Šta je novo?

Huawei Honor 8 Lite

iSpirit81

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.07.2014
Poruke
2,382
Poena
130
Ljudi,vidim da je telefon na listi u Telenoru.Kako mi za mesec dana istice ugovor,ubacih i njega u listu zelja.
Utisci,neko..?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel to ovaj?
https://www.google.rs/amp/m.gsmaren...cs_and_official_photos_revealed-amp-23121.php

Po specifikacijama kao P9l sa 3gb rama, dosta slican.
Ako ti ne smeta izgled Emui-ja, odlican. Na ovom novom Emui 5 imas da namestis da bude home screen sa fiokom za aplikacije, to je meni smetalo.

Emui 4.1.1 na P9l bas lepo i fluidno radi, a kazu da je Emui 5 jos bolje optimizovan.

Kamera jedino ne mogu da pretpostavim kakva je, ne znam da li ima nekog testa na netu.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ima SoC kao P10 lite.
 
Poslednja izmena:
Taj telefon je tek od danas u prodaji, tako da utiske moras sacekati. U nekim drugim se drzavama se prodaje kao Huawei P8 lite (2017)
 
Meni lepo deluje.Nije los HW,zanima me da li se fingerprint stiska ili ne ?

Sent from my Redmi Note 3
 
Uzeo sam crni u Telenoru uz paket. Na srpskom je i drugi slot je SIM FREE što ne znam za prvi slot jer nisam vadio i menjao Telenor karticu a drugi slot je i ujedno za memorijsku karticu pa birate ili dual sim ili 1 sim i micro SD. Ceo telefon je od stakla sem ivica ali je sve fantastično uklopljeno i saliveno da je i ekran zakrivljen na ivicama na 2,5 D.
Fingerprint radi savršeno, najmanji dodir bilo kog dela prsta koji ste memorisali momentalno otključava telefon ili aplikacije. Negde na internetu sam pročitao da je za nekoliko nijansi bolji od Huawei P8 Lite (2017) a to ipak znači, konkretno ne znam šta je osim za otvor blende na kameri i još nešto u vezi ekspozicije kamere i...
Puni se od 0-100% za 2 sata isključen a za oko 2 i po sata uključen sa korišćenjem, ne greje se, punjač vrlo malo, meni je to baš sasvim OK.
Lampice svih notifikacija blinkaju kako ih namestite.
Na 90% uključi zelenu lampicu što znači da nema potrebe više puniti jer je klasično punjenje od 15-90% ili 20-80% a par puta mesečno se baterija kalibriše tako što se telefon ugasi sam od sebe i puni do 100%, tako elektronika zapamti najveći kapacitet baterije što treba uraditi prilikom trećeg do petog punjenja od kupovine.
Ne znam šta bih pisao, telefon je po meni savršen kao i što izgleda sa svojim PREMIUM izgledom od stakla :)
Pitajte...?
 
Mene interesuje kamera kakva je, kao i koliki je SOT (screen on time)? Za nekoliko meseci mi istice ugovor pa ne znam sta da uzmem, sada imam xperia m4 aqua, i vrlo sam zadovoljan njime, da li se isplati prelazak na ovaj model?
 
Nisam gledao koliki ne SOT kada je bila puna baterija a sada na 60% je 8h i 36min.
Kamera je odlicna, danju su slike ciste i boje prirodne i kada se uveca slika nema neke mutnoce u nocnim uslovima sam se iznenadio koliko se vidi skoro sam pomislio da je ukljucen blic!

Sent from my Honor 8 Lite using Tapatalk
 
Ne gledas sta treba, nema sanse da je sot na 60% baterije 8ipo sati.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Jel ovo?
ba1b210bb1efd6fbc1b624c4e66ba061.jpg


Sent from my Honor 8 Lite using Tapatalk
 
Kako sam nasao po netu razlika od P8 Lite 2017 je da Honor ima otvor blende F2.2 a P8 Lite 2017 ima F2.0

Sent from my Honor 8 Lite using Tapatalk
 
Macdon,meni se ne svidja tvoj komentar za opis HONOR 8 LITE. Samo iz jednog razloga. Drug je kupio honor 7,i ne moze da instal Viber! Gledali smo po forumima i kazu da se ne moze aktivirati Viber na Honoru 7. Uskoro uzimam Honor 8Lite pa me zanima tvoje iskuatvo sa Viberom. Jer na proslom (P8 lite) imao sam problema. Primi poruku,a ne osvetli fon,niti zvuk. A sve podeseno za obavestenja. Posle 100x deinstal-instal,proradio je. Pa me interesuje dal da uzmem Honor 8 i da ostanem bez Vinera ili ima spasa za Viber na Honoru 8 lite. Bilo ko da ima iskustva,nek javi na [email protected] Hvala svima i pozdrav.
 
Postoji li honor 8 lite da je single sim verzija?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da li ovaj tel ima gyroscope senzor (verzija sa 16gb)? Negde pise da ima, negde da nema. Ako neko hoce neka instalira aida64 aplikaciju, pa neka pogleda, bas me zanima...
 
^Hvala. Kako si genaralno zadovoljan telefonom? Meni istice ugovor za oko 2 meseca, gledao sam u Vipu sta nude, i mislim da je ovaj tel najbolja kupovina, kada se pogleda ulozeno-dobijeno, od onoga sto sam video...
 
S obzirom da je ovaj telefon u Vipu sa slicnom cenom kao J5 2016, a J7 2016 mislim da je cak i skuplji od ovog, nema razmisljanja.

Skoro je drug uzeo H8l.
Moje licno misljenje je da je bas lep. Radi lepo, ekran solidan, definitivno best buy(kad se uzima od operatera).
 
Bas tako. Gledao sam Samsung galaxy j5 2017, on ima losije karakteristike i skuplji je za skoro 6000din, j7 2017 je jos skuplji, kao i p10 lite, tako da je ovo mislim najbolji izbor...
 
Ja ga imam 3 meseca, pre njega sam imao Honor 7 Lite, pa K6 Note i mogu reći da sam sa ovim najviše zadovoljan. Jedina mana, za one koji koriste dve kartice, je malo prostora.
 
Kazi mi kakav je u odnosu na Honor 7 Lite, da li je jako primetna razlika?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da, primetna je. Prvo sam premijum izgled je na strani 8, beterija traje duže, kamera je bolja i tanji je :)
 
Kako moze baterija da traje duze, kad je isti chipset, ista baterija i isti softver?
 
Izvini, nisam napisao da je subjektivni osećaj da mi duže traje.^ Ako ti mene već ispravljaš onda mogu i ja tebe, nemaju isti čipset. Jedan ima Kirin 655,a drugi 650. Pozdrav.
 
Razlika izmedju ta dva je 100MHz visi takt procesora na 655.

Update-om na Nougat, kod mene na P9 lite( sa Kirin 650) sam dobio tih 100MHz, tako da pretpostavljam da i na H7l kad se uradi update dobija se 100MHz.

Dakle, isti proizvodni proces, ista jezgra, isti GPU. Jedina razlika je 100MHz takt, a i to je verovatno reseno sa Nougat update-om.
Isti chipset [emoji14]
 
^ [emoji106] [emoji122]

Zaboravio sam da napišem, dok sam imao H7L SOT mi je bio oko 5-6 sati, dok mi je na H8L oko 8-9 sati, stalno mi je uključen bluetooth, wi-fi, 4g, push notifikacije za mail (yahoo, outlook, gmail) ne igram igrice, dve SIM kartice su u njemu, povezan je sa Mi Band 1s. Sve ovo je bilo uključeno i na H7L, da li je bolja optimizacija ili više RAM memorije ili je baš presudilo tih 100 MHz [emoji1] .
 
Poslednja izmena:
Koliko kamera na ovom telefonu moze da se poredi sa kamerom G4? Ili neki iz serije Honor do 250eur

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno