Šta je novo?

Huawei Honor 8 Lite

Obično update prođe dobro ali se nekad desi da nešto pobrljavi. Zato nije loše da se odradi hard reset kada se prelazi sa jedne verzije Androida na drugu.
Recimo, meni je seckalo prilikom promene ekrana i skrolovanja. Odradio sam hard reset i sve proradilo kako treba. Nisam odmah kukako kako Huawei nema pojma šta radi i da ljudi ne treba da rade update. Valjda me iskustvo sa Windows 10 naučilo da reset obično rešava probleme kad nešto ne radi dobro. [emoji28]
Opet, kada se čita o problemima korisnika treba analizirati njihova iskustva: da li su instalirali zvaničnu verziju ili preko nezvaničnih alata tipa Firmware Finder, Hwota i sl., da li su radili hard reset nakon update-a, da li su promenili navike u korišćenju između dva testiranja, koja su im bila očekivanja sa novom verzijom i slično.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Naravno. Uvek radim HR, zato me i mrzi da sad apdejtujem ovu "zakrpu" od 102 MB. :)
Rade i drugi korisnici HR, ali svejedno ažuriranje softvera im je uništilo bateriju. Nije do korisnika, nego do telefona. Evo navešću neke modele koji su imali strahovit problem sa baterijom nakon ažuriranja novog softvera (HTC 10, Galaxy S7, i većina ajfona, dakle sve vrlo popularni i voljeni modeli; korisnici ajfona nisu čak mogli ni da biraju da li žele ili ne žele ažuriranje, njima ide automatski; na androidu možeš da ne ažuriraš dokle god želiš).
 
Pa ne moraš HR posle svake zakrpe već samo ako telefon počne loše da radi.
Inače, nije pravilo već retki izuzetak da neki update izazove battery drain. I to nema veze sa snagom ili cenom telefona. Jednostavno se provuče prilikom internog testiranja zakrpe, niko ne primeti.
Imao sam tu sreću do sada da nisam imao battery drain posle instaliranja zakrpa.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sve pohvale i od mene za oreo dosli su posle orea jos neki manji upd 1 ili 2 ne znam tacno.

Pao mi je, pukao je pozadi. Gde mogu naci nesto naj pribliznije originalnim ledjima? Hvala Poz

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Pa ne moraš HR posle svake zakrpe već samo ako telefon počne loše da radi.
Ok, uradila update bez HR i sve je OK. :) thx.

Sve pohvale i od mene za oreo dosli su posle orea jos neki manji upd 1 ili 2 ne znam tacno.
Pao mi je, pukao je pozadi. Gde mogu naci nesto naj pribliznije originalnim ledjima? Hvala Poz
Baš mi je žao... pa pitaj u huawei store-u, oni imaju sigurno, samo koliko košta...
Takođe pohvale za update (već hvalila) i za ovu zakrpu ili šta li je... sve Ok.
 
Zadnje staklo bi trebalo da ima po servisima. Ne znam koliko košta.
Moj direktor priklještio ovaj fon gepekom kola. Polomio, ekran, zadnje staklo i iskrivio okvir. Njegov rođak koji ima servis mu tražio 40€ za delove, posao gratis. Odustali su od popravke jer nisu mogli dobro da isprave okvir.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Narucio sam sa alija staklena ledja 5 eura i kuciste celo novo 9 eura. Tj middle frame housing. Kazu da slova na ledjima nisu stampana bar sam tako zakljucio iz komentara

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Jel dobio neko ovaj novi upd? Opet neka sigurosna zakrpa..
d4b389784ad0f34d0f91b4e49bd2e8f8.jpg


Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Na C185 još uvek nema te zakrpe. Trenutno aktuelna 363 od pre mesec dana, avgustovska.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Hoce li ovaj telefon dobiti novi emui? Msm da je 9 u pitanju..?

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Ne verujem. Modeli ove klase dobijaju samo jedan veći upgrade a mi smo već dobili Oreo.
Vidim da su počeli da testiraju GPUTurbo tako da to može da stigne oko nove godine.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Znaci imacemo bar gpu turbo. Pa dobro sta sad.. Inace hocu da ga menjam za nesto sto ima brzo punjenje. I taman dok je jos u dugackoj garanciji.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
GPUTurbo će značiti ako aplikacije, igre i lančeri dodaju podršku za to. U suprotnom nećemo videti efekat. Ali, neka oni nama dodaju podršku pa ćemo da vidimo.
Meni na ovom telefonu nedostaju dve stvari: još 16GB memorije i brzo punjenje. Nijedno nije deal breaker obzirom kakve sam performanse dobio za 185€ pre više od godinu dana. Za P10 Lite sa 32GB memorije sam trebao da doplatim još 45€. MicroSD od 16GB je bila manje od 10€ tako da ne, hvala.
E, da. Ako neko hoće da mu telefon deluje malo brže u Developer options treba da postavi sve vezano za animacije na 0.5x.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Jel stigo jos nekome? Ja sam iz jagodine uzet u vipu ovde u gradu..
e8da4dc5374d1e9ee661df002f32ae79.jpg


Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
@ilidan molio sam u vipu da nabave 4GB i 32GB verziju, ma jok samo ovaj 3gb 16gb. Nisam imao puno izbora

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Mislim da je verzija 4/32GB samo za kinesko tržište. U suštini, 3GB RAM je dovoljno ali 16GB interne baš i nije. Tako da mi je to, kao i brzo punjenje jedini kao nedostatak. Kažem "kao" jer delimično sam rešio oba problema. Za proširenje memorije SD kartica a telefon uvek dopunjavam svakog dana nezavisno od toga koliko sam potrošio bateriju i to kad dođem s posla. Dok ručam i popijem kafu baterija se dopunu do 80-90%. I tako svaki dan.
Nisam dobio GPUTurbo još uvek jer je moj model C185. Update mi obično stiže 20-og u mesecu tako da ćemo videti tek oko 20-og decembra.
Javi ima li kakvih ušteda baterije sa GPUTurbo.
 
Kako da testiram to, kako sam gledao po neti samo 2 igrice ga podrzavaju. Pozz

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Nisam mislio na igre. Bilo je priče da će i lančer da dobije podršku za GPUTurbo. Mislio sam ovako, u svakodnevnom radu da li ima neke razlike u trajanju baterije.
Na telefonu baš i ne igram igre a skoro nijedna aplikacija ne koristi mnogo grafički čip pa je pitanje koliko je ta opcija bitna u svakodnevnom radu.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Radio sm HR i sada nema slike kada pozivam i primam pozive... Šta da radim? Podešavao sam da prikazuje kontakte jedino sa e-mail naloga.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
3GB RAM je dovoljno ali 16GB interne baš i nije. Za proširenje memorije SD kartica
Mogu li da stanu svi FB, Instagram, Viber, Skype, WhatsUp?
Koja se velicina SD isplati? Mogu li app i photo na SD?

Nije loše da se odradi hard reset kada se prelazi sa jedne verzije Androida na drugu.
Sta radi hard reset? Izbrise sve podatke sa telefona i vrati na fabricko stanje kad je kupljen telefon - ili do poslednjeg update?

Inace, kako se vodi ovaj telefon? Kao Huawei P8 Lite (2017) PRA-LA1?

Mogu li se nezavisno imati FB, Viber accounti sa dva broja?
 
Poslednja izmena:
Mogu li da stanu svi FB, Instagram, Viber, Skype, WhatsUp?
Koja se velicina SD isplati? Mogu li app i photo na SD?

Osnovne aplikacije koje si naveo staju u internu memoriju bez problema. I još poneka. Same aplikacije ne mogu na SD karticu ali pojedine aplikacije mogu da čuvaju podatke na SD kartici. Recimo, Sygic i Here Maps mogu da čuvaju mape na SD kartici dok su same aplikacije u internoj memoriji. Igrice takođe mogu da čuvaju svoje podatke na SD kartici dok su same igrice instalirane u internoj memoriji. Takav je recimo slučaj sa World of Tanks Blitz.
Slike i video bez problema idu na SD karticu, samo je potrebno to odabrati u podešavanjima.
Veličina SD kartice zavisi od tvojih potreba i šta želiš da čuvaš na njoj. Ako nisi zahtevan i 16GB je sasvim dovoljo. Ako snimaš dosta video klipova i slikaš slike onda minimum 32 a poželjno 64GB ili čak više.
Sta radi hard reset? Izbrise sve podatke sa telefona i vrati na fabricko stanje kad je kupljen telefon - ili do poslednjeg update?

Inace, kako se vodi ovaj telefon? Kao Huawei P8 Lite (2017) PRA-LA1?

Mogu li se nezavisno imati FB, Viber accounti sa dva broja?
Hard reset briše sve iz telefona ali zadržava poslednji update. Znači, ne vraća sam sistem iz vremena kad je kupljen telefon.
Honor 8 Lite postoji i po ovom nazivu ali i kao P8 Lite 2017, u zavisnosti od tržišta za koje je namenjen.
Izvrno, ne možeš imati nezavisno 2 FB ili Viber naloga jer sistem na ovom telefonu to ne podržava. Mada, neki noviji Huawei/Honor modeli imaju ovu opciju. Na Honor 8 Lite ti treba aplikacija Paralell Space za tako nešto.
 
@ilidan HVALA VELIKO na detaljnom odgovoru i tvom vremenu. :)
Sad mi je sve mnogo jasnije.
 
Moze neke preporuke za osnovno podesavanje (prvi setup telefona)?

1. Treba li izbrisati neki bloatware? Prostor je mnogo mali, 16GG, od toga slobodno svega 7.5GB.

2. Ima li nesto da posebno trosi bateriju, da nije esecijalno?

3. Postoji li shortcut za paljenje/gasenje ekrana? Dupli dodir na ekran ili slicno? Zar ne bi citac otiska trebao da ukljuci ekran cak i ako nije aktiviran?
 
1. Izbriši ono što ti ne treba.
2. Ništa posebno.
3. Postoji vidžet za gašenje. Imam ga izbačen na početni ekran. Ali telefon ne podržava doube tap.
Senzor otiska prsta pali ekran samo kad dodaš otisak prsta. Ovako ne.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Jel neko dobio update na Android 9 Pie? Jel ga ima uopste? Gledao liste telefona koji su ga dobili i ovaj nema. A mob je iz 2017. kao i drugi telefoni koji su dobili Pie iz te godine.
 
Nazad
Vrh Dno