350 pločama 3.8 GHz je dostižno za R7 1700 u 99.9% slučajeva (još se niko nije javio ko nije stigao dotle). A i 4 GHz na 1.4V je realan domet (jedan sa ovom pločom je bio te sreće). Tako da možemo očekivati isto i sa R5 modelima gde 1500X i 1600 deluju kao potencijalni best buy. Pa i za R3 i APU, za ljude koji neće HT već 4 "prava" jezgra :)
 
Poslednja izmena:
Za sada 6 pa na gore su namenjeni ljudima za render i ostala cuda. A za igre su dosta i 4/4 ili 4/8 i to je to.
 
Ne zasmejavaj nas. Izmedju i5 2400 i 7400 nema nikakvog tehnoloskog napredka, samo klok i proizvodni proces i DDR4 ram. Posto nema nikakvog napredka za 5 godina, trebalo bi da ga prodaju za 30-50% nize nego originalni proizvod, a oni ga prodaju po istoj ceni.

Sansa da 6/12 kosta kao i5 kod intela je NULA.
6/6 se nece ni prodavati jer ce ugroziti 4/8 i7, koji je dobar, ali debelo precenjen proizvod.
P9 Lite TT

Pa samo 50% bolji u svim benčmarkovima od igri do rendera, čak je i i3 7xxx bolji.
Inače ne menjaju se procesori svake godine, osim ako nisi neki lovator, kupiš i5 i voziš 10 godina. i5 2xxx još uvek vrede i traženi su, što nije slučaj sa AMD. Nisu izdali ni Zen 1, oni već pričaju o Zen 3. Ko je pametan sačekaće 6 core Intel, i neće se mlatiti sa Rysenima.
 
Poslednja izmena:
Svaki put isto. Smenjuju se hajp, flop i šminkanje mrtvaca. I tako u krug. Sada čekamo R5 za manje zahtevne korisnike, koji ne renderuju toliko, koji ne overklokuju i koji ne idu u geotermalnu dolinu.
 
Pa samo 50% bolji u svim benčmarkovima od igri do rendera, čak je i i3 7xxx bolji.
Inače ne menjaju se procesori svake godine, osim ako nisi neki lovator, kupiš i5 i voziš 10 godina. i5 2xxx još uvek vrede i traženi su, što nije slučaj sa AMD. Nisu izdali ni Zen 1, oni već pričaju o Zen 3. Ko je pametan sačekaće 6 core Intel, i neće se mlatiti sa Rysenima.

A sta je 6800k, jel to nije 6 core intel?
 
Manje ili više, da !!! Neće on ništa vredno pomena izbaciti sve do 2019 godine, kada dolazi sledeća nova arhitektura, Ice Lake ili kako se beše zove...
Opet zreo za Dula Vujosevica [emoji1]

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
Khm,khm,evo makar ASRock vredno radi na redovnim beta BIOS-ima, pogledajte sa slike. Dosta toga su, koliko-toliko, dodali novoga u opcijama i poboljšali, u zadnjih nekoliko dana.

Capture007-20170322.jpg
 
Poslednja izmena:
Opet zreo za Dula Vujosevica [emoji1]

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока

Ćuti bre, ti pojma nemaš sa životom, Čitaj malo glasine i vesti, SVI koji nešto imaju pojma, ZNAJU da će tek sa Ice Lake Intel objaviti krupnija poboljšanja u arhitekturi.

Canonlake, za koga se uopšte ne zna da li će izaći na 10 nm procesu ili na 14 nm++ procesu (što se u zadnje vreme govori da će biti), će biti samo malo bolja optimizacija nego što je bio slučaj Kaby Lake u odnosu na Skylake. Imaće, verovatno, 4,4 ili 4.5 Ghz BASE klok i verovatno još neka sitnija poboljšanja.
 
Poslednja izmena:
Ćuti bre, ti pojma nemaš sa životom, Čitaj malo glasine i vesti, SVI koji nešto imaju pojma, ZNAJU da će tek sa Ice Lake Intel objaviti krupnija poboljšanja u arhitekturi.

Canonlake, koji se uopšte ne zna da li će izaći na 10 nm procesu ili na 14 nm++ procesu (što se u zadnje vreme govori da će biti), će biti samo malo bolja optimizacija nego što je bio slučaj Kaby Lake u odnosu na Skylake. Imaće verovatno 4,4 ili 4.5 Ghz BASE klok i verovatno još neka sitnija poboljšanja.
Sreca te se ti razumes u procesore kad ti vec pravopis nije jaca strana.

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
Khm,khm,evo makar ASRock vredno radi na redovnim beta BIOS-ima, pogledajte sa slike. Dosta toga su, koliko-toliko, dodali novoga u opcijama i poboljšali, u zadnjih nekoliko dana.

Pogledajte prilog 225312

Ako je vredan rad to sto su dodali da uopste mozes da menjas tajminge i da postoji opcija da upalis/ugasis SMT onda brao :D Realno od svega toga je samo jedan jedini update ista uradio. "improve xmp compatibility."
 
Ćuti bre, ti pojma nemaš sa životom, Čitaj malo glasine i vesti, SVI koji nešto imaju pojma, ZNAJU da će tek sa Ice Lake Intel objaviti krupnija poboljšanja u arhitekturi.

Canonlake, za koga se uopšte ne zna da li će izaći na 10 nm procesu ili na 14 nm++ procesu (što se u zadnje vreme govori da će biti), će biti samo malo bolja optimizacija nego što je bio slučaj Kaby Lake u odnosu na Skylake. Imaće, verovatno, 4,4 ili 4.5 Ghz BASE klok i verovatno još neka sitnija poboljšanja.
Moras malo da obnovis gradivo oko najavljenih Intel arhitektura, nisi u toku...

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
Vidiš, meni je za igre dosta i 2c/4t, ali zbog drugih poslova bih voleo 8c :)

Ja za sada bicu na 6c/12t za render i gaming. Preso bi na 8c/16t kasnije naaarvno ako se cene normalizuju kod intela. Mozda izlaskom x299 padnu malo ;) Premda sam za sada i vise nego zadovoljan ovim prelaskom sa i5 4690k na i7 5820k
 
Zanimljivi rezultati - brzina procesiranja u Football Manageru 2017, sa svim ligama učitanim. Nije se 1700X uopšte proslavio.

RiXE58c.png
 
Pa i tvoj i5 2500k i to na vecem kloku, ssd i vise rama ispade gori od low i3 haswell. Toliko o "carobnim optimizacijama" te "vredne pominjanja" igre.
 
Poslednja izmena:
hahaha evo ga Ricky znalac da pljuje a nije ni pogledao tabelu. Jordane meni je fascinantno da kacis test koji nisi ni pogledao, tj toliko ovlaz da nisi video ogromnu razliku u test uslovima.

Bravo Villy, neko da zapravo pogleda i vidi koliko je bullshit test. 4GB rama i HDD. Ma nemoj da ce da bude sporo...
 
Mislim da je to neki community test tj svako radi na svom kompu pa neko napravi tabelu, kao ovo

Edit: našao sam original na forumu

Takođe je napisao da je kupio SSD i testirao opet, taj sa ryzenom lik iz tabele i dobio ovo:
re tested with the game on a ssd ( only a). 5 min 16 secs. Probably in the margin of error. cpu usage was very heavy on some cores and almost nothing on others. at most 30 % of overall cpu usage. ram usage was always around 88%
 
Poslednja izmena:
Hajde opet malo praktičnosti. Kakvo je stanje sa SATA kontrolerima na novim chipset kombinacijama, jel' nešto bolje nego pre kada je na intelu bilo bolje ?
Evo sada sam instalirao najnovije drajvere za 990fx i tek sada su oba SSDa stigla do svoje maksimalne brzine, reko bih nekih 15% brže nego pre. I to na 10ki, na 7mici ništa bolje nego pre (ista mašina, isti drajveri, dual boot).
 
To mi nešto malo sumnjivo što si našao na reddit-u. Evo šta kaže twaektown.com
http://www.tweaktown.com/reviews/80...hero-amd-x370-motherboard-review/index10.html

Postavio sam i taj, samo malo kasnije. Test ko test, sta je tu cudno, za TweakTown znamo uslove testa za kineza ne znamo uglavnom na tom ChinaTown forumu tvrde da je do malog broja faza dostupnih procesoru sto je Erik kasnije demantovao. Jos uvek ne znamo da li su komponente sa CH6 i Pro iste kako Erik tvrdi, nema jos detaljnih analiza ploca (obicno Sinn i overclockers.ru/ua postave takve prikaze i po koji indijac na forumu) pa da vidimo da li je do kvaliteta izvedbe. Vise je postavljeno kao komentar na tvrdnje da ce jeftine ploce biti odlicne za OC, a i u Sinn-ovoj analizi se naglasava Ryzen-ova "zedj" i potreba za kvalitetnim vrm resenjem sto je Asus na CH6 svakako i postigao.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno