Šta je novo?

AMD Ryzen 7

Kako kaze nas narod:" Selo hvali a u gradu zivi" tako i Erik hvali Ryzen.

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
1) Igram se na 2k/4k u 60hz, te mi Ryzen radi isti posao, pritom nemam neku imba grafu da bih osetio razliku izmedju procesora.
2) Za produktivnost pri video editu bi mi prelazenje na Ryzen donelo osetnu prednost, ali ne dovoljnu da bih iskesirao ~200e za prelazenje. Pogotovo sto mi je ovaj treci 5820k koji sam uzeo zapravo dobar kloker.
 
A Erice, znam da ovo nije mesto ovde da te pitam al' sta cu... Jer mozes mi dati nekako tvoje misljenje izmedju 6800k i 5820k? Sta smatras da je najbolje uzeti i neko iskustvo ako imas sa 6800k i tako to? :)
 
1) Igram se na 2k/4k u 60hz, te mi Ryzen radi isti posao, pritom nemam neku imba grafu da bih osetio razliku izmedju procesora.
2) Za produktivnost pri video editu bi mi prelazenje na Ryzen donelo osetnu prednost, ali ne dovoljnu da bih iskesirao ~200e za prelazenje. Pogotovo sto mi je ovaj treci 5820k koji sam uzeo zapravo dobar kloker.

Znam te bratela,nije te dovoljno zasvrbelo inace ode x99 na dobos ko da nije bio :p
 
A Erice, znam da ovo nije mesto ovde da te pitam al' sta cu... Jer mozes mi dati nekako tvoje misljenje izmedju 6800k i 5820k? Sta smatras da je najbolje uzeti i neko iskustvo ako imas sa 6800k i tako to? :)

Oni radi 6xxx procesori koje sam probavao su se prilicno lose klokovali, kao i ovaj nas 6900k u testu. Mada, nije iskljuceno ni da je ovog puta bilo do Asrock ploce. Ipak je ASUS, ASUS :D Da li se situacija promenila u 14nm, ne znam stvarno, trebalo bi da se pomerila granica za 100-200mhz. S druge strane 5820k iz sredine 2016 i kasnije idu svi maltene na 4.5ghz sa 1.15-1.3v. Naravno ima i tu coraka, ali mnoooogo manje.

Znam te bratela,nije te dovoljno zasvrbelo inace ode x99 na dobos ko da nije bio :p
Cuti valjda nece :D
 
Zahvaljujem :)
 
Kasnis

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
Ma sta se izvinjavas, kaci. [emoji1] Jeste bilo, cim je izasao Ryzen. Ja se cudio kako je samo u igrama, 1800x sporiji od 6900k iako im je i takt i ipc egal. A neki se sprdali sa konstatacijama.

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
Zdravo ljudi. Šta mislite o izbacivanju samo r7 serije na tržište (iz ugla kupca)? Šta da radimo mi što nemamo potrebu za trenutno ponuđenim modelima, čekati r5 (pa se možda i razočarati) ili ići na i5 kaby pa se opet kad izađe r5 možda razočarati?
 
Zdravo ljudi. Šta mislite o izbacivanju samo r7 serije na tržište (iz ugla kupca)? Šta da radimo mi što nemamo potrebu za trenutno ponuđenim modelima, čekati r5 (pa se možda i razočarati) ili ići na i5 kaby pa se opet kad izađe r5 možda razočarati?
Ko tamni vilajet....

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
Ja koliko vidim ko hoće da se igra najbolje je da uzme Buldozer :)...daje odlične performanse za minimalnu cenu kako u odnosu da 7700 tako i na 1800x.
 
Zdravo ljudi. Šta mislite o izbacivanju samo r7 serije na tržište (iz ugla kupca)? Šta da radimo mi što nemamo potrebu za trenutno ponuđenim modelima, čekati r5 (pa se možda i razočarati) ili ići na i5 kaby pa se opet kad izađe r5 možda razočarati?

Nema potrebe da se ceka nista, kupis lepo neki zakljucani i5 (npr 6500 ili 7500) sa H110 plocom i cepas. R5 4/8 brzi biti nece sigurno, a bogami kad uracunas koliko kostaju ploce za AMD, nece ni ceo komplet biti jeftiniji.
 
Nema potrebe da se ceka nista, kupis lepo neki zakljucani i5 (npr 6500 ili 7500) sa H110 plocom i cepas. R5 4/8 brzi biti nece sigurno, a bogami kad uracunas koliko kostaju ploce za AMD, nece ni ceo komplet biti jeftiniji.
+1
Kao sto sam vec rekao iz ugla teske matematike. Cekas da hype obori cenu i kupis i5 combo za neki lep kes, cutis i vozis se.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Kolko god da teško kalkulišem, račun mi dođe na 0, jedna crvena gore dole... evo digitron se usij'o. Šta sa performansama, prosječan kaby i5 (7500 npr) protiv 6/12 r5. Koliku procentualnu razliku očekujete/predviđate u prosjeku (igrice i svemirske brzine manje bitne, posao bitniji)?
 
Nema potrebe da se ceka nista, kupis lepo neki zakljucani i5 (npr 6500 ili 7500) sa H110 plocom i cepas. R5 4/8 brzi biti nece sigurno, a bogami kad uracunas koliko kostaju ploce za AMD, nece ni ceo komplet biti jeftiniji.

Nije mi fazon da samo cijepa(to već imam :) ), ploča, a da je krštena i za intel košta min 16,17 hiljada
 
power ranger ryzen brzo radi pazi test dole .

superpi.png
 
Ja nzm stvarno kakvu matematiku vi imate [emoji23]
Ryzen R3 otključan izlazi po ceni i3 + za pare h ploce biće neka od amd gde moze neki OC,ili b ploca neka svejedno i3 je oko 10k jeftiniji [emoji23]
A za pare i5 biće nesto tipa R5 4/8 otključan kao neki i7-4790k ili bolji....Tako da mi stvarno nije jasna vasa matemika [emoji12]

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ja smatram da treba dati sancu AMD-u tj kupiti njihov CPU naravno to vazi za sve koji rade neki upgrade sa starije platforme. Ljudi platforma je jos mlada, postoji mnogo mesta za napredak u vidu micro coda za CPU naravno i sam BIOS, pa je cak i sam AMD najavio drajvere koji ce podici perfo. u igrama, a i sa druge strane igre ce mnoge dobiti zakrpe sa podrskama za nove CPU, takodje i spijun ce da dobije neke zakrpe da bolje radi sa novim CPU (win 10 :d) Dalke samo malo strpljenja i to je to. Cenim da je ovo itekako dobra plaforma i da nece razocarati, pogotovu u odnosu cena/perfo.
 
Ne znam ni kakve sanse da se daju :D
Ryzen 7 serija je uspesna za duplo manje pare bije intel za ono sto je namenjena profesinalno...
Za gejming je Ryzen R3/R5 :D

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Moja matematika je teorija igara u što je više moguće kontrolisanim uslovima ili u prevodu da neću dati 20% više novca sad ako za 30 dana mogu tih 20 % istopiti i imati performanse koje se razlikuju do 5%, mada, nije ni meni jasno šta je vaša poruka?
 
AMD sa moje strane preporuka, tj tacnije R7 1700
 
Ja nzm stvarno kakvu matematiku vi imate [emoji23]
Ryzen R3 otključan izlazi po ceni i3 + za pare h ploce biće neka od amd gde moze neki OC,ili b ploca neka svejedno i3 je oko 10k jeftiniji [emoji23]
A za pare i5 biće nesto tipa R5 4/8 otključan kao neki i7-4790k ili bolji....Tako da mi stvarno nije jasna vasa matemika [emoji12]

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Ekonomiju da zavrsis i da nam postujes o tome kako si odlicno shvatio cash flow i ulozio u ryzen da bi cene POLOVNIH intela ostale iste... Off opet ide, sad ce neko da pljuje Apple...
 
Nazad
Vrh Dno