Šta je novo?

Huawei Honor 8 Lite

Screenshot_20180714-115640.jpg
Stigao sinoć, veličina oko 2.5GB.
Na prvi pogled, za mene, drastičnih izmena nema.
Storage oslobođen za oko 2GB, manji firmware.
Dodat desni ekran u home screenu tipa news and interests poput HTCa, doduše možda je postojao i ranije a ja ga disablovao, ne sećam se.
Fingerprint može da se koristi kao slider-kursor u nekim aplikacijama.
Ovo jre na prvi pogled...

Da ne zaboravim,provider je Vip ako nekome znači
 
Poslednja izmena:
Stigao :)
dacee4a3607cd861a253865c91c50873.jpg


Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Stigo. Telefon uzet u telenoru

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Stigao je update i kod mene i doneo mi ovu novost koju još nisam skontao kako da promenim, pa rekoh da pitam ovde da li se to još nekom desilo. Naime u notification baru mi se promenila boja iza nečega ako je to aktivno, pre je bilo plavo, a sada je neka odvratna boja koju ja iskreno jedva i skontam. Zanima me da li neko ima ideju kako to da promenim, probao sam da dodam neke druge teme, ali to ostane isto :/ Biće vam jasnije na slikama ispod

Ovo je nakon update:
1.png

A ovo je kako je nekada bilo:
2.png
 
Dobio sam Oreo. Zadovoljan sam, drugačiji je i lakši sistem.

Jel ima neko problem da neće na Twitteru da radi tastatura? To se dešava i na nekim drugim tastaturama koje sam ubacio.

Problem traje mesec dana od prošle verzije, a ni O, ni update SwiftKey tastature nije ga rešio.
 
Evo mala pomoć od mene za sve one koji su nestrpljivi (kao i ja) kada će dobiti nadogradnju na oreo. Dakle, postupak je sledeći i provereno radi. Skinete aplikaciju huawei firmware finder. Unesete model telefona (pra-lx1c432). Sad krenete redom da proveravate fullOTA-MF verzije. Kliknete na verziju, potom na check firmware access, pa check availability. Tu dopustite da proveri pomoću IMEI-a dostupnost verzije. Kada nađete verziju koja je odobrena za instalaciju, idete na ok pa na get an update through DNS, pa na auto metodu. Pokrenuće se DNS servis. Onda izađete iz HFF, pokrenete ažuriranje telefona on odmah prijavljuje tu verziju. Ne pokrećete ažuriranje, nego isključite dns (spustite odozgo meni sa satom i obaveštenjima). Sad pokrenete preuzimanje nadogradnje. Potom sledi restart, ažuriranje i provera mogućnosti oreo verzije.

@aurum - inače meni je boja u notifikacionom baru ostala kakva je i bila.
 
Poslednja izmena:
To ti vazi ako update nejde preko provajdera. To jest ako nemas na ugovor telefon.

Edit: sto se tice boja, to zamenis sa drugom temom. Uvek se dalo to zameniti, nadjes temu koja ima drugaciju boju. A imas i huawei app gde ti sam sebi pravis temu.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam telefon uzeo u VIP-u i posle menjanja ploče nije hteo da odradi niti jedno ažuriranje. Preko HiSuite sam odradio sa b172 prvo na b202, pa na b210. Dalje je prijavljivalo da nema nadogradnje.
Ovim postupkom sam odradio.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Imate DarkAOSP by Hamzio7 temu na Play Store, definitivno najbolja tema koju sam koristio na Huawei.

Nije besplatna, kosta oko dolar ja mislim, ali vredi. PureAOSP(bela, ne dark) by Hamzio7 je besplatna, ko voli svetle teme.
 
Evo mala pomoć od mene za sve one koji su nestrpljivi (kao i ja) kada će dobiti nadogradnju na oreo. Dakle, postupak je sledeći i provereno radi. Skinete aplikaciju huawei firmware finder. Unesete model telefona (pra-lx1c432). Sad krenete redom da proveravate fullOTA-MF verzije. Kliknete na verziju, potom na check firmware access, pa check availability. Tu dopustite da proveri pomoću IMEI-a dostupnost verzije. Kada nađete verziju koja je odobrena za instalaciju, idete na ok pa na get an update through DNS, pa na auto metodu. Pokrenuće se DNS servis. Onda izađete iz HFF, pokrenete ažuriranje telefona on odmah prijavljuje tu verziju. Ne pokrećete ažuriranje, nego isključite dns (spustite odozgo meni sa satom i obaveštenjima). Sad pokrenete preuzimanje nadogradnje. Potom sledi restart, ažuriranje i provera mogućnosti oreo verzije.

@aurum - inače meni je boja u notifikacionom baru ostala kakva je i bila.
Ja probao na PRA-LA1C185B220. Ne funkcioniše. Telefon nije preko operatera. FF pokaže da je update odobren, pokrene DNS server odem u Sistem update i kaže da nema ništa. Probao sam i preko in-app proxy, ista priča.
Inače, FF izbaci ovo pre neko što pokrene bilo koji način ažuriranja.
Ispada da je Huawei nešto menjao i da ne funkcioniše na najnovijim verzijama softvera.
e4f4df0b9726b163e5590c5c7bbc8016.jpg


Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Ja sam već mesec i malo više vasnik Mi A 1 telefona jer nisam više mogao da čekam. Ništa nisam izgubio, a pritom svašta dobio.
Brži telefon, brže punjenje, veoma dobar tvuk što na zvučnik, što na slušalice.
Dobih i brze nadogradnje i čist Android. Veoma jak development puno romova.
Za sada sam na stock njegovom. Baterija nije loša, ali je lošija malo.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Stigao update na Oreo. Nešto mi je seckao fon pa sam mu odradio reset. Za sad dobro radi. Videćemo nadalje.
25f2ebe51cc31cf4406d1c7367076cb3.jpg


Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Pustio sam malo Antutu 7. Rezultat na Oreo je skoro 84000. Mislim da je na Nugat bilo oko 75000.
9159c6225639ebb87066739fb99aed6d.jpg

Po rezultatima bih rekao da telefon ima odličan procesor i očajnu grafičku!

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Posle par dana korištenja, manje više slično kao na nougat. Malo vizuelnih izmena, ikonice, settings meni malo drugačiji, dodat onaj Google bar levo, il kako se vec zove. Brzina manje vise ista ili veoma slična ko ranije. Baterija, nisam siguran, il je ista, il za nijansu slabija, al nista bitno. Drugo ne znam sta bih izdvojio, verovatno nista. Mada opet, bitno da je oreo stigo. U svakom slučaju, oni koji se nesto neckaju da instaliravaju, nemaju razloga za brigu. Nista im pokvarit neće, manje više ista stvar kao prethodni Android..

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Posle par dana na Oreo telefon fino radi. Ne primećujem da radi ni brže ali ni sporije jer je i na Nugat-u dobro radio.
Ima malo više prostora jer je ROM manji. Vizuelno je malo drugačije a podešavanja su drugačije grupisana. Uglavnom, zadovoljan sam.
Eh, da. Ne mogu da deinstaliram Swiftkey pošto koristim GBoard. Koje, čini mi se nije bilo posle HR pa sam morao da je instaliram sa Google Play.
I da, još jedan benčmark, Antutu 6 ovaj put. Rezultat je 62877. Na Nugat-u je bilo oko 54000-55000.
f8226b7984f98078f2520adbefc23e8b.jpg


Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Posle par dana na Oreo telefon fino radi. Ne primećujem da radi ni brže ali ni sporije jer je i na Nugat-u dobro radio.
Ima malo više prostora jer je ROM manji. Vizuelno je malo drugačije a podešavanja su drugačije grupisana. Uglavnom, zadovoljan sam.
Eh, da. Ne mogu da deinstaliram Swiftkey pošto koristim GBoard. Koje, čini mi se nije bilo posle HR pa sam morao da je instaliram sa Google Play.
I da, još jedan benčmark, Antutu 6 ovaj put. Rezultat je 62877. Na Nugat-u je bilo oko 54000-55000.
f8226b7984f98078f2520adbefc23e8b.jpg


Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
Ja koristim swift. Baš je cool.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Sitna mi slova jer koristim naš raspored. Zato mi bolji GBoard

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Sitna mi slova jer koristim naš raspored. Zato mi bolji GBoard

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
Pa dobro jesu malo sitnija čak i na ovoj najvećoj.
Nekad nešto se promaši možda ali mi je brža generalno. Nemam eto problema sa našim slovima.
Swift i G board i jesu naj popularnije.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Zar niko nije primetio da od sada tel može da otvori dve aplikacije u isto vreme? Na polovini displeja na pr. gleda se youtube a ispod recimo pišete poruke. Ne znam kako se funkcija zove.
 
To je moglo i ranije. Sredili su kameru, sve pohvale sada se mnogo brže uključuje ne znam da li je poboljšan kvalitet ali ok. Bolje radi telefon i ima više mesta :)

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
To je moglo i ranije. Sredili su kameru, sve pohvale sada se mnogo brže uključuje ne znam da li je poboljšan kvalitet ali ok. Bolje radi telefon i ima više mesta :)

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
Možda ima, ali sramota da ne ubace, odnosno da izbace mogućnost da SD kartica i interna budu jedno.
Treba Google da zabrani da se određene opcije uklanjaju iz koda. Stock Android zakon ili lepo napravite da pola memorije ne zauzme sistem.

Послато са Mi A1 @Stock
 
U subotu uveče sam napunio bateriju do kraja jer su najavili iz EPS-a da u nedelju ceo dan neće biti struje zbog radova na trafo stanici. Do nedelje ujutru baterija je spala na 95%.
U toku dana sam koristio telefon za slušanje muzike i surfovanje netom preko LTE/3G. Do 22h napravio sam 6:07 sati SOT i ostalo mi je još 30% baterije!
Znači, izgurala bi baterija i preko 8 sati SOT-a. Odlično traje na Oreo.[emoji3]
23fcd08217f7d497c36125deeb711290.jpg


Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dobra je bila i na prošlom, tj.ja nisam primetio niti da traje duže, niti kraće na oreo..
 
Da se pridružim pohvalama u vezi updatea na Oreo. U početku sam bila skeptična zato što sam čula mnogo priča tj. problema ljudi sa drugim modelima telefona i to telefona sa mnogo jačim specifikacijama od ovoga, međutim izgleda da je ovde Huawei uradio odličnu stvar.
Kamera je fenomenalna, opasno dobro je poboljšana u odnosu na Android 7; na fonu je sve nekako brže, fluidnije, telefon prosto leti. Meni je baterija i pre ovog apdejta bila odlična (zato što ne koristim ovaj telefon, držim ga kao rezervni), tako da mi je i sada odlična, SOT do 7h ladno (kao i kod @ilidan-a). Vidim da ima neki novi update od 102 mb, nisam još apdejtovala (verzija 8.0.0.364). Vi?
Jednom rečju, telefon je bio dobar, a posle update na Oreo je još bolji.
Do te mere je sad dobar, da sam se prvo razmišljala da ga prodam zato što mi stoji bezveze kao rezervni (koristim drugi), a sada se već premišljam da ga ostavim sebi, jer ovako dobar telefon pa ovakvoj ceni, teško može da se nađe.
 
Instalirao sam zadnji update i sve radi kako treba.
Uglavnom se žale na P10 Lite. Ali mislim da preteruju jer se uglavnom žale oni koji su forsirali update preko nezvaničnih kanala. Nisu čekali zvanični Over-the-air update.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Ok. Ja čekam prvo da čujem od vas kakav je update. :D
Nisam mislila na P10 lite kad sam pomenula probleme sa apdejtom softvera, ali eto i to da znam. Mislila sam na mnogo jače mašine, gde je apdejt uništio bateriju (ne bih sad da navodim koji su to modeli, ima ih baš dosta i to veoma voljenih i popularnih), pa sam zbog toga izbegavala apdejt i stvarno sam iznenadjena poboljšanjem kompletnih performanski na H 8 lite.
Instalirao sam zadnji update i sve radi kako treba.
Uglavnom se žale na P10 Lite. Ali mislim da preteruju jer se uglavnom žale oni koji su forsirali update preko nezvaničnih kanala. Nisu čekali zvanični Over-the-air update.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno