Šta je novo?

AMD Ryzen 7

Erik011

Slavan
Učlanjen(a)
05.08.2012
Poruke
3,446
Poena
285
Da napomenemo:
-flejmovanje,prozivanje,nametanje,sovinisticki fanbojizam i sl negativne strane diskusije bice rigorozno sankcionisane

Molimo,zarad kvalitetne teme da se drzite iste


AMD Ryzen 7 osmojezgarni procesori su konacno tu, pa evo da imamo lepo članak gde ćemo kačiti recenzije sa svih strana i komentarisati rezultate.

Evo za početak nešto iz domaće radinosti Kase, mene i ostatka ekipe.
https://goo.gl/10eryDe

SOLIDWORKS test

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/SOLIDWORKS-2017-AMD-Ryzen-7-1700X-1800X-Performance-908/



Lightroom test

https://www.pugetsystems.com/labs/a...15-8-AMD-Ryzen-7-1700X-1800X-Performance-910/



Photoshop test

https://www.pugetsystems.com/labs/a...2017-AMD-Ryzen-7-1700X-1800X-Performance-907/



OStali profi alati...

https://www.pugetsystems.com/labs/a...2017-AMD-Ryzen-7-1700X-1800X-Performance-909/


Mnogo moraju da porpave micro code ili šta god da zeza. Lično se nadam da će u par meseci da se stvari poprave, pa da se ponove testovi. Lično kod mene u struci, razni inženjeri, raznih oblasti, su se radovali izlasku ryzena i svi su uglavnom computer freakovi. Sada su svi smoreni. Nije hate, samo činjenica. AMD je požurio sa izbacivanjem

Evo linka koji sam juce obecao, o "prinosu" Ryzen modela www.ocdrift.com/amd-ryzen-binned-processors-by-silicon-lottery/

Ryzen 7 1700
93% reach 3.8 GHz @ 1.376V
70% reach 3.9 GHz @ 1.408V
23% reach 4.0 GHz @ 1.440V

Ryzen 7 1700X
100% reach 3.8 GHz @ 1.360V
77% reach 3.9 GHz @ 1.392V
33% reach 4.0 GHz @ 1.424V

Ryzen 7 1800X
97% reach 3.9 GHz @ 1.376V
67% reach 4.0 GHz @ 1.408V
20% reach 4.1 GHz @ 1.440V
 
Poslednja izmena od urednika:
Fali ti kaby u testovima.
 
Ocekivani rezultati, AMD is back. Sad cekamo 4/4 za 100e i 4/8 za 150e kod nas, vreme je.
 
imas problem u toj matematici:

AMD Ryzen 5 1400X 4/8 8MB 65W 3.5GHz 3.9GHz 3.9GHz+ Yes $199
AMD Ryzen 5 1300 4/8 8MB 65W 3.2GHz 3.5GHz N/A Yes $175
AMD Ryzen 3 1200X 4/4 8MB 65W 3.4GHz 3.8GHz 3.8GHz+ Yes $149
AMD Ryzen 3 1100 4/4 8MB 65W 3.2GHz 3.5GHz N/A Yes $129

+ VAT/PDV
 
Preselio sam post :)

Krenulo je..

So what does this all mean for overclocking? I'm not quite sure yet since I'm still dialing things in. Right now it looks like overclocking will settle somewhere between 3.85GHz and 4GHz.
To be clear, that's a particularly poor showing given our year-old i7-6900K had no trouble going above the 4.4GHz mark


Overclock i gaming performanse su lose.


http://www.hardwarecanucks.com/foru...814-amd-ryzen-7-1800x-performance-review.html

Manje vise i ja sam ovako nesto ocekivao. Cak sto se tice gaming-a, upravo ovakvu sliku sam imao u glavi.
Ja sam recimo zeleo da se Intel potisne maksimalno, ali to je bila samo zelja dok sam u podsvesti znao da od toga nema nista.
Dobijeno je onoliko koliko je i receno.

Svakako kao multi core platforma je odlican procesor za novac koji je pozicioniran. Za neke druge namene, to vec postaje diskutabilnije.
 
Poslednja izmena:
Ne fali, jednostavno nismo imali vremena da radimo i quadcore masinu za ovih par dana, a najmanje je bitna. I ovo sto smo imali 3 platforme je bio haos.
Jos se clanak dopunjuje itd... Tako da ako neka fotka ne radi itd, bice u sredjeno uskoro. Testirali do jutros u 4.
 
za render IDEALNO, za gaming....i dalje ko ima 2500k nek ne dira...tuga..
Iskreno aj bih voleo vishu cenu i vishe performanse u ST
 
Poslednja izmena:
Koliko ja vidim za profi rad Rayzen 1800x odličan za igre best buy je definitivno 7700k intel...i tu je Rayzen priličan fail.
 
Poslednja izmena:
Ovi poljaci ga bash napravishe...
 
Da ne bi linkovali 100 razlicitih testova, imate sve na videokardz, gore sam vec okacio, a detalje i screen shoot-ove koji su zanimljivi kacite iz tih testova da mozemo da uporedjujemo.
 
Techspot:

I will put this here for people wondering about the gaming results:
We had a lot of trouble benchmarking games with Ryzen. It seems we weren't the only ones, and many other reviewers have reported strangely low performance here. Our initial Asus board was plagued with bugs, and we saw some gains simply by switching to a Gigabyte or Asrock board. This really isn't the sort of behavior you'd expect, and AMD even acknowledged there were some issues with some Asus boards.

While we are pretty confident in our application test results, there could be some unresolved early issues with Ryzen and AM4 boards that is leading to strangely low gaming performance. We're not 100% sure what is going on there; Steve and I spent a while discussing what could be up, and we ended up confused more than anything else.

So if you're a gamer that's looking at our gaming results and thinking "that's disappointing", there could be an unresolved story here.
Of course one possible conclusion is simply that Ryzen isn't that amazing in games, but we're just not fully sure that is truly the case if all hardware was working correctly


Moze biti da ima nekih problema u gaming-u... A mozda i stvarno nije toliko dobar za gaming.
 
imas problem u toj matematici:

AMD Ryzen 5 1400X 4/8 8MB 65W 3.5GHz 3.9GHz 3.9GHz+ Yes $199
AMD Ryzen 5 1300 4/8 8MB 65W 3.2GHz 3.5GHz N/A Yes $175
AMD Ryzen 3 1200X 4/4 8MB 65W 3.4GHz 3.8GHz 3.8GHz+ Yes $149
AMD Ryzen 3 1100 4/4 8MB 65W 3.2GHz 3.5GHz N/A Yes $129

+ VAT/PDV

Ma znam najavljene cene, ali krenuce sada valjda obracun i pad cena na taj nivo do kraja godine :D
 
Content creation rock solid!
Definitivno best bang for buck. Kupljeno! :d
 
Znaci oni leakovi nisu bili mnogo neistiniti. Super je ovo, konacno i od AMD-a gaming na nivou Ivy/Haswell. :D

Bice jos bolja situacija na visim taktovima kada dodju quad/hexa modeli.
 
Meni se čini da je moj budući procesor 7700k od 355E na KP najbolja kupovina za igranje. Tuče ili je rame uz rame sa najskupljim Rajzenom. Rispekt.
 
Techspot:

A mozda i stvarno nije toliko dobar za gaming.

Ako pogledas FX-8350, ovaj je dobar i za gaming :D Ali znalo se da ce biti ST igara koje nikako nece prijati Ryzenu i da ce 7700K biti nedostizan. On ce biti nedostizan i za R5 modele koji nece moci da rade na tim brzinama. Ali cena je, kao i uvek, AMDov adut. Zaludjenicima koji igraju sa 144/240 FPSa, za njih je Intel pa neka plate. Mi ostali - Ryzen all the way.
 
Za posao odlicna investicija. Za gaming ne znam ni zasto toliko pompe, ovi procesori se kupuju za rad, a ne za igranje. Treba sacekati druge procesre za gaming sa manje jezgara i visim taktovima verovatno.
 
Ja ocekujem da se u sledecih mesec-dva performanse dobrano poboljsaju kad se ispeglaju i driveri i BIOSi.
 
Arhitektura je nova, moze samo bolje da bude. Vec sada je fina kupovina.
 
Slazem se, ja bih bez razmisljanja uzeo 8-core umesto ovoga sto furam, da mogu da utopim ovo kako valja :)
Na stranu nizi clock, u video renderu razbija.
 
Kako render nema problema sa biosom? Svakako moze ici samo na bolje. Doci ce i naslednik ryzena, lepo je videti konkurenciju.
Nije ovo TAKO strashno, nego smo svi ochekivali leba preko pogache.
 
Nazad
Vrh Dno