Šta je novo?

AMD Ryzen 7

Sto slusas gluposti :) Mislim bio je jednak na AMD eventu sa istim klokom 6900k vs Ryzen 7 na 3.0 ghz. Zasto si ti istripovao da to moze biti kako neko levi kaze, a ne kako je AMD predstavio?
Mislis da ijedan proizvodjac predstavi Golfa, a zapravo ima Ferrarija?


Cena je najbitnija u celoj prici. Moze Intel da izbaci 5x jaci cip, ako ce da kosta par soma evra apsolutno nam nista ne znaci.

Cena je filozofsko pitanje i nije jednoznačno određeno šta je bitnije i koliko...zavisi šta ko radi i kako. A što se tiče poređenja intel vs amd pa ja mislim da je amd tu sam krvi jer su oni upravo počeli sebe da porede sa intelom da bi stvorili hype...da to nisu uradili verovatno bi i komentari bili umereniji. Kako seješ tako i žanješ.
 
Nece raditi na CL11 nijedna memorija za svakodnednu upotrebu. Na 12 mozda i moze, pitanje na kom taktu i kom naponu.

Sto se Intela tice, tamo moze jos vise. Top memorije mogu 12-11-11 na 4133mhz. Zlatne na 4200+mhz

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ne razumem sa cim su trebali da se porede? sa motorolom?
Porede se sa svojim direktnim konkurentom, ma da kako se samo usudjuju da se porede sa "svetim" intelom?

To je problem što su se poredili. U svojim reklaminm kapanjama su prezentovali takve scenarije gde je moglo da se shvat,i što su mnogi i shvatili, da će biti brži od intela ili tu negde za duplo manje para, a to nije slučaj sem u par primera. Ja ne kažem da je procesor loš ali je jednostavno više očekivano baš zbog tih uporednih testova. Tako da su ti testovi doneli AMDu više štete nego koristi.
 
Poslednja izmena:
Pa i jeste brzi za duplo manje para al u biranim testovima. Medjutim AMD je namerno tolerisao kreiranje hajpa kojem su pojedinci (ja) podlegli i neki od tada imaju izneverena ocekivanja. So na ranu je dodala cena ploca i njihova nestasica. Mada i dalje mislim da amd ima odlican procesor samo sto neki preteruju pa ga proglasavaju najboljim u svemu iako mu je najjaca tacka odnos cena-performanse.

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
Pa i jeste brzi za duplo manje para al u biranim testovima. Medjutim AMD je namerno tolerisao kreiranje hajpa kojem su pojedinci (ja) podlegli i neki od tada imaju izneverena ocekivanja. So na ranu je dodala cena ploca i njihova nestasica. Mada i dalje mislim da amd ima odlican procesor samo sto neki preteruju pa ga proglasavaju najboljim u svemu iako mu je najjaca tacka odnos cena-performanse.

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока

To otprilike i ja kažem :)
 
To je problem što su se poredili. U svojim reklaminm kapanjama su prezentovali takve scenarije gde je moglo da se shvat,i što su mnogi i shvatili, da će biti brži od intela ili tu negde za duplo manje para, a to nije slučaj sem u par primera. Ja ne kažem da je procesor loš ali je jednostavno više očekivano baš zbog tih uporednih testova. Tako da su ti testovi doneli AMDu više štete nego koristi.

Ja ne verujem vise kakve gluposti i zablude citam.

Prezentovali su scenarije koji su se obestinili. Malo brzi u blenderu od 6900k, 100% tacno. Pokazali su 4k gameplayeve, BF1 gde je FPS bio isti, isto 4k.

Ja ovde samo vidim nerealna ocekivanja i verovanja u vudu magiju jer ste gledali nekakve gluposti i izmisljotine. Ne znam iz cega ste shvatili , ali AMD je jasno prikazao snagu procesora na demo-ima i nije nista overhypovano, kako je receno od strane AMD-a tako i jeste.

A za "namerno tolerisanje hajpa", pa zaboga sta mislis da imaju tu snagu da cenzurisu medije i da zabrane nekom da prenese to sto je neko izmislio? Gde vi zivite ljudi ej... Stotine IT medija iz raznih zemalja sveta, od kine, evrope, bliskog istoka do amerike. I sad ce AMD da ide i kaze E TI NE MOZES TO DA HYPUJES! I onda oni magicno skinu. Eno ti WCCFtech kaci NDA dokumente ko dobar dan, pa AMD nista ne moze povodom toga.
 
Poslednja izmena:
Ja ne verujem vise kakve gluposti i zablude citam.

Prezentovali su scenarije koji su se obestinili. Malo brzi u blenderu od 6900k, 100% tacno. Pokazali su 4k gameplayeve, BF1 gde je FPS bio isti, isto 4k.

Ja ovde samo vidim nerealna ocekivanja i verovanja u vudu magiju jer ste gledali nekakve gluposti i izmisljotine. Ne znam iz cega ste shvatili , ali AMD je jasno prikazao snagu procesora na demo-ima i nije nista overhypovano, kako je receno od strane AMD-a tako i jeste.

A za "namerno tolerisanje hajpa", pa zaboga sta mislis da imaju tu snagu da cenzurisu medije i da zabrane nekom da prenese to sto je neko izmislio? Gde vi zivite ljudi ej... Stotine IT medija iz raznih zemalja sveta, od kine, evrope, bliskog istoka do amerike. I sad ce AMD da ide i kaze E TI NE MOZES TO DA HYPUJES! I onda oni magicno skinu. Eno ti WCCFtech kaci NDA dokumente ko dobar dan, pa AMD nista ne moze povodom toga.

Samo performanse/cena su bolji (što i nije samo), samo performanse su lošije žao mi je ko oće da shvati hoće ko neće neće. Ja recimo nikada nisam imao intel uvek AMD ili Cyrix i uvek je bilo tako (sem u jednom kratkom periodu)....možda ih jednom i stignu ali mislim da to nikada neće biti kao što i nikada opel neće biti mečka...a na stranu što postoji ozbiljna sumnja da formiraju oligopol.
 
Poslednja izmena:
A na stranu to što su AMD i Intel 99% članovi oligopola tako da....nema tu ni k od konurencije. Više je varijanta malo ja malo ti više ja nego ti :)....

Tačnije monopol paradržavne ekipe iz SAD, a fora su sve te firme nezavisne jedne od druge, da se ne bi desilo kao sa baronima sa početka 20. veka.
IBM i Intel kao nosioci i svi ostali njihovi derivati, bilo u SAD, Japanu, Koreji, Tajvanu ili Kini ili Nemačkoj ili ...
SAD ih je sve snabdela tehnologijom poluprovodnika i uložila ogroman kapital(ne samo u elektroniku)

Nekada se bar znalo, Morgan, Karnegi, Varburg, Rokfeler, Ford... a sad ne možeš i uličnog šibicara kakav je Mali da uhvatiš za rep, te ovo ostrvo te ono ostrvo.
 
Norveški Nešo, šta se dešava?

Daj okači nešto :wave:
 
Kad vidim šta se sve lupeta ovde u temi prodje me volja da bilo šta pišem. Samo ću da kažem da je mašina na defaultu vraški brza i da je odokativno duplo brža od [email protected]. I batalite više da gušite temu offtopico-m

Sent fra min SM-G928F via Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nece raditi na CL11 nijedna memorija za svakodnednu upotrebu. Na 12 mozda i moze, pitanje na kom taktu i kom naponu.

Sto se Intela tice, tamo moze jos vise. Top memorije mogu 12-11-11 na 4133mhz. Zlatne na 4200+mhz

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Da ne preterujes malo sada?

Verujem da nema šanse da na Intel platformi nijedna memorija radi na 4133 Mhz sa CL12 latencijom... Mozda CL14 u najboljem slučaju.

Ali, ako mi pokažeš link koji pokazuje da si u pravu, naravno da ću tada promeniti mišljenje.

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Kad vidim šta se sve lupeta ovde u temi prodje me volja da bilo šta pišem. Samo ću da kažem da je mašina na defaultu vraški brza i da je odokativno duplo brža od [email protected]. I batalite više da gušite temu offtopico-m

Sent fra min SM-G928F via Tapatalk
Nešo, druže moj, možeš li da specijalno probaš da za nas testiraš memoriju, da je max zategneš koliko je moguće, a na sto većoj brzini.

I da onda okačiš ovde testove sa default memorijskim postavkama i zategnutim.

Koju ploču si kupio, Asus Hero?

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Nešo na koliko može da se potera? :D

Daj neki cpu z, nešta, bilo šta...
 
Pre podne radi.

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
@kosta, samo za tebe :)

Izvinite za off, samo Kosta da vidi

d9ac28812293723d6067912ce846e764.jpg


Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Kad vidim šta se sve lupeta ovde u temi prodje me volja da bilo šta pišem. Samo ću da kažem da je mašina na defaultu vraški brza i da je odokativno duplo brža od [email protected]. I batalite više da gušite temu offtopico-m

Sent fra min SM-G928F via Tapatalk

1+
Bato ti samo postuj testove ima i nas koji nista ne pisemo a cekamo testove :)
 
Kad vidim šta se sve lupeta ovde u temi prodje me volja da bilo šta pišem. Samo ću da kažem da je mašina na defaultu vraški brza i da je odokativno duplo brža od [email protected]. I batalite više da gušite temu offtopico-m

Sent fra min SM-G928F via Tapatalk

Pa to i mi svi ostali kažemo mnogo je brz protiv samog sebe ali nedovoljno je brz za intel :)
 
Poslednja izmena:
I intel je na stock-u na testu. Još jedan bezvezan test. Treba sačekati da Digital Foundry završi ryzen test sa 1080 ti.
 
Opet ne vidim kakve to veze ima sa min FPS u konkretnom slucaju. Eventualno bi se smanjila razlika malo ali s obzirom da je duplo manji na intelu opet nedovoljno.
 
Jos jedna tema koja se pretvorila u prepucavanje fanova...kupite istestirajte a ne samo kopy-paste
 
Nazad
Vrh Dno