Šta je novo?

AMD Ryzen 7

@Drakula - Adobe iz verzije u verziju polako prebacuje ST taskove u MT okruzenje ali to ide dosta sporo, i dalje se oslanja na hercazu najvise. Takodje, skaliranje jezgara u Adobe programima posle 6 fizickih jezgara je prakticno nevidljivo pa samim time i neisplativo. Ono sto je sigurno je da je Ryzen, sto se tice Adobe aplikacija, future proof i multitasking kad istovremeno radis u PS i LR, moze biti mnogo prijatnije iskustvo nego do sada, za mnogo manje para! :d
 
Mislim da je bolje da sam preorderovao onaj non X 1700,jer ispada da je cap tih 4-4,2 (sa trenutnim BIOS-ima), a to (izgleda) može i 1700 (non x). Ovako ovo X i ne znači neku ocresku verziju... Elem, sutra stiže mašina, ali imam samo D15icu i nemam kit (uspeo sam da uštekam AM4 box kuler), pa nz ni da li da sklapamcelu stvar, tj ima li smisla.

Možda Novreški Neša :D može da "pop the chery" od threada :D sa nekim user testom prvi...
Ovako, još uvek stoji da se očekuje da stigne u magacin i to datum od juče. U medjuvremenu cryorig i corsair šalju mounting kitove. E, sad, kada će to da stigne nemam pojma. Čim stigne javljam

Sent fra min SM-G928F via Tapatalk
 
Zanimljivo da zadnji bios za Gigabyte se datira 20 februara. Asus na svom sajtu ima betu od 1 marta. Asrock je 2 marta (juce) izbacio 2! nova bios. Msi 1 marta. Ima tu jos peglanja izgleda, ali me cudi da je GA uspeo normalan(?!) bios da izbaci iz prve.
 
Benchu je bitniji MWC, hebeš neki tamo Ryzen i buljave hardveraše... :D

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Karte za MWC su kupljene mnogo pre nego se znao istek NDA i da cemo uopste ici u San Francisco. Bojsa je imao vremena taman toliko da istestira, vrati u 8 plocu i u 10 krene na avion. Posto smo pali s nogu tamo, review ne moze da se napise sam od sebe. Zavrsio je, bice za par minuta online:_ tolike godine, toliko testova u minut kao i svi ostali sajtovi na svetu, ne mogu da se nerviram sto ovaj put nismo stigli. Nismo, hteli smo, ne moze se biti na tri mesta u isto vreme. Dobro je dok imamo priliku sa vise razlicitih stvari da se bavimo, institucija

Molio bih pojedince da ne sire lose strasti, nema potrebe za time. Porasli smo, odrasli, nema razloga. Svako ce pronaci ono sto ga zanima. Bavimo se Ryzenom. Sve najbolje svima

E da, delicemo neke Ryzen suvenire na Bench YT kanalu, valjda ste vi favoriti da svojim znanjem osvojite ranac, duks ili majicu...sve Ryzen brendirano :) Doneo čika Peca iz Amerike :D
 
U medjuvremenu cryorig i corsair šalju mounting kitove. E, sad, kada će to da stigne nemam pojma. Čim stigne javljam
Corsair ce besplatno slati am4 kit ali samo ograniceno vreme. Plus Srbije nema u listi zemalja, pa nisam siguran da to vazi za nas.
 
amd_ryzen_7_1800x_award_s.JPG


editor%27s_choice_s.jpg


12 godina :d
 

Prilozi

  • amd_ryzen_7_1800x_award_s.JPG
    amd_ryzen_7_1800x_award_s.JPG
    231.6 KB · Pregleda: 143
12 dugih godina je trebalo...
 
Ljudi, šta mislite o ovim ASRock pločama ? http://www.asrock.com/microsite/AMDAM4/index.asp

ASRock, naime, ima nešto što drugi izgleda nemaju, neki HYPER BCLK ENGINE II, ako pogledate na linku samo će vam se reći o čemu se radi.


@ Erik011

znaš li ti nešto o tome i hoće li to zaista omogućiti bolji overklok, kao što ASRock govori ovde ?

Beskorisno. Moze se koristiti BCLK za OC i na ostalim plocama (barem na asusu moze). S tim da uopste ne volim to da radim jer moze da poremeti rad sa storage uredjajima, USB-ovima itd.

Najveci bezbedan napon za 24/7 je 1.45v.
 
Pa i Georgina se porodila u medjuvremenu... :d
 
Ovo su odlicne performanse za Ryzen!

[YOUTUBE]BXVIPo_qbc4[/YOUTUBE]

Upravo je to jedan od dva youtube klipa koji daju takve rezultete. Od 50-tak testova, ljudi se hvataju isključivo za dva koja daji suprotne rezultate od svih ostalih. Svi ostali se izbegavaju. Čestitamo, oba se vrte u ovoj temi na poslednjih par strana. :)
 
Poslednja izmena:
Gledam bench review. Plojka gigabyte. A opet nesto nije u redu sa kp (ogroman latency). Cekamo dalje.
 
Upravo je to jedan od dva youtube klipa koji daju takve rezultete. Od 50-tak testova, ljudi se hvataju isključivo za dva koja daji suprotne rezultate od svih ostalih. Svi ostali se izbegavaju. Čestitamo, oba se vrte u ovoj temi na poslednjih par strana. :)
Na 100% ZAKOVA 7700K u gta.
 
Karte za MWC su kupljene mnogo pre nego se znao istek NDA i da cemo uopste ici u San Francisco. Bojsa je imao vremena taman toliko da istestira, vrati u 8 plocu i u 10 krene na avion. Posto smo pali s nogu tamo, review ne moze da se napise sam od sebe. Zavrsio je, bice za par minuta online:_ tolike godine, toliko testova u minut kao i svi ostali sajtovi na svetu, ne mogu da se nerviram sto ovaj put nismo stigli. Nismo, hteli smo, ne moze se biti na tri mesta u isto vreme. Dobro je dok imamo priliku sa vise razlicitih stvari da se bavimo, institucija

Peco, nije bitno imati test prvi, bitno je odraditi kvalitetan i detaljan test. Trka sa vremenom nikada ne daje kvalitetne rezultate. Nažalost većini su bitni isključivo klikovi i kako na lakši način doći do njih, a imati test među prvima je jedan od njih. Oni ozbiljniji na NDA izbace neki "preview" test, a ozbiljna seciranja platforme ostave za kasnije. Mogao bi i bench tim putem. :)
 
Peco, nije bitno imati test prvi, bitno je odraditi kvalitetan i detaljan test. Trka sa vremenom nikada ne daje kvalitetne rezultate. Nažalost većini su bitni isključivo klikovi i kako na lakši način doći do njih, a imati test među prvima je jedan od njih. Oni ozbiljniji na NDA izbace neki "preview" test, a ozbiljna seciranja platforme ostave za kasnije. Mogao bi i bench tim putem. :)

To treba reci vendoru. Vendor uvek hoce da se objavi test "kada i svi drugi"...Nedjo i ja smo se zajedno vracali iz SF, on je otisao u Beograd iz Fraknfurta, ja za Barselonu. Bojsa je dobio test u petak ujutru koliko znam, a morao je u subotu uvece i on da krene za Barsu. Pazi, nije Nedjo nikakav pritisak na nas vrsio, ali kao eto, da ispostujemo NDA. Ja stvarno ne pamtim situaciju da smo imali dovoljno vremena da se natenane bavimo nekim testom. Uvek je u minut do 12, pa Nvidia je pre nekoliko godina donosila karticu u Hotel Majestik u Beogradu da se kao testira na dva sata, pa sam ja to odbijao

Sve bi ovog puta bilo drugacije da Nebojsa nije morao na MWC, ali morao je, tako smo planirali, karte kupljene, nema nazad. Ja ni od AMD-a ni Intela ne zivim da bi se traumirao previse. Nekada sam te stvari pridavao k srcu, sad ne. Kad mozemo radimo, kad ne mozemo - ne mozemo, ima s kim se moze
 
Pa to je ovde sumirano već na prvoj strani ove teme. "Profi" rad +, igre -, sa nadom da će igre da budu malo više +.
 
Evo za one koji su kupili Ryzen i hoce da ga naloze malo literature
http://support.amd.com/TechDocs/AMD Ryzen Processor and AMD Ryzen Master Overclocking Users Guide.pdf

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
Ajde sacekajte jos koji dan da vidite jos neke rezultate: ne ticu se Ryzena ali se ticu cele, neke druge platforme. E to ce biti posebno interesantno, mene je impresioniralo dok sam gledao u SF

Ne smem da pricam ali ajde da kazem da ce biti udarac bezbol palicom po potkolenicama plavih, tamo gde najvise boli. E tada im nece biti dobro...a itekako ima veze sa Zen arhitekturom
 
???? neke naznake?
 
Ajde sacekajte jos koji dan da vidite jos neke rezultate: ne ticu se Ryzena ali se ticu cele, neke druge platforme. E to ce biti posebno interesantno, mene je impresioniralo dok sam gledao u SF

Ne smem da pricam ali ajde da kazem da ce biti udarac bezbol palicom po potkolenicama plavih, tamo gde najvise boli. E tada im nece biti dobro...a itekako ima veze sa Zen arhitekturom

Da nije malo rano za Zen/Vega APU :D
 
Ma jok, server Ryzen varijante. Tj Naples.
 
Ma jok, server Ryzen varijante. Tj Naples.

A, pa to je bilo jasno jos juce (mislim da i pomenuh negde). Ali za ogromnu vecinu posetilaca ovog foruma je to efemerna stvar, iako ce (ako ne bude zakulisnih radnji) doneti veoma lep novac AMD-u.
 
@Drakula - Adobe iz verzije u verziju polako prebacuje ST taskove u MT okruzenje ali to ide dosta sporo, i dalje se oslanja na hercazu najvise. Takodje, skaliranje jezgara u Adobe programima posle 6 fizickih jezgara je prakticno nevidljivo pa samim time i neisplativo. Ono sto je sigurno je da je Ryzen, sto se tice Adobe aplikacija, future proof i multitasking kad istovremeno radis u PS i LR, moze biti mnogo prijatnije iskustvo nego do sada, za mnogo manje para! :d

Ne znam za LR ali onaj Darktable na Linuxu razbija kako radi. Verovatno slicno radi i Windows verzija, ja sam nasao samo Linux benchmark. Sto znaci da bi trebalo i LR da radi bolje, ako ne sada valjda ce se iscimati malo oko toga u bliskoj buducnosti.
 
A, pa to je bilo jasno jos juce (mislim da i pomenuh negde). Ali za ogromnu vecinu posetilaca ovog foruma je to efemerna stvar, iako ce (ako ne bude zakulisnih radnji) doneti veoma lep novac AMD-u.

Pa malo ovde, malo onde, pa ih malo Qualcomm udara po laptopovima uskoro, pa su u mobajlu prsli...nece ih unistiti ali ce ih rasrafiti malo po malo
 
Nazad
Vrh Dno