Šta je novo?

Huawei Honor 8 Lite

Ipak ne moze Oreo da se skine, ispalio sam se juce. Posto ne prolazi check firmware access. Ali sam instalirao poslednji moguci do Oreo update-a B206. Dobio sam EMUI 5.0.3 i tri prsta screenshot. Daleko od Orea. :(
Ja imam B322 i B321 na firmware finder aplikaciji, i skinuo sam jedan od ta dva ali ne pokrece instalaciju bas zbog mog firmware-a.

Koliko sam shvatio, sad bi mogao da instaliram Oreo preko firmware finder applikacije, samo da otkljucam bootloader?
 
Meni se sad update-ovalo na EMUI 5.0.3 i B208. Nista posebno nisam dobio. Nema Oreo jos, neke zakrpe samo.
 
Jel može stock android da se flešuje?

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Ja da sam na vasem mestu ne bih instalirao taj Oreo. Vrlo lako moze da se desi da dobijete potpuno nov telefon koji ce dosta losije raditi nego sa Nugatom. Setite se samo kako je bilo sa P9 Lite.

Sent from my Honor 8 Pro
 
Kako je bilo sa P9 Lite?

Meni bolje radi na N, nego sto je radio na M. Bolji je ram menadzment(i dalje je los, ali je bolji), nema vise glupog buga zbog kojeg je svaki put moralo da se udje u Wi-Fi podesavanja da bi se povezao na Wi-Fi.

Kod Huawei mid-rangera obavezna promena launchera(preporuka za Lawnchair, koristio sam i Nova Prime, na P9 Lite se Lawnchair bolje pokazao), ogranicavanje procesa u pozadini na 4(u developer settings), clear cache s vremena na vreme(u recovery) i ima da radi kao sat.
 
Stiglo. Al vise telef od 16gb svoje memorije, nikad. Pred svako ovo azuriranje, moram da oslabadjam memoriju. 32gb je neki minimum, za mene sasvim dovoljno.
 
Ja ga prodao zbog memorije[emoji3]

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
5gb? Ne secam se bas, al mi se cini da je malo vise od 5 bilo kad je tel bio nov, bez aplikacija. Ti mozda imas bas minimum aplikacija. Imam memorijsku od 32gb, pola je slobodna, al dzaba kad aplikacije ne mogu da se instaliravaju na karticu(bez roota)
 
Pa dobro. Tvitere, fejsove i instagrame nemam. Vajber i skajp imam. Ali tu je zato kodi daljinski, zatim eon, cetus, iptv, rts planeta i još neke apk koje većina nema. Tako da kada se sve sabere, sa nekim igrama, tu je to - 31 apk dodatno instalirao.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Moze pomoc prijatelja?
Kako da podesim da mi stizu instantno obavestenja a ne tek kad ukljucim ekran? U momentu mi telefon zakuca sa nekoliko uzastopnih obavestenja? To mi se desava kad imam launcher bilo koji instaliran. Koristio sam lawnchair a od danas neki Lean. Svidja mi se. Ali gde ovo da podesim, da telefon ne spava?

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Клинцу стигао Б213, безбедносне закрпе.
ec28030503e4fd3e21c8c4835e7721f1.jpg


Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Danas proverih da li radi OTG i na moje oduševljenje, prepoznao usb fleš, kao i usb miš i tastaturu.
Nisam primetio da se negde pominje da ima OTG.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Vlasnik Sam od pre par dana honor 8 lite telefona.

Citao Sam sve gore navedeno za punjenje. Uzeo Sam od brata 5V 2A adapter od mate 10 lite telefona. Juce mi se ugasio skroz 0%. Skoro 3 sata mi je trebalo da napunim do 100% bateriju. Nisam primetio da se vreme prepolovilo.

Nesto Danas iz prirode



Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
a14f075fbff7d198226ed52cf4128a28.jpg
a4e0e96e3709a96827d26c9076ad6de4.jpg
 
Poslednja izmena:
Aj prva fotka i nekako, vidi se šta je, al što okači ovu drugu? :D
 
Leva noga mi bila savijena koliko strmo bilo.. Mozda ima neka opcije da stabilize Malo sliku :) I nisam neki fotograf

Ponovo merih punjenje vcrs sa 18% na 40% za 30 min 5V 2A adapter

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Ćao svima,
Htela bih nešto da vas pitam u vezi Honor 8 Lite.
Telefon sam koristila tokom 2017. godine jedno šest meseci i od pocetka 2018 do sada, fon stoji kao rezervni, praktično se ne koristi.

Inače sve pohvale za telefon, telefon sa ovakvim specifikacijama, sa ovakvom fluidnosću, savršenom kamerom, odličnom baterijom, ovako elegantnog izgleda a po ovoj ceni, ne može se naći nigde. Ja ga ne koristim više, zato što imam, za moje pojmove, meni adekvatniji telefon.

Moje pitanje je sledeće: pošto ga dugo nisam koristila, kada sam ga uključila primetila sam da postoji poveliko azuriranja sistema. Ono što mene zanima je da li je neko ažurirao sistem na ovaj nivo koji se meni nudi i da li je posle ažuriranja imao problema npr. sa drainom baterije ili bilo čime drugim (naravno posle izvesnog korišćenja istog). Pitam, zato što ja uopšte ne moram da ažuriram sistem, on može da ostane na ovom nivou, a telefon može sasvim normalno da radi. Telefon ima jako dobru bateriju i ne bih volela da jednim update-om uništim tu fenomenalnu bateriju; naročito je dobra zato što nisam koristila telefon.

Hvala unapred na odgovorima.

Šaljem vam sliku predloženog ažuriranja koje nije baš malo.
5ba358c96a7c294ee70685289dea64eb.jpg


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ako sve radi kako treba-ne bih savetovao update.
 
Da, radi sve kako treba. Kao i prvog dana. Znači ipak predložiš da ne ažuriram sistem. Ok. Thx. :)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
A radi i sa poslednjim updateovima, bar ja nisam naso neki problem. Ali mnogo I'm treba da stignu do oreo 8.0... Bukvalno po godinu dana se kasni..

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Znate li kada se planira update na Oreo?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Rekli su kao jula a neki su spominjali i septembar.
Dok mi dobijemo android 8 Google će da izbaci finalnu 9-ku. Update Android uređaja je užas. Čudi me da je Google tek sa 8-om počeo da odvaja firmware od ostatka sistema. Apple to radi odavno, mada oni imaju daleko manje modela a i Windows Mobile je bio odvojen od firmware i update je za sve išao momentalno.

Sent from my Honor 8 Lite (PRA-LA1) using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako sve radi kako treba-ne bih savetovao update.
Ok, kapiram i neću apdejtovati. Zanima me da li isto predlazeš i ako dodje Oreo (apejdt za Honor 8 lite)? Thx.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ma druže ažuriraj slobodno, ažuriranje donosi boljitak.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
@dushanna

Generalno, ako sve radi okej, Huawei uredjaj ne bih azurirao jer neretko dolazi do problema.

Oreo Emui navodno jeste bolji od N sa Emui skinom, ali pre azuriranja pogledaj iskustva ljudi koji su azurirali.
 
Nazad
Vrh Dno