Šta je novo?

Dali je bitna brzina pci-E slota?

Milos.gtx

Poštovan
Učlanjen(a)
04.11.2015
Poruke
111
Poena
69
U dilemi sam sa kupovinu maticne ploce jer kazu da je bitana brzina PCI-e slot za graficku, prepurucuju mi Z170 samo zbog toga mada ja sam uzeo i5 6500 i mislio sam neku B150 ili H110... dali je to tacno neka se jave ljudi koji se razumu u te stvari...Unapred hvala!
 
Nije bitna. Nece to biti bottleneck za grafiku.
 
Ako ti ne treba SLI ili Crossfire uzmi B250 ili H110 maticne ploce, nece nikakvo usko grlo biti. Procesor moze biti usko grlo u nekim igrama ako hoces da vozis GTX 1070 i jace, ali ploca nece biti usko grlo.
 
Ako ti ne treba SLI ili Crossfire uzmi B250 ili H110 maticne ploce, nece nikakvo usko grlo biti. Procesor moze biti usko grlo u nekim igrama ako hoces da vozis GTX 1070 i jace, ali ploca nece biti usko grlo.

Ma ne planiram nesto jace od rx 470 ili gtx 970...
 
Z ti je samo ako ćeš klokovati, a i5 6500 ni ne može da se klokuje, ništa nije brži PCIE od H ili B. Bolje gledaj koje konektore ima, kakvo hlađenje, kakav zvuk...
 
Poslednja izmena:
Brzina apsolutno nebitna za jednu GPU, ma koja da je. B150 i H110 za tvoj procesor su pun pogodak. Samo uzmi neku sa sto vise konektora i dzidza midza, kao sto Rick kaze.
 
Brzina apsolutno nebitna za jednu GPU, ma koja da je. B150 i H110 za tvoj procesor su pun pogodak. Samo uzmi neku sa sto vise konektora i dzidza midza, kao sto Rick kaze.

pa i ne treba mu puno konektora. sta ja da radim sa 6 sata i 16 usb portova? bacanje para, a ne koristim ih, opticki mi samo svetli, kod mene nema nikakvu primenu, kad imam analogno pojacalo.
 
Mozda ne 16 usb-a, ali usb type c, onboard wifi i tako te gluposti, sto mi mozda trenutno ne treba, ali moze da posluzi kasnije.
 
Nema potrebe uzimati z170 samo radi pcie 3.0 jer to imaju i b150 ploce,razliku izmedju pcie x16 3.0 i x16 2.0 (x8 3.0) gotovo i nema,bar ne sa kartama tipa gtx980 i trenutnim naslovima (osim call of duty serijal i ryse).
https://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GTX_980_PCI-Express_Scaling/13.html

Najveca razlika izmedju 2.0 vs 3.0 dolazi ukoliko nemas dovoljno vram-a a igra trazi mnogo vise,onda se ostatak prebacuje u sistemski ram tkzv dinamicni vram,posto stalno prebacivanje zavisi od brzine pcie magistrale razlika moze biti i do 50% u performansama.

Edit: ovo gore navedeno pisem i zbog H110 cipseta koji bi izbegavao,intel navede pod "PCI Express Revision" da je 2.0 u pitanju a proizvodjaci maticnih da je 3.0,mada moguce da je to za ostale pci portove a za grafiku ide x16 3.0,uzmi b150 plocu netreba ti nista jace.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima, koju bi mi onda plocu preporucili ovako da je solidna B150 sa 4 slota za ram?
 
brzina jeste bitna ,ali u smislu da treba da bude 100 MHz. Ni manje, ni više. Inače imaš nestabilnost, ili kvarove.

što se ploče tiče, MSI B150M PRO-VDH je pristojna.
 
Poslednja izmena:
A sta kezete za Msi B150m-Mortar? Ispalo mi nesto povoljno?
 
uzimaj onda mortar i ne razmišljaj .
 
Nazad
Vrh Dno