Šta je novo?

TENDA W311R+ nece preko 35 mbps!

Darkodar

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.02.2012
Poruke
3,366
Poena
260
Imam ruter Tenda W311R+ nikako nece brzina preko 35 mbps , jel on ne moze vise? Proizveden je 2010 godine koliko mi se cini , paket imam 40 mbps.

Realtek RTL8188CE wifi mrezna na laptopu mi izvlazi od 30 do 32 mbps.

Tp link TL-WN721N izvlaci do 35 mbps maksimum.

Modem je od radijus vektora Cisco EPC3008 , nije do Windowsa probao sam na Ubuntu ista je situacija , zanima me jel do rutera ili modema?
 
A jel si uopšte probao koliko izvlači Mbps direktno sa modema ili bar sa rutera LAN vezom? Čisto da se isključi problem sa brzinom same konekcije.
 
Nisam neispravna mi mrezna na laptopu a desktop trenutno nemam.
 
Proradila mi mrezna pa sam direktno iz modema u laptop lan kabal nakacio i ide do 39.94 mbps a paket mi je 40 mbps , ocigledno je problem u ruteru , jel imao neko TENDA W311R+ nema valjda taj ruter 802.11g standard koji moze maksimum do 31.4 Mbit/s

802.11g is the third modulation standard for wireless LANs. It works in the 2.4 GHz band (like 802.11b) but operates at a maximum raw data rate of 54 Mbit/s. Using the CSMA/CA transmission scheme, 31.4 Mbit/s[1] is the maximum net throughput possible for packets of 1500 bytes in size and a 54 Mbit/s wireless rate (identical to 802.11a core, except for some additional legacy overhead for backward compatibility). In practice, access points may not have an ideal implementation and may therefore not be able to achieve even 31.4 Mbit/s throughput with 1500 byte packets. 1500 bytes is the usual limit for packets on the Internet and therefore a relevant size to benchmark against. Smaller packets give even lower theoretical throughput, down to 3 Mbit/s using 54 Mbit/s rate and 64 byte packets.[1] Also, the available throughput is shared between all stations transmitting, including the AP so both downstream and upstream traffic is limited to a shared total of 31.4 Mbit/s using 1500 byte packets and 54 Mbit/s rate.

802.11g hardware is fully backwards compatible with 802.11b hardware. Details of making b and g work well together occupied much of the lingering technical process. In an 802.11g network, however, the presence of a legacy 802.11b participant will significantly reduce the speed of the overall 802.11g network. Some 802.11g routers employ a back-compatible mode for 802.11b clients called 54g LRS (Limited Rate Support).

The modulation scheme used in 802.11g is orthogonal frequency-division multiplexing (OFDM) copied from 802.11a with data rates of 6, 9, 12, 18, 24, 36, 48, and 54 Mbit/s, and reverts to CCK (like the 802.11b standard) for 5.5 and 11 Mbit/s and DBPSK/DQPSK+DSSS for 1 and 2 Mbit/s. Even though 802.11g operates in the same frequency band as 802.11b, it can achieve higher data rates because of its heritage to 802.11a.
 
Pa proveri u podešavanjima rutera da nisi slučajno stavio da podržava samo G standard. Ako nisi tvoj problem nije u wifi standardu već u kvalitetu korišćene opreme (ruter/usb kartica), udaljenosti uređaja i eventualnim preprekama između njih (zidovi, nameštaj itd) a možda i velikom broju okolnih wifi mreža koje su često na istom kanalu kao i tvoja što je problem u gusto naseljenim gradskim sredinama. Tvoj ruter ima 802.11n takozvani LiteN standard 150mbps i po specifikacijama bi trebao dostići brzine do 70-75Mbps brzine u idealnim uslovima.
 
Nije do wifi mrezne na komsijin ruter su odlicne brzine , evo kakva su podesavanja rutera:

1.PNG

qwewqa.PNG

Probao sam u sobi gde je ruter sa laptopom iste su brzine oko 31-32 mbps.

Da nisam ubacio pogresan firmware evo koji je trenutno:

firmware.PNG

Ako neko ima neko stari firmware iz 2009 bio bih mu zahvalan da uploaduje , nema ga na netu nigde , taj sam ubacio pre par godina , stari nisam sacuvao , tad nisam imao 40 mbps paket pa nisam obracao paznju ali vidim sad da nesto nije u redu sa podesavanjima rutera ili samim ruterom.
 
Sem tog laptopa jel kačiš još neki wifi uređaj na taj ruter? Jel ti ostali uređaji imaju 802.11N standard i ako da jel imaš opciju na ruteru da postaviš N-only pod stavkom "Network Mode" gde ti je trenutno 11b/g/n mixed? (slika1)

Na kojim kanalima su ostale mreže? Vidim da je tvoj ruter na kanalu 6 a to je uz 1 i 11 najčešće korišćen kanal. Ako možeš skeniraj svoj etar nekom aplikacijom (imaš i za windows i za android) koja prikazuje sve vidljive mreže pa probaj da se pomeriš sa kanala na kome ima i susednih mreža. Idealno je ako možeš da podesiš kanal 13, on se najređe koristi.
 

Prilozi

  • wifi.png
    wifi.png
    20.3 KB · Pregleda: 65
Poslednja izmena:
Probavao sam nocu kada niko ne koristi ista je brzina kao ona koju sam naveo , sad sam stavio kanal 13 isto je , 11n ne moze da se stavi posto nema , samo ima mixed mode 11b/g/n da to nije problem , sve mi mirise na los firmware ja stari nemam , male su sanse da postoji neka nekompitabilnost izmedju modema i rutera , Restore do Factory sam radio na ruteru isto je , firwmare je isti kao i brzina.
 
Na kraju može biti da tvoja wifi kartice i ruter ne sarađuju najbolje i ako si u mogućnosti probaj neki drugi wifi adapter ili android/ios telefon. Firmware sigurno nije pogrešan ali vidim da je to poslednji za H1 verziju koju ti imaš, što znači da je uređaj bez podrške još od 2010 godine. Može da se skine W311R+ Firmware H1_V3.3.5u ili W311R+ Firmware H1_v3.3.6b (for Ralink chipset) ali ne smem da preporučim tako nešto jer postoje šanse da ruter postane neupotrebljiv ako nije predviđen downgrade firmwarea.
 
Otvarao sam ruter cip je ralink rt3050f , videcu od vektora da uzmem drugi ruter ako ne namestim ovaj.
 
Ubacio sam firmware W311r_H1_V3.3.6b.bin i sad mi je brzina 37.96 mbps , izgleda da je bilo do firmware-a.

Na usb wifi mreznoj TP Link TL-WN721N je 39.41 mbps brzina , znaci namestio sam ruter , ova na laptopu ne moze da izvuce toliko kao ta usb wifi mrzna sigurno zbog drivera , mozda bi na nekom drugom driveru izvukla.
 
Poslednja izmena:
Nije ti ruter neispravan vec ti ne moze N standard na 2.4 Ghz brze of toga... Treba ti N na 5 Ghz za pocetak ili AC.
 
Druze jel si ti citao sta sam napisao

Na usb wifi mreznoj TP Link TL-WN721N je 39.41 mbps brzina , znaci namestio sam ruter , ova na laptopu ne moze da izvuce toliko kao ta usb wifi mrzna sigurno zbog drivera , mozda bi na nekom drugom driveru izvukla.

Paket mi je 40 mbps tako da je to to , sa ovim firmware-om je sve u redu , mada cu ipak uzeti od radujus vektora ruter , oni uglavnom uvaljuju neke Netis.
 
A da ti lepo shvatis da ti trebaju idealni uslovi, pogotovu za tu Tendu? Ti bi da stavis porseov motor u ficu i da dobijes porse.

Sent from my NX505J using Tapatalk
 
Nije ti ruter neispravan vec ti ne moze N standard na 2.4 Ghz brze of toga... Treba ti N na 5 Ghz za pocetak ili AC.

Za brzine od oko 50mbps nije potreban 5Ghz opseg i AC standard, sasvim će odgovarati malo skuplji (od ove Tende) ruter sa N standardom na 2.4Ghz, tu spadaju i jeftini Tp-Link modeli od TL-WR841N pa nadalje. Ali 5Ghz može da pomogne u slučaju da je mnogo okolnih mreža i kada je zagušen etar. Ne treba zaboraviti da 5Ghz nema domet u kućnim uslovima kao 2.4Ghz i da već u susednoj prostoriji drastično gubi jačinu signala, mnogo je osetljiviji na fizičke prepreke.
 
...ja koji god usb wifi ili wifi karticu ubodem u plocu,nece preko 20megabita,a imam 50 na kablu.
Bice da je do rutera ?
Standardni Cisco od SBB_a.
Ima li ko resenje ?
 
Na više mesta sam video da epc3925 preko wifi-a izgura i preko 50mbps, sve zavisi od kompbinacije uređaja, razdaljine, prepreka i okolnih mreža. A to se razlikuje od slučaja do slučaja...
 
Imam dobar ruter,medjutim...znas da se net povezuje preko racve...tu onaj coaxialni kabl ili kako se vec zove...tu je problem,nije utp.
 
Nevjerovatno koliko je 5GHz mreza stabilnija od 2.4GHz, k'o beton, nikakvih zastoja u spektru k'o LAN kabl prakticno. Imam obe, jeste losiji signal malo na 5GHz (oko 75% signal), ali tebra zakuca na max odma' pri testiranju i ne pada ni promil (Odem u Task Manager - Performance - WIFi- Receive i tu kontrolisem kad pokrenem speedtest), dok kod 2.4 (signal 100%) ima varijacija. 2.4 mnogo podlozno smetnjama, i to vise od okolnih uredjaja, kablova, kucista laptopa/desktopa, usb-ova itd...

Imam USB adapter, k'o malo je bolja situacija ako se malo odmakne od USB porta laptopa, ali opet 2.4 zna biti nestabilan.

Zanima me, ove brzine 150/300 itd Mbps u teroriji koliko su ostvarive u praksi. Koliko se moze vjerovati Speedu u WiFi Statusu veze?
 
Poslednja izmena:
Probaj, ako imas mogucnosti, bilo koji, FritzBox uredjaj , pa ces videti razliku..Nebo i zemlja! Jos ako podrzava AC rezim rada...
Jednostavno, ne mogu se porediti sa Tendom,D linkom,TpLinkom,Asus-ma [nisam probao njihove uredjaje 200+eura,pa ne znam],itd
pozz
 
Fritz je dobar ali za nekog ko nece brdo opcija (ima poprilicno dosta) i ko nece Custom Firmware.
 
Imam FritzBox!7490 i prezadovoljan sam, a nema 2 milion opcija ali ima poprilicno dosta kao sto kaze SG999 sve sto treba, mnogi koji imaju fritz-a ne prebace u Advance Mode pa ne vide gomilu opcija.
Telefon mi je stari Samsung S4+ i9506 koji je prvi tel sa AC WiFi, sa njega kopira 14.2 Mb/s znaci 140 MB podataka za 10 sec. Probao sam sa Lenovo T440 Laptopa koji ima N na 5 Ghz on je izvuko 21.6 MB/s (sto je 4x brze od 50 Mbita) preko tog Fritza sto je za N standard ok.
 
Ljudi,nista ja vas ne razumem,kako da na Cisco ruteru od SBB_a preko usb wifi imam max 50 megabita ?
Jel treba nesto da stikliram na ruteru sto do sada nisam,ili je u pitanju nesto trece ?
 
Dovoljno je da razumeš samo jedno, wifi nema garancije brzine, sve je do opreme, broja okolnih mreža i prepreka između uređaja. Samo ista oprema na istoj lokaciji može doneti iste rezultate.
To što nekome taj epc3925/3928 daje i preko 50mbps ne znači da će i kod tebe jer osim rutera ostali bitni činioci se razlikuju.
 
Poslednja izmena:
Imam FritzBox!7490 i prezadovoljan sam, a nema 2 milion opcija ali ima poprilicno dosta kao sto kaze SG999 sve sto treba, mnogi koji imaju fritz-a ne prebace u Advance Mode pa ne vide gomilu opcija.
Telefon mi je stari Samsung S4+ i9506 koji je prvi tel sa AC WiFi, sa njega kopira 14.2 Mb/s znaci 140 MB podataka za 10 sec. Probao sam sa Lenovo T440 Laptopa koji ima N na 5 Ghz on je izvuko 21.6 MB/s (sto je 4x brze od 50 Mbita) preko tog Fritza sto je za N standard ok.

Znam za taj Advanced Mode/Erweiterte Ansicht. Ali za sta meni treba nema bas sve.
 
Nazad
Vrh Dno