Šta je novo?

AMD Ryzen 7

Po mom misljenju vratili su se na velika vrata, a kada sazri arhitektura moze da se ocekuju i visi taktovi. Da mi masina treba za rad gde treba sto vise jezgara uzeo bih ovo sigurno.

Ici ce ovo i na drugim plocama, ovde cenim vise zavisi od samog primerka procesora.
 
Nisam znao da Crysis 3 koristi sve raspolozive resurse. Tu je klok za klok maltene egal sa i7-5960X. Znacice za Star Citizen.
 
Sa ovakvim MT performansama i perf/watt 8-core Ryzeni ce biti odlicni za workstation racunare, a ako i serversku verziju proguraju kako treba dobice poprilicno lepu finansijsku injekciju.

1600X bi definitivno mogao da bude sweet spot za consumere i interesantan vecini naprednih "kucnih" korisnika.
 
Poslednja izmena:
zar nije bila pricha da R5 nece ici preko 4 GHZ da ce se losije klokovati od jace brace i svima nam je bilo cudno ?
 
Poslednja izmena:
Advanced Micro Devices, Inc.
NASDAQ: AMD - Mar 2, 10:03 AM EST
14.67USDPrice decrease0.29 (1.94%)
 
Skočile mi Intel akcije. Gde je onaj lik? :D
 
Znaci za igre ostaje Intel na vrhu, tj 7700k, samo da mu padne malo cena na ~320e i da se pazari jedan, AMD ostavljam ljudima sto zaradjuju od kompa :D
Jedini OK procesori za gaming od Ryzena ce biti oni 4/6 core zbog cene primarno. Ovi 8 core su cisto bacanje para ako neko za igranje hoce da uzme procesor. Najsmesnije je koliko bolje igre rade kada se iskljuce dodatni tredovi i procesor ostane samo 8 core, toliko od danasnjim igrama :)

 
Poslednja izmena:
20170302148846697161798.png
[/IMG]

20170302148846700154256.png
[/IMG]

20170302148846702435312.png
[/IMG]

20170302148846706907377.png
[/IMG]

20170302148846710707315.png
[/IMG]

pa sta reci ponasa se u igrama kao veliki Intelov 8c/16t procesor naravno ostaje naglasak na losim biosima i na mogucnosti da u nekim aplikacijama ili igrama podbaci...ima prostora za unapredjenje, ali i ovo je zaista fascinantno.
 
zar nije bila pricha da R5 nece ici preko 4 GHZ da ce se losije klokovati od jace brace i svima nam je bilo cudno ?

Meni je taj 4GHz cap za 6/12 jako nerealan. Tih 4,5 je bi trebalo biti dostižno, a, ako ne bude uticaja manje količine keša, trebalo bi se približi kabyju na ST. Iskreno očekujem da već neki "R5 2600X" sledeće godine gura na 4.8 :D No daleko je to ...
 
Poslednja izmena:
Ispalo bolje nego sto sam mislio za ipc. Jedino zao sto je tezak za OC. Stvarno ispalo plafon 4,2GHz. Ocekivao sam da svaki primerak gura preko 4, a ovako sam malo razocaran sto se toga tice. Cekam leto, da malo sazrije. :D
 
Samo u nekim deonicama igre, recimo, kod one travuljke.

Primecujem. Ne zanima mene igranje Crysis 3 nego endzin kako radi pod opterecenjem. Jer ga Star Citizen gura do krajnjih granica, neverovatno procesorski zahtevna igra. Kao ta trava samo jos gore i tako kroz citavu multiplejer sekciju u otvorenom svemiru. Samo nisam znao da vidi vise od 4C/8T. Valjda ce neko i Star Citizen da testira, da vidimo kako se tamo ponasa.

Fino radi u Dishonored 2, mada ne kao u Crysis 3. Kod DH2 je Haswell-E ipak znacajno jaci klok za klok. Nego im nisu konzistentna podesavanja, variraju frekvencije mnogih procesora od testa do testa. Negde su svi na default, nego max OC. Valjda zavisi od toga da li je igra stabilna pod OC ili ne.

Eh da, koliko je smesan 8350 u odnosu na Ryzen. Smesan je i onaj 2C/4T Pentium, takozvani best buy.
 
Guru 3D komentar vezano za Gaming performanse:

So here is where we need to write an entire paragraph. You have been able to see that the Ryzen 7 1800X performance is good, but not just yet 100% where it needs to be. During the past week we have been going back and forth to figure out what could be causing the relatively lower game performance. To date, we have no valid answer to that. The graphics card runs properly at PCI-Express x16 3.0. We know from the RAW and synthetic performance benchmarks that the cores are fast enough, in fact VERY fast. Somehow that does not relate to game performance. It will be interesting to see if other media / websites will show similar results to ours. It rather feels and smells a little like what Nvidia has been fighting a while ago, a DPC latency issue. Next to that we find Ryzen 7 rather memory bound with fairly high memory latency in the 80 to 100ns+ ranges depending on your configuration. It is what it is though, the performance definitely is good enough for what it needs to be, but currently at 1080P with a fast enough GPU the performance lacks a little compared to where it needs to be and can be. I will need to give AMD the benefit of the doubt here, the platform is young and everything is new. The processor certainly is fast enough compared to the Intel 59xx / 69xx counterparts. We will keep an eye on this and when we have to report anything about it we'll update this content. And also in closing on this topic, if you are a little GPU bound or use 2560x1440, this really is a non-issue as perf there is top notch.

Francuzi su prvi tvitovali odličnu brzinu IMC-a i lošu latenciju pre neki dan.
 
Da li smatraš da je potrebna Hero ploča za 4.0-4.2GHz?

Nije neophodna, Hero je tako dobro napravljena ploca da je vise za ln2. Ali opet da kupujem i da ocu da OCujem, uzeo bih Hero. 45C VRM tokom stres testa, haos.
To je cisto do mene i toga sto se lozim na kvalitetne ploce :D

Toliko o gaming-u, famozni BF1 koji koristi sva jezgra i onda kao pobednik izađe i i5. Witcher 3 i Fallout 4 nemojte ni gledati :)
BF1 ne koristi sva jezgra vec 10-ak thread-ova. Nazalost nismo probali SMT OFF, iako smo imali info da ce dosta igara bolje raditi, ali nazalost vreme nije dozvoljavalo. Verovatno cemo se na to vise okrenuti kada budemo testirali 4/6core modele.


BTW. Video sam dosta rezultata gde Ryzen jako kasni na 1080p, dok na 2k tera egal ili bolje. Cisto da imate info, AMD je obavestio reviewere da stave high performance plan u windowsu za gaming testove, jer je zbog downclocka/parkiranja jezgara 1080p rezultat dosta losiji bio.
Da li je to do BIOS-a i power saving opcija ili windows ne ume jos lepo da radi sa arhitekturom, ne znam.
 
Procesor kida i sad vam ne valja što ne može na 5ghz :trust: Verovatno će neki 4/8 moći na 4.5ghz odma sahraniste cpu.
 
Nije neophodna, Hero je tako dobro napravljena ploca da je vise za ln2. Ali opet da kupujem i da ocu da OCujem, uzeo bih Hero. 45C VRM tokom stres testa, haos.
To je cisto do mene i toga sto se lozim na kvalitetne ploce :D

Jasno, svako normalan se loži na kvalitetne ploče. :D
 
to je i najavljeno ... a ne najbolji za game-ing ...

odvaljuje intel od 1300$ , i neki ladno napisu "fail" ... :D
 
pitanje je kako Ryzen radi i komunicira sa AMD gpu-om, svi testovi radjeni sa nekim Nvidijama, mogao je neko da uzme i Fury-x pa da uradi testove vise je Fury ovisan o procesoru nego Pascal kartice, nesto ne stima u multimedia testovima i odredjenim igricama, tamo gdje se testovi oslanjaju cisto na sirovu snagu procesora - Ryzen kida.
 
Nazad
Vrh Dno