Šta je novo?

AMD Ryzen 7

Ovo bi trebalo da znaci da ce moci da idu do 4.3GHz, po nekoj mojoj slobodnoj proceni :D

Odlicne cene svakako. Pitanje je koliko ima smisla uzeti 8700K pored 2700X koji bustuje na 4.35GHz i ima 33% vise jezgara i threadova.
 
Lukavi su, prave famu oko 2700x koji bustuje na 4,3 , a kriju 2800x koji moze baciti i do 4,5 a moze i 4,75 xd!
Igraju po nervima Intelu.
Zato je TDP otisao u nebo!
 
Poslednja izmena:
Verovatno za 2800x cekaju najbolje cipove koji dobacuju do 4.5 GHz.Kada bi vecina mogla da se klokuje na 4.4 to bi bilo vrh. We shall see ......
 
Koga briga za kuler, ako se daje 350-400e na polukonfu moze i 20 za kuler da ne bruji u usima :D
 
Jel su nesto novo u fizici otkrili pa gamaxx200 bolje hladi? Po svim parametrima on je gori, a sad jedino da ima neki skriveni problem kod lc.
Nebitno. Nego cekam sta ce nove ploce doneti sa oc ram. Da li ce novi cpu uz nove oloce gurati ram 3600-4000, i koliko ce dobro skalirati rezultat.
 
Poslednja izmena:
Koga briga za kuler, ako se daje 350-400e na polukonfu moze i 20 za kuler da ne bruji u usima :D
Mene :), samo me zanima zbog cega.
Takodje, kad su cene ostalih komponenti ovoliko visoke, lagano moze da se uzme i 2700 za maltene nikakvu razliku u ceni komplet konfiguracije u odnosu na 2600...
 
Sacekajmo rezultate, ali jasno da ce ih Intel usrati za gaming. Sve ostalo, pa i u kombinaciji sa gamingom, Ryzen.
 
Zato što iz nekog razloga, kada se pomene bolji proces, svi pomisle da to znači veće klokove sa istim TDP-om (ili naponom), a zapravo podjednako se odnosi i na iste klokove sa manjim TDP-om (ili naponom). S obzirom na to da R7 2700 ima skoro iste klokove kao i R7 1700X (100 MHz manji base, 200 MHz veći boost), a 30% manji TDP, onda je napredak značajan, zar ne :)

Još je prošle godine bilo očigledno da je ograničenje za veće taktove arhitektura, a ne proizvodni proces, jer svi znamo da je 14nm bolji od 28nm ili 32nm, a Ryzen ne može da dostigne Steamroller i Kaveri klokove. Tako da se značajni pomak može očekivati tek sa Zen2, ali pitanje je i kakve su izmene moguće tako da se poveća klok, a ne smanji IPC

Za mene je jedino razočarenje što non-x modeli nemaju bar 3.5 GHz klok, mada ako imaju veći all-core boost, onda i nije tako strašno. Videćemo usokro
 
Poslednja izmena:
Na većini se vidi da su samo nagađanja, Deja vu all over again.
 
Pa da, u aprilu zvanicno cemo videti vec nove Ryzen 7 modele, do tada nista.
 
Da li neko zna, ili nagađa, zbog čega neće postojati 2800x? To je baš nelogično...

Da li čekaju neku novu reviziju, pa se zbog veće potrošnje 2800x odlaže za koji mesec?

Jer sam uvek mislio da će 2800x imati base clock od 4 GHz...

Gesendet von meinem Redmi Note 4 mit Tapatalk
 
Možda čekaju intelov mainstream 8c/16t da izbace cherry picked 2800x koji radi na 4.2GHz i boostuje na 4.7? Možda čuvaju najbolji silicijum za threadrippere?
Možda čuvaju najbolje primerke novih jezgra da izbace 12c/24t Ryzen 7 ta X470?
 
Poslednja izmena:
Možda čekaju intelov mainstream 8c/16t da izbace cherry picked 2800x koji radi na 4.2GHz i boostuje na 4.7? Možda čuvaju najbolji silicijum za threadrippere?
Možda čuvaju najbolje primerke novih jezgra da izbace 12c/24t Ryzen 7 ta X470?
Ne, 12c sigurno neće biti, potrošnja bi bila previsoka a base klok max oko 3.2 GHz...

Nego će izbaciti, vrlo moguće, negde u avgustu ili septembru 2800x, sa novom revizijom jezgra i poboljšanim overklokom.

Pošto se već neko vreme šuška da će Intel u junu izbaciti 40 year anniversary Edition Core i7 8086k sa base klokom od 4 GHz.

Gesendet von meinem Redmi Note 4 mit Tapatalk
 
da li je moguće da je redner u AE i Premiere-u toliko spor-nema hardverske akceleracije?... Pun net jadikovke na račun rendera a prvobitni testovi kad je tek izašao u pogon su bili WOW bolji ili bar da može parirati duplo skupljim Intel procesorima? znam da je beda grafa 1050ti ali opet , na laptopu sa i3 i integrušom oduva u rendanju konfu iz potpisa
 
Poslednja izmena:
Stvarno ne znam kakav problem imas ali Adobe su banditi koji bas bas forsiraju Intela.

Tapatalk
 
na ovo-slika:
najbanalniji primer. video u "jadnoj" rezoluciji 320x256 od 24min obrađen s ova 3 filtera - unsharp mask,red giant -denoiser i colorista renda za 45 minuta
mislim, razumeo bih da je 1080p ili 720p ali ali ali..
clean install windows 10 sa svežim zakrpama friški drajveri,najnovija verzija Premiere Pro... neki upućuju na alternativne kodeke, tipa voukoder nvidia nvenc ali s njima je nekih 10% brže...pfff
 

Prilozi

  • 000007.jpg
    000007.jpg
    449.2 KB · Pregleda: 130
  • 000008.jpg
    000008.jpg
    144.5 KB · Pregleda: 118
  • 000009.jpg
    000009.jpg
    202.7 KB · Pregleda: 114
Moze biti da ti neki od tih filtera koristi samo jedan CPU thread :trust:
 
pazi, opterećenje proca je 10-15%. međutim i kada je "golo rendanje" bez ikakvih filtera treba mu 30ak min. otprilike i isto koristi procesor 15%. nisam probao da oborim klok na difolt vrednosti no čisto sumnjam
 
I da CUDA nije enabled, na tako maloj rezoluciji bi Ryzen morao da "pokida" taj video - tu nesto debelo nije u redu sa softverom i/ili hardverom :crash:
 
na ovo-slika:
najbanalniji primer. video u "jadnoj" rezoluciji 320x256 od 24min obrađen s ova 3 filtera - unsharp mask,red giant -denoiser i colorista renda za 45 minuta
mislim, razumeo bih da je 1080p ili 720p ali ali ali..
clean install windows 10 sa svežim zakrpama friški drajveri,najnovija verzija Premiere Pro... neki upućuju na alternativne kodeke, tipa voukoder nvidia nvenc ali s njima je nekih 10% brže...pfff

Brze je onoliko koliko ti je mocna grafika, a ta 1050ti nije dovoljna! Slikaj timeline. Voukoder je ultra brz kad izaberes NVENC, ali i tu ima problema ako nemas minimum neku 1060 ili jacu.
Ja sam testirao voukoder sa AMD 1100t star pet vekova i Quadro K4200, ubrzanje je bar 5x. Ako mozes snimi neki video sta i kako radis, mozda negde gresis. Sto se tice voukodera pitanje je da li ti je prepoznao karticu. Ako hoces pisi na PP pa da se nakacim kod tebe da vidim sta se desava.
Sad sam analizirao, Denoiser ubija svaki komp!Iako stavis GPU enable spor je ko puz. Sva tri efekta koje si stavio su pluginovi i nisu optimizovani.
 
Poslednja izmena:
biće da si u pravu. nego, ima li veze što mi je pored 2k monitora i 1080p tv prikačen na grafiku
The latest GPU-enabled Magic Bullet Suite 13 plugins require 2GB of VRAM to render HD projects in a stable environment, and 4GB for ≥4k/high resolution imagery. Those numbers will double if you have multiple monitors attached, triple with three monitors, etc.
 
Ne bi smelo da ima veze na koliko uredjaja se salje izlazni signal.
pazi, opterećenje proca je 10-15%. međutim i kada je "golo rendanje" bez ikakvih filtera treba mu 30ak min. otprilike i isto koristi procesor 15%. nisam probao da oborim klok na difolt vrednosti no čisto sumnjam
Ako bez filtera toliko dugo renderuje 320x256 video, nesto ti sa softverom i/ili hardverom nije u redu.
 
biće da si u pravu. nego, ima li veze što mi je pored 2k monitora i 1080p tv prikačen na grafiku

Nema uticaja nikakvog.Bar ja nisam primetio, drugi monitor ide preko Mercury transmita, opterecenje je minimalno, jedino ako je Magic Bullet nesto brljao pa za njih ima neki uticaj, bilo kako bilo komp najvise pati pod Denoiserom!
 
OUGH! na kraju se ispostavilo da je do crr@ccck@... ukrajinci milu vam majku... :D prvo sam deaktiviro app pokrenuo trial, vidim renda ga jedno 25-30x brže, bez zaheban cije .drugačije aktivirao i nema problema... radi ko na anabolicima
 
OUGH! na kraju se ispostavilo da je do crr@ccck@... ukrajinci milu vam majku... :D prvo sam deaktiviro app pokrenuo trial, vidim renda ga jedno 25-30x brže, bez zaheban cije .drugačije aktivirao i nema problema... radi ko na anabolicima

Nekom si zaradio lepu svotu novčića :p..
 
Ma taj Ryzen mora da sabija, pomislio sam da nije do kreka ili tako nesto, ali kontam sto ne zapucava procesor na 100%, mislio sam da nije render presao na grafiku, a ona preslaba.
Drago mi je da si resio, ipak je to zmaj od procesora.
 
Nazad
Vrh Dno