Šta je novo?

AMD Ryzen 7

Ovako, još uvek stoji da se očekuje da stigne u magacin i to datum od juče. U medjuvremenu cryorig i corsair šalju mounting kitove. E, sad, kada će to da stigne nemam pojma. Čim stigne javljam

Sent fra min SM-G928F via Tapatalk

Danas je promenjen status porudžbine u "oćekivano vreme isporuke 4 dana" :-devil-::mad::-devil-::guitar:
 
Ne moze ni sistem da shvati da je AMD aktuelan, naviko na Intel :)

Evo slika u backoffice/u sta stoji a cita ga ko Intel :D

ryzen.jpg
 
20170303148855544413379.png
[/IMG]

Svi su pljuvali po Fx-u a gle kako pokida ryzen-a :)
 
Predstavnik AMD-a je rekao da je ryzen 6-7 % sporiji od intel Kaby na istok taktu(IPC).
 
Ne znam za LR ali onaj Darktable na Linuxu razbija kako radi. Verovatno slicno radi i Windows verzija, ja sam nasao samo Linux benchmark. Sto znaci da bi trebalo i LR da radi bolje, ako ne sada valjda ce se iscimati malo oko toga u bliskoj buducnosti.

Ne znam za Darktable ali kada bi Adobe napisao LR od pocetka posteno, a mogli su da su hteli, verovatno bi imali rezultate slicne ovima.
Bibble 5.

amd_ryzen_7_1800x_1700x_1700_completion_time_sec.png
 
Zanimljiva je Steam statistika koja kaže da je samo 4% intelovih procesora na 3.7 GHz i većem taktu :)
http://store.steampowered.com/hwsurvey/processormfg/
Biće zanimljivo pratiti trend u narednih nekoliko meseci.

A na temu kloka, vidim da neki nisu uspeli da prebace 3.95 GHz sa 1700X, što je pomalo tužno. Meni vera brani da platim desktop procesor koji ne može da dobaci do 4GHz za sva jezgra :d Mada videćemo šta će nove ploče i BIOS-i doneti

Pa to je zato sto 90% "gejmera" nema ni K verziju, dobar deo i onih koji imaju K verovatno stoji na stock i zavrsis sa 4% iznad 3.7GHz.
Ono sto je meni najsmesnije u svemu ovome je da ljudi u velikoj vecini jos uvek imaju 60 Hz monitore a zale se na 100+ fps.
Bar ce ljudi imati izbor kad izadju verzije sa manjim brojem jezgara. Oni kojima ne odgovaraju nesto manje performanse, uvek ce moci da kupe 4/8 intela od preko 300 evra da bi imali trenutno najbrzi gaming CPU...
 
Da, da, uvalimo Ryzen a kazemo kupcu sve ti je to bre Intel :D

Kao 2001 kad je meni dosao kupac i insistira da kupi Athlon i neku Intel plocu... ma ni da cuje da ne idu zajedno i sta cu... prodam mu. Dosao sutradan da zameni plocu :D
 
Poslednja izmena:
Ko 2001 kad je meni dosao kupac i insistira da kupi Athlon i neku Intel plocu... ma ni da cuje da ne idu zajedno i sta cu... prodam mu. Dosao sutradan da zameni plocu :D
Dobro nije pokusao da upasuje, malo da nakuca, moze to...

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
Kao 2001 kad je meni dosao kupac i insistira da kupi Athlon i neku Intel plocu... ma ni da cuje da ne idu zajedno i sta cu... prodam mu. Dosao sutradan da zameni plocu :D

U to vreme su se prodavale i konfiguracije sa "Intel Pentium IV Amd Duron" procesorima...
 
Kao 2001 kad je meni dosao kupac i insistira da kupi Athlon i neku Intel plocu... ma ni da cuje da ne idu zajedno i sta cu... prodam mu. Dosao sutradan da zameni plocu :D
Bio sam prisutan u Pakom-u negde u oktobru ili septembru 1999-e i čujem da mušterija naručuje slot A procesor i ploču za intel neku Asus i pitam referenta jel daju i gratis čekić.

Sent fra min SM-G928F via Tapatalk
 
Ocekuju se posebni ram kit-ovi za Ryzen koji rade sa 1T tajmingom. I to preko 3400mhz, veoma lepo.

GSKILL-Flare-X-Series-and-FORTIS-Series-DDR-memory-2.jpg
 
Dvostrani ram je problematican za sve platforme X99, Z270, Z170, X370 itd. Pogotovu na visim klokovima, jaaako tesko ide.
 
Bio sam prisutan u Pakom-u negde u oktobru ili septembru 1999-e i čujem da mušterija naručuje slot A procesor i ploču za intel neku Asus i pitam referenta jel daju i gratis čekić.

Sent fra min SM-G928F via Tapatalk

Tada je Pakom bio mala firma iz Niš...
 
Jos jedna ploca
Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno