Šta je novo?

TENDA W311R+ nece preko 35 mbps!

Ljudi,nista ja vas ne razumem,kako da na Cisco ruteru od SBB_a preko usb wifi imam max 50 megabita ?
Jel treba nesto da stikliram na ruteru sto do sada nisam,ili je u pitanju nesto trece ?
Uzmi čekić od 5 kila i štrikliraj ruter 2 puta. To što na tarabi piše p*ck* ne znači i da jeste. Mnogo faktora imaš da bi dobio 50mbita, ako to ne možeš da razumeš, džabe ti pišemo svi

Sent from my NX505J using Tapatalk
 
20-25 megabita preko dlink usb wifi,a preko kabla 50.

Sent from my Redmi Note 3
 
Ja sam drugaru zamenio na Toshiba lap top-u , originalnu wlan karticu ["g" standard], sa novijom [isto iz neke Toshibe], mislim da je neki Intel,noviji cipset i sve je doslo na svoje..
Sa 17-20, na 45-47Mbs [Telekom vdsl modem]
 
Tražiš pomoć a informacije tipa:

Cisco neki sbbov...

20-25 megabita preko dlink usb wifi,a preko kabla 50.

Ne zna se ništa od opreme šta imaš, ajde za ruter je jasno da je epc3925/3928 koji je sposoban i za 50mbps preko wifi-a ali taj Dlink USB može biti bilo koji model, pa čak i neki koji ne podržava brži standard od 802.11g i tih 20-25mbps što si naveo. Napiši tačne informacije šta imaš od opreme, proveri broj okolnih mreža koje vidiš i na kojim su kanalima, postavi screenshotove podešavanja wifi opcija na tvom ruteru...

Pa tek onda pitaj šta da štikliraš/odštikliraš...
 
Dzabe ne mozes coveku objasniti da wifi nije isto sto i kabl

Sent from my NX505J using Tapatalk
 
Monk,ti da poznajes materiju,ti bi napisao da je verovatno problem do drajvera ili do nekog stelovanja usb wifi,jerbo do rutera nije sigurno iz prostog razloga sto na fonu kad opalim speedtest,ide do 50megabita,dok samo na usb wifi,nece preko 25.
Usb wifi koje koristim su ralink sa antenom,ide na pci,ne znam model i usb dlink g 122.
Sve koristim na windows_u 7 i win10.
Do skoro sam imao i ralink kineza sa antenicom,i on je isao do 20 mb/s.
Opet pisem,ne znam tacan model rutera.U pitanju je neki cisco koji daje sbb.
Na sbb_u sam nekih 10 godina i oduvek su imali cisco rutere koji cim dodje leto,fala bogu,bidnu toliko vreli,da ubrzo i crknu,tako da cesto menjaju iste...
 
Opet ti neki Cisco, neki Ralink sa antencom trt, mrt... Ne razumem kako očekuješ da ti neko pomogne a uglavnom nemaš pojma (ili te smara da pogledaš) šta od opreme koristiš?

Taj DLink G 122 a verovatno i Ralink za koji nemaš pojma koji je model su wifi adapteri sa 802.11G standardom, koji teoretski postiže 56mbps ali sa obzirom da je wifi uvek half duplex, efektivno, i u idealnim uslovima možeš postići pola od toga. Tako da tih 20-25mbps koje imaš su sasvim u redu. Kupi neki wifi adapetr koji podržava 802.11N standard pa probaj, možda sa odgovarajućom opremom dobiješ očekivane brzine.
 
Poslednja izmena:
^ Hvala Vuce,to je odgovor koji sam i ocekivao.
To mi je malko bilo cudno...kako to da pise 54mbps+ a nece preko 20-25.
Uslovi jesu idealni,jerbo nisu dalje od rutera od mozda 4 do 5 metara.
 
Da si naveo koji ruter, koja wifi kartica koji usb wifi dobio bi odgovor odmah, ali štediš te reči... :)
 
Nisam kod kuce.Bzvz sa moje strane,znam,ali sam ocekivao subjektivan odgovor.Mislio sam na ono tipa,znam sta je,ruter mora da se stekuje,ili drajver za usb wifi...tako nesto.

Sent from my Redmi Note 3
 
Ja sam od radijus vektora uzeo Netis WF2411E http://www.netis-systems.com/Home/detail/id/37.html i povecao paket na kombo 50 mbps i 75 kanala , sada mi je u speed test 49.56 mbps sa wifi mreznom Realtek RTL8188CE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC , vidim da je nov u radnjama oko 1700 dinara , videcemo kako ce se pokazati , za sada deluje odlicno za kucnu upotrebu.
 
Meni je visok ping. Na laptopu preko USB wifi od 45-55ms, sa internom wifi karticom oko 40-45ms, a preko telefona od oko 35-6ms. Brzina je full. Voleo bih da je isti ping ali krastavac, nisu smetnje nikakve, 5GHz. Nekako mi i logicno da je interna kartica bolja od USB-a. Mrsko bi kabl razvlaciti do laptopa ima jedno 15ak metara, zbog 15Mbps :smash:
 
SBB vec jedno duze vreme daje novije routere sa kojima ima mnogo manje problema sa brzinom. Predpostavljam zato sto su AC.
Moj lap top ne radi na N mrezi kako treba sa SBB-ovim routerom, pa sam morao ceo router da prebacim na b/g :(
 
Probaj, ako imas mogucnosti, bilo koji, FritzBox uredjaj , pa ces videti razliku..Nebo i zemlja! Jos ako podrzava AC rezim rada...
Jednostavno, ne mogu se porediti sa Tendom,D linkom,TpLinkom,Asus-ma [nisam probao njihove uredjaje 200+eura,pa ne znam],itd
pozz

Prvo Tenda nije u istom rangu mladja i manja firma od ostalih.
Pa i cena je nebo i zemlja Tenda koji kosta 20 i ruter od preko 100 Evra.
Sto se tice tog hvaljenog AC Frica(FrizBox) i to nemci prikazali uzeti su FrizBox 7490 i po ceni priblizan Netgear R7000 i duplo jeftinij TP Link C7 .
Prvo mereno na 2,4GHz prva kolona rastojanje na 3 metara druga kolona na 30 metara
https://www.pic-upload.de/view-32814951/1testfric.jpg.html
mereno na 5GHz
https://www.pic-upload.de/view-32814985/testfric.jpg.html
 
ja sam danas kupio ovaj ruter tenda w311 i sad par sati je ok,i laptop i tablet i telefon bez problema rade,a brzina neta mi je 4
kakva su vasa iskustva sa ovim ruterom,a ja ga necu koristiti po ceo dan,najvise posle podne i navece
isao sam sa tabletom u dvoriste 20 metara i ima signal solidan
 
Nazad
Vrh Dno