Šta je novo?

AMD Ryzen 7

HITNO! da li je dobro OC ryzen 1700?!

prime b350 plus ploča je u pitanju
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    547.7 KB · Pregleda: 233
  • 2.jpg
    2.jpg
    524.9 KB · Pregleda: 191
  • 3.jpg
    3.jpg
    493.7 KB · Pregleda: 172
  • 5.jpg
    5.jpg
    428.9 KB · Pregleda: 160
  • 6.jpg
    6.jpg
    469.9 KB · Pregleda: 168
Pa pogledaj rezultate, benchmark i prati dešavanja sa HW Info.
 
A kako mi da znamo jel dobar ako ne znamo kakav ti je primerak procesora? Soc digni na 1.2 zbog stabilnosti memorije. B350 ploca nije dobra za OC 8 core procesora, to si trebao da znas pre nego sto si kupio. Usijace ti se naponska, veliki je napor za nju. Ok je za default klokove ali za oc si trebao 370 chipset.
Za pocetak spusti memoriju na 2666 dok ne nastelujes procesor. Imaces mozda malo gimnastike s memorijom na 2933.

Tapatalk from Poco loco
 
Kakav kuler imaš? Ako je AMD-ov koji ide uz CPU, ne pokušavaj za svaki dan više od nekih 3.75GHz i nekih 1.25V - već sa tim na full load-u imaćeš sigurno preko 85 stepeni C (npr Prime95 i sličan 100% load)

Čak i sa dobrim aftermarket kulerom i dobro provetrenim kućištem, zaboravi preko 3.8GHz i 1.3V čak i uz dobar CPU kuler zbog naponske na toj ploči.

Kada budeš našao sweet spot za CPU, onda pređi na OC memorije, nikad istovremeno, inače nećeš znati šta te zeza...
 
Pozdrav,

Razmisljao sam u kupovini R7 1700/ 32GB ram, pretezno zbog rada u VMWare workstation-u, radi dizanja lab-ova za VMWare/Microsoft. Znaci mahom Win i po koja Lin VM. Ima li neko neka iskustva sa tim, po internetu nisam nasao neki info.
Ne znam kako se AMD snalazi sa virt. i da li treba neka novija verzija Workstationa?
 
Hvala na info, nested mi nije potreban, zanimalo me je da li je stabilan u radu sa VM, ako radi u VirtualBox-u, verujem da ce raditi dobro i u novom Workstationu.
Cisto da proverim, LC-120 je dovoljan za 1700?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Uzeh skoro Ryzen 7 2700 i AsRock ploču iz potpisa. Primetio sam da jezgra ne idu do 4.1Ghz. Već do max 3.8Ghz i to samo jedno ili dva. U igrama je prosek oko 3.4Ghz na svim jezgrima. Da li je to normalno ?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
@SajberKurajber
Soc 1.2v? Neće ploča to baš lepo da podnese, ali nijedna.
Na b450 meni trenutno za 3800C16 radi na 1.1v, sve rock stable.
Koliko ja vidim, preporučeno za 3000 1.05v maksimala.
 
Naravno da podnosi. Ne zaboravi da imam prvu generaciju i ploce i procesora. U startu je to i bila preporuka zbog memorije. Ja sam dodavao i ozbiljnije hladnjake na plocu, tako da je solidno ohladjena, daleko bolje od klot resenja na default clockovima. Radi godinama ovako.

Tapatalk from Poco loco
 
Uzeh skoro Ryzen 7 2700 i AsRock ploču iz potpisa. Primetio sam da jezgra ne idu do 4.1Ghz. Već do max 3.8Ghz i to samo jedno ili dva. U igrama je prosek oko 3.4Ghz na svim jezgrima. Da li je to normalno ?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Jesi li uključio PBO ?
 
Koliko sam skontao iz priloženog videa...neće moći da uključi PBO funkciju pošto mu procesor nema oznaku X !
 
Da se upišem u temu. Pre par dana uzeh 2700x i Tomahawk Max ploču. Još uvek nisam uzeo RAM, ali trebalo bi u toku ove nedelje da mi stigne G.Skill Aegis 3000MHz 32GB. Posle 20 godina, vraćam se na AMD. Biće to dobar upgrade sa vremešnog 2500K.
 
Nek ti je sa srećom, dobar izbor.
 
Da li neko ima iskustva sa 2700/x @4GHz-4.2Ghz i ovim kulerom? Jasno mi je da je odlican ali me zanimaju temperature pri takvom OC-u.
 
Procesor 2700 bez X radi na 4000mh 1.250 napon, ploča je msi x470 gaming pro carbon.
Cinebench20 pokrenut dva puta za redom podigne napon procesora i vrm-a preko 70 stepeni. Ista se stvar događa i pri korištenju blendera. Dali je to očekivano


Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока
 
LC120

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока
 
Procesor 2700 bez X radi na 4000mh 1.250 napon, ploča je msi x470 gaming pro carbon.
Cinebench20 pokrenut dva puta za redom podigne napon procesora i vrm-a preko 70 stepeni. Ista se stvar događa i pri korištenju blendera. Dali je to očekivano


Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока

Jeste. U pitanju su CPU intenzivni programi, sasvim je normalno da temperature odu preko 70 stepeni, to nije alarmantna temperatura (osim ako procesor ne stoji na preko 85, recimo). VRM može da ide i preko 100, što manje to bolje, naravno...
 
Hvala

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока
 
Jedno pitanje, nov sam u ryzen taboru , uzeo sam ryzen 7 2700 i interesuje me da li je kod ryzena normalno ponašanje da u idle svi CPU rade na 2.8ghz ?

To mi je u početku bilo veoma čudno pa sam se malo zezao sa onim power programima i smanjio CPU u idle na 1.4ghz Ali onda su nastali temperaturni spajkovi na svakih 15sek( gde se CPU temperatura digne za 10c u sekundi i zaurla cpu fan :) ) , da bi na kraju izvalio da ovaj procesor ne radi na taj način :) makar se nadam da je tako

Noob sam sa ryzenom pa ne zamerite za ovo pitanje :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako neces rucno da podesavas napon i sve ostalo u bios-u onda je kupovina LC-CC-120 (20e) najlakse resenje, cpu ce i dalje da divlja kako mu je AMD naredio a komp ce raditi dosta tise (i uz nize temperature) nego sa stock kulerom.
 
Hvala hvala :)
Znači to je klasika za ryzen , svakako sam i nameravao da uzmem novi kuler :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja sam uzeo LC i isključio onaj njegov auto OC. 2700x sad prede, bez spajkova a temp recimo u BF4 ne prelazi 48 stepeni.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ja sam taj auto oc na 2700x ugasio dok sam koristio stock kuler. Nerviralo me je iznenadno ubrzavanje ventilatora bez posebnog povoda.

Nakon zamene stock kulera sa Arctic Freezer 34 eSports Duo, ponovo sam uključio auto OC i nema više te buke.
 
Nazad
Vrh Dno