Šta je novo?

AMD Ryzen 7

A ploca prava sitnica. 300e za krstenu plocu minimum.

Ta priča je išla i za R7 (jeftinije ploče i slične besmislice), a na kraju ispalo da ti je potrebna ploča minimum Hero kalibra i memorija na 3000+ Mhz da bi se izvuklo bilo šta. Pitanje šta će trebati i za R5 da bi se postiglo 4Ghz, što će biti base clock za konkurenciju, odnosno šta će izneti i najgora/najeftinija ploča kod konkurencije :d

Kao što uvek volim da kažem, tržište i market share će sami pokazati svoje, tržište ne laže :)
 
Poslednja izmena:
Ta priča je išla i za R7 (jeftinije ploče i slične besmislice), a na kraju ispalo da ti je potrebna ploča minimum Hero kalibra i memorija na 3000+ Mhz da bi se izvuklo bilo šta. Pitanje šta će trebati i za R5 da bi se postiglo 4Ghz, što će biti base clock za konkurenciju, odnosno šta će izneti i najgora/najeftinija ploča kod konkurencije :d

Kao što uvek volim da kažem, tržište i market share će sami pokazati svoje, tržište ne laže :)

Asus Prime - 160 evra

Corsair LPX 3000MHz - 125 e

Test od prvog dana sa 0505 BIOS-om OC3D
With this installed and D.O.C.P (XMP) enabled and our setting dialed in for the 4GHz overclock again we finally got 2933 memory running (1463.7 x 2 = 2933)

Molim te na širiš dezinformacije. U Evropi se za 285 evra može kupiti odlična matična sa odličnom memorijom.

EDIT: Reda veličina u istoj prodavnici se može kupiti najjeftinija Asus X99-E ploča za 235 evra.
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno zasto napadate Villy-a, kada je donekle u pravu.
Ja sam prvi navijao za Zen i rx480 samo iz razloga sto me zeleni i plavi nerviraju zbog ubistvenih cena za nesto sto realno bi trebalo da vredi makar 20% manje. Nedostatak konkurencije je problem naravno.

Sto se ryzen 7 tice, samo sam malo razocaran overklokom istog, mislio sam da je realno da najbolji primerci idu na 4.5, dok osrednji na 4.2, najlosiji na 4ghz, a ispade da je nekih 4.1 plafon.
Sto se igranja tice, situacija je sasvim normalna jer je zen mlad i pojedine igre nisu optimizovane za njega, dok one koje mene zanimaju, zen u najgoroj situaciji 10% gori, sto je neprimetno na 300fps-a. Igre kao bf1 npr iskoristacavaju cpu do maximuma, dok zen u toj igri radi na nekih 55-65%, sto znaci da odlicno radi, iako optimizacija nije dobra, ali u buducnosti ce biti bolje, to je zagaratovano.

Sto se r5 tice, ako je maksimala oko 4.2 za 1600x, po meni je opet bolja kupovina nego 7700k, jer zen nije optimizovan, tako da performanse mogu samo bolje u buducnosti, dok 7700k je udario u zid i to mu je sto mu je.
Amd mora izdavacima igara dobru kintu da cusne u dzep kako bi oni optimizovali igre za zen, jer je intel odavno cusnuo kes i samo se smeska.

Zen je opravdao ocekivanja, a to sto je hype bio preveliki pa su neki ocekivali 5ghz za 1800x ili bilo koji 8 core, to je druga prica.

Ja ocekujem da 4/8 idu na 4.5, mozda cak i malo manje, dok 4/4 moze se ocekivati 4.7, sve preko toga je dodatak.

10 pa cak i 20% u igrama nije nista, jeste onima koji igraju lock 60fps-a, dok onima koji imaju 120hz+ monitore 20% je nista i nece uticati na kvalitet igranja, jer se ''pro'' gejmeri ugraju na manjim rezolucijama i sa smanjenim detaljima, tako da AA, MSAA, FXAA i sta vec je iskljuceno pri prvom ulasku u igru, tako da u paru sa recimo 1070 esports igre ce izbacivati mnogo preko 120/144fps-a, recimo da je minimum 200.
Najgori slucaj je da sa 7700k izbacuje 200, dok recimo sa r7 200-20%=160, sto opet ne utice na kvalitet igranja.
E sada, kada stream dodje na red, tu 7700k place, sporiji render podesen npr u obs-u ide u korist r7, jer ima vise prostora od 7700k, a zbot tog ''sporijeg'' rendera, tj. onog koji vise opterecuje cpu a daje bolju sliku, r7 nece imati nikakvih problema dok ce 7700k da place, a isto to vazi i za 1600x vs 7700k, gde ce opet 1600x imati prednost.

Svako posmatra zen iz drugacijeg ugla, npr. meni je 1600x sasvim dovoljan za sve, za sim koji mi treba za neku mobilnu igru, gde bi mi 8 thread-ova koje bih koristio ubrzale sim mnogo u odnosu na 7700k, i gde bi mi 2c/2t ostalo da koristim pc dok cekam, sto je vise nego dovoljno za surf, filmove, dok sa 7700k mogu guzicu da obrisem, jer bi mi sim trajao dosta duze ukoliko bih koristio manje od 8 thread-ova, a pc ne bih mogao ni da koristim.


EDIT:

Ispravljeno Sajonac, hvala na ukazanoj gresci.
 
Poslednja izmena:
Zen je opravdao ocekivanja, a to sto je hype bio preveliki pa su neki ocekivali 5ghz za 1800x ili bilo koji 8 core, to je druga prica.

Ja ocekujem da 4/8 idu na 4.5, mozda cak i malo manje, dok 4/4 moze se ocekivati 4.7, sve preko toga je dodatak.

Slazem se sa vecinom ovoga sto si rekao, samo mi opet nije jasno odakle ocekujete 4.5-4.7ghz :)
Ryzen nije limitiran temperaturom, vec naponom. Proizvodni proces je takav da u TRENUTNOM stadijumu zahteva preveliki napon, i tu udaras u zid osim ako neces da rizikujes dugotrajnost i degradaciju cipa sa preko 1.5v.
Intel ima alien fab-ove i njih za sada niko nece dostici i ne moze. Nikad nije bilo sanse da AMD prestigne intel u single core performansama, pa i sa vecim IPC-om jer nemaju konkurentan proces za visoke klokove.

To ima 0 veze sa AMD-om, i sve veze samo sa GloFo-om, tj. Samsungom ciji je taj proces proizvodnje.
 
Poslednja izmena:
jer zen nije optimizovan, tako da performanse mogu samo gore u buducnosti, dok 7700k je udario u zid i to mu je sto mu je.
Hteo si da kazes na bolje........

Amd mora izdavacima igara dobru kintu da cusne u dzep kako bi oni optimizovali igre za zen, jer je intel odavno cusnuo kes i samo se smeska.
Izgleda nisi ispratio dogadjanja, rade na tome .....

Nije mi jasno zasto napadate Villy-a, kada je donekle u pravu.

Pusti Villy-a, on se razocarao jer ga udario Hype i nije znao sta ga je snaslo, sad mora da opravdav svoje postupke....:p
 
Poslednja izmena:
@ Erik

Ma i 4.3-4.5 je puna kapa, nije mi jasno koji k... se ovi gadjaju gigahercima kao da je razlika 50% izmedju 5ghz i 4.3 npr, dok je realno manja od 10%, govorim o igrama naravno koje vrede i koje umeju jezgra da iskoriste.

@ Sajonac

Procitao sam nesto na brzinu, nemam vremena da pratim niti temu niti zen, iako cu kupiti zen, ali kada se ispeglaju decije bolesti.
Oni ce da rade na tome nekih 3 meseca, top naslova inetresantnih za mp gejmere nema u Q2 2017, dok sve esports igre rade odlicno na r7 bez ikakve optimizacije.

Pricao sam o tome ranije, AMD cilja ''pro'' gejmer i stream grupu, gde se igra cs, overwatch, lol, wow itd, i gde r7 mozda ima do 20% manje fps-a u pojedinim igrama, ali zato caruje u kvalitetu stream-a, jer napaljeni klinci (kojih ima pun k...) se igraju kako bi se takmicili i kako bi uzimali kes preko twitch-a i turnira.
SP gejmeri su totalno nebitni u celoj situaciji, jer za te igre je vise nego dovoljan mocni 2500k.


http://imgur.com/a/bIxP4

Taj bf serijal, gde 7700k se ''muci'' bez stream-a, dok r7 1700 ima lufta koliko hoces.
Overwatch isti djavo, 1700 ili 7700k, stvar kupca.
CS totalno nebitan, mrzi me da trazim za lol, wow i ostale non fps krs igre.
Pametan ''pro'' gejmer ce utici u crvenu prodavnicu i kupiti npr 1700, dok ce glup otici u plavu i kupiti 7700k. Kada se zen ispegla, on ode gore, a muceni 7700k ostade u prasini.
 
Poslednja izmena:
Ta priča je išla i za R7 (jeftinije ploče i slične besmislice), a na kraju ispalo da ti je potrebna ploča minimum Hero kalibra i memorija na 3000+ Mhz da bi se izvuklo bilo šta. Pitanje šta će trebati i za R5 da bi se postiglo 4Ghz, što će biti base clock za konkurenciju, odnosno šta će izneti i najgora/najeftinija ploča kod konkurencije :d

Kao što uvek volim da kažem, tržište i market share će sami pokazati svoje, tržište ne laže :)

Sto se gejminga tice Intel ne mora nista da radi u ovom momentu. AMD ponuda je za tu namenu jos uvek poprilicno inferiorna, dovoljno da je samo fanovi brenda uzimaju u razmatranje pri kupovini. Doduse nije kao ranije kada AMD uopste nije bio konkurentan Intelu (sto neke niej sprecavalo da kupuju daleko losiji proizvod).

Pitanje je samo koliko ce snazno Intel udariti. Da hoce mogu da ih vrate u FX vs I7 doba, a mogu i da budu fini pa im puste malo da se oporave. Ipak su Intel i AMD stari drugari, Edmund Blackadder and Baldrick, plemic i njegov sluga. Mozda ih Intel ispostuje, vidis da su im dali 5 godina fore da se opasulje :)

To ima 0 veze sa AMD-om, i sve veze samo sa GloFo-om, tj. Samsungom ciji je taj proces proizvodnje.

Nema sta AMD da se ljuti, oni su sami prodali te fabrike. Da nije tog dila sa Samsungom oni sada ne bi imali gde da proizvode procesore u dovoljnim kolicinama da ostanu relevantan igrac na trzistu. Jer je TSMC zakrcen za mnoge vece proizvodjace, to je sada skoro pa privatna Apple fabrika. nVidia ceka svoj red a imaju istoriju sa TSMC. AMD kao manjinski igrac na svim trzistima na kojima nastupa nema dovoljan pull da bilo koga prinudi na bilo kakav ustupak. Bile to fabrike ili developeri softvera.

Od one price, optimizovace se softver za AMD nema nista. Osim ako ne plate da se optimizuje, ali nece niko za 1% trzista u ovom momentu bilo sta da optimizuje. Nece ni kada Zen zameni Bulldozer u potpunosti jer je odnos 80%-20% u korist Intela.
 
Poslednja izmena:
Ko je pominjao ljutnju AMD-a :)
Te lose poslovne odluke koje su dovele do bitka svojih fabova su potpuno van teme. Sada nemaju svoj fab, a i da ga imaju tesko da bi bio na nivou intela.
 
Naravno, nemaju oni taj kes koji treba upumpati za modernizaciju procesa svakih par godina. Ako ikada vise dobiju priliku da tuze Intela ispred neke znacajne svetske institucije koja moze ozbiljno da zavrce rukave, umesto kratkorocne finansijske nadoknade treba da traze "fer" uslove tj. da im sud presudi da Intel bude obavezan da im za proporcionalno ucescu proizvodnji za odredjenu nadoknadu ustupi njihove pogone za proizvodnju. Mada u ovom poganom kapitalizmu to zaista deluje kao pipe dream. Iako itekako ima smisla, obzirom da AMD postoji upravo zbog toga sto je Intelu trebao neko da izigrava laznu konkurenciju i maskira ocigledan monopol koji je Intelu omogucio IBM. Vec tada su trebali da traze takav dil, da pomazu shodno mogucnostima i potrebama unapredjenje procesa i da dobijaju mogucnost da isti proces koriste. Ovako su dosli u zapecak jer kako je Intel rastao tako su oni gubili i ono malo sanse za fer fajt.

Mada AMD je firma koja je prodala Adreno za sicu jer nikada nisu mislili da ce od smartfona biti ista krupno. Mada i Intel je prodao ARM diviziju ali oni pate od toga da kontrolisu sve tehnologije tj. da sve bude njihovo od cipseta, procesora, arhitekture, kompajlera, konektora itd. Zbog toga Intel moze samo u ovom vakuumu koji se zove Wintel da funkcionise, cim izadju na otvorenu poljanu odmah nastane problem.
 
@ G@W

To da AMD nece da plati, to se grdno varas.

Koliko je rada i para ulozeno u zen, pa onda marketing i slicno, a da ne cusnu recimo po 2-3 milionceta za jednu igru izdavacima.

Tih 2-3 miliona je nista u poredjenju sa reklamom koju bi dobili u top naslovima.

BF1 npr isti fps 1700vs7700k, ali 1700 kida kada se doda stream. Overwatch opet isti djavo, ali pri stream-u opet 1700 bolji.
Koga zabole patka za Tomb Raider, glupu sp igru, ili npr Hitman. Jedina igre gde stvarno 7700k ima prodju je GTA5, a igranje te igre mi vredja inteligenciju, jer ja ne zivim u getu, ne razmisljam o kradji automobila, ubijanju pesaka itd, a da ne govorimo da od te igre nemam nikakve vajde, jer je mp totalno *****an, i zato cu tu igru ostaviti glupim Amerima.
Znaju oni mnogo bolje od tebe i od mene koja im je ciljna grupa, ali sigurno znam da nije ova gde je intel ''mnogo'' bolji, jer su to sve sp igre i totalno su nebitne, jer mp igre donose $$$.
 
Poslednja izmena:
Strimeri se prze na eksterne uredjaje specijalizovane za striming, delom jer je to zaista superiorno resenje a delom sto se tripuju da su tako "profi". Oni kojima striming ne znaci toliko vec imaju neku 'vidia karticu koja snima preko Shadowplay, njima je to dovoljno dobro. Plus Ansel za 'vatanje skrinova.

Mislim da preuvelicavas potencijal Ryzena na streaming trzistu. Cak i ako moze da se igra i strimuje istovremeno, ljudi ipak vole resenje koje uopste ne taksira CPU.
 
Eksterni uredjaji tipa Avermedia kartica su totalno nepotrebni, jer za tih 150e koliko bolji kostaju, ako ne i vise, kupis 1800x umesto 1700/7700k, pa se onda hvalis kako imas top amd model, i stream-ujes svaku igru preko obs-a bez ikakvih stucanja.
Da ne ulazim u dalju pricu, ''profi'' stream-eri imaju posebnu stream masinu. Oni puni para imaju 6850k/6900k itd. E sada vidis, zasto bi neki wannabe dao 1000e za intel, kada 500e amd radi isto.
Shadowplay gubitak nije isti u svim igrama, to nemoj da se varas.
Imam mnogo drugara koji stream-uju, imaju npr gtx970 ili 1070, pa ih overwatch zeza preko shadowplay-a. Onda uzmes lepo obs, pa na 4790k igra stuca. E sad, da imaju 1700 i stream preko obs-a, ne bi bilo nikakvih problema.

Mozes da budes koliki god hoces fanboy intel-a, ali za prave (pametne) stream/gejmere top mp naslova, kada se stream ubaci u kombinaciju, 7700k nema sta da trazi pored recimo r7 1700, ma koliko takt bio nizi.
 
Poslednja izmena:
Strimeri se prze na eksterne uredjaje specijalizovane za striming, delom jer je to zaista superiorno resenje a delom sto se tripuju da su tako "profi". Oni kojima striming ne znaci toliko vec imaju neku 'vidia karticu koja snima preko Shadowplay, njima je to dovoljno dobro. Plus Ansel za 'vatanje skrinova.

Mislim da preuvelicavas potencijal Ryzena na streaming trzistu. Cak i ako moze da se igra i strimuje istovremeno, ljudi ipak vole resenje koje uopste ne taksira CPU.

GPU encoding je po kvalitetu/gb dosta inferioran u odnosu na CPU encoding.
Samim time, ako hoces visoko kvalitetan stream, a nemas stelarni upload, daleko bolji posao ce ti raditi CPU sa x264/h.264 encodingom.
 
Poslednja izmena:
IBM je posao dao Intelu i po ugovoru, Intel je bio duzan da izabere "backup" proizvodjaca i tako je izabran AMD. Tada su bili aktuelni Texas Instruments, Motorola i sl. Znaci, govorimo o prvom IBM PCu, i tom dogovoru Intel - AMD, o sprecavanju monopola nije ni bilo reci a i zasto bi, prva serija je bila svega 250 000 komada. Malo poznavanja istorije PCa nije na odmet.
 
Pusti Villy-a, on se razocarao jer ga udario Hype i nije znao sta ga je snaslo, sad mora da opravdav svoje postupke....:p

Šta bulazniš? Bio sam skepitk od početka, kada su fake leakovi počeli da se pojavljuju, pomislio sam da će biti neki perf boost u odnosu na intel (kakav danak neiskustvu), a ispotavilo se da je bio hype. Do tog dela je tačno.

Jedini postupak je što sam prodao jedan set, jer je platforma nestabilna i spora za moje potrebe. I ne, nisam gamer.
 
Poslednja izmena:
Ko je pricao da gta5 stuca na ryzen 7? Ukrajinci misle suprotno.
52-amd-ryzen-7-1800x.png
A ovo je "srednji" min fps:
53-amd-ryzen-7-1800x.png
Ceo review i jos testova:
http://www.overclockers.ua/cpu/amd-ryzen-7-1800x/2/
Testovi sa raznim taktom rama, smt on/of, pa cak i sa poff - gasili parking cores u windows. a i simulirani ryzen 4/8 (2+2 i 4+0)
 
Poslednja izmena:
Meni i dalje nije jasno sto uporedjuju sa 7700k... veze sa vezom...

Htedoh reci 8c vs 4c,gde je 4c tu negde -10% i 200e jeftniji...

Meni su jos zanimljiviji rezultati i5-6400 u GTA V...

Dobro sam razumeo da im je prsla ploca?
 
Poslednja izmena:
Malo na temu OC-a. Prvo, izgleda da za umeren OC nema potreba kupovati skupe AM4 ploče. Evo primera R7 1700, B350 ploče sa prosečnom naponskom i stock kulerom.
http://hwbot.org/submission/3492408_lodewijk1978_cinebench___r15_ryzen_7_1700_1755_cb
Ovakve ploče su trenutno oko 100€, i naravno da će biti jeftinije, baš kao što su B150 ploče sada 5-15€ jeftinije od "istih" B250 modela. Zakon ponude i potražnje je opet na delu.

Drugo, evo zanimljive statistike sa Mindfactory stranice. Broj prodatih primeraka za 1151 i 2011-3 platformu
i3 ~14.000
i5 ~60.000 zaključanih i ~41.000 otključanih
i7 ~11.000 zaključanih i ~50.000 otključanih
i7 za 2011-3 ~18.000

S obzirom na to da se radi o specifičnom tržištu verovatno razlika od 50€ između K i non-K procesora ne odlučuje o kupovini. I prod toga, vidimo da je više od polovine korisnika ili zadovoljno sa perofrmansama na 3.5-4.0 GHz ili juri 6+ jezgara umesto visoke klokove. Naravno, ima i onih koji su klokovali zaključane preko BCLK-a, ali verovatno je veći broj onih koji nisu klokovali K procesore. Npr. u mojoj firmi imamo 6 non-K i 3 K procesora i nijedan nije klokovan. Da su Ryzen 5 i 7 bili dostupni u trenutku nabavke, pitanje je da li bismo i koliko intel modela kupili. Tako da se može reći da je Ryzen konkurentan za bar 50-60% tržišta, i to onog gde je cena u drugom planu. Verujem da je u Kini, Brazilu ili Indiji to možda 70%, ako ne i više. Na sve ovo dodajte OEM konfiguracije i radne stanice koje po pravilu dolaze sa defualt klokovima (pogledajte npr. procesore u HP Z modelima). Ne znam koliki je odnos OEM i custom-made konfiguracija, ali znamo da veliki poslovni sistemi kupuju isključivo od OEM proizvođača. Kao i da su brand name računari znatno popularniji među kupcima u USA ili EU, nego kod nas.

AMD je sad verovatno na manje od 20% udela na CPU tržištu. Ryzen može da ih dovede bar do 30-35% u naredne 2-3 godine, pošto sa ovim karakteristikama (performanse, TDP, cena) pokriva veliki spektar tržišta. I ja sam očekivio veći prostor za OC, bar da 4.2-4.3GHz bude standard, ali šta je tu je. I dalje bih za $350 pre kupio komplet sa 4c/8t procesorom na 4 GHz, nego 2c/4t na 5 GHz ili 4c/4t na 3.5/4.1 GHz (naravno sa sličnim IPC-om)

@Caridze
Odlični rezultati za 4c/8t :D
 
Poslednja izmena:
7700K na 4GHz, stock i 4.6GHz, u sva tri slučaja sa 2400 memorijom. LOL :D

Realan scenario...
 
Poslednja izmena:
Pa to je Bog gaming'a za intel fb.. Intel fb ryzen 7 uporedjuju rado sa i7 7700k. Ali skoro nikad da uporede u igrama i7 6900k (1000$) sa i7 7700k, nesto nisam video da pljuju po i7 6900k.
 
Pa ima i def ryzen sa 2400 ram. Sta je problem? A i dalje stojim na tvrdnji da 7700k bez delida i top hladnjaka skoro je nesposoban na 5GHz oc. Pricam o stabilnom oc bez gasenja avx/koriscenja non-avx testova stabilnosti.
 
A gde je 5GHz 7700K sa 3200 memorijom?

Bio bi prvi na grafikonu. :D
 
Opet pocinjete po starom...

I zasto bi iko koristio 6900 u igrama,sto vazi i za 1800x?
Totaolno pogresan pristup... zna se za sta se koriste ti procesori sunce mu...

Low i7/r7 i full i5/r5 su za te stvari...
 
Zato što je to "gaming" CPU, i imaju pravo da ga tako testiraju.

Konačno je izašao test koji sam čekao, gde se pokazuje prava snaga Ryzena 7 u igrama koja leži u min FPS u visokim rezolucimama.

http://www.eteknix.com/nvidia-gtx-1080-ti-cpu-showdown-i7-7700k-vs-ryzen-r7-1800x-vs-i7-5820k/

Pošto je GTX1080 Ti po meni prva prava 4K kartica iluzorno je testirati sve ispod 1080p.

Ryzen u igrama po avg FPS redovno dobija batine i gubi u velikoj većini testova od i7-7700K
Situacija se menja u min fps, koja se u visokim rezolucijama više ceni:

The most exciting thing we saw so far wasn’t the average frame rates, but the minimum. People are often quick to leap to the maximum frame rate, and I’ll give you a bit of a tip, high frame rates are great, but they’re not all that. You can run some games as low as 20FPS and it’ll play great, just look at classics like Zelda 64 and Goldeneye, they ran at 20FPS and they felt pretty smooth. The trick is they didn’t drop frames. If you’re gaming at 100+ FPS and your frame rate drops below 60FPS for a moment, you’re going to notice; the same is true from 60-40, and so on. The Ryzen 1800X helped maintain the highest minimum frame rates we’ve ever seen, and that means a more consistent, smoother and overall better gameplay experience. When it comes down to it, this higher minimum number is what you want from a gaming chip, not just the bigger average or maximum number.
 
Ali, da li moze na 5GHz? Ne moze! Djubre od procesora! :D

P9 Lite TT
 
Ne počinjemo, test nije realan.
Šta konkretno znači nije realan? Da li prikazuje tačne rezultate za svaki setup? U tom slučaju je realan. Koliko npr. i test Pentiuma ili i3 sa GTX 1080. Mene lično zanimaju apsolutne performanse i odnos cena/performanse
 
Ne sumnjam u dobijene vrednosti.

Nije realno porediti nategnut 1800X na 4GHz sa 2933 ili 3200 memorijom i ostalim tvikovima, protiv 7700K na 4.6GHz sa 2400 memorijom.

Kod mene bi radio na 5.2GHz sa min 3200 memorijom, u mom slučaju je to sasvim realno. :)

A priča da 5GHz ne može bez delida ne stoji.
Dovoljan je i LC-CC-120 isključivo za gaming na tom kloku sa 1.3-1.35V koliko je obično potrebno.

Nebitno, mrzi me da pišem i da se ubeđujem. :)
 
E sad nesto smrdi na laz ili stvarno verujes da je dovoljan lc-cc-120 za 5GHz bez delida?
Villy, drustvo ti bacilo pare za noktua d15, a i ti na vodu. Prodaj bre to.
 
Poslednja izmena:
Rekao je za gaming, nema sanse da prolazi prime i slicno sa LC na 5GHz.

P9 Lite TT
 
Nazad
Vrh Dno