Šta je novo?

Lenovo Moto G5 i Lenovo Moto G5 Plus

Jeste. Kanda cu i ja sapatnici svojoj uzeti jedan uskoro. :)

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Kakva je podrska Lenova za svoje uredjaje srednjeg segmenta?
 
Koristio sam dosta Lenovo telefona i redovno sam dobijao update.Sad kod Motorole ocekujem da bude i update na novije verzije Androida, sada im telefoni dolaze sa stock androidom.
 
Kakva je podrska Lenova za svoje uredjaje srednjeg segmenta?

Ne očekuj ništa veliko, biće jedan veći apdejt i to sa zakašnjenjem.

Moto G i Moto G2 su imali dobru podršku jer je Moto tada bio pod Googleom, G3 i G4 su dobili po jedan apdejt i to je to. Kod G4 se čak nisu turdili ni da apdejtuju na podverzije posle 7.0, G3 je dobio 6.0.1.
 
Koristio sam dosta Lenovo telefona i redovno sam dobijao update.Sad kod Motorole ocekujem da bude i update na novije verzije Androida, sada im telefoni dolaze sa stock androidom.
Ok, hvala. :)
Ne očekuj ništa veliko, biće jedan veći apdejt i to sa zakašnjenjem.

Moto G i Moto G2 su imali dobru podršku jer je Moto tada bio pod Googleom, G3 i G4 su dobili po jedan apdejt i to je to. Kod G4 se čak nisu turdili ni da apdejtuju na podverzije posle 7.0, G3 je dobio 6.0.1.
Ok, hvala. :)

Onda necu uzimati g5+. Meni je to neodgovorno od firme pogotovo kakva je Lenovo.
 
Moto G4 je dolazio sa Androidom 6.0, a sada je na 7.0 sto znaci da dobija update.Ja koliko sam cuo Moto telefoni ce imati odlicnu podrsku ali da nenagadjamo vreme ce pokazati.
 
Onda necu uzimati g5+. Meni je to neodgovorno od firme pogotovo kakva je Lenovo.

Uopšte ne branim Lenovo, ali bojim se da ni drugi nisu mnogo bolji - šta više, ima primetno gorih kada su mid- i low-range telefoni u pitanju...
 
ali bojim se da ni drugi nisu mnogo bolji

Tužno, ali istinito. Meni je samo bez veze kod Lenova što prave light modifikaciju Androida i ne bi im bio veliki problem da je prilagode novoj verziji OS-a. Pretpostavljam da su sračunali da im finansijski više šteti nego koristi.
 
Nisam hteo da navodim nikoga konkretno, ali recimo da si dobar decko. :D
Sent from a fantastic Lumia 950 XL
 
Moto G4 je dolazio sa Androidom 6.0, a sada je na 7.0 sto znaci da dobija update.Ja koliko sam cuo Moto telefoni ce imati odlicnu podrsku ali da nenagadjamo vreme ce pokazati.

Ok, u pravu si da niko ne zna da li ce za neki model biti podrske i koliko dugo sem proizvodjaca.

Nisam hteo da navodim nikoga konkretno, ali recimo da si dobar decko. :D
Sent from a fantastic Lumia 950 XL

Hvala, hvala. Takodje. :D Pitam za nadogradnje, jer imam Alcatel Idol X sa 4.2.2 koji nije dobio ni jednu nadogradnju za cetri godine. Pa sam sam ubacio Kitkat 4.4.2. kad sam video da nema leba od proizvodjaca. Mada mislim da vise tako proizvodjaci ne rade.
 
Moto G4 je dolazio sa Androidom 6.0, a sada je na 7.0 sto znaci da dobija update.Ja koliko sam cuo Moto telefoni ce imati odlicnu podrsku ali da nenagadjamo vreme ce pokazati.

Laguješ jedno četiri godine, najava da će Moto dobijati redovan apdejt je iz vremena Google-a. Od kad ju je kupio Lenovo, situacija je kao što je opisano u gornjem postu.

Fin tekst iz 2016. na temu Lenova i Motorole - https://www.xda-developers.com/motorola-and-updates-how-the-oem-plays-up-on-planned-obsolescence
 
Ok, opet ponavljam vreme ce pokazati.Lenovo po meni ima bolju podrsku od mnogih, a za motorolu koja se vraca koliko sam citao sa puni, imenom:) verujem da ce biti jos bolja podrska.
@Mironiko gde je Moto Z vidim u potpisu nesto drugo:)

Sent from my iPad using Tapatalk HD
 
Poslednja izmena:
Moto Z kod devojke. Nisam ga mogao prodati, a moj avanturisticki smartfon-duh je prizeljkivao promene. :D

Ostali su i modovi i sve kod nje, pa planiram da uzmem Moto Z2 u jednom trenutku. :)
Sent from a fantastic Lumia 950 XL
 
Jedan kratki review Motorole Moto G5 Plus. Naime, posle upoređivanja trenutnih flegšipova, došao sam do zaključka da ni jedan nije vredan para meni lično, pa sam rešio da uzmem nešto jeftino do nečeg boljeg (verovatno Pixel 2). Prethodni telefon mi je bio One M8, a zadnjih nekoliko meseci iPhone 6.
Dizajn se po meni, za ovu klasu, odličan. Metalna leđa i okvir, malo veći bezeli po 2017. standardima, mada je to subjektivno. Odmah ovde moram da kažem da je fingerprint/touchpad sjajno rešenje, kao i vrlo praktično. Onscreen buttons je prvo što sam isključio.
Softver je skoro pa stock Android, uz nekoliko korisnih Moto dodataka. Fluidno, brzo, bez ikakvih lagova. Baterija je sasvim solidna, S625 je očigledno pun pogodak - jedan dan bez problema. Brzo punjenje je takođe prisutno.
Kamera je na papiru odlična, međutim u praksi - nije vredna pomena. Po svim aspektima loše, čak i u odnosu na M8, iPhone je već mnogo kvalitetniji. Mora to mnogo bolje sa datim hardverom.

Sve u svemu, odličan telefon, ako zanemarimo kameru. Dobar odnos uloženo-dobijeno, definitivno. I definitivno osveženje posle ograničenog iOS-a (subjektivno).
 
Jedan kratki review Motorole Moto G5 Plus. Naime, posle upoređivanja trenutnih flegšipova, došao sam do zaključka da ni jedan nije vredan para meni lično, pa sam rešio da uzmem nešto jeftino do nečeg boljeg (verovatno Pixel 2). Prethodni telefon mi je bio One M8, a zadnjih nekoliko meseci iPhone 6.
Dizajn se po meni, za ovu klasu, odličan. Metalna leđa i okvir, malo veći bezeli po 2017. standardima, mada je to subjektivno. Odmah ovde moram da kažem da je fingerprint/touchpad sjajno rešenje, kao i vrlo praktično. Onscreen buttons je prvo što sam isključio.
Softver je skoro pa stock Android, uz nekoliko korisnih Moto dodataka. Fluidno, brzo, bez ikakvih lagova. Baterija je sasvim solidna, S625 je očigledno pun pogodak - jedan dan bez problema. Brzo punjenje je takođe prisutno.
Kamera je na papiru odlična, međutim u praksi - nije vredna pomena. Po svim aspektima loše, čak i u odnosu na M8, iPhone je već mnogo kvalitetniji. Mora to mnogo bolje sa datim hardverom.

Sve u svemu, odličan telefon, ako zanemarimo kameru. Dobar odnos uloženo-dobijeno, definitivno. I definitivno osveženje posle ograničenog iOS-a (subjektivno).

Hvala za info za ovaj telefon koji sam i ja razmatrao da uzmem jedno vreme. Na yt ima puno klipova da je best buy, king budget do 300e. Brzi od Huawei p10 lite.Cudi me da je kamera toliko losa. Indijci kazu da u toj klasi nema boljeg moba i kamere, cak je bolja kamera od Huawei p10 lite. I meni se vise svidjaju slike na g5+ od p10lite na klipovima.
 
Slazem se sa korisnikom @nikolaq45, skoro puna tri meseca koristim ovaj telefon i definitivno je kamera najslabija karika, a to je cini mi se posledica ne loseg senzora vec namerno softverski osakacena da ne bi bila konkurencija skupljim modelima. Ali zato sistem radi besprekorno, 3 meseca bez da stucne, ali bukvalno, sd625 radi posao fenomenalno, prosto covek zaboravi na sve one sitne problemcice koji su bili neminovni kroz razvitak androida. Neverovatna pouzdanost i fluidnost.

@Nista, moje iskustvo je, da je kamera vrlo nepredvidiva, u smislu da nekad ispadnu stvarno super fotke, a nekad pomislim da je potato kamera. Narocito su lose slike kada se kamera kosristi kroz chat aplikacije, facebook, instagram direct.... puno puta umesto da slikam whatsapp camerom, ja slikam stock kamerom pa onda sharujem, jer ispada katastrofa. Sa druge strane ima puno podesavanja u okviru kamere, kao neki "profi mod", ali se ja ne razumem pa mi sve stoji na difoltu.

Sto se tice apdejta, do sada je bio samo jedan od 60 megabajta, odnosi se na sekjuriti pec, koji je sada may 2017.
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa korisnikom @nikolaq45, skoro puna tri meseca koristim ovaj telefon i definitivno je kamera najslabija karika, a to je cini mi se posledica ne loseg senzora vec namerno softverski osakacena da ne bi bila konkurencija skupljim modelima. Ali zato sistem radi besprekorno, 3 meseca bez da stucne, ali bukvalno, sd625 radi posao fenomenalno, prosto covek zaboravi na sve one sitne problemcice koji su bili neminovni kroz razvitak androida. Neverovatna pouzdanost i fluidnost.

@Nista, moje iskustvo je, da je kamera vrlo nepredvidiva, u smislu da nekad ispadnu stvarno super fotke, a nekad pomislim da je potato kamera. Narocito su lose slike kada se kamera kosristi kroz chat aplikacije, facebook, instagram direct.... puno puta umesto da slikam whatsapp camerom, ja slikam stock kamerom pa onda sharujem, jer ispada katastrofa. Sa druge strane ima puno podesavanja u okviru kamere, kao neki "profi mod", ali se ja ne razumem pa mi sve stoji na difoltu.

Sto se tice apdejta, do sada je bio samo jedan od 60 megabajta, odnosi se na sekjuriti pec, koji je sada may 2017.
Ok, hvala. :)
 
Narocito su lose slike kada se kamera kosristi kroz chat aplikacije, facebook, instagram direct.... puno puta umesto da slikam whatsapp camerom, ja slikam stock kamerom pa onda sharujem, jer ispada katastrofa.

Mislim da je to više do app, i meni na iP 6s isto ispadnu haos slike kad uslikam direktno iz aplikacije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako da upalim notifikacionu lampicu znam da telefon ima lampicu ali je meni iskljucena?
 
Hoce li taj oreo, aman? :D
 
Telenorov update, ili peske?
Msm, i ja sam stavio peske, al' da znam izaso li je :D
 
Nazad
Vrh Dno