Šta je novo?

AMD Ryzen 7

A nama na C6H 48C naponska pod hladnjakom. Koriste iste mosfete. Tako da ono :)
Sto nisi snimio IC kamerom pa demantovao:p
Nemas kameru, znaci nemas ni dokaz:-devil-:.

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Sto nisi snimio IC kamerom pa demantovao:p
Nemas kameru, znaci nemas ni dokaz:-devil-:.

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока

Postoji stvar koja se zove aisuite i senzor na VRM-u. Opa, obori!
 
Poslednja izmena:
https://www.chiphell.com/thread-1717925-1-1.html

It is said that 6 +4 CPU only 6 phase, it seems that six brothers are tired of cigarettes, and the remaining four are still eating iced watermelon

Što znači nisu bitne temperature ni mosfeti i kondenzatorim, ni hlađenje, već ploča ima 6 faza namenjenih za cpu što je nedovoljno, i sa tom voltažam nema šanse da izgura... U prevodu opet moćni Asus malo lagi na specifikacijama...
 
Poslednja izmena:
Sad sam i ja okrenuo tekst na kineskom forumu na translate, izgleda da su 4 faze planirane za iGPU za buduce APU pa od njih "nema leba" a na CH6 koju Erik pominje APU nece ici jer koliko mi je poznato nema HDMI ili mozda gresim?
 
Ovde se izgleda AMD dogovorio sa vendorima sto prave ploce da nema ozbiljnijeg OC Ryzena nego za sta das pare, to ti je.

Zanimljivo zapazanje ako je tacno, a trebalo bi da jeste na osnovu dosadasnjih testova sa svih meridijana:

Running P95 Blend, the 1700X 4G, 1.425V, high load stage power supply part of temperatures exceeding 90 ℃;
later down to 3.975G, voltage can be reduced to 1.375V, high load stage power supply part of temperatures not exceeding 80 ℃

Sto ce reci, ako ti ne uleti 1800X koji su pogresno obelezili kao 1700, racunaj na visok napon i zagrevanje (vodeno hladjenje neophodno) ako ti je stalo da radi na okruglo 4 GHz.

CH6 koju Erik pominje APU nece ici jer koliko mi je poznato nema HDMI ili mozda gresim?

Nema DisplayPort.

Edit: Ipak nema ni HDMI. Ucinilo mi se da ima prosli put kada sam gledao spec. na sajtu.
 
Poslednja izmena:
Sad sam i ja okrenuo tekst na kineskom forumu na translate, izgleda da su 4 faze planirane za iGPU za buduce APU pa od njih "nema leba" a na CH6 koju Erik pominje APU nece ici jer koliko mi je poznato nema HDMI ili mozda gresim?

Da to je to 4 faze za grafu, ima ploča DisplayPort 1.2 i HDMI 1.4b... Sve u svemu nema overkloka Ryzena sa jeftinim pločama.
 
Poslednja izmena:
Nigde ne pise maticna, Biostar u najavi :D

P9 Lite TT
 
Pise:

Comtrade Gamer računar baziran na moćnoj AMD Zen platformi nove generacije pruža izvanredne performanse za sve zahtevne zadatke, od pokretanja svih aktuelnih igara sa visokim nivoom detalja, do lakog savladavanja svih rendering, 3D, CAD zadataka i obrade videa visoke rezulucije i zvuka sa velikim brojem zahtevnih efekata u DAW aplikacijama.
Ovaj računar pokreće novi AMD Ryzen 7 1700 procesor sa 8 fizičkih jezgara i 16 istovremenih threadova, hlađen odličnim Wraith kulerom.
Bazu računara čini MSI B350-Tomahawk gaming matična ploča sa Nahimic 2 optimizovanim zvukom studijskog kvaliteta, ambijentalnim LED osvetljenjem, Gaming LAN-om sa minimalnom latencijom u igrama i Game Boost, GAMING Hotkey, X-Boost, Xsplit Gamecaster softverom.
Za visoke grafičke performanse zadužena je AMD Radeon RX480 grafička karta sa 8GB GDDR5 memorije, u MSI Gaming X izvedbi, sa dinamičkim osvetljenjem i Zero Frozr VI hlađenjem sa dva Torx 2.0 ventilatora.
Udoban rad aplikacija i igara pruža i 16GB Kingston HyperX Fury Black DDR4 memorije na 2400MHz, kao i brzi AMD Radeon R3 SSD od 240GB.
Za skladištenje velike količine podataka, filmova, muzike i serija, tu je i Toshiba DT01 hard disk na 7200rpm od 2TB.
Za stabilan rad Comtrade Gamer računara zaduženo je Cooler Master B2 napajanje od 600W u Cooler Master K380 kućištu.
 
to ne koriste ni na ROG forumu, takav overkloker pa ne znas:p

Edit: interesantno da Hero IX nema VRM temp senzor?

Kakve veze ROG forum ima sa bilo cime, imam i snimak IR laserom dodatno. Zajedno ne lazu sigurno. Ima senzor.

https://www.chiphell.com/thread-1717925-1-1.html

It is said that 6 +4 CPU only 6 phase, it seems that six brothers are tired of cigarettes, and the remaining four are still eating iced watermelon

Što znači nisu bitne temperature ni mosfeti i kondenzatorim, ni hlađenje, već ploča ima 6 faza namenjenih za cpu što je nedovoljno, i sa tom voltažam nema šanse da izgura... U prevodu opet moćni Asus malo lagi na specifikacijama...

6 takvih faza je itekako ok. A lik koji to pise jednostavno ne zna puno. A ocigledno ni ti, kad izvalis da neko laze na specifikacijama i dodatno lupis da mosfeti, hladjenje i temperature nisu bitne.
4 faze nisu za igpu, malo se edukuj pre no sto lupis glupost. Da, koriste se i za gpu, ali sam Ryzen cip ima brdo integrisanih stvari u sebi, od memorijskog kontrolera pa do I/O kontrolera, cache-a itd.
Zamisli isto i na svim intel plocama za generacije osim Ivy, haswell i broadwell imas isto to, cak odvojeno igpu, i odvojen auxiliary.

Tih 6 faza umornih od cigareta ti isporuci 240A kontinualne snage. Na naponu od 1.4v to znaci da isporucuju 336w. To je samo za jezgra, bez svih ostalih dodatnih stvari koje trose struju.
Aka. opusteno duplo vise nego sto je neophodno za taj OC pri normalnom koriscenju, a ima debelo lufta i za prime/linx silovanje.

Sad sam i ja okrenuo tekst na kineskom forumu na translate, izgleda da su 4 faze planirane za iGPU za buduce APU pa od njih "nema leba" a na CH6 koju Erik pominje APU nece ici jer koliko mi je poznato nema HDMI ili mozda gresim?
Tsk... pogledaj gore. CH6 nije pravljen za APU-ove, jer su oni low end ponuda.
 
Poslednja izmena:
Nije me mrzelo da sklopim onu konfu u Komtrejdu i stvarno izadje skoro 10000 skuplje ako sam sklapas. Oni verovatno daju nekog misa i tastaturu pride kao i Windows 10 licencu.

Edit: Samo racunajte da su skuplji nego neke druge radnje, svercere da ne pominjem.
 
Poslednja izmena:
6 takvih faza je itekako ok. A lik koji to pise jednostavno ne zna puno. A ocigledno ni ti, kad izvalis da neko laze na specifikacijama i dodatno lupis da mosfeti, hladjenje i temperature nisu bitne.
4 faze nisu za igpu, malo se edukuj pre no sto lupis glupost. Da, koriste se i za gpu, ali sam Ryzen cip ima brdo integrisanih stvari u sebi, od memorijskog kontrolera pa do I/O kontrolera, cache-a itd.
Zamisli isto i na svim intel plocama za generacije osim Ivy, haswell i broadwell imas isto to, cak odvojeno igpu, i odvojen auxiliary.
.

Taj lik zna 1000 puta više od vas marketing prezentera i menadžera, čovek zna da izmeri, i čovek je dokazao da se tvoj cenjeni Asus pregreva. Ako je 6 faza dovoljno kao što kažeš, tvoj precenjeni Asus je za kantu, jer gori. A i ja znam više od tebe, jer znam da 6 faza za taj procesor i tu voltažu nije dovoljno što je i dokazano, možda za za Intel, i znam da nema veze provetrenost kao što ti kažeš.

Ako 4 faze nisu za Igpu, zašta su kada ne rade, za estetiku?

A lupaš ti sa tvojim promoterskim pljuckanjima tipa samo Asus ima dobar bios, a MSi i GB ne znaju da programiraju i tako dalje, tako malo uspori sa promocijama, znamo ko si i za koga radiš. Imaš Yt, pa tamo hvali do besvesti, naj naj naj naj naj.....
 
Poslednja izmena:
ASUS ima dobru cenu u Evropi, ali da sam u USA uzeo bi Taichi. Razlika u ceni je 50 dolara u USA, u Evropi maltene isto kostaju.

Edit: Da ima Taichi za 200 evra, ne bi razmisljao puno. Ali kosta 260 u Nemackoj.
 
Poslednja izmena:
Taj lik zna 1000 puta više od vas marketing prezentera i menadžera, čovek zna da izmeri, i čovek je dokazao da se tvoj cenjeni Asus pregreva. Ako je 6 faza dovoljno kao što kažeš, tvoj Asus za kantu, jer gori. A i ja znam više od tebe, jer znam da 6 faza za taj procesor i tu voltažu nije dovoljno, i znam da nema veze provetrenost kao što ti kažeš...

A lupaš ti sa tvojim promoterskim pljuckanjima tipa samo Asus ima dobar bios, a MSi i GB ne znaju da programiraju i tako dalje, tako malo uspori sa promocijama, znamo ko si i za koga radiš.

Ja da sam marketing prezenter i menadzer bih sigurno to bolje hypovao.
Smesan si sa tim "moj tata je veci od tvog tate" sa 0 argumenata. I ne postoji uopste pojam voltaza, vec napon. Pregrevanje bi znacilo da ide preko 125C, na sta su sertifikovani Texas instruments powerpackovi.
Zapravo rekao sam da i Asrock pravi BIOS kako treba i da su im dve X370 ploce odlicne. Ovo za Gigu i MSI stoji da su bogalji iz mog iskustva.

Znam da boli kad ti oborim sve sto si rekao, ali sledeci put nemoj da se laktas kad nisi u pravu :D

@G@W
Da ima za 200e taichi i ja bi ga uzeo :D I onu fataility pro isto, doduse za nju nisam siguran da li ima external clock generator, ali ako ima GG.
 
Poslednja izmena:
Marko Moreno je definitivno bio bolji prezenter. Kao sto rekoh ja to nisam, ja sam kompjuterski inzenjer... sto mi omoguci da ti se onako lepo pokakim na sve one "strucne" zamerke koje si imao na X370 Pro :D

Ali ti znas najbolje, sa 0 realnih argumenata i menjanjem teme kako "trolujes" nakon sto si izgubio raspravu na svakom nivou. Have fun :wave:
 
more-popcorn.gif

Naručio sam Am4 kit za Phanteks btw. Tj dobiću ga za dž, tj bar bi tako trebalo :D
 

Prilozi

  • am4 kit.png
    am4 kit.png
    20.4 KB · Pregleda: 128
Poslednja izmena:
Ja nez sta ljudi pricaju... Juce mi je stigo 5820k i mogu vam reci da sam prezadovoljan na stock frek. Sve igre lete (ono sto kazu tecno) nema ni jedan spajk ni od gpu-a ni od cpu-a... U principu mi je jasno kada svi govore na testovima za ryzen da ima manje fps-a ali da sve ide kao podmazano. Pre toga sam imao i5 4690k, radilo je sve ok ali ne toliko tecno koliko na 5820k... Izgleda da svakom cpu-u prija da su mu jezgra manje opterecena (30-40% u igrama) nego da bude sve u crveno (4690k 90~99%). Tako da za Gaming itekako po meni barem ima napretka, ne mozda sa vecim FPS-om vec da sve ide tecno i glatko jer komponete nisu iskoriscene u crveno ;)
Nisamo OC procesor jer nemam hladjenje kako treba da imam (CM 212Evo) ali mogu da zamislim rezultate.
Znam da je ovo malo van teme ali zelim da skrenem paznju na to da mi je sada jasno sto ljudi govore tj naglasavaju da je gameplay na ryzenu tecan...
Gledacu kad tad da se sretnem sa ryzenom, jedino sto ih kosi taj CCX pa treba malo vece frek. za ram memorije ali videcemo, u svakom slucaju po meni je to vaznije... Ko se sreo sa vise jezgra zna o cemu pricam (u to ne spada grupa ljudi sa FX 6xxx FX 8xxx)

Eto to je neka moja procena i za rajzenic :d
 
Neko je rekao FX!?!?!?!?!?!?!
Kakav crni 5820k pored 9590, to je bre i mama i tata procesor(9590)!

Salu na stranu, Ima tema od strane PcBeasta, lepo je testirao od 4/4 do 6/12(sa 4/8 i 6/6 izmedju) igre.
Vidi se da u FPS-u nema velike razlike, ali 4/4 stoji na 90-100%, 4/8 na 70-80% i tako dalje i tako blize. Uglavnom kod novijih igara to je lepo i jednako rasporedjeno, nije da 4 threada rade na 100%, a ostala na 0% pa bude manje zauzece.
A koga zanima razlika izmedju pravilno i nepravilno klokovanog FX-a, kacio sam svoj test na FX temi, da ne bude da rusi/rumuni i ostale sumnjive nacije lazu sa testovima :D

P9 Lite TT
 
Neko je rekao FX!?!?!?!?!?!?!
Kakav crni 5820k pored 9590, to je bre i mama i tata procesor(9590)!

Salu na stranu, Ima tema od strane PcBeasta, lepo je testirao od 4/4 do 6/12(sa 4/8 i 6/6 izmedju) igre.
Vidi se da u FPS-u nema velike razlike, ali 4/4 stoji na 90-100%, 4/8 na 70-80% i tako dalje i tako blize. Uglavnom kod novijih igara to je lepo i jednako rasporedjeno, nije da 4 threada rade na 100%, a ostala na 0% pa bude manje zauzece.
A koga zanima razlika izmedju pravilno i nepravilno klokovanog FX-a, kacio sam svoj test na FX temi, da ne bude da rusi/rumuni i ostale sumnjive nacije lazu sa testovima :D

P9 Lite TT

FX sam pomenuo zato sto bi mnogi rekli e ja sam imao 6 jezgra cpu ili 8, a oni sirotani nemaju veze sa 6 ili 8 jezgra (mislim na procesore) :d
 
Nazad
Vrh Dno