Šta je novo?

AMD Ryzen 7

Erik,imas R5 na testu?
 
Iako sam previše lično pristupao temi i hlađenju sa 212icom, ohladio sam se (ladnim tušom overhypea) oko cele ryzen priče. ALI ako je ovo zaista istina i ako im cap bude bio 4.2 na najboljim primercima, moraju što pre da daju refresh. Ubiće ih loš publicitet što se taktova tiča... I to ne direktno, nego indirketno, tipa; Lik1: "da l' da uzemem amd 1600"?; Lik2: "ma jok, slab takt, uzmi intel bajo moj...čuo sam da ide na 5 giga a ovaj samo na 4" itd... Što opet nije laž. Ako je stvarno tako, onda R7 je ipak as iz rukava, a ovo "ostaci od ručka".

4.2 u 2017! Lepte! Daleko je AMD od novog A64

EDIT: Zapravo, sad za FHD gamingi Buldi (vishera core ivane :d) ispade bolja kupovina za 80ak eura nego nov quad za 200e. Bar ga klokuješ i upariš sa 470icom. Ne mogu da verujem da sam ovo napisao btw :)

Matoru i5icu koja kreće u prvi razred osnovne škole, da ne pominjemo...
 
Poslednja izmena:
Mrk? Neka nova skracenica ili Coitus ovis? ;)

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
Mrk, skraceno od "sr@nje, bedak, overhype" itd :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
ček a zašto 4ghz nije dobro za ono što bi trebalo da pruzi na toj frekvenciji za taj novac?
 
EDIT: Zapravo, sad za FHD gamingi Buldi (vishera core ivane :d) ispade bolja kupovina za 80ak eura nego nov quad za 200e. Bar ga klokuješ i upariš sa 470icom. Ne mogu da verujem da sam ovo napisao btw :)

Matoru i5icu koja kreće u prvi razred osnovne škole, da ne pominjemo...

Za FHD mozes i Pentium G4560. Za 200e AMD nudi (sad uskoro) 4/8 procesore, za jos manje ce biti 4/4, tako da dzabe trolujes. A tih "intel bajo moj" likova je oduvek bilo i bice, cak i kada je A64 bio debelo ispred PresHOTa. Intel tek treba da padne ispod 200e,a tu imas samo zakljucane i5 na slicnim taktovima kao i AMD.
 
Lepa vremena sa A64... jos uvek ga imam negde u fijoci... :)
 
Naravno da je jako dobro, covek je obican trol i fanboy.

LoL :D


2 godine su na forumu i već si pustio m*da :) Jedini fanatik ovde, u zadnjih par postova, si ti. 4GHz cap na onom testu od Dr-a je sramotno. I ne,ako bude 250e, r 1600x nema šta da traži pored 6600K/7600K koje kupuju gameri i rokaju na 4,6 ko iz pete :) I svakako po IPC, ST i gaming perf jedu taj 1600x za doručak. Opet kažem, ako se stvarno budu zakucavali na 4GHz ili na 4.2 kao r7. Ajde nazad sad na hype train, ne štampaju više karata ;)
 
Poslednja izmena:
Kom ne treba nece kupiti,meni licno trenutno ne jer je slab kloker jer me to zanima ali da mi masina sluzi za zaradu para naravno da bih uzeo neki od ponudjenih bez razmisljanja
 
Nemojte da dirate Villy-a, taman se malo ohladio i pustio nas da živimo. Ova dva poslednja njegova post-a mi mirišu na novi početak (trolovanja:D).
 
Zapravo, zab*le me za zen. Samo mi nije jos uvek jasno da li su toliko retardirani da im 4GHz bude cap za 6/12 i 4/X, ali izgleda da jesu. Sva je prilika da ce jos jedan komplet zavrsiti na oglasima nakon 1. Aprila, a mozda cak i sva 3.

Uzdravlju i u hypeu vas ostavljam :)
 
Poslednja izmena:
Bio je već link na objašnjenje odnosa clock/power na zen-u https://forums.anandtech.com/threads/ryzen-strictly-technical.2500572/.
R5 će biti ista revizija pa prema tome ne znam što padate u vatru. Isti su limiti, ista margina za overclock. Da li sad po sto puta treba da čitamo da "ako ne prelazi 4.2GHz pregaziće ga i7700k ili taj i taj". Za one koji klokuju (5%) je fail za ostale (95%) je super. Bolje nego da je obrnuto.
 
Uvek je na temama gde su dva proizvodjaca, tima, firme, konkurenta (kako vec hocete) bilo prepucavanja, obozavatelja i sukoba ali ga preteraste u zadnje vreme. Ako imate vesti postavite, glasine bilo sta.
Ako neko napise nesto sto je po vama netacno ili glupo pa imate potrebu da mu odgovorite, demantujete, pitate navedete argument a ne odmah ti si trol i AMD/Intel fan. Zbog takvih komentara ljudi koji nesto znaju lepo napuste forum da ne trose energiju i ostanu priuceni od kojih nista ne mozes da naucis.

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
Sto ne ranije,ako vec zele kolege da prodaju? Posle 1 pada cena...
Još se lome... Nije na meni. Mada njima za video/fotografiju i radi posao. Smorili su se zbog rama i loših biosa na asuski. Iscrpela me cela priča krastavac... Neka rade šta hoće. Ja ću ih zakačiti na oglas, najmanji problem.
.
 
Još se lome... Nije na meni. Mada njima za video/fotografiju i radi posao. Smorili su se zbog rama i loših biosa na asuski. Iscrpela me cela priča krastavac... Neka rade šta hoće. Ja ću ih zakačiti na oglas, najmanji problem.
.

Ne radi kako treba ili...?
Ne secam se da si pisao o ovom...
 
Na 4GHz u R15 ima nešto slabiji MT score nego 7700K na 5GHz, može se reći da su jednaki.

ST score je 147 vs 200+ kod 7700K(4GHz vs 5GHz).

Nije loše.
 
Polako Kolos,da ne bude kao sa onim izbecenim azijatima... cekamo DF i Erika :)
Ovo ostalo je dokazani placeni sljam
 
Pitanje za erika obzirom da je jedini ozbiljno proveo neko vreme uz cpu, čitam na raznim stranim forumima da je dosta onih koji su prilikom testiranja primetili da kod ryzena prvo fizičko jezgro trpi najveće opterećenje dok svako sledeće sve manje što u direktnom poredjenju sa intelom nije bilo slučaj pa većina zaista donosi zaključak da je optimizacija problem, da li si i ti primetio isto?
 
Ne, ali nisam ni obracao paznju na to s obzirom da smo jurili max opterecenje i MT testove.
Moguce je da neki odredjeni programi ne umeju da rasporede workload.
 
Za FHD mozes i Pentium G4560. Za 200e AMD nudi (sad uskoro) 4/8 procesore, za jos manje ce biti 4/4, tako da dzabe trolujes. A tih "intel bajo moj" likova je oduvek bilo i bice, cak i kada je A64 bio debelo ispred PresHOTa. Intel tek treba da padne ispod 200e,a tu imas samo zakljucane i5 na slicnim taktovima kao i AMD.

S obzirom na to da nam krajem leta stiže i Kaby X u paketu sa i5 sa HT-om, čiji će base clock biti 4Ghz (a ne turbo ili maksmalni OC :d). I da je malo verovatno da će msrp tog procesora biti iznad 250-260$, AMD će od tih 4/8 procesora dobiti taman toliko koliko uspeju da prodaju do tada.
 
Poslednja izmena:
Sto to mislis?

Koliko ce kostati ploce za taj Kaby X?
Ako ne bude za 1151 soket ne verujem da ce mainstream korisnik da kupuje plocu od 200+e.

Ne vidim u kom smislu ce se taj procesor takmiciti sa kombinaciom 4/8+solidna B350 ploca, koja opet daje mogucnost za oc i brz ram, za 250e, kad ce taj 250e i5 sa plocom kostati 450e?

Ako ide na 1151 soket, onda tvoj komentar ima smisla.

P9 Lite TT
 
Ljudi izvinjavam se na off, ali da li je moguće da moj trenutni procesor nema ni AVX ni AVX2 ekstenzije?

Zar je G3258 uskraćen i na tome?

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
S obzirom na to da nam krajem leta stiže i Kaby X u paketu sa i5 sa HT-om, čiji će base clock biti 4Ghz (a ne turbo ili maksmalni OC :d). I da je malo verovatno da će msrp tog procesora biti iznad 250-260$, AMD će od tih 4/8 procesora dobiti taman toliko koliko uspeju da prodaju do tada.

A ploca prava sitnica. 300e za krstenu plocu minimum.
 
Sto to mislis?

Koliko ce kostati ploce za taj Kaby X?
Ako ne bude za 1151 soket ne verujem da ce mainstream korisnik da kupuje plocu od 200+e.

Ne vidim u kom smislu ce se taj procesor takmiciti sa kombinaciom 4/8+solidna B350 ploca, koja opet daje mogucnost za oc i brz ram, za 250e, kad ce taj 250e i5 sa plocom kostati 450e?

Ako ide na 1151 soket, onda tvoj komentar ima smisla.

P9 Lite TT
Kaby X i novi I5, ja ga tako razumeo, taj I5 nije Kaby X koji je zamena za 2011 platformu a I5 je deo Coffe Lake ponude.

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno