Šta je novo?

Huawei Honor 8 Lite

Je moguce da sistem sa programima na ovom telefonu iznosi oko 10gb , i malo vise? ☺️ Uzeh danas u telenoru,odlican inace za sad,samo me ovo malo buni,pri prvom paljenju,imao sam sam oko 5gb free ( 16gb ukupno) ..
 
Probaj nesto da obrises,neke aplikacije.Mozda ima i nekih slika ili videa unapred ubacenih.
 
Cini mi se da jeste, posto sam gledao kod devojke na njenom. Ne moze mnogo aplikacija da se brise, a i one koje mogu nece nesto znacajno prostora osloboditi.
 
Je moguce da sistem sa programima na ovom telefonu iznosi oko 10gb , i malo vise? ☺️ Uzeh danas u telenoru,odlican inace za sad,samo me ovo malo buni,pri prvom paljenju,imao sam sam oko 5gb free ( 16gb ukupno) ..

Jeste, malo ima slobodne memorije bez obzira sto je 16GB. Ja sam resio problem tako sto sam ubacio SD i u opcijama prebacis SD kao glavno skladiste. Posle sve aplikacije idu na SD.
 
Jeste, malo ima slobodne memorije bez obzira sto je 16GB. Ja sam resio problem tako sto sam ubacio SD i u opcijama prebacis SD kao glavno skladiste. Posle sve aplikacije idu na SD.

Dobro kad vec moze to bez rootovanja,onda nije strasno :) .
 
Nemozes aplikacije da prebacujes u apps pa storage i klasicno da premestis na sd. Ali ja sam bar tako uradio i sad sve instalirana sd.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Ubacih neku od 16gb ,zavrsavace poso,u svakom slucaju ne moze biti gore :) .Nego koju staklenu foliju koristiti? Imal neka zakrivljena,da ide do kraja? Stavih neku obicnu,nije losa,al vise bih voleo da nadjem preko celog ekrana,ako ima uopste..
 
Jutros odoh slucajno u update sekciju,kad vidim ima neki update.Security patch od 5.avg.,tezak 498 mb ..
 
Bio sam u fazonu da uzmem Honor 8 Lite, ali sam se smorio kada sam video kako puno ekran skuplja otiske prstiju. Staklo vrlo brzo postane masno od otisaka, kao da ne postoji zaštitni premaz. Takođe, kad prevlačim prstom preko ekrana, staklo pruža otpor, nije dovoljno "glatko" da tako kažem. Pretpostavaljam da stavljanje neke zaštitne folije preko ekrana rešava ove probleme, ali mogli su krastavac likovi iz Huaweia to fabrički da srede.
 
Nisam ga koristio bez folije,pa ne bih znao.Prvo je bila ona obicna folija sto dolazi sa telefonom,a onda sam stavio staklenu.Sa folijama preko,nema niti jednog navedenog problema.Ja sam se vec dovoljno puta opeko sa lomljenjem displeya na nekim prethodnim telefonima,da sam resio da ne rizikujem nikad vise :)
 
Normalno koriscenje,preko 4 sota a jos 49% baterije :).Nije uvek bilo ovako,ali prosek je oko 7, 7:30 sota ,ovih nedelju dana od kako imam telefon,sto je dosta dobro . Generalno sam prezadovoljan sa telefonom.Fali mi memorije( mada imam karticu memorijsku),i brzo punjenje ( usb c ,da se nadje ponekad ) . I fali mi da ga nosim bez futrole jer prelepo izgleda,al ne smem vise da rizikujem.Previse puta sam se okliznuo sa prethodnim telefonima :) .
67e295bae5e83a9e4419367bd9921cc7.jpg
d4877ee35579de8d02ee884f101090d8.jpg
2675a3ec4be37cb6abffd9f5ae39c613.jpg
db3096918ed2be054b9ec3557514c089.jpg


Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Čuo sam da posle 4,5 meseca telefon krece da laguje,da li je to istina plz ako moze neki brz odgovor
 
Nije istina. Kod mene je od jula i jos nijednom nije počeo da "baguje".
 
Nemam nikakav lag, evo jos malo pola godine ga imam. Nijednom nisam radio factory reset, nema potrebe.
 
Čuo sam da posle 4,5 meseca telefon krece da laguje,da li je to istina plz ako moze neki brz odgovor
To sam cuo da se desava samo ljudima (devojkama) koje ne znaju da raspored ikonica moze da se menja, nebitno koji telefon..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Odradio sam rebrand sa PRA-AL00(kineski) na PRA-TL10(ruski) i vidim da nijedan update nije stigao od avgusta. Nema ni oktobarskog ni novembarskog azuriranja, dok je na PRA-AL00 sve peglano na 2 meseca razlike.
 
Moj je PRA-LA1 i nijedan update još od maja. Ali bar radi stabilno. Verzija softvera je C185B165.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moj je PRA-LA1 i nijedan update još od maja. Ali bar radi stabilno. Verzija softvera je C185B165.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk

Sada sam bas proverio preko firmware findera, u pravu si. Nista od maja-pocetka juna za tvoju verziju.
Ne znam sta se desava. Trebali bismo da dobijemo barem sigurnosne ispravke za prethodni period.
Mozda ce biti u januaru neko azuriranje i nakon toga Android 8.0
 
Nadam se. Dobra stvari je što sistem dobro radi i nikakvo ažuriranje nije poremetilo ništa.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Nakon skoro 24h testiranja pra-tl10 verzije softvera, moga da zaključim da mi baterija "curi" kao blesava. Na svakih sat vremena skine po 2% u stanju mirovanja. Cim krenem nešto ozbiljnije da radim duplo brze se troši.
Očigledno da postoji neki problem sa ovom verzijom.
 
Kako je dobra kamera na ovom telefonu u daylight ulsovima. Ovako ne slikaju ni pojedini flegsipovi. Za tel od 200 e stvarno extra.






Sent from my Honor 8 Lite using Tapatalk
 
Slažem se, potpuno. Mada sad ce za 200 eur. biti konkurencija i Honor 9 lite, koji je izasao pre par dana.
 
Brutalna baterija
celo vreme na mobile data

7d72a77cae66d7d44c85aeb2851d98ba.jpg
cc08d58558947bfbba8687e469062a2f.jpg
4158c00aff040021dcde1b63ba781301.jpg
34b66801665a3297e0cfa49c3348fac2.jpg
5530fd0332c6026f9c1e15dfc29f6d2f.jpg


Sent from my Honor 8 Lite using Tapatalk
 
Jel ima nekih bitnijih razlika ovog telefona i P10 lite sem u internoj memoriji i malo vise RAM-a?:) kako su se pokazali u radu?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Jos jedna razlika je da p10l podrzava fast charging,mada ovde je jedan clan pisao da je uspeo da ima brzo punjenje i na h8l.Lepo rade obzirom da su midrange klasa,solidno sasvim.
 
Jos jedna razlika je da p10l podrzava fast charging,mada ovde je jedan clan pisao da je uspeo da ima brzo punjenje i na h8l.Lepo rade obzirom da su midrange klasa,solidno sasvim.
Hvala :) Vidim da ima i dual band wifi sto mi dosta znaci obzirom da sam u zgradi i 2g wifi je uzasan, ima 30 mreza :) supruga ima honor 8 lite i sasvim solidno radi. Ako p10 lite radi isto i ima ovih par stvarcica boljih onda je super.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Jel ima nekih bitnijih razlika ovog telefona i P10 lite sem u internoj memoriji i malo vise RAM-a?:) kako su se pokazali u radu?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Jos jedna razlika je da p10l podrzava fast charging,mada ovde je jedan clan pisao da je uspeo da ima brzo punjenje i na h8l.Lepo rade obzirom da su midrange klasa,solidno sasvim.
Da, ja sam pisao u vezi brzog punjenja. Telefon ga podržava, ali dolazi sa "sporim" punjačem.
P10 Lite ima za nijansu bolji ekran tj. realnije boje.
Mada, trebalo bi sačekati Honor 9 Lite koji bi uskoro trebalo da krene da se prodaje. Ako ne može da se čeka onda P10 Lite.
 
Ima li nekih informacija za neki update ili barem neku zakrpu na v7 ako je Oreo daleko? Imam PRA-LX1, PRA-LX1C4332B175, emui 5.0, v7.0.

Posle pola godine koriscenja sve je ok, kamera, brzina, boje slika i ekrana. Jedino neko azuriranje sam dobio posle mesec-mesec i po, Jedino sto zakoci u radu ponekad je fb, instagram, tviter. Instagram najcesce zablokira.
 
Nazad
Vrh Dno