Šta je novo?

AMD Ryzen 7

Sta ste bre zapeli za gaming, pored ovolike price neki jos nikako da shvate da ni u jednom trenutku primarno za ovaj cpu nije gaming!O kakvom failu pricate!
Svaka cast AMD-u konacno su se vratili na pravi put.
Hahahahahahahhahaha, taman kad sam mislio da ce da bude dosadna tema. Ajde sad da se vratimo na viziju AMD-a i na to kako nam Windows krade podatke. Propo.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
20170302148847454633224.png
[/IMG]

20170302148847458137110.png
[/IMG]

20170302148847461448298.png
[/IMG]

20170302148847465993713.png
[/IMG]

itd itd ostade Intel 8c/16t :d :d :d
 
Tacno to je trziste, cak nema veze ni sa kapitalizmom,.... ako pogledas sve zavisi od kunkurencija, ona jedina tera komapnije da pruze maximum da ponude koliko po kvalitetu, performansama toliko i po ceni!
Da je obrnuta situacija AMD bi se ponasao 100% identicno, zato i ne razumem sto srbende vole da hypuju underdog-ve jer su i oni ma na kojoj poziciji bili na trzistu IDENTICNI, ali sta to vredi, mi uvek volimo gubitnike zato smo tu gde i jesno na talogu sveta

istina ... sve sem zadnje recenice ... mada ako bolje razmislim ... i to je tacno delimicno ..
 
Zanimljiva je ovo situacija. U gejmingu je tu i tamo, zavisno od aplikacije. Negde je blizu, negde skoro pa egal, negde mnogo losiji ali se ne moze reci da nije konkurentan kao sto je bio FX. Dok sa druge strane u renderingu, za one sto drze render farme je samo pitanje jel stabilna platforma (da li moze da radi 24/7 bez bagovanja). Ali posto gejming prodaje desktop CPU, AMD ne moze da zaceni CPU za rendering koliko bi oni zeleli ili mozda trebali u odnosu na konkurenciju. Zbog igrica mora da ide duplo nize cena. Neverovatno koliko su neki profitirali danas, ukljucujuci i moju malenkost. Sve na racun gejmera koji se nerviraju jer nisu dobili vise performanse, nevezano od proizvodjaca. Realno, igre za PC su toliko lose optimizovane sve i da ponude 50% jaci CPU od 7700K opet dzabe. Jer sutra ce izaci 300 Hz monitor uz Gsync 2.0 a taj CPU nece to moci da isprati sirovom snagom :)
 
samo danas i juce par puta ... citaj bolje ...

Pa fail nisam našao da je neko direktno napisao, osim neše, koji je bio ironičan.

Ima dosta ljudi razočaranih jer je samo stigao intel (kao što reče željko) a od onih "super duper azijati zinuli" oc rezova nema ništa.

Eto to... Samo su egal za manje para i manje def W. To je istina, nema laži :) I mene su ovamo napali u "kostinoj" (lol niko ne piše posle koste :D ) temi, što sam to rekao... Hajp je bio pregoleman.

Ovo nije intel perf killer, ovo je Intel price killer. Po 100x super za renderaše, ne toliko super za ST chaisere i gamere. I po 300ti x, čekamo 6/12 koji će se bolje (nadamo se) klokati i biti bolji overall cpu.

Opet se 3pujem da Intel neće toliko sniziti cene, pa će AMD podići, kao što je bilo sa 5 serijom Radeona. to je rizik samo ako Intel oduži sa x299.

EDIT:

Za drugara Ivanbass1, ako ovo čita. O ovome sam ti pričao, tj pokušavao da ti objasnim. Sad je situacija još bolja, pošto se medjuvremenu dosta stvari porpavilo. 2011-12 je thuban zbog neoptimizacija bio bolji u MT od FX :)
 

Prilozi

  • thubanvsfx.PNG
    thubanvsfx.PNG
    28.5 KB · Pregleda: 185
  • thubanvsfx2.PNG
    thubanvsfx2.PNG
    27.9 KB · Pregleda: 168
  • thubanvsfx3.PNG
    thubanvsfx3.PNG
    26.2 KB · Pregleda: 164
Poslednja izmena:
Eto to... Samo su egal za manje para i manje def W. To je istina, nema laži :)

Kako su egal kada je u gomili testova 1800X brzi od 6900K? To "manje para" je VISE NEGO DUPLO, a skoro i TDP da je takav. Nazalost, Intel i nVidia toliko dugo dominiraju da su skupili fanboyse na svim meridijanima, pa cak i u zemljama treceg sveta kakva je nasa. Ovo je fantastican proizvod u svojoj kategoriji a jos bolji kada se pogleda cena jer je razlika dve prosecne srpske plate. Ako vam je to malo, onda i treba da platite Intelu zakljucani i5 500 evra i vozi GTA V ceo dan.
 
Nije brzi ali je poprilicno blizu, skoro pa egal. Mislim da su overall tu negde, sitne varijacije stim sto kada bi se Intel overclock-ovao tu vise AMD nema sta da trazi pored prednosti u igrama.
Isticem samo razlike. Takodje potrosnja koju pominjes je samo u defaultnom rezimu rada, cim krene veci clock izjednacuje se sa Intel-om cak i prelazi po potrosnju na slicnim frekvencijama.
 
Svaka cast AMD! Cekam jos Zen R5 i R3 pa da vidim kako ce parirati Intelovom 7700K
 
Ono sto je veliki plus za AMD je sto ova arhitektura itekako ima sanse da prati intel, pod ulsovom da uspeju da je unapredjuju na ~12 meseci...
Generalno najveci problem AMD su resursi i za ovo cemo tek videt koliko su spremni da udju u direkt borbu sa intelom
 
A render da li je neko pogledao? Jel realno da ljude samo igrice zanimaju...

Oni koji zarađuju dobre pare na takvim potrebama već i imaju 6900k, a oni za sada nisu dobili razloga da izvrše upgrade sa 6900k na Ryzen. Tim ljudima pre svega treba pomak u performansama.
 
Kako su egal kada je u gomili testova 1800X brzi od 6900K? To "manje para" je VISE NEGO DUPLO, a skoro i TDP da je takav. Nazalost, Intel i nVidia toliko dugo dominiraju da su skupili fanboyse na svim meridijanima, pa cak i u zemljama treceg sveta kakva je nasa. Ovo je fantastican proizvod u svojoj kategoriji a jos bolji kada se pogleda cena jer je razlika dve prosecne srpske plate. Ako vam je to malo, onda i treba da platite Intelu zakljucani i5 500 evra i vozi GTA V ceo dan.

Nema razloga za flejm. Ne hvataj se za stinice. Pa koliko varira overall??? 3%..5%-7% plus/minus tamo vamo? Cenu i upotrebnu vrednost niko ne spori.

Ja (JA) da imam sad neki FX cpu, ne bih prelazio na R7 8/16 iz prostog razloga jer bio 90% korisnika ovog foruma čačkalo forume i pikalo PES na njemu.

Treba sačekati 6/12, tu će se stvari poboljšati...A upravo viši klok i ST će značiti mnooogoo više nego ta dva jezgra ili 4 niti u narednih 5 godina.
 
Poslednja izmena:
Oni koji zarađuju dobre pare na takvim potrebama već i imaju 6900k, a oni za sada nisu dobili razloga da izvrše upgrade sa 6900k na Ryzen. Tim ljudima pre svega treba pomak u performansama.

oni koji su imali i7 5960X nisu morali uzimat i7 6900K, oni koji su imali i7 6700K nisu trebali razmatrat i7 7700K postavlja se pitanje kome trebaju onda novi procesori?

Cinjenica je da intel daje performanse na kasicicu, a da je AMD sad jako konkurentan.
 
Kako su egal kada je u gomili testova 1800X brzi od 6900K? To "manje para" je VISE NEGO DUPLO, a skoro i TDP da je takav. Nazalost, Intel i nVidia toliko dugo dominiraju da su skupili fanboyse na svim meridijanima, pa cak i u zemljama treceg sveta kakva je nasa. Ovo je fantastican proizvod u svojoj kategoriji a jos bolji kada se pogleda cena jer je razlika dve prosecne srpske plate. Ako vam je to malo, onda i treba da platite Intelu zakljucani i5 500 evra i vozi GTA V ceo dan.

dzabe govoris ... deci ne vredi pricati ocigledno ...
 
Oni koji zarađuju dobre pare na takvim potrebama već i imaju 6900k, a oni za sada nisu dobili razloga da izvrše upgrade sa 6900k na Ryzen. Tim ljudima pre svega treba pomak u performansama.

Koliko je meni poznato, ne bavim se time, ali danas ljudi uglavnom za rendering koriste usluge farmi. Mogu biti pogonjene serverskim procesorima (Xeon/Opteron) ali mogu i sklapane od desktop komponenti. Prednost servera je sto se mogu kupiti gotovi, sto se lepse i lakse pakuju, pruzaju stabilniji rad ali i kostaju vise. Onaj ko drzi farmu on gleda perf/$/W jednacinu. Ako mislis da svako ima najskuplje komponente pa onda stvarno ne znam sta da ti kazem. Ni Google/Facebook/Amazon nemaju sve servere sa poslednjim 1500$ procesorima nego krpe sta stignu i namenski pisu softver a ne koriste Windows i neki softver sa licencom od 5000 dolara po masini. Jedini koje znam da to rade sto ovi sto placaju tudjim parama tj. iz budzeta, pogotovo zemlje gde se ne zali para kada se ode u USA o trosku drzave/grada i kupuje "IT" oprema. Svi ostali gledaju kako da ustede tj. maksimizuju profit.

Tako da ta prica da svako ko "zaradjuje", ima 6950X u masini je komedija. Da je tako Intel bi bio jos bogatiji nego sto jesu.
 
kao što su svi ovde regkli za pro upotrebu je odlčan za igre je fail tako da ništa tu nije tužno...tužno je što zaostaje i za 6900 u igrama...
Ovo je bilo ironicno na predhodni post, za pro upotrebu pegla one koje treba i za klasu za koju je namenjen, sacekacemo malise za igre.A za 6900 zaostaje, ali sa cenom!
 
Poslednja izmena:
Oni koji zarađuju dobre pare na takvim potrebama već i imaju 6900k, a oni za sada nisu dobili razloga da izvrše upgrade sa 6900k na Ryzen. Tim ljudima pre svega treba pomak u performansama.
Znaci zakljucak koji MORA proisteci iz ove logike je da treba obustaviti i proizvodnju 6900k, buduci da ga svi s odgovarajucim potrebama vec imaju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno