Šta je novo?

AMD Ryzen 7

Najjaci CPU gubljenje para I sluzi za qrcenje. Razlika u fps pri normalnim (HD+) rezolucijama izmedju 1700X I 1800X zanemarljiva (isti q imao 111fps ili 112.5fps).
1080Ti I mogu da progutam.
Ali to su dve najskuplje a istovremeno komponente koje najbrze gube cenu.
850 EVO svakako nije najbolji SATA SSD, a pogotovo ne u 250GB kapacitetu. Ako se stisao za SSD, uzmite bar 500GB. I brzi je I komotniji sa prostorom.
 
Nije covek zeleo da ide na slabiji CPU(u ovom slucaju isti CPU sa nizim klokom..). Nisam uspeo da ga ubedim :D

Sto se intela tice, rekoh mu da ceka 8700K, nije hteo.
7700K nije bio opcija posto je previsoka cena za takav procesor, a platforma je odsvirala svoje.

Da je za mene, sigurno bih uzeo 1600(X), bolju plocu i veci SSD za isti novac. Ovako sam samo mogao da dajem smernice. Evga G2/G3 nije bilo mnogo jeftinije od ovog SS-a.
Svakako ne bih davao toliki novac za PC na prvom mestu :D

Vodeno hladjenje/delid takodje nisu bili opcija, jos jedan od razloga zbog kojeg se nije islo na intel.
 
Poslednja izmena:
Pa u pravu je čovek ako može da plati toliko a Ivan mu je sastavio dobru komfu. Da mogu tolike pare da skrljam u PC ni moja ne bi bila mnogo drugačija. Možda druga kutija i EVGA napajanje ali malo jače.
 
Vise rama, bolja ploca, bolji ssd, bolje kuciste, bolji cooler... Sve je bilo bolje pojacati nego skrljati pare u najjaci procesor.
 
Kad pare nisu problem neka ga 1800x, samo je vrlo mala razlika izmedju 1700x. Greota je dati preko 2k na komp za ovu plocu i ne staviti m.2 neki. Takodje i napajanje moze jace bar 750W a ne da se mislis da li ce mozda poterati vegu. :p Svakako prelaskom sa 1800x na 1700x ne gubi se nista, manje vise isti overklok se moze ocekivati a za razliku moze bolja ploca, m.2 i jace napajanje.
 
Ryzen 1600,B350 ploča,neki ram 2666mhz koji moze da se klokne 3000mhz+,NZXT S340,neko vodeno hlađenje,1TB blue,napajanje Seasonic M12II 620W i SSD i Grafa isto...
Ustedeće lik -+1000e a neće osetiti razliku...

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Odlično zapažanje. Sa ovom kombinacijom (SSD sata m2) lagano 1.000 EUR jeftinije od pobrojanog sa minimalnim (nepostojećim?)hendikepom u igrama sto se performansi tiče.
 
Evo i pregleda FPS-a, za one koji neće da gledaju ceo snimak
UP1KObn.jpg

yg6EYba.jpg

ap0M6hq.jpg

DbLzCHr.jpg

JfUEixt.jpg
Zaključak je da za upgrade nije potreban Zen+, Zen2, Zen3... nego da bolji RAM postane jeftiniji :d
 
Cena za R7, bas dobar ram, solidnu X370 plocu i neko normalno hladjenje je otprilike ista kao i za 7700K, 3k ram, bolje hladjenje i delid.

Verovatno bi gaming rezultati bili isti i sa R5 1600(X) na 4GHz, sto ~100e manje u startu.
 
Ne da pojeftini, nego da B-die ima kod nas uopste da se nadje.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
To je tačno. Ali će delid, dobre ploče i hlađenje uvek biti skupi. A brz RAM će vremenom pojeftiniti, kao i uvek :)

Tako da ono što je zapravo najveća mana (veza između CCX-a koja zavisi od RAM-a) je zapravo i najveća prednost. U vreme svake sledeće revizije (Zen+, Zen2...) na tržištu će se prodavati bolji RAM po ranije standardnoj ceni. Kao što je za DDR3 bilo. Ja očekujem za 2 godine, kad izađe Zen2, da DDR4 4000 MHz bude standard i to sa boljim čipovima nego danas. Sad smo upali u ovo ludilo sa cenama, ali i to će proći brzo.
 
B-die je po svemu sudeci max sto se tice ddr4, bolji cipovi se nece pojaviti. Pitanje je da li ce pojeftiniti, B-die cipovi se stavljaju na top memorije, Galax, G Skill. Jedino ako krenu i drugi da stavljaju te čipove, to je druga stvar onda.
Ma ako sledeći Zen bude imao visi bazni takt ili raspolozeniji za OC, to ce biti bum, a mislim da ce se desiti to kada sazri arhitektura koja svakako ima budućnost.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Pa i da ne bude B-Die, svakako će se klokovi i/ili latencije popraviti u odnosu na trenutno stanje, kada je prosečna (najprodavanija) memorija u pitanju. Neće sigurno Micron i Hynix, pa ni Samsung ostati na ovome. Tako da je to, uslovno rečeno, besplatan dobitak za AMD, pošto oni tu ne moraju ništa da rade :)
 
Poslednja izmena:
Sa ovim cipovima trenutnim nece. Jedino ako Hynix i Micron izbace nesto novo, a nesto mi govori da nece, sve je to tanko, B-die suvereno vlada i vladace sve do pocetka ddr5. Voleo bih da gresim.
Evo Galax nove memorije opet izbacuje sa B-die cipovima, ne bi to radili da znaju da ce uskoro izaci nesto bolje, posto prave high end ram.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Što ne bi? Kupuju od dobavljača ono što je u tom trenutku najbolje, sigurno neće čekati. Čim/ako izađe nešto bolje, oni će se prebaciti. Njima je svejedno ko im prodaje i šta je unutra, sve dok mogu da koriste za svoje proizvode kako su planirali.

DDR5 specifikacija neće biti gotova bar još godinu dana, i dok počne masovna proizvodnja potrajaće još godinu, dve. Nisam siguran da će sedeti sa strane, čekati i prepustiti Samsungu još jedan deo tržišta. Pri tom, ne treba da izmišljaju topplu vodu, već samo da unaprede postojeća rešenja.
 
Pa sto su sada prepustili samsungu? I kod ddr3 je Samsung D bila najbolja memorija uslovno receno, a tada je i bilo veće konkurencije. :)

Uostalom videcemo, ja ne vidim da ce B-die biti smaknut sa trona. Najvise ide sa freq, sa najnižim latencama.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Po meni rezultati su sasvim ocekivani. Sa brzim klokom i brzim tajminzima jezgra na ryzenu brze komuniciraju i zato se ryzen toliko ubrzava. Mogu ljudi da blate AMD ali napravili su sjajan proizvod. To za memoriju sam znao u startu pa sam i uzeo brzu memoriju. Doduse sa 4 stapa ne mogu ds jurim tolike klokove ali kad budem imao vremena poigracu se sa dva stapa reda radi, da vidim limite ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Probaj i baci rezultate da vidimo napredak. :)

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Nikako da stignem da sednem za komp, dolazim kuci u 23:30 danima. Nisam siguran da uopste mogu da primetim razliku ako memoriju dignem na 3333MHz posto vec imam utegnutu memoriju. Razlika izmedju 3066 i 3333 nije ne znam kolika. Cak mi ni cinebench ne vidi razliku izmedju 3200 i 3333. To mi se isto desavalo i sa 4 stapa kad nemam razliku izmedju 2933 i 3066. Cim vidim da nema razlike znam da vise ne mogu da poguram memoriju.
Jedino da nadjem neka spora setovanja pa da posle poredim s ovim brzim.
Ne znam ni koji vas testovi zanimaju. Dajte nesto sto nije problem da zavrtim i izmerim.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nikako da stignem da sednem za komp, dolazim kuci u 23:30 danima. Nisam siguran da uopste mogu da primetim razliku ako memoriju dignem na 3333MHz posto vec imam utegnutu memoriju. Razlika izmedju 3066 i 3333 nije ne znam kolika. Cak mi ni cinebench ne vidi razliku izmedju 3200 i 3333. To mi se isto desavalo i sa 4 stapa kad nemam razliku izmedju 2933 i 3066. Cim vidim da nema razlike znam da vise ne mogu da poguram memoriju.
Jedino da nadjem neka spora setovanja pa da posle poredim s ovim brzim.
Ne znam ni koji vas testovi zanimaju. Dajte nesto sto nije problem da zavrtim i izmerim.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Koja memorija i koja podešavanja su u pitanju? Kod mene je lpx 3000 podešen na 3066 16-17-17-35.

Sent fra min SM-G955F via Tapatalk
 
G-skill trident 3200MHz 14-14-14-34.
Posto imam 4 stapa prinudjen sam da je drzim na 3066 koliko sam maksimalno uspeo da poteram. Sa 2 stapa ide na 3333 sa tim tajminzima.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ja cu pokusati s onim latency calculator-om da se poigram da vidim jel umem tu ista da uradim. Onaj sa videa je apsolutno sve tajminge utegao, moracu i tu varijantu da probam mada ne verujem da to moze biti stabilno.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Cinebench nikada ni nije zavisio od memorije, tako da nemoj to da vrtis. Opali Geekbench recimo, kod njega ce se videti razlika malo. Spi 32m opali, suva sintetika i videces sta znaci mem tu. :)

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Cinebench nikada ni nije zavisio od memorije, tako da nemoj to da vrtis. Opali Geekbench recimo, kod njega ce se videti razlika malo. Spi 32m opali, suva sintetika i videces sta znaci mem tu. :)

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Oseti i cinebench na ryzenu. Brze jezgra komuniciraju s brzom memorijom ;)

@Caridge Probacu, samo da nadjem vremena.
 
Poslednja izmena:
Bas cu proveriti kada budemo radili 1800X, 1700X i 1700 za takmicenje. Sa B-die memorijom.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Sve je to smesno kako recimo XTU na Skylake i Kaby platformi reaguje na brzinu rama. Ovo je sitno bas, ali izgleda da ima. Provericu bas.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno